صفحه 135 از 270 نخستنخست ... 3585125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145185235 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,341 تا 1,350 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

ادامه
    راهی هست که هم آماده بشیم هم کمتر پول برای تمرین بدیم؟
    خوب قدرت اقتصادی آدما فرق میکنه، خیلی ها ممکنه مخصوصا در بدو ورود به کانادا نخوان یا اصلا نتونن پول زیادی برای تمرین با مربی بدن، راهی هست که بشه جلسات رو کمتر کرد. جواب بله تا حدودی.
    مثل اینه که یکی بپرسه میشه بدون کلاس کنکور دانشگاه قبول شد. قطعا جواب مثبته ولی کار هر کسی نیست.
    ببینید همیشه آموزش شامل دو مرحله هست، اول دریافت اطلاعات، دوم تمرین. معمولش اینه که همون مربی لپ مطالب رو بهتون میگه ولی اگه شما محدودیت مالی دارین میتونین اطلاعات رو از منابع دیگه بگیرین (اینترنت، یوتیوپ، آشنا و همچنین تماشای با دقت اتفاقات پشت چراغ قرمز) ولی درخصوص قسمت دوم نمیشه کاری کرد شما حتما نیاز به تمرین دارین (فقط با خوندن آموزش شنا نمیشه پرید توی قسمت عمیق استخر)
    خوب مطب یکم طولانی شد، در پست بعدی براتون مطلبی میذارم با عنوان "تکنیک های رانندگی و کارهای روز امتحان شهر"
    فعلا شاد باشید و از زندگی لذت ببرید
    لندینگ: Aug.2014 تورنتو
    پاس ریکوئست: May.2014 ، مدیکال: Dec.2013 ، ارسال مدارک به سیدنی: Dec.2009 ، گروه FSW-MI1 ، بدون وکیل

تکنیک های رانندگی در آنتاریو و کارهای روز امتحان شهر
    همون اول عرض کنم که جزئیات رانندگی در کانادا در استان های مختلف ممکنه یکم فرق داشته باشه ولی خوب نکات مشترک زیاد هست. به عنوان مثال در آنتاریو گردش به راست پشت چراغ قرمز در حالتی که کاملا امن باشه آزاده ولی شنیدم در بعضی استانهای دیگه کانادا ممنوع هست. گفتم گردش به راست داغ دلم تازه شد، همین چند ماه پیش تو ایران خلافی ماشین رو که گرفتم دیدم زده عبور از چراغ قرمز اونم سه بار (هر بار 100 هزار تومن!) از مسولش که پرسیدم گفت دوربین اعتراض نداره و گردش به راستارو هم عبور از چراغ قرمز تشخیص میده، خلاصه حواستون تو ایران به گردش به راست پشت چراغ قرمز باشه که مجبور نشین مثل من 300 هزارتومن پول زور بدین.

خوب اشتباهات در امتحان شامل دو دسته اشتباهات Major و Minor میشه
    موارد اصلی شامل توقف پشت Stop Sign و رعایت حق تقدم، چراغ راهنما و رعایت سرعت مجاز (هم سرعت زیاد بده هم سرعت پایین) هست.
    من اول به صورت مختصر موارد مهم رو میگم بعد میرم در مورد خود امتحان نکاتی رو خواهم گفت:

تکنیک های رانندگی

تابلوی ایست (Stop Sign)
    معمولا خط سفید روی خیابون هم همراش هست ولی خیلی جاها ممکنه خط نداشته باشه دقت کنین.
    تابلوی Stop Sign خیلی مهمه، دو نوع هست یه مدلش ساده هست و یک مدلش زیرش تابلوی مستطیل کوچک داره که روش نوشته All Way. توی گوگل بزنید All Way Stop Sign عکسشو ببینید.
    از یوتیوپ هم غافل نشید، شاهکاره
    در هر صورت 3 ثانیه توقف میکنید (جلوی ماشین روی خط سفید)
    تابلوی Stop Sign معمولی مهم تره تا All Way Stop Sign
    بعد از توقف 3 ثانیه ای، اگه تابلو All Way Stop Sign بود، حق تقدم با کسیه که زودتر رسیده به استاپ ساین ولی اگه Stop Sign معمولی بود تا فردا صبح هم اگه ماشین یا عابر اومد شما اجازه ندارین عبور کنید.

Blind Spot

برای چک کردن نقاط کور اطراف ماشین در هنگام تعویض Lane و یا از پارک در اومدن باید حتما شما برگردید و به سمتی که قراره بپیچید (از شونه میپیچید نه از گردن، بهش میگن Shoulder check)
    اگه از پارک دربیاید (خیلی پیش میاد) بدون Shoulder check احتمال رد شدنتون هست.
    مراحلش:
    مثلا تو امتحان تو اتوبان ممتحن میگه
    When it’s safe go to the left lane
    به ترتیب، راهنما، چک کردن آینه سمت چپ، شولدرچک چپ، تعویض لین، خاموش کردن راهنما

تنظیم سرعت
    با توجه به تابلوها سرعتون نباید بیشتر یا کمتر باشه (آروم رفتن هم خوب نیست). کوچه ها معمولا 40 کیلومتر در ساعت، خط زرد معمولا 50، نزدیکی مدرسه ها 40، یه جاهایی هم تابلو زده 60 یا 70 تا حدود 5 تا بالاتر هم معمولا گیر نمیدن ولی بیشتر نشه.
    ورودی بزرگراه ها از 80 شروع میشه و خیلی مهمه که هنگامی که دارین دقیقا وارد بزرگراه میشین (لین سمت راست Merge میشه) با شهامت سرعتتون کمتر از حدود 100 نباشه البته اگه ترافیک نبود (هنگام Merge شولدر چک فراموش نشه). تو ورودی بزرگراه فقط گاز بدین، اون با من. (امتحان بزرگراه رو فقط برای G میگیرن). قسمت بزرگراهش معمولا یه 5 دقیقه بیشتر نیست. وارد شدن مهمه، یکی دوتا تغییر لین میده بهتون و خارج شدن. مواظب باشین سرعت توی بزرگراه هم بیشتر از حدود 110 نشه.

Scanning

کار خارق العاده ای نیست. هر چند ثانیه آینه ها رو چک می کنید و هنگام عبور از چهار راه وقتی چراغ سبزه نشون میدید که من اینور و اونور چهارراهو نگاه کردم و حواسم به همه جا هست. شاید بشه گفت که چک کردن Blind Spot هم بخشی از Scanning بحساب میاد. این کارها کلا دید ممتحن رو نسبت به شما مثبت میکنه.

گردش به چپ و راست پشت چراغ

در گردش به راست، اگه هنگامی که به چراغ رسیدین سبز بود با احتیاط و بدون نیاز به توقف کامل می پیچید. اگر هم قرمز بود اول توقف کامل 3 ثانیه سپس اگه نه عابری بود نه ماشینی میتونید بپیچید. در ضمن یادتون نره برای گردش به راست قبل از چهار راه به سمت راست ترین Lane میرین و بعد از چهارراه هم به سمت راست ترین Lane میپیچید.
    یکی از مهمترین و شاید سخترین قسمت های آموزش رانندگی گردش به چپه، دلیلش اینه که یکم با ایران فرق میکنه. اینجا بعضی از چراغ ها 3 تایین (سبز و زرد و قرمز) و بعضی چهارتایین (سبز و زرد و قرمز و پیکان سبز) اگه بخوام کامل توضیح بدم شاید یه صفحه کامل توضیح بخواد. بهترین کار اینه که یه نیم ساعتی وقت بذارین سر یک چهار راه تا منطقش دستتون بیاد و البته خیلی هم مهمه. من چند نکته میگم بقیش با خودتون.
    اگه به فلش سبز خوردین (شانس آوردین)، حق تقدم باشماست، با احتیاط به چپ گردش کنید.
    اگه به فلش سبز نرسیدین و به چراغ سبز رسیدین، دوحالت پیش میاد:
    حالت اول اینه که ماشینی از روبرو نمیاد و عابری هم در هنگام گردش به چپ رو خط عابر نیست (بازم شانس آوردین)، حق تقدم با شما نیست ولی با احتیاط به چپ گردش کنید.
    حالت دومش اینه که یا ماشینی از روبرو میاد یا عابری روی خط عابر (گردش به چپ) هست، که در این حالت بدون گردش آروم میرید جلو (تا یک سوم تقاطع) و اونجا منتظر میمونید، اگه در زمانی که چراغ سبزه شرایط برای عبور محیا شد (نه ماشین روبرو و نه عابر) با احتیاط گردش کنید وگرنه وایستید تا چراغ روبروتون زرد یا قرمز که شد اونموقع گردش کنید (در این حالت قطعا ماشینی از روبرو نخواهد آمد)
    یادتون هم نره که قبل و بعد از گردش در Lane درست باشید و پس از گردش به Lane سمت راست برین (شولدر چک فراموش نشه)
    سرچ کنید تو یوتیوپ turn left Ontario چیزایی پیدا خواهید کرد.

من مهم ها رو گفتم، بقیش با خودتون ولی چند تا عنوان رو میگم که خودتون سرچ کنید.
    Parallel Parking یا همون پارک دوبل خودمون، اینجا خیلی راحته چون فضا خیلی زیاده
    Emergency Stop یا Roadside Stop (برای امتحان G)، مراحل: راهنما، شولدر چک، توقف کنار جدول، فلاشر، دنده در حالت P (پارکینگ)، دستی کشیده
    Three-Point Turn (دور سه فرمون)
    Downhill Parking و Uphill Parking برای امتحان G2
    دیگه همه رو گفتم دیگه بقیه با خودتون
    پاس ریکوئست: May.2014 ، مدیکال: Dec.2013 ، ارسال مدارک به سیدنی: Dec.2009 ، گروه FSW-MI1 ، بدون وکیل

کارهای روز امتحان شهر

اگه تونستید روز امتحان تمرین کنید که چه بهتر.
    با خودتون اصل گواهینامه G1 رو همراه داشته باشین و اگه کارتش هنوز به دستتون نرسیده، پرینت موقت مقوایی رو به همراه پاسپورت ببرین.
    روز امتحان شما حداقل نیم ساعت تا 45 دقیقه زودتر اونجا باشید با ماشینی که قراره امتحان بدین (مثلا ماشین مربی و مدارکش).
    کارتتونو میگیره با کامپیوتر چک میکنه و ازتون اسم، آدرس و تاریخ تولد رو میپرسه و شماره ماشینی که قراره باهاش امتحان بدین. بعد میگه برین بشینین تو ماشین تا ممتهن بیاد (من نمیگم افسر که یه نفر نظامی تو ذهنتون نیاد، یه آدم معمولیه). کارت دستشون میمونه.

میشینین پشت فرمون (ماشین پارک شده توی پارکینگ در حالت خاموش).
    ممکنه 10 دقیقه ای طول بکشه تا بیاد
    آینه هارو تنظیم کنید، شولدر چک یکی دو دفعه تمرین کنید، اسکنینگ تمرین کنید، محل فلشر و کیلومترشمار رو مجدد به ذهن بسپارید.
    یه نکته رو هم در مورد دنده اتوماتیک اینجا اشاره کنم. اگه تو ایران دنده اتوماتیک میروندین که خوش بحالتون عادت دارین. اما اگه مثل من هر روز تو ایران با کلاچ و دنده سروکار داشتین ممکنه چند ثانیه اول بصورت ناخوداگاه بخواین دنده عوض کنین (به سبک دنده منوال) بنابراین در این لحظه ضمن اینکه به خودتون یاداوری میکنین که این دنده اتوماتیکه پای چپتونو راحت بزارید سمت چپ و چند دفعه با پای راست گاز و ترمز رو آروم تمرین کنید. شیشه سمت راننده رو بدین پایین که ممتهن بتونه باهاتون صحبت کنه.
    از اینجا به بعد کاملا مسمم و مسلط، مهم نیست چه اتفاقی میفته مهم اینه که شما تمام تلاشتونو بکنید. شاد باشید و لبخد بزنید.

ممتهن میاد (ارواح باباش!، شوخی)
    ازتون یه سری سوالات میپرسه. دوباره اسم، آدرس و تاریخ تولد رو میپرسه
    بعد میره جلوی ماشین میگه راهنمای چپ، حالا راست. بعد میره پشت ماشین، میگه راهنمای چپ، حالا راست. میگه ترمز بگیر که ببینه چراغ ترمز درسته یا نه. شاید بگه یه بوغ هم بزن.
    از سمت شاگرد سوار میشه.
    بذارید از اینجا به بعد رو اتفاقاتی که برای خودم بود رو براتون تعریف کنم.

ممتهن من یه آدم خیلی چاغ بود. در حالی که کارت من و یه برگه زرد رنگ دستش بود سوار شد.
    من یکم خوش و بش کردم باهاش. پرسید عینک میزنی و مریضی چیزی داری که من جواب دادم.
    بعد پرسید در سه ماه گذشته چندبار بزرگراه رفتی (فقط برای G میپرسن و شما با G1 اتوبان هم میتونید برید).
    من قبلا از مربیم پرسیده بودم که اگه بگم “Several Times” خوبه که اون معتقد بود کمه و بهتره بگی "Too Many Times". منم همون کارو کردم و بعدش هم چند تا بزرگراهو اسم بردم برای اطمینان مثل “404, 401, 407”. اینو میپرسن که یه نفر اگه تمرین نکرده تو بزرگراه به کشتنشون نده.
    بعد اینکه مطمعن شد گفت زیر برگه رو امضا کن.
    بعد هم گفت روشن کن، راه افتادیم

منو از یه مسیر دیگه برد ولی برام مهم نبود، از اواسطش مسیر همون مسیر همیشگی شد. سعی کردم اونقدر خوب رانندگی کنم که کوچک ترین بهانه ای دستش ندم.

یکی دوتا چراغ، استاپ ساین، کنترل سرعت، ورود به بزرگراه با سرعت مناسب، شولدر چک، تغییر لین، خروج از بزرگراه، گردش به راست قرمز، گردش به چپ (خوش شانس بودم green arrow) برگشت به محل و پارک. تو مسیر هم یسری نوت مینوشت و تیک میزد.

فقط یه اشتباه خیلی کوچیک داشتم، تو مسیر برگشت بعد از بزرگراه یه دونه گردش به راست با چراغ سبز بود که یه کوچولو بهتر بود با سرعت کمتر می پیچیدم (یکم گردشش شبیه به گردش به راستای معمول در تهران شد). تو مسیر برگشت تو خیابون یانگ هم که نزدیکای آرورا خیلی خلوته و سرعت مجازش 60 تا بود، من با سرعت 60 تا میرفتم گفت بیا Lane سمت چپ، منم اومدم، ماشین پشت سری من هم میخواست سریع تر بره یکم سریع ترش کردم حدود 65 تا ولی کافیش نبود و اومدم بگم که میتونم برگردم به Lane سمت راست که دیدم ماشین پشتیه شوت گاز خط وسط رو هم رد کرد و گوله رفت جلو (غلط نکنم ایرانی بود). منم گفتم من حداکثر سرعت مجاز رو رفتم، خوشبختانه اونقدر حرکتش آکروباتیک بود که حق رو بمن داد.

وقتی برگشتیم و من پارک کردم، گفت هرچند که اشتباهات جزیی هم بود ولی درکل بد نبود. البته بهتر بود به اون ماشینه راه میدادی. بعد هم زد تو این خط که همیشه Safe رانندگی کن و نصیحت های همیشگی (پسرم شما آینده درخشانی داری...شوخی). بعد هم گفت Pass و برگه رو داد به من و من هم خوشحال رفتم به واحد مربوطه و یه پرینت موقت G بهم داد و یه برچسب چسبوند به گواهینامه G1 من و گفت با این دوتا میتونی رانندگی کنی و کارت اصلیت هم چند ماه دیگه با پست میفرستیم.
    این بود داستان G گرفتن من
    تا مطلب بعدی شاد باشید

زندگـــی زیبـاســـت چشمـی بـاز کـن
    گردشـــی در کوچــه باغ راز کن
    هر که عشقش در تماشا نقش بست
    عینک بد‌بینی خود را شکسـت
    من مـیـــان جســـم‌ها جــان دیـــده‌ام
    درد را افکنـــده درمـان دیـــده‌ام
    دیــــده‌ام بــر شـــاخه‌ها احـســـاسـ‌ـها
    می‌تپــد دل در شمیــــم یاسها
    زنــدگــی موسـیـقـی گنـجشـکهاست
    زندگی باغ تماشـــای خداســت
    گـــر تـــو را نــور یـقیــــن پیــــــدا شود
    می‌تواند زشــت هم زیبا شــود
    حال من، در شهر احسـاسم گم است
    حال من، عشق تمام مردم است!
    زنـدگــی یــعنـی همیـــــــن پــروازهــا
    صبـــح‌هـا، لبـخند‌هـا، آوازهـــا

با سلام
    سابقه بیمه لازمه واسه گواگینامه؟
    من ماشین نداشتم که سابقه بیمه داشته باشه.
    اگه نیارم چی میشه
    بازم میتونم G بگیرم؟
    کد رشته: 7213، ارسال مدارک: 11 دسامبر2009، فایل نامبر اول: 12 فوریه2010، فایل نامبر دوم: 20 مارس 2010،ارسال به ورشو: 12 دسامبر 2011، اين پراسس: 12 مارس 2012، مدیکال و فایل نامبر سوم: 19دسامبر2013،پاس ریکویست 23 سپتامبر 2014

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط kayvan555 نمایش پست ها
    کارهای روز امتحان شهر

صبـــح‌هـا، لبـخند‌هـا، آوازهـــا
    ماشالله آقا، ماشالله. تشکر امتیازی برای شما کافی نیست. دیگه واقعا هر کی بیاد سوال کنه گواهینامه چیه چجوری بگیرم کم لطفی کرده.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط armanhaydarian نمایش پست ها
    با سلام
    سابقه بیمه لازمه واسه گواگینامه؟
    من ماشین نداشتم که سابقه بیمه داشته باشه.
    اگه نیارم چی میشه
    بازم میتونم G بگیرم؟
    هر کی گفته سابقه بیمه لازمه برای گواهینامه مزاح کرده با شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    هر کی گفته سابقه بیمه لازمه برای گواهینامه مزاح کرده با شما.
    سلام خیلی ممنون، خانواده ای رو از نگرانی درآوردین
    من نامه های سابقه رانندگی و اصالت رانندگی رو از شهرک آزمایش گرفتم. توش نوشته پایه 2 اما ننوشته چی هست. لازمه توضیح بدیم پایه 2 چیه؟

ممنون
    کد رشته: 7213، ارسال مدارک: 11 دسامبر2009، فایل نامبر اول: 12 فوریه2010، فایل نامبر دوم: 20 مارس 2010،ارسال به ورشو: 12 دسامبر 2011، اين پراسس: 12 مارس 2012، مدیکال و فایل نامبر سوم: 19دسامبر2013،پاس ریکویست 23 سپتامبر 2014

ApplyAbroad Superstar

واردن خودشون، نگران این چیزها نباشید. فقط اگر اوتاریو تشریف می آرین هیچکدوم از نامه ها و مدارک رو ایران ترجمه نکنید چون قبول نمی کنن باید همینجا بدید مترجم های رسمی (استان های دیگه رو نمی دونم چطوریه)

Junior Member

دوستان سلام اكر سوالم تكراري ست ببخشيد ،من PDF امتحان كواهينامه در تورنتو رو ميخواستم ،توي تابيكها بيدا نكردم فقط مال كبك بود

سلام
    برای امتحان پقتیک میشه از تو سایت زمان امتحان تعین کرد اگر کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

csq Quebec: october 2010, , pass request : 29 october 2013

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)