صفحه 134 از 270 نخستنخست ... 3484124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144184234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,331 تا 1,340 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    کیوان جان ، یک سوال ازت داشتم. پشت گواهینامه من تاریخ صدور اولش رو نوشته ، وقتی گواهینامه رو بدم ترجمه مطمئنا اون تاریخ درج میشه. با توجه به این نکته باز هم لازمه من "نامه سابقه گواهینامه" برم بگیرم؟
    موردی که اشاره فرمودید به نظر بنده هم کاملا منطقی هست،
    (گواهینامه منم چون از این جدیداست پشتش برا منم نوشته بود.)
    ولی خوب یا بد این رویه ای است که اینجا در تورنتو مرسوم شده و خودشون روزی 10 تا از این نامه ها میگیرند،
    این نامه فارسی رو هم ظاهرا خیلی خوب میشناسند.
    یادمه من ترجمه رو که به مسئولش دادم اصرار داشت که ببین اصل این نامه فارسی رو میخوام که خوشبختانه همرام بود و اصلشو برا خودش نگه داشت و یک کپی ازش رو بهم داد. (نامه فارسی رو که بهش دادم، چشاش یه برقی زد و انگار با خودش گفت آخ جون دنبال این می گشتم. منم میخواستم بهش بگم باشه واسه خودت. مواظب باش گمش نکنی )

خلاصه کنم:
    با اصل گواهینامه و نامه شهرک آزمایش و ترجمش میتونی G امتحان بدی.
    با اصل گواهینامه خالی و ترجمش میری برای G2.
    لندینگ: Aug.2014 تورنتو
    پاس ریکوئست: May.2014 ، مدیکال: Dec.2013 ، ارسال مدارک به سیدنی: Dec.2009 ، گروه FSW-MI1 ، بدون وکیل

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط kayvan555 نمایش پست ها
    موردی که اشاره فرمودید به نظر بنده هم کاملا منطقی هست،
    (گواهینامه منم چون از این جدیداست پشتش برا منم نوشته بود.)
    ولی خوب یا بد این رویه ای است که اینجا در تورنتو مرسوم شده و خودشون روزی 10 تا از این نامه ها میگیرند،
    این نامه فارسی رو هم ظاهرا خیلی خوب میشناسند.
    یادمه من ترجمه رو که به مسئولش دادم اصرار داشت که ببین اصل این نامه فارسی رو میخوام که خوشبختانه همرام بود و اصلشو برا خودش نگه داشت و یک کپی ازش رو بهم داد. (نامه فارسی رو که بهش دادم، چشاش یه برقی زد و انگار با خودش گفت آخ جون دنبال این می گشتم. منم میخواستم بهش بگم باشه واسه خودت. مواظب باش گمش نکنی )

خلاصه کنم:
    با اصل گواهینامه و نامه شهرک آزمایش و ترجمش میتونی G امتحان بدی.
    با اصل گواهینامه خالی و ترجمش میری برای G2.
    مرسى از پاسخت
    شما مستقيم G امتحان دادى؟
    من حرفهاى ضد و نقيض زياد شنيدم ، بعضي ميگن خيلى راحته براى تازه مهاجرها و بعضي ها ميگن به عنوان تازه وارد تقريبا غيرممكنه مستقيم بشه G رو گرفت!!!
    تجربه شما چى بود؟
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

مرسى از پاسخت
    من حرفهاى ضد و نقيض زياد شنيدم ، بعضي ميگن خيلى راحته براى تازه مهاجرها و بعضي ها ميگن به عنوان تازه وارد تقريبا غيرممكنه مستقيم بشه G رو گرفت!!!
    تجربه شما چى بود؟
    برای G وقت گرفتم ولی هنوز امتحان ندادم.
    ولی خیلی هارو سراغ دارم که یکضرب G قبول شدن.
    آدم هایی رو هم میشناسم که کلی ادعای راننده بودنشون میشده و با دست فرمون عالی به قول خودشون دوبار رد شدن.
    تا جایی که من میدونم مهم اینه که موبه مو قوانین رو بدونین و رعایت کنید.
    شاید G امتحان دادن یه کوچولو ریسک داشته باشه ولی من ریسکشو پذیرفتم
    میخوام شانسمو امتحان کنم.

درخصوص حرف های ضد ونقیض هم کاملا برمیگرده به فرهنگ ایرانی بودنمون که متاسفانه یا سفید سفید یا سیاه سیاه، یا صفر یا یک.
    یکی از دوستان که جدیدا G2 قبول شده، میگفت: بابا این که خیلی گلابی بود، عجب اشتباهی کردم ای کاش برا G ثبت نام کرده بودم.
    یا ممکنه حتی خود من اگه فرداروز از امتحان G رد شم، بیام مثلا اینجا بگم "بابا اینا اصلا حالیشون نیست، منو الکی رد کردن، کاش این ریسکو نمی کردم..."
    و نکته آخر اینکه اینا اینجا چک لیست دارن، کاری ندارن شما دفعه اولتونه یا دهمتون، اون چک لیست ها رو تیک میزنن و متاسفانه انجام بعضی اشباهات هم مستقیم ریجکته.
    طرف کاری نداره شما چند سالتونه، مردی یا زن، زبانت فوله یا نه، خوش اخلاقی یا بد اخلاق، 10 سال راننده رالی بودی یا با دوچرخه تا سر کوچه میرفتی.

یه دانشجوی ایرانی چند روز پیش حرف جالبی میزد، میگفت اینجا خیلی از چینی ها دست راست و چپ شون رو تشخیص نمیدن به راحتی امتحان شهر قبول میشن ولی ایرانیایی که با شرایط ایران چند ساله راننده بودن و دست فرمونشون عالیه رد میشن چون به قوانین بی توجهن.
    خلاصه اینکه سبک سنگین کن و تصمیم تو بگیر، من که میگم G اگه بعدا نظرم عوض نشه
    پاس ریکوئست: May.2014 ، مدیکال: Dec.2013 ، ارسال مدارک به سیدنی: Dec.2009 ، گروه FSW-MI1 ، بدون وکیل

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd student of business Tehran uni

مرسى از پاسخت
    تجربه شما چى بود؟
    من تجربه مستقيم جي رو داشتم و قبول شدم.ما ٥نفر همزمان براي جي رفتيم و ٤نفر قبول شديم.ما در ويكتوريا پارك امتحان داديم.بنظرم حتما جي

Member
    رشته و دانشگاه
    برق- قدرت

سلام دوستان
    کسی میدونه کدوم شرکت بیمه در کلگری, سابقه عدم خسارت بیمه اتومبیل ایران رو قبول میکنه؟

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط babak54 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه کدوم شرکت بیمه در کلگری, سابقه عدم خسارت بیمه اتومبیل ایران رو قبول میکنه؟
    Canadian direct insurance

Member
    رشته و دانشگاه
    برق- قدرت

این که گفتید تماس گرفتم گفتند سابقه ایران رو قبول نمیکنند![QUOTE=negnegy;1752503]Canadian direct insurance[/QU

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

[QUOTE=babak54;1755411]این که گفتید تماس گرفتم گفتند سابقه ایران رو قبول نمیکنند!
    نقل قول نوشته اصلی توسط negnegy نمایش پست ها
    Canadian direct insurance[/QU
    ترجمه عدم خسارت رو براشون فرستادید؟ با کسی صحبت کردید تلفنی؟
    من خودم از سال 2007 با این شرکتم و سابقه من رو قبول کردند.بیمه ماشینم از ماهی 250 رسید به ماهی 90 !
    به چند تا دیگه از دوستان همین سایت هم معرفی کردم و باقی دوستان هم تخفیف بابت سابقه ایران گرفتند.

Member
    رشته و دانشگاه
    برق- قدرت

آره من تماس گرفتم اولین سوالی که پرسیدم همین بود و گفتند که بیمه ایران رو قبول نداریم!! [QUOTE=negnegy;1755414]
    نقل قول نوشته اصلی توسط babak54 نمایش پست ها
    این که گفتید تماس گرفتم گفتند سابقه ایران رو قبول نمیکنند!

ترجمه عدم خسارت رو براشون فرستادید؟ با کسی صحبت کردید تلفنی؟
    من خودم از سال 2007 با این شرکتم و سابقه من رو قبول کردند.بیمه ماشینم از ماهی 250 رسید به ماهی 90 !
    به چند تا دیگه از دوستان همین سایت هم معرفی کردم و باقی دوستان هم تخفیف بابت سابقه ایران گرفتند.

خوب دوستان امروز من خیلی خوشحالم چون امروز موفق شدم در امتحان رانندگی فول G قبول شم (مستقیم از G1 به G). به همین دلیل تصمیم گرفتم بیام اینجا و تجربیاتمو با شما دوستان عزیز به اشتراک بذارم.

اول بگم که تجربیات من مربوط به استان انتاریو هست و ممکنه برای جاهای دیگه کانادا یکم متفاوت باشه.
    نکته دوم اینکه ما در این پست فرض میکنیم که شما موفق به دریافت گواهینامه G1 (آیین نامه) شدید و حالا می خواید برحسب اینکه نامه از شهرک آزمایش آوردید یا نه میخواید برای G2 یا فول G اقدام کنید.
    نکته سوم اینکه برای اونایی که هنوز به مرحله امتحان G1 نرسیدن توصیه میکنم که اول پست قبلی منو که درخصوص G1 بود رو در لینک زیر مطالعه کنند.
    صفحه 132 پست 1319
    خوب حالا میریم سر اصل مطلب. فرض کنیم که ما در امتحان G1 قبول شدیم. در ابتدا در همون محل امتحان یه پرینت موقت بهتون میدن و کارت رو براتون با پست میفرستن که حدود دو سه هفته طول میکشه به دستتون برسه. خوب برای آموزش رانندگی با همراه داشتن همون پرینت موقت (برگه مقوایی) هم میتونید شروع به رانندگی کنید (البته یادتون نره که حتما باید یه راننده فولG که حداقل چهارسال از گواهینامه فولش گذشته کنار دستتون باشه)
    شما همون جایی که امتحان G1 دادید و قبول شدید میتونید برای امتحان شهر ثبت نام کنید یا اینکه میتونید آنلاین ثبت نام کنید. به صورت معمول حدود یک ماه بعد بهتون وقت میده. بعضی وقتا هم کنسلی میاد و اگه چک کنید برای هفته بعدش هم ممکنه گیر بیارین. من چند دفعه آنلاین چک کردم تا برای دو هفته بعدش گیر آوردم که بتونم تمرین کنم. البته اگه در یکروز بیشتر از حد مشخصی چک کنید (مثلا بیش از 20 بار) تا 24 ساعت بهتون اجازه دسترسی نمیده.

ثبت نام امتحان شهر
    برای ثبت نام آنلاین به لینک زیر مراجعه کنید و با وارد کردن شماره گواهینامه G1، کد پستی، تاریخ اعتبار گواهینامه و شماره تلفن وارد سایت بشید. نکته بسیار مهم (تاریخی که توی پرینت موقتتون با نام Date of Expiry اومده رو وارد نکنین چون کار نمیکنه، شما باید به تاریخ Effective Date پرینت موقتتون 5 سال اضافه کنید، اون میشه تاریخ اعتبار گواهینامه. یکی از دوستان سر این موضوع چند روز علاف شده بود.)

در گوگل سرچ کنید Road Test Booking Online یا لینک www.irtb.rus.mto.gov.on.ca
    اگه تورنتو هستید برای Region شما Centeral و سپس Centre انتخاب کنید تا لیست مراکز امتحان شهر رو ببینید. بعضی مراکز شنبه ها هم بازند مثل Port Union, Etobicoke, BRAMPTON
    اینکه چه مراکزی بهمون نزدیکه میتونید از نقشه زیر کمک بگیرید. کلی گشتم تا پیداشون کردم

http://serco.hirefx.com/central.htm
    http://www.drivetest.ca/en/bookatest...ionfinder.aspx
    اگه لینکا یه زمانی کارنکرد در گوگل سرچ کنید DRIVETEST CENTRES LOCATION

من خودم چون ریچموندهیل هستم محل امتحانم رو Aurora انتخاب کردم، اگه کدپستی محل امتحان رو که از لینک بالا گرفتید در گوگل مپ بزنید آدرس دقیق بهتون میده و میتونید ببینید تا محل زندگیتون چند کیلومتر فاصله هست. هزینه امتحان G2 و G در مجموع یکی هست که برای G2 یک دفعه در هنگام اقدام برای G1 دریافت میشه ولی اگه برای G بخواید ثبت نام کنید اولش 50 دلار کمتر ازتون میگیرن ولی هنگام ثبت نام برای امتحان شهر (حضوری یا آنلاین)، 50 دلار دیگه میگیرن. بنابراین اگه خواستید برای G به صورت آنلاین ثبت نام کنید باید با کردیت کارت به صورت آنلاین پرداخت کنید ولی برای G2 نیازی به پرداخت ندارید چون قبلا مبلغ رو ازتون گرفتن. در ضمن وقتی آنلاین ثبت نام کردید دیگه نمیتونید وقتای خالی رو ببینید مگه اینکه نوبتتون رو کنسل کنید تا دوباره بهتون نشون بده. تا 48 ساعت قبل امتحان هم کنسل کردن هزینه ای براتون نخواهد داشت.

روش های تمرین
    شما دو روش کلی برای تمرین پیش رو دارین که باید الان فکر کنید و یکیشو انتخاب کنید.
    1- تمرین با ماشین بستگان مقیمتون در کانادا با ماشینشون و آموزش توسط ایشان و امتحان دادن با همون ماشین.
    2- پیدا کردن مربی تمرینی که بصورت ساعتی پول ازتون میگیره و بهتون آموزش میده و با ماشینش امتحان (G2 یا G) رو میدید و بابت امتحان هم پول میگیره ازتون.

خوب همون اول بگم براتون که اگه فکر میکنید با انتخاب گزینه اول (تمرین رانندگی با ماشین فامیل) هزینه ای نداره، در اشتباهید، چون اونا باید شمارو به بیمه ماشینشون اضافه کنن که هزینه خودشو داره. خدمتون عرض کنم که من باوجود اینکه اینجا خواهرم دوتا ماشین توی پارکینگ داره، ترجیح دادم که به مربی ساعتی 35 دلار بدم و آموزش ببینم و وارد داستان اضافه کردن اسمم به بیمه نشم. درمجموع فقط درصورتی که فکر میکنید که نیاز به تمرین بسیار زیاد دارید یا قراره برای مدتی بعد از گرفتن گواهینامه از ماشین دوستتون (یا فامیلتون) استفاده بکنید میتونید به گزینه دوم فکر کنید. یکی از آشناهامون اسمشو به بیمه ماشین خواهرش اضافه کرد و با همون هم تمرین کرد و امتحان داد و قبول شد (G2) و الان هم بصورت مشترک دارن از ماشین استفاده میکنن. یه نکته رو هم تا یادم نرفته بگم و اون اینه که اینجا تو کانادا هیچ کی روی بحث بیمه تعارف نداره و هیچ کس حتی نزدیکترین فامیل آدم هم ریسک اینو نمی پذیره که ماشین رو بدون بیمه بده دست کسی. خلاصه اینجا بی کله ترین و نترسترین آدما هم محافظه کار میشن (خوب یا بد همینی که هست!). نظر منو اگه بخواین میگم سرتون رو بالا بگیرید و زیر بار منت کسی نرید و پول خرج کنید، هرچند میدونم سخته ساعتی 100 هزار تومن به پول ایران (در این لحظه) بخواین برای یه ساعت تمرین پول بدین کار ساده ای نیست و چاره ای نیست باید سر کیسه رو شل کرد.

ببینید خودتونو الکی گول نزنید. با یکی دوساعت تمرین شما برای امتحان آماده نیستید. بیخودی پولتونو هدر ندید. امتحان مجدد ضمن اینکه شمارو حداقل 10 روز عقب میندازه (تازه اگه بتونید نوبت گیر بیارید) هزینه معادل دوساعت کلاس رو بهتون شارژ میکنه. امروز یه نفر رو دیدم که برای بار دوم اومده بود تمرین چون خودش میگفت دفعه اول فکر میکردم با دو ساعت تمرین کارم راه میفته. خلاصه به نظر من اونقدر که کاملا مسلط و بدون نقص و بدون شک و شبهه بتونید رانندگی کنید کافیه.

من برای اینکه این مطلب خیلی طولانی نشه، مطالبی با عنوان "تکنیک های رانندگی و کارهای روز امتحان شهر" رو در پست جداگانه براتون میذارم.
    من خودم 6 ساعت با مربی تمرین کردم، راستش مربیش خیلی خوب توضیح نمی داد (مثل خودم) ولی در همین حد که اشتباهاتمو میگفت برام کافی بود. جلسات اول رو خیلی پشت سر هم نگیرید و مثلا اگه امروز برای بار اول یه ساعت نشستید جلسه دوم رو دو سه روز بعد بندازید تا مطالب توی حافظه طولانی مدتون ذخیره بشه. ولی روز قبل امتحان و همچنین روز امتحان بهتره که تمرین داشته باشید، خصوصا مسیرهایی که معمولا اونجا امتحان میگیرند، البته تمرین در مسیرهای امتحان به صورت کلی ممنوع هست (از نوع ممنوع یواش) ولی خوب دوستان ایرانی برای جذب مشتری همیشه خودشون پیشنهاد میدن. در مجموع اگه چشمتون با مسیرهای معمول امتحان آشنا باشه بهتره. من روز آخر رو محل امتحان بامربی قرار گذاشتم تا فقط همونجاها رو تمرین کنم (خودم با اتوبوس رفتم اونجا). در مابقی روزا اون میومد در خونه از اینجا تمرین رو شروع میکردیم. با مربی ها خیلی خوش برخورد باشین ولی همزمان تعارف نداشته باشین، باید شما بهش بگین چی رو باهاتون بیشتر تمرین کنه و کجا. فکر کنم جلسه دوم بود این مربیه گفت بریم دانتان برگردیم من یه کار هم دارم، من اولش گفتم باشه اشکال نداره ولی یه 10 دقیقه که گذشت فهمیدم عجب اشتباهی کردم. خوب از اونجایی که خدا همیشه هوامو داره، قبل اینکه وارد اتوبان بشیم و فقط مستقیم بریم لاستیکش پنچر شد و با کلی عذرخواهی کنسل کرد و مارو گذاشت در خونه و رفت چون فرداش یه نفر امتحان داشت و با لاستیک زاپاس ممکن بود ایراد بگیرن، خلاصه میخواست بکنه توی پاچه ما رفت تو پاچه خودش (این قانون طبیعته!). اگه متاهلین میتونید یه ساعت شما بشینین یه ساعت همسرتون، اینطوری فرصت بیشتره اگه بخواین برین محل امتحان و برگردین. دوساعت تمرین پشت سر هم رو برای یک نفر توصیه نمی کنم مگر برای روز امتحان.

همون جلسه اول منو برد اتوبان، به نظرم بد نبود، در پایان جلسه اول احساس خوبی داشتم. از خوندن این جمله آخرم خودمم خندم گرفته. ببین کار ما به کجا کشیده انگار شاخ غول رو شکوندم (رانندگی در اتوبانای کانادا). اونم منی که 10 سال تو اتوبانای تهران لایی میکشیدم (شوخی) و دست فرمونم خیلی خوب بود. یه نکته مهم یادم اومد و اون تفاوت رانندگی در ایران و کاناداست.

تفاوت رانندگی در ایران و کانادا
    آقا شما خود شوماخر، شما آخر رالی باز و لایی کشی و حرکات آکروباتیک و End دست فرمون و متخصص روندن ماشین روی یک چرخ (با یک چشم بسته و بدون دست). شما اگه تو ایران مربی رانندگی بودید و وقتی داشتن کتابچه آموزش رانندگی رو تو ایران مینوشتن با شما مشورت کردن و غیره اینجارو بخونین لطفا. من اینجا خدایان رانندگی در ایران رو زیاد دیدم که دو سه بار ردشدن. چرا الان عرض میکنم.

اگه رانندگی در ایران رو به شطرنج تشبیه کنیم و شما رو قهرمان شطرنج، باید خدمتون عرض کنم که اینجا هم توی کانادا شطرنج بازی میکنن با این تفاوت که علاوه بر مهره های فیل و اسب مهره خر هم دارند و شما ناگزیرید که اولا خوب حرکاتشو یاد بگیرید و سپس خوب هم باهاش بازی کنید. روز اول که مربیه گفت باید در هر صورت پشت Stop Sign سه ثانیه توقف کنی با خودم گفتم این دیگه چه کاریه، اگه خیابون خلوت باشه مگه خر مغزمو گاز گرفته که بیخودی وایسم یا توی اتوبان برای تغییر Lane باید سرتو برگردونی تا Blind Spot رو چک کنی به نظرم خیلی احمقانه اومد (فکرشو بکن، سرتو برگردونی اونم توی اتوبان!). آقا همینی که هست، اگه توی شطرنجشون با مهره خرشون بازی نکنید ردتون میکنن، خودتون رو هم خسته نکنید که چرا مهره خر حرکاتش اینجوریه!. خلاصه به کانادا که تشریف آوردید مهارت های قبلی تون رو فراموش که نه، بایگانی کنید و دفتری باز کنید به نام رانندگی در کانادا (بازی با شطرنج خردار). بعد به مرور زمان دلیل خیلی از این چیزارو میفهمین. اینجا رانندگان عزیزی وجود دارن با IQ جلبک که سرعت عکس العملشون از لاک پشت کمتره یا راننده های 90 ساله شنگول که در حد یه آبجو هم زدن که اگر خدایی نکرده یهو هوس کردین پریدین تو خیابون جلوشون حدود 4 ثانیه طول میکشه که مغزشون فرمون بده به پاشون که بکوبن رو ترمز، چیزی که خوشبختانه توی ایران برای اکثر هموطنان عزیزمون در حد دهم ثانیه هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)