صفحه 12 از 270 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

Member navid4412 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architect

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

درسته G و G2 خیلی فرقی با هم ندارند اما با گواهینامه g شرکت های بیمه بیشتری به شما Quote میدهند. از طرفی با g2 اگر تعداد محدودی تیکت بگیرید از سیستم معمولی بیمه خارج میشید و مبلغ بیمه تون شدیدا افزایش پیدا میکنه.
    البته من متخصص در این زمینه نیستم .یک بروکر بیمه کانادائی که نسل در نسل حرفه خانوادگی شون بیمه بوده این مطالب را گفت.
    فایل Dec 2005
    ارسال آپدیت Aug 2010دریافت مدیکال در لندن 26 سپتامبر 2011

ApplyAbroad Guru

G2 و G فرق زیادی ندارند فقط یادتون باشه G2 رو نمیتونید تمدید کنید در نتیجه تا قبل از پایان اعتبارش (که یادم نیست چهار یا پنج ساله) باید G رو امتحان بدید.

Senior Member

پس برای BC اینطوره که اگه ایران تصادف داشته باشیم باید بریم و از مسیری که دوستان گفتند (شهرک آزمایش و ....) برای گرفتن سابقه گواهینامه و ارسال آن به اتاوا اقدام کنیم درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط karamih نمایش پست ها
    اگر بی سی میایید سابقه رانندگی لازم نیست.سابقه بیمه ماشین رو از ادارات مرکزی شرکت های بیمه بگیرید اصلشو با خودتون بیارین اینجا مترجم رسمی خودشون، برگی 25 دلار ترجمه میکنن که هر سال 5 درصد تخفیف میدن حداکثر 43 درصد هست .ضمنا میتونین بگین سابقه رانندگی بالای ده سال در ایران داشتین اینجا بدون مدرک حرفتونو قبول میکنن چند درصدی باز تخفیف میدن ولی اگه تصادف کردین باید سابقه رانندگی در ایران رو بهشون نشون بدین که ظاهرا باید از اتاوا استعلام بگیرید.ماشین رو هم بیسیک بیمه کنید اگر ماشین گران قیمتی نمیخرید که مثل بیمه شخص ثالث خودمون توی ایرانه منتها خسارت رو 1 میلیون بگین چون 200 هزار هم داره چون اینجا ماشینها اکثرا گران قیمت هستند اگه خط روشون بیفته کلی باید خسارت بدین.
    Culture lives in everything we do

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng.- University of Victoria

سلام. من الان BC هستم. شنیدم از روی ترجمه گواهینامه ایرانم برم امتحان بدم و نیازی به Learner's و اینا نیست. کسی از صحت و سقم این موضوع اطلاع داره؟

Junior Member

سلام.من اصل گواهینامه ایرانم رو اینجا ازم دزدیدن .ایا می تونم از طریق سفارت المثنی بگیرم؟
    با ترجمه گواهینامه و گزارش پلیس می تونم امتحان گواهینامه استان کبک رو بدم؟
    مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    آزاد تهران-جنوب

با سلام گزارش مشروح در مورد اقدام برای گرفتن گواهینامه در ادمونتون:

- از طریق دفترهای رجیستری باید اقدام کنین.( همون دفاتری که قبلا برای درخواست health card هم باید مراجعه کنین.)

- اول باید امتحان ایین نامه را پاس کنید که شامل 30 تست چهار جوابی کامپیوتری هست و حداکثر جواب غلط مجاز 5 تا هست. سوالات از کتابچه A Driver's Guide to Operation, Safety and Licensing - Cars and Light Trucks هست که هم میتونین از اینتزنت دانلود کنین و هم از خود دفاتر رجیستری بصورت رایگان تهیه کنین. ( اینجا هم آپلود میکنم.)

- مدارک لازم : پاسپورت + کارت PR + اصل گواهینامه ایرانی + ترجمه گواهینامه ایرانی که حتما باید مهر تایید وزارت خارجه رو داشته باشه + مدرکی برای اثبات اقامت در آلبرتا ( proof of address )- که از قرارداد اجاره خونه استفاده کردم.-

-هزینه امتحان آیین نامه 17.60 دلار هست. - بعد از پاس کردن امتحان همونجا تست بینایی سنجی انجام شد ( اگه عینک یا لنز استفاده میکنین باید همراه داشته باشین ) و بعد از اون هم همونجا عکس گرفتند. وقتی ایین نامه رو پاس میکنین گواهینامه کلاس 7 میگیرین که همونجا یک برگه موقت صادر میشه و اگر که خود کارت این گواهینامه رو بخواین هزینش 84.45 دلار میشه و گفته شد که تا حدود یک هفته دیگه با پست ارسال میشه.

- اصل گواهینامه ایران رو بهمراه ترجمه رسمی گرفتند و رسید دادند. روال کار اینطور هست که این دو تا رو به یک جایی به نام SIU office برای تایید میفرستند که 10 روز طول میکشه و بعد از این 10 روز میشه مراجعه کرد برای advanced road test و بعد از موفقیت در اون هم مستقیما گواهینامه کلاس 5 البرتا صادر میشه.( این کار برای کسانی هست که از قبل گواهینامه با سابقه بالای 2 سال دارند و با این کار مستقیما non-GDL class 5 driver's license میگیرند. اگر که گواهینامه نداشته باشین یکسال بعد از گرفتن گواهینامه کلاس 7 میتونین برای گرفتن GDL class 5 اقدام کنین و بعد از 2 سال میتونین برای non-GDL اقدام کنین.)

- ازشون سوال کردم که بر اساس توصیه قبلی , قبل از اومدن به کانادا به اداره پلیس رفته بودم و نامه تایید اصالت گواهینامه و عدم خلاف گواهینامه گرفته بودم برای سفارت ایران در اتاوا, پس اون بخاطر چی بود؟ که جواب دادند اون برای موقعی هست که ترجمه شما مهر وزارت خارجه رو نداشته باشه و یا به هر دلیلی دفتر SIU گواهینامه رو تایید نکنه که در اون صورت باید ترجمه گواهینامه رو از سفارت برای ما ( دفتر رجیستری) بفرستین و ما هم دوباره برای اون دفتر ارسال میکنیم. ولی این حالت خیلی کم اتفاق میوفته. اون نامه نداشتن خلافی در سابقه رانندگی رو هم موقع بیمه ماشین ارایه بدین تا بتونین تخفیف بگیرین.

(لطفا توجه داشته باشین که این روال کار در البرتا هست.)

(یکی از فایلهای پیوست شده همون کتاب ایین نامه هست و فایل دوم هم مربوط به روند صدور مستقیم گواهینامه کلاس 5 برای کسانی با گواهینامه قبلی هست که صفحات 10 و 11 مربوط به ایران میشه.)
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط arasbaran : May 12th, 2012 در ساعت 11:01 AM دلیل: آپلود فایل
    NOC:7241>>documents sent:01/01/2011>>recieved by CIO:06/01/2011>>\Landing in Edmonton, Alberta: 8/Feb/2012

Senior Member s30min آواتار ها

سلام، این سوالات متداول و پاسخ های اون در ارتباط با گرفتن گواهی نامه در اونتاریو هست....
    http://www.drivetest.ca/en/faq/faq.aspx#29
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

Senior Member s30min آواتار ها

یه سوال جواب نداده که ممنون میشم دوستان ساکن اونتاریو جواب بدن.... برای امتحان شهر ظاهرا باید ماشین کرایه کرد یا برد...بنابراین میشه انتخاب کرد که با ماشین دنده اتومات امتحان داد یا ماشین منیوال؟
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط s30min نمایش پست ها
    یه سوال جواب نداده که ممنون میشم دوستان ساکن اونتاریو جواب بدن.... برای امتحان شهر ظاهرا باید ماشین کرایه کرد یا برد...بنابراین میشه انتخاب کرد که با ماشین دنده اتومات امتحان داد یا ماشین منیوال؟
    بله مشکلی نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق ليسانس ژئوتكنيك-دانشگاه تهران

سلام، يك سوال داشتم، من گواهينامه ي رانندگي ايران را جديدا گرفتم، با توجه به اين اگر بروم كانادا نميتوانم تا يك سال تنهايي رانندگي كنم؟ چون گويا اول بايد G را بگيرم و بعد از يك سال ميتوانم G1 را بگيرم، خوب تو اون يكسال تو اون هواي سرد چطوري بچه را بفرستم مدرسه؟
    فرستادن مدارک به سیدنی : 24 فوریه 2010 -

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)