صفحه 266 از 270 نخستنخست ... 166216256257258259260261262263264265266267268269270 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,651 تا 2,660 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3ni نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان ، گواهینامه آلمان من توی کانادا معتبر هست یا باید مجددا امتحان بدم ؟
    نیاز به امتحان ندارید. می توانید exchange کنید:
    https://canada.diplo.de/ca-en/consul...nce%20offices.

A German licence can be transcribed and exchanged for a Canadian licence. The German Foreign Mission can issue a driver's licence certificate in English language, which is recognized by the province's driver's licence offices.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان، ممنون میشم اگر در این سوال راهنماییم کنید:
    تاریخ صدور گواهینامه ایران مربوط به سال 1384(15 ساله قبل) هست، آیا در تورنتو می‌تونم امتحان G2 را با فاصلهٔ کوتاهی پس از قبولی در G1 و تنها با ترجمه گواهینامه ایران از دارلترجمه رسمی در کانادا امتحان داد؟
    منظورم بدون ارائه نامهٔ اصالت گواهینامه از شهرک آزمایش هست.

Junior Member

سلام دوستان عزیزم بسیار اطلاعان خوبی دادید
    من چند روز دنبال ایین نامه رانندگی فارسی البرتا گشتم پیدا نکردم اگر امکان داشته باشه برام بزارید ممنونتون میشم
    انگلیسیشو دارم . و به شدت نیازمند فارسیش هستم یک دنیا ممنون از سایت خوبتون

سلام
    بله می تونید ما با ترجمه فقط گواهینامه رفتیم به مرحله g2

تجربه من و دوستم از مربیان آموزش رانندگی و گرفتن جی ۲ در تورنتو

مربی خودم
    1- مهمترین مورد اینه که حتما و حتما از مربی درخواست کنید در مرکزی که امتحان دارید شمارو آموزش بدن و نه جای دیگه .اگه گفتن فانون و علایم همه جا یکسانه اصلا زیر بار نرید و مربی دیگه بگیرید.( در مورد من مربی که خیلی در مجلات ایرانی و اینترنتی تبلیغ می کنه ما رو حوالی خونه خودش!!! آموزش می داد در حالیکه مرکز downsview ما امتحان داشتیم که صنعتیه و پر از ایستگاه اتوبوس ) جالب این که هنگام امتحان خودم کلی ماشین آموزش بودند که در حال تمرین بودند.
    2- بگین بیاد از در خونه سوار کنه و ببره محل آموزش.این که میگن ما فقط در محل های خاصی می تونیم تردد کنیم حرف مفته و بهونه میارن.( احتمالا مربی من حس راننده بودن بهش دست مییداد که من رو از در خونه سوار نمی کرد و جالب اینکه همین آقا بعد از قبول شدن من رو تا در خونه آورد چرا! چون می خواست بیمه و ماشین از دوستاش رو به من بندازه و ریفرالی اونجا بگیره)
    3- جناب مربی فرمودند که پارک دوبل بین دو ماشین نمی گیرن و کانادا کشور پهناوریه و جا زیاده برای پارک.دقیقا روز امتحان از من بین دو ماشین پارک دوبل گرفت و تازه دور سه فرمانه هم جایی گرفت که دو طرف ماشین پارک بود. مربی بنده اصفهانی بود و بیشتر هوای ماشینشو داشت تا آموزش من

4- اما مربی دوستم!!!
    شماره ایشان رو هم از ایرانجوان گرفتیم و قبول کرد که به سنتر بیاد چون از اول اینبارشرط گذاشتیم که حتما در خود سنتر هم آموزش داشته باشیم
    1- حدود ۱ هفته تا ۱۰ روز قبل امتحان جلسه اول رو داشته باشید تا اگرازمربی خوشتون نیومد فورا عوضش کنید
    در مورد مربی دوستم واقعا خیلی جالی بود که ازش توضیح مجدد در مورد ی مثلا پارک دوبل می خواست اول سکوت می کرد و بعد با لحن جدی و تحقیر آمیزی می گفت من درسم رو دادم و فقط یکبار می گم .انگار نه انگار که پول گرفته بابت آموزش. واقعا باید تست روانی از این مربی ها بگیرن و یعد لایسنس آموزش بدن
    2- نیم ساعت قبل از امتحان شروع کرد کل کل با با دوستم که من لطف کردم شمارو به سنتر امتحان آوردم آموزش و من به مربی قبلی شما زنگ زدم ایشان گفته از شما پول شیرینی در نمیآد.!! داشته روحیه می داده به دوست ما تا امتحان رو حتما رد بشه.
    هزینه ایی که این مربیان می گیرن به ویژه اونایی که تبلیغ زیادی دارن به نظرم خیلی زیاده اونم برای نیو کامرهای بخت برگشته ایی که پول از ایران میارن با دلار بالای ۱۸۰۰۰ تومن و ساعتی ۱۴ دلار کار جنرال.پس حتما از مربی های با قیمت پایین تر کار کنید نگین هیچ ارزانی بی علت نیس این ضرب المثل های شیرین فقط به کار ایران میاد اینجا رقابتیه
    بعد جالبه من آگهی دیدم که هندیه ۲۵۰ دلار می گرفت برای ۵ جلسه ۱ ساعته أموزش و ماشین روز امتحان و برگه تخفیف بیمه کلا ۲۵۰ دلار
    شیرینی هم کلا ندین!!!چون انصافا هزینه بالای ساعتی ۴۰ دلار خیلی زیاده برای کار ساده و بی زحمت و ۸۰ دلار برای یک ریع آزمون!!!
    چند توصیه کلی
    برای جی ۱ نرم افزار موبایل هست نصب کنید و یاد بگیرید و فیلم یو تیوب
    حتما از فیلم های یوتیوپ برای یادگیری کمک بگیرید و برای آشنایی با مسیر امتحان.چه بسا با تسلط به مطالب این فیلم ها تعداد جلسات آموزش رو کمک کنید و هزینه تون در آغاز زندگی در کانادا کمتر بشه.
    در نعامل با هموطنان جانب احتیاط رو رعایت کنید به نیوکامر رحم نمی کنند(خداکنه ما اینجوری نشیم)
    مهم --هر وقت می رین برای کارای گواهینامه حتی بار N ام!! پاسپورت-کارت پی آر- اصل کارت گواهینامه و ترجمه انتاریو--اصل سابقه و ترجمه انتاریو اون با خودتون ببرین ....من برای بار سوم که رفته بودم برای فول جی به خاطر همراه نداشتن اصل کارت گواهینامه ایرانم من رو بعد از ۳ ساعت صف برگرداندند.

اسامی مربیان راستی----کلنل و حمیدی !!! با اینا که نگیرین با بقیه هم قباش شرط کنید!!

Junior Member

خیلی ممنون توضیحاتتون خیلی کامل بود، من حدودا 3 ماه پیش نامه اصالت گواهینامه و سابقه بیمه شخص ثالث رو گرفتم و بعد به خاطر کرونا و کنسلی پروازا نتونستم بیام الان دارم میام
    1-چون تو شهرک ازمایش به من گفتن اعتبار اصالت گواهینامه دو ماه است، این مساله اونجا هم هست یا مشکلی نداره؟
    2- سوابق بیمه رو آنلاین میشه گرفت نیاز هست دوباره برم مهر بزنن یا همون 3 ماه پیش اکی هست (تا 6 ماه دیگه بیمه دارم؟

Junior Member

سلام
    ممنون ميشم دوستان در اين زمينه راهنمايي كنند:
    من در استان كبك هستم و در سايت مربوطه ديدم كه نوشته
    Holders of a foreign licence are allowed to drive on Québec roads for 6 consecutive months.
    بنابراين با ترجمه گواهي نامه ايران در دارالترجمه كانادا، مي تونم اينجا با ماشين كلاس 5 براي 6 ماه رانندگي كنم. درسته؟
    آيا اين 6 ماه از زمان ورود به كانادا حساب ميشه؟
    و بعد از اون بايد Knowledge tests و Road test بدم كه گواهينامه كانادا رو بگيرم، درسته؟

سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط negar24m نمایش پست ها
    سلام
    ممنون ميشم دوستان در اين زمينه راهنمايي كنند:
    من در استان كبك هستم و در سايت مربوطه ديدم كه نوشته
    Holders of a foreign licence are allowed to drive on Québec roads for 6 consecutive months.
    بنابراين با ترجمه گواهي نامه ايران در دارالترجمه كانادا، مي تونم اينجا با ماشين كلاس 5 براي 6 ماه رانندگي كنم. درسته؟
    آيا اين 6 ماه از زمان ورود به كانادا حساب ميشه؟
    و بعد از اون بايد Knowledge tests و Road test بدم كه گواهينامه كانادا رو بگيرم، درسته؟

سپاس
    سلام
    بله با ترجمه گواهینامه ایران میتونید تا ۶ ماه در کبک رانندگی کنین. البته من توصیه میکنم در طی این ۶ ماه گواهینامه کبک را بگیرین چون بعدش دیگه مجوز رانندگی ندارید و مثلا در فاصله بین قبولی knowledge test و road test تنها در صورتیکه شخصی که حداقل ۲ سال از گواهینامه کبکیش میگذره کنارتون باشه میتونید رانندگی کنید. و البته پس از قبولی در knowledge test هم باید برای گرفتن گواهینامه موقت که به شما اجازه رانندگی در کنار همراه رو میده هزینه ای پرداخت کنید. تا جاییکه من یادمه از ۶ ماه از تاریخ ورودتون شروع میشد.
    البته این فقط برای پی آر هاست. فکر کنم دانشجوها میتونن همیشه با ترجمه گواهینامه شون رانندگی کنن.

Junior Member omid_008 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    سلام
    بله با ترجمه گواهینامه ایران میتونید تا ۶ ماه در کبک رانندگی کنین. البته من توصیه میکنم در طی این ۶ ماه گواهینامه کبک را بگیرین چون بعدش دیگه مجوز رانندگی ندارید و مثلا در فاصله بین قبولی knowledge test و road test تنها در صورتیکه شخصی که حداقل ۲ سال از گواهینامه کبکیش میگذره کنارتون باشه میتونید رانندگی کنید. و البته پس از قبولی در knowledge test هم باید برای گرفتن گواهینامه موقت که به شما اجازه رانندگی در کنار همراه رو میده هزینه ای پرداخت کنید. تا جاییکه من یادمه از ۶ ماه از تاریخ ورودتون شروع میشد.
    البته این فقط برای پی آر هاست. فکر کنم دانشجوها میتونن همیشه با ترجمه گواهینامه شون رانندگی کنن.
    با سلام . اگر از ایران اصالت گواهینامه شون رو اورده باشن و ترجمه کرده باشن ، فاصله دو سال لازم نیست.
    امروز زندگی را آغاز کن هرچقدر دیر و دور/زندگی شاید همین باشد/فریبی کوچک و زیبا/ آغاز کن ،حرکت کن ، زمین خوردن را بیاموز و دوباره از نو آغاز کن/بگذار دیوانه ای شاد خوانده شوی تا متفکری ملول

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_008 نمایش پست ها
    با سلام . اگر از ایران اصالت گواهینامه شون رو اورده باشن و ترجمه کرده باشن ، فاصله دو سال لازم نیست.
    سلام

من این نکته رو نمیدونستم. ممنون از توضیحتون. یعنی با وجود اصالت گواهینامه از ایران بلافاصله بعد ازقبولی در نالج تست میشه تنها رانندگی کرد یا بازهم باید شخصی که گواهینامه داره کنارشون باشه؟ برای کنجکاوی خودم می پرسم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)