صفحه 17 از 270 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی تهران

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط esios نمایش پست ها
    دوستان من در کشورهای دیگه با گواهینامه بین المللی رانندگی کردم و مشکلی نبود ولی با داشتن اقامت در کانادا انگار نمیشه اگه کسی اطلاع کامل داره لطفا" برامون توضیح بده
    به عنوان مقیم دائم تا 60 روز بعد از ورود می تونید با گواهینامه بین المللی در اونتاریو(بقیه استان ها رو مطمئن نیستم) رانندگی کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط s30min نمایش پست ها
    گواهی نامه همسر من هم دی ماه باطل میشه...من اون روز از امور ایرانیان وزارت خارجه سوال کردم گفتند قبلا که جریمه تعویض نکردن گواهی نامه روزی 10 تک تومان!!بود و اگه گرون نشده باشه اونقدری نمیشه که بخواید گواهی نامه رو تمدید کنید...ما که بی خیال تمدید شدیم!!
    من گواهینامه ام رو تعویض کردم و امروز به دستم رسید(کل پروسه تا رسیدن گواهینامه فقط 10 روز طول کشید در حالی که اولش گفته بودن 2 ماه ممکنه طول بکشه).روی گواهینامه شماره سابقه گواهینامه نوشته شده.آیا وجود این شماره کمکی به گرفتن سابقه می کنه ؟کسی تجربه ای در این مورد داره؟

بیخودی پولتون رو خرج بین المللی کردن گواهینامه در ایران نکنید که پشیمون می شین. به خصوص انتاریو. در انتاریو 3 ماه و برای مهاجرین 2 ماه اعتبار داره!
    ضمناگ سابقه بیمه ماشین برای انتاریو به درد نمی خوره که اگر بخواین ماشین بخرین بهتون تخفیف بیمه بدن ولی بقیه استانها ظاهرا فرق داره.
    بهتره پس از اومدن به کانادا در اولین فرصت گواهینامه اینجا رو بگیرید

Senior Member soheil136 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Waterloo

نقل قول نوشته اصلی توسط nilotus نمایش پست ها
    بیخودی پولتون رو خرج بین المللی کردن گواهینامه در ایران نکنید که پشیمون می شین. به خصوص انتاریو. در انتاریو 3 ماه و برای مهاجرین 2 ماه اعتبار داره!
    ضمناگ سابقه بیمه ماشین برای انتاریو به درد نمی خوره که اگر بخواین ماشین بخرین بهتون تخفیف بیمه بدن ولی بقیه استانها ظاهرا فرق داره.
    اینکه سابقه بیمه به درد نمی خوره برای کل استان انتاریو هست؟ چون من شنیدم شهرهای بزرگ مثل تورنتو قبول نمی کنن ولی ممکنه شهرهای کوچک تر قبول کنن. شما در این زمینه اطلاعاتی دارین؟
    خدایا نگویم دستم بگیر... عمریست گرفته ای ... مبادا رها کنی

نه راستش این رو نمی دونم ولی فقط می دونم که قوانین استانی هستند و شهر به شهر قاعدتا نباید فرق کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil136 نمایش پست ها
    اینکه سابقه بیمه به درد نمی خوره برای کل استان انتاریو هست؟ چون من شنیدم شهرهای بزرگ مثل تورنتو قبول نمی کنن ولی ممکنه شهرهای کوچک تر قبول کنن. شما در این زمینه اطلاعاتی دارین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nilotus نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز از راهنماییتون اما شاید گواهینامه بین الملی برای 2-3 ماه هم بی خاصیت نباشه ضمن اینکه قیمت اون خیلی هم گرون نیست و به نظرم نزدیک 50 هزار تومانه. خصوصاً اگر در کانادا آشنا داشته باشیم و بتونیم از جی پی اس استفاده کنیم یا ماشین کرایه کنیم. به هر حال بازم این همه خرج می کنیم اینم روش. ممکنه مفید واقع بشه.
    ویرایش توسط feral : June 24th, 2012 در ساعت 07:44 AM

بله خوب واقعا هزینه اش که نسبت به خرجهای دیگه عملا صفره. ولی اینجا هم به نفعتونه هر چه زودتر گواهینامه رو بگیرید. در یکی دو ماه اول هم شاید فقط برای اینکه ماشینی کرایه کنید و برید شهرای دیگه به درد بخوره. وگرنه برای چند ساعت ماشین کرایه کردن هم به صرفه نیست. ضمنا هزینه بین المللی کردن فکر کنم 42 تومن شد . و اینکه خیلی آژانسهای مسافرتی هم این کارو انجام می دن یه ربعه صادر می شه لیستش در سایت کانون اتومبیلرانی هست و حتما لازم نیست همه برن دفتر کانون.
    نقل قول نوشته اصلی توسط feral نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز از راهنماییتون اما شاید گواهینامه بین الملی برای 2-3 ماه هم بی خاصیت نباشه ضمن اینکه قیمت اون خیلی هم گرون نیست و به نظرم نزدیک 50 هزار تومانه. خصوصاً اگر در کانادا آشنا داشته باشیم و بتونیم از جی پی اس استفاده کنیم یا ماشین کرایه کنیم. به هر حال بازم این همه خرج می کنیم اینم روش. ممکنه مفید واقع بشه.

Senior Member s30min آواتار ها

راستی با گواهی نامه بین المللی اگه سوار ماشین دوست و آشنا بشیم و بدون این که تخلفی مرتکب بشیم پلیس برای چک کردن مدارک رو بگیره ممکنه جریمه کنه؟ یعنی هر کی باید سوار ماشین خودش بشه یا مثل ایرانه؟!
    من دوستم که دانشجویی رفته بود میگفت گواهی نامه بین المللی برای کارت شناسایی کاربرد داره...مهاجرها تا قبل از اومدن کارت پی آر، کارت شناسایی خاصی دارن یا باید پاسشون رو این ور و اون ور ببرن؟!
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط s30min نمایش پست ها
    راستی با گواهی نامه بین المللی اگه سوار ماشین دوست و آشنا بشیم و بدون این که تخلفی مرتکب بشیم پلیس برای چک کردن مدارک رو بگیره ممکنه جریمه کنه؟ یعنی هر کی باید سوار ماشین خودش بشه یا مثل ایرانه؟!
    من دوستم که دانشجویی رفته بود میگفت گواهی نامه بین المللی برای کارت شناسایی کاربرد داره...مهاجرها تا قبل از اومدن کارت پی آر، کارت شناسایی خاصی دارن یا باید پاسشون رو این ور و اون ور ببرن؟!
    شما میتونید ماشین دوستتون رو سوار بشوید و بیمه ایشون هم معمولا کاورتون میکنه در نتیجه پلیس مشکلی نداره. اگر برای مدت طولانی مثلا چند ماه مداوم میخواهید ماشین دوستتون رو استفاده کنید میتونید ازش بخواهید شما رو به بیمه اش اضافه کنه ولی گاهگاهی یا مثلا برای چند روز مشکلی نیست (من یکبار از ایران مهمان داشتم و از بیمه خودم سئوال کردم گفتند احتیاجی نیست به بیمه اضافه شان کنیم). برای اطمینان میتونید با بیمه دوستتون چک کنید.

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ولي من موردي را ديدم كه سوار ماشين ديگري بود و پليس جريمه اش كرده بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)