صفحه 138 از 270 نخستنخست ... 3888128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148188238 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,371 تا 1,380 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

سلام به دوستان، کسانی که برای گرفتن گواهینامه بین المللی به شهرک آزمایش مراجعه کردند ممکنه بگید چه مدارکی باید همراهمون باشه و هزینه آن چقدر است.قبلش باید پرداخت کنیم یا همان جا پرداختها رو میشه انجام داد.ممنون

ApplyAbroad Superstar

پلیس و شهرک آزمایش کاری به گواهینامه بین المللی ندارند. اون رو باید از دفاتر یا آژانس های طرف قرارداد کانون اتومبیل رانی تهیه کنید. سایت کانون اتومبیل رانی رو ببینید فکر می کنم حتی آنلاین هم انجام میدن و براتون پست می کنن.
    http://tac.org.ir/TacDetailsPage.asp?idn=7
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

دوستان یک سوال درباره اینکه چطور گواهینامه رو از یک استان(کبک) به استان دیگه (انتاریو) تغییر داد....

در سایت راهنمایی رانندگی انتاریو نوشته ......اگر گواهینامه شما از سایر استانها باشد و بیش از 2 سال تجربه رانندگی دارید احتیاج به امتحان G2 نیست و فولG میگیرید.
    http://www.ontario.ca/driving-and-ro...rivers-licence

اما سوال اینه : اگر ما با ارایه سابقه به کبک بتوانیم گواهینامه معادل فول G (همان کلاس 5 کبک) رو بگیریم و با اون فقط 5-6 ماه در کبک رانندگی کرده باشیم آیا باز هم باید برای انتاریو اثبات کنیم که در ایران مثلا 10 سال سابقه داریم و نامه شهرک و ....یا دیگه همون صرف داشتن کلاس 5 کبک کفایت میکنه و میتونیم یکسره فولG بگیریم؟ کسی از دوستان با این موضوع برخورد داشته یا شنیده یا میدونه؟
    FN: Sep 2010 --- CSQ: Aug 2013 --- FFN: Dec 2013 --- Medical: Apr 2014 --- PR: May 2014

Junior Member

ممنون از پاسختون پس من اشتباه کردم منظورم تاییدیه گواهینامه ایرانی خودمون بود که بشه در کانادا هم استفاده کرد و باید از شهرک آزمایش تهیه کرد چه مدارکی لازم داره و هزینه هاش رو چطوری باید پرداخت کرد و کجا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mosi_k نمایش پست ها

سلام دوستان کسی نیست جواب سوال منو بده.
    خواستم بدونم این نامه اصالت گواهینامه یا همون سابقه رانندگی یا همون نامه شهرک آزمایش برایه ما که شهرستان هستیم هم حتما باید بریم تهران بگیریم.من رفتم اداره راهنمائی و رانندگی مرکز استان که گواهینامه هم صادره از همونجاست اصلا نمیدونند این نامه چی هست؟؟کسی از دوستان هست نامه از شهرستان گرفته باشه.

Hi,
    Excuse me, I don't have access to Farsi keyboard now

A friend of mine got this letter without going to Tehran but he had a connection.
    In addition I sent a copy of my letter to him so he was able to said what is he looking for.
    Good luck

با سلام
    به توضيحات بسيار جامع و عالي دوستمون فقط اين موارد رو هم از امتحان سال گذشته من يادم اومد که اضافه ميکنم :
    1-در هنگام رزرو کردن امتحان G2 يا G ساعتي رو انتخاب کنيد که احتمال شلوغي و تردد اتوبوس مدرسه و ... کم باشه. (من که 11 به بعد رو براي ويکتوريا پارک تو تورنتو براي امتحان G انتخاب کرده بودم.)
    2-در هنگام مشاهده توقف اتوبوس مدرسه با فلاشر روشن حتماً بايد از عبور از کنار اتوبوس ممانعت کنيد (در هر دو سوي خياباني که فاقد بلوار باشه)
    3-در هنگام امتحان G2 يا G ممتحن کاملاً حواسش به حرکات شما هست که استرس نداشته باشيد و ممکنه (براي من اتفاق افتاد) که بخاد يک بار شما رو ناراحت کنه مثلاً ايراد الکي بگيره و عکس العمل شما رو ببينه که آيا عصباني ميشيد يا نه .اين مورد رو Trainer من هم به من گفته بود.
    4-در هنگام عبور از کنار اتوموبيل پارک شده فاصله لازم را که تقريباً به اندازه يک درب خودر. است رو رعايت کنيد.چند مدت پيش يکي از دوستان به همين دليل رد شد(يادم نيست اين مورد رو کيوان عزيز نوشته بود يا نه)
    موفق باشيد

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

داشتم چند وقت پیش تو یوتیوب میچرخیدم ، دیدم این ویدیو رو یه پسره گذاشته ، فیلم روز امتحان G full هست !https://www.youtube.com/watch?v=38TlOqvZunM
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mosi_k نمایش پست ها

سلام دوستان کسی نیست جواب سوال منو بده.
    خواستم بدونم این نامه اصالت گواهینامه یا همون سابقه رانندگی یا همون نامه شهرک آزمایش برایه ما که شهرستان هستیم هم حتما باید بریم تهران بگیریم.من رفتم اداره راهنمائی و رانندگی مرکز استان که گواهینامه هم صادره از همونجاست اصلا نمیدونند این نامه چی هست؟؟کسی از دوستان هست نامه از شهرستان گرفته باشه.
    شوهر من رفت بهش دادن وقتی من رفتم گفت بمیره هم گواهی نمیده پس کاملا بستگی داره به دل بخواهی فرد ولی تهران مسئله حل شده است و برای همه صادر میشه
    Landing 17 June 2014

Junior Member

این نامه اصالت گواهینامه توی شهرستان از کجا باید تهیه بشه؟واجبه که بیاریم یعنی بدون اون کارمون نمیشه؟اگر ممکنه یکی نمونش رو بذاره که ببینیم چیه
    ممنون

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

من امروز امتحان آیین نامه G1 رو دادم و قبول شدم.واقعیتش من هیچی نخوندم و یکمی شانس پاس شدم.
    4 تا غلط تو قوانین زدم و 1 اشتباه تو تابلو ها.
    در کل یه چندتا عدد و قانون رو حفظ باشین ضرر نمیکنین.
    1. درصد الکلی که راننده مجاز هست
    2. چند امتیاز منفی بگیرین گواهینامه ازتون گرفته میشه
    3. اگه گواهینامه گرفته شد چه مدت گرفته میشه
    4. چه ساعتی از روز G1 نمیتونه تو بزرگراه رانندگی کنه

یه نکته هم که ناخواسته متوجه شدم اینه که کلید آزمون به برگه امتحان وصله ! و شخصی که آزمون ازتون میگیره اون کلید رو از برگه شما جدا میکنه و رووش یه کد مینویسه که وقتی برگه رو برگدوندین بدونه کدوم کلید ماله کدوم دفترچه هست.
    لذا وقتی مدارکتون رو میدین و منتظرین برگه امتحان رو طرف بهتون بده ممکنه خیلی اتفاقی نگاهتون به برگه اتون بیوفته که دست طرف هست و جواب سوال ها بهش وصله !!!خیلی اتفاقی ممکنه ببینین که کنار هر سوال توی یک ستون حروف انگلیسی نوشته شده که نشان از جواب های سوال است !!! (اتفاقی !)
    کسی که حافظه خوبی داره ممکنه خیلی تصادفی جواب 10 تا تست از قوانین رو ببینه !

امتحان هر روز از صبح تا ساعت 3 بعد از ظهر ممتد گرفته میشه و اینو بدونین که حدود 45 دقیقه برای کل پروسه حداقل کنار بذارین. مثلا اگه خیلی تو عجله هستین سراغ امتحان نرین چون کمه کم 45 دقیقه از لحظه ورود شما تا زمانی که جواب رو میگیرین طول میکشه.
    ویرایش توسط KavehKaveh : October 16th, 2014 در ساعت 04:26 AM
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)