صفحه 13 از 270 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

Member
    رشته و دانشگاه
    آزاد تهران-جنوب

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط malekifard نمایش پست ها
    سلام، يك سوال داشتم، من گواهينامه ي رانندگي ايران را جديدا گرفتم، با توجه به اين اگر بروم كانادا نميتوانم تا يك سال تنهايي رانندگي كنم؟ چون گويا اول بايد G را بگيرم و بعد از يك سال ميتوانم G1 را بگيرم، خوب تو اون يكسال تو اون هواي سرد چطوري بچه را بفرستم مدرسه؟

سلام
    توی ادمونتون که با اتوبوس مدرسه میرن. البته بعضی از بچه ها که همین نزدیک هستند هم که دیگه پیاده رفت و آمد میکنن.
    نگران هوای سرد هم نباشین ! چون هم لباس پوشیدنتون فرق میکنه و هم بدن تطبیق پیدا میکنه, تازه این قدرها هم سرد نیست.
    NOC:7241>>documents sent:01/01/2011>>recieved by CIO:06/01/2011>>\Landing in Edmonton, Alberta: 8/Feb/2012

گواهینامه بین المللی در کانادا (تورنتو) چقدر اعتبار داره؟

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط nilotus نمایش پست ها
    گواهینامه بین المللی در کانادا (تورنتو) چقدر اعتبار داره؟
    اينجارو ببينيد:

http://www.settlement.org/sys/faqs_d...faq_id=4000177

ممنون
    سایت رو دیدم، ظاهرا" از بدشانسی ما، برای PR ها 60 روز و برای سایر ویزاها 90 روز اعتبار داره! و بعدش باید گواهینامه اونتاریو رو بگیریم.
    حالا یک سوال تکمیلی: وقتی گواهینامه اونتاریو رو بگیریم، این گواهینامه بین المللی که از ایران گرفتیم، برای بقیه کشورها اعتبار داره یا باید یه بین المللی روی گواهینامه اونتاریو بگیریم؟
    و اینکه این 60 روز و 90 روز از تاریخ صدوره یا از تاریخ ورودمون به تورنتو حساب می شه؟ اگه حالت اول باشه که خیلی بده!
    نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها

رشته و دانشگاه

ممنون
    سایت رو دیدم، ظاهرا" از بدشانسی ما، برای PR ها 60 روز و برای سایر ویزاها 90 روز اعتبار داره! و بعدش باید گواهینامه اونتاریو رو بگیریم.
    حالا یک سوال تکمیلی: وقتی گواهینامه اونتاریو رو بگیریم، این گواهینامه بین المللی که از ایران گرفتیم، برای بقیه کشورها اعتبار داره یا باید یه بین المللی روی گواهینامه اونتاریو بگیریم؟
    و اینکه این 60 روز و 90 روز از تاریخ صدوره یا از تاریخ ورودمون به تورنتو حساب می شه؟ اگه حالت اول باشه که خیلی بده!
    اگر گواهينامه بين المللي شما اعتبار كافي را داشته باشد، اين مدت از زمان ورود شما حساب مي شود.
    وقتي مقيم كانادا مي شويد مي توانيد گواهي نامه بين المللي را تو كانادا براي استفاده در كشورهاي ديگر،مجددا بگيريد.
    منظورتون اينه كه تا زماني كه اون اعتبار داره در صورت سفر به كشورهاي ديگه، مي تونيد ازش استفاده كنيد؟

بله، دقیقا" منظورم همین بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    اگر گواهينامه بين المللي شما اعتبار كافي را داشته باشد، اين مدت از زمان ورود شما حساب مي شود.
    وقتي مقيم كانادا مي شويد مي توانيد گواهي نامه بين المللي را تو كانادا براي استفاده در كشورهاي ديگر،مجددا بگيريد.
    منظورتون اينه كه تا زماني كه اون اعتبار داره در صورت سفر به كشورهاي ديگه، مي تونيد ازش استفاده كنيد؟

رشته و دانشگاه

بله، دقیقا" منظورم همین بود.
    دقيقا نمي دونم. جايي هم نخوندم ولي فكر مي كنم تا زماني كه از پاس ايراني استفاده كنيد مي شه و همچنين وقتي گواهينامه اينجارو بگيريد، خيلي راحت مي تونيد يه IDP هم بگيريد. براي سفرهاي بعدي...
    اگه خيلي هم عجله داشتيد با ministry تماس بگيريد.دوستان ديگه اگه اطلاعات بهتري دارند من هم خوشحال مي شم بدونم.
    ویرایش توسط marjanmohajer : May 17th, 2012 در ساعت 02:41 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی تهران

دوستان خوشبخت ساکن تورنتو لطفا بنده رو از سردرگمی نجات بدید:
    1-برای شرکت در امتحانات رانندگی گواهینامه ایرانی رو ترجمه رسمی دادگستری وممهور به مهر وزارت امورخارجه بکنیم یا خیر؟
    2-نامه سابقه بیمه آیا واجب(یا مستحب)هست و باید از کجا گرفته بشه؟
    لطفا دعوام نکنید که چرا پستهای قبلی رو نخوندم.راستش قبلا خوندم ولی یادم هست که خیلی گیج شدم و نفهمیدم موضوع چیه.لطفا این بار من رو ببخشید.

با تشکر خانم دکتر مهاجر و سایر دوستان که خیلی لطف می کنند و وقت می گذارند برای راهنمایی ما، اگه ممکنه نظرتون رو در مورد پست 452 من در بخش اجاره خانه بدین ممنون می شم. مثل اینکه اون صفحه رو کسی زیاد نمی خونه! آخه یه کم فوری است سوالم. تشکر
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...وقت/page46

Senior Member s30min آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nooshi نمایش پست ها
    دوستان خوشبخت ساکن تورنتو لطفا بنده رو از سردرگمی نجات بدید:
    1-برای شرکت در امتحانات رانندگی گواهینامه ایرانی رو ترجمه رسمی دادگستری وممهور به مهر وزارت امورخارجه بکنیم یا خیر؟
    2-نامه سابقه بیمه آیا واجب(یا مستحب)هست و باید از کجا گرفته بشه؟
    لطفا دعوام نکنید که چرا پستهای قبلی رو نخوندم.راستش قبلا خوندم ولی یادم هست که خیلی گیج شدم و نفهمیدم موضوع چیه.لطفا این بار من رو ببخشید.
    نوشی جان ، میدونی که من ساکن خوشبخت تورنتو نیستم اما جواب این سوال ها رو تو لینک زیر برای رانندگی در انتاریو دادن:
    http://www.drivetest.ca/en/faq/faq.aspx#29
    1- طبق این پاسخ ها ترجمه گواهی نامه ات باید در اونتاریو توسط مترجم مورد تاییدشو باید انجام بگیره
    2- سابقه بیمه هم طبق پست های جناب نوید در تورنتو جواب نمی ده اما در ونکورر ظاهرا جواب میده!!
    3- در ضمن شما باید سابقه رانندگی تون رو هم بگیرید که نشون بدید قبلا در ایران سابقه رانندگی داشتید...من مراحل دقیقش قبلا در این پست خوندم "تشریف ببرید شهرک آزمایش(فرقی نمیکنه گواهینامتون رو از کدوم شهر ایران گرفتید. از هرکجا که گرفته باشید باید برید شهرک آزمایش) واحد صدور گواهینامه . بعد از درب ورودی روبروی اطلاعات ، یه در هست که روش نوشته واحد وزارت امور خارجه ،یه خانم هست که دقیقا راهنماییتون میکنه که چکار کنیدو فقط باید گواهینامه و کارت ملی همراتون باشه. من امروز صبح رفتم انجام دادم ،نیم ساعت طول نکشید . بعدش میرید ساختمان 3 وزارت امور خارجه ، آقای احمدی که اتفاقا خیلی کار راه اندازه ، کل کاراتون رو در کمتر از 40 دقیقه انجام میده و بعد دبیرخونه یه شماره نامه بهتون میده که باید بعد از 1 ماه به سفارت ایران در اوتاوا مراجعه کرده و بقیه ماجرا..."
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)