صفحه 2 از 270 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

Junior Member Pasha آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گواهینامه در کانادا

من شنیدم هزینه‌ی داشتن اتومبیل و مالیات اون بسیار بالاست. همینطور یادت باشه هزینه بنزین به انداره‌ی داخل ایران نیست و گرونتره.

Junior Member Pasha آواتار ها

این هم یه سری اطلاعات
    برای خرید خودرو داشتن گواهینامه الزامی است . شماره یا پلاک خودرو نیز همانند ایران به نام شخص زده می شود و می تواند با تغییر خودرو به دیگری انتقال دهد. نقل و انتقال خودرو نیز بسیار ساده بوده و با بستن پلاک خود روی خودرو و پرداخت مالیات صاحب خودرو می شوید.
    خرید خودرو نو معمولا از نمایندگی ها انجام می شود و نرخ مشخصی دارد . می توان خودرو را نقد یا اقساطی تهیه کرد. اگر دارای اعتبار قابل قبول باشید می توانید وام خرید خودرو بگیرید. البته نمایندگی ها نیز در گرفتن وام کمک می کنند.

خرید خودرو دست دوم:
    خودرو های دست دوم از قیمت های بسیار کم (حدود 500دلار ) تا خیلی زیاد بسته به تمیزی و کارکرد آن موجود است. بهترین روش برای یافتن خودرو دست دوم از طریق روزنامه ها و اطلاعیه های شخصی است. اما لازم است خودرو به طور کامل بازدید شود.در زمینه خرید خودرو دست دوم حتما از تجربیات دوستان خود استفاده کنید. معاینه فنی خودروهای دست دوم سخت و هزینه بر است، مگر اینکه از طریق دوستان بتوانید معاینه فنی غیر واقعی تهیه کنید.

کرایه خودرو:
    شما می توانید با پرداخت مبلغ معینی، یک خودرو را برای مدت کمی کرایه کنید یا با آن به مسافرت بروید.
    البته در صورت تمایل می توان با پرداخت مبلغ ماهانه، خودرویی را در طول سال استفاده کرد وپس از اتمام قرار داد پس داد.

بیمه خودرو:
    همه خودرو ها باید بیمه شوند و درصورت نداشتن بیمه در حدود ۵۰۰۰ دلار جريمه تعلق می گیرد.
    میزان بیمه متناسب با نوع گواهینامه و سابقه رانندگی متفاوت است.برای یک خودروی دست دوم، دست کم 200 دلار در ماه هزینه بیمه می شود. یعنی سالانه بیشتر از ارزش خودرو!

مالیات:
    مالیات مالکیت خودرو نیز همانند مالکیت مسکن، هر ماه از حساب شما کم می شود. حداقل مالیات خودروی دست دوم 50 دلار در ماه است.

بنزین:
    بنزین جزء معدود اقلامی است که دارای نوسانات زیاد قیمت است و در طول روز از صبح تا شب تغییر می کند. وضعیت قیمت نفت در جهان به شدت بر روی آن تاثیر می گذارد . نرخ روزانه بنزین به "سنت"، بر روی تابلوی مقابل پمپ بنزین ها نوشته می شود. اما سایتی هم وجود دارد که نرخ آینده بنزین را به آگاهی رانندگان می رساند!
    منبع: www.iranto.ca

Senior Member pedram27 آواتار ها

با سلام - با توجه به این که گفته می شود سوابق رانندگی ایران و همچنین بیمه ماشین می تواند تا اندازه ای در آنجا موثر باشد من امروز دنیال اولیش رفتم که تجربه را برایتان می نویسم چون خیلی علافی دارد . البته اگر گواهینامه شما 10 یا جدیدا 5 سال اولش تمام نشده باشد مشکلی نیست همان ترجمه گواهینامه می شود سابقه رانندگی شما اما اگر گواهینامه را تمدید کردید و در پشت گواهینامه تعویضی جدید سابقه قبلی شما ذکر نشده باشد باید هفت خوانی که امروز رفتم را تشریف ببرید . برای این کار باید به شهرک آزمایش بروید - بهتر است که موبایل همراهتان نباشد چون دم در می گیرند و بعد که تحویل میگیرید کلی خط روی آن افتاده است . من حدود 2 ساعت طول کشید تا فهمیدم از کجا باید شروع کرد . در آنجا باجه های زیادی وجود دارد و همه آنها صف دارد و هر کدام شما را به بعدی پاس می دهند و هیچ کس اطلاعات ندارد و یا نمی دهند و هیچ کجا هم اطلاعات وجود ندارد که بپرسید بالاخره کار ما به طبقه دوم کشید و فهمیدم که باید فرمی از آنجا گرفته شود و بعد از تکمیل دو باره طبقه پایین بیایید و چند تا باجه سر بزنید . جالب اینجا بود که یک سرهنگی در باجه 18 بعد از اینکه کلی از کارهام انجام شده بود گفت این کار غیر قانونی است و نامه را پاره کرد و گفت باید از کانادا نامه بیاری تا جواب بدیم نمی دونم منظورش از کانادا نخست وزیرش بود یا رئیس شهرک آزمایش کانادا به هر حال خیلی جالب بود فرم مخصوص خودشون را می گفت غیر قانونی است خلاصه دوباره رفتم جای اول و به ستوانی که فرم را داده بود گفتم خندید و گفت این کار 2 سال انجام می شود و به سرهنگ مسئولش گفت و گفتند این دفعه بیار از اینجا امضا می گیریم خلاصه متوجه نشدم چی به چی است - خلاصه کار برای دوستانی که این مشکل را دارند اول باید بروند طبقه دوم اتاق 208 و فرم را بگیرند و تکمیل کنند سپس باید بروند طبقه اول باجه 12 تایید سابقه شود و سپس باجه 18 برای امضا و بعد از آن طبقه دوم اتاق 216 برای شماره نامه و بعد باجه 20 برای مهر آخر و تمام . توصیه مهم این که اگر سرهنگ اتاق 18 مثل امروز که به من گیر داد امضا نکرد از سرهنگ اتاق 206 در طبقه دوم می توانید برای امضا استفاده کنید.

این روزها که دارم کارهام رو جمع و جور می کنم و کمی کارهای بانکی و اداری دارم و مشکلات واقعا مسخره و عجیبی که بر می خورم وقتی می آیم خونه روزی 1000بار خدا رو شکر می کنم که کارم درست شده و هر روزی که می گذره مصمم تر از قبل می شم برای زودتر رفتن .

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

سلام.ممنون می شوم کمی بیشتر مرا راهنمایی کنید:پس اگر پشت گواهی نامه تاریخ تمدیدها نوشته شده باشد نیازی به رفتن به شهرک آزمایش نداریم؟فقط ترجمه شود و سفارت کانادا آن را تایید کند؟بیمه نامه را چکار کنیم؟همین روال برایش طی شود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    سلام.ممنون می شوم کمی بیشتر مرا راهنمایی کنید:پس اگر پشت گواهی نامه تاریخ تمدیدها نوشته شده باشد نیازی به رفتن به شهرک آزمایش نداریم؟فقط ترجمه شود و سفارت کانادا آن را تایید کند؟بیمه نامه را چکار کنیم؟همین روال برایش طی شود؟
    بله اگر سابقه نوشته شده باشد ديگر مشكلي نيست همان ترجمه گواهينامه نشاندهنده سابقه رانندگي شما مي باشد - من در چندين سال گذشته بيمه آسيا بودم و براي گرفتن سابقه ديروز صبح رفتم به اداره مركزي بخش مكانيزه بيمه نامه را نگاه كردندند به همراه يك نامه درخواست كه نوشته بودم گفتند 1 يا 2 روز ديگر بيا سابقه ات را بگير ظاهرا خيلي دردسر ندارد تا ببينيم چه مي شود .

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

Post پاسخ : گواهینامه در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram27 نمایش پست ها
    با سلام - با توجه به این که گفته می شود سوابق رانندگی ایران و همچنین بیمه ماشین می تواند تا اندازه ای در آنجا موثر باشد من امروز دنیال اولیش رفتم که تجربه را برایتان می نویسم چون خیلی علافی دارد . البته اگر گواهینامه شما 10 یا جدیدا 5 سال اولش تمام نشده باشد مشکلی نیست همان ترجمه گواهینامه می شود سابقه رانندگی شما اما اگر گواهینامه را تمدید کردید و در پشت گواهینامه تعویضی جدید سابقه قبلی شما ذکر نشده باشد باید هفت خوانی که امروز رفتم را تشریف ببرید . ........

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
    با درود به آقا پدرام
    آقا چند روز پیش یکی از دوستانم که یکسالی رفته تورنتو زنگ زد گفت حتما برو دنبال "پلیس ریپورت گواهینامه " که اینجا دردسر نداشته باشی
    من رفتم شهرک آزمایش ولی کسی نمیدونست و گفتند "ایی که میگی یعنی چه ؟!"
    پست شمارو که خوندم خیلی امیدوار شدم ممنون که این مطلبو ذکر کردید هفته بعد میرم میگیرم
    اینکه شما گرفتید همون پلیس ریپورته؟
    و چطور سوابق بیمه ماشینم بگیرم؟
    با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط $Artin نمایش پست ها
    با درود به آقا پدرام
    آقا چند روز پیش یکی از دوستانم که یکسالی رفته تورنتو زنگ زد گفت حتما برو دنبال "پلیس ریپورت گواهینامه " که اینجا دردسر نداشته باشی
    من رفتم شهرک آزمایش ولی کسی نمیدونست و گفتند "ایی که میگی یعنی چه ؟!"
    پست شمارو که خوندم خیلی امیدوار شدم ممنون که این مطلبو ذکر کردید هفته بعد میرم میگیرم
    اینکه شما گرفتید همون پلیس ریپورته؟
    و چطور سوابق بیمه ماشینم بگیرم؟
    با سپاس
    سلام - این که من گرفتم فکر کنم فقط سابقه رانندگی است اینجا فکر نکنم پلیس گزارشی بدهد که شما خلافی نکرده اید و این طور مطالب اما سابقه میشه گرفت - امروز بالاخره سابقه بیمه هم گرقتم خوشبختانه این یکی ساده بود . 2 روز پیش رفتم ساختمان 6 بیمه آسیا قسمت مکانیزه و یک درخواست نوشتم که سابقه برای خارج از کشور می خواهم و آنها درخواست من را گرفتند و گفتند 2 روز دیگه بیا نامه بگیر - امروز رفتم آماده بود و گرفتم و حالا باید بدم ترجمه .

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram27 نمایش پست ها
    بله درست است باید سفارت ایران در کانادا تایید کرده باشد - به لینک زیر مراجعه نمایید

http://www.salamiran.org/content/ind...214&Itemid=318
    سلام
    من در سال ۲۰۰۸ در پی تلاش برای دریافت گواهینامه با حفظ سابقه رانندگی در ایران "گواهی تایید اصالت گواهینامه رانندگی" رو از طریق سفارت ایران در اتاوا دریافت کردم. زمانی که به مرکز صدور گواهینامه در شهر ویندزور مراجعه کردم این گواهی از من پذیرفته نشد و گفتند که ترجمه گواهینامه رانندگی از سفارت باید همراه این گواهی اصالت باشد. در تماس تلفنی با سفارت متوجه شدم که سفارت هنوز به توافق کامل با مرکز برگزاری امتحانات رانندگی در اونتاریو نرسیده. آقایی که جوابگوی تماس من بودند با ابراز نارضایتی از اینکه گواهی اصالت گواهینامه رانندگی من مورد قبول واقع نشده به من پیشنهاد کردند که به شعبه دیگری مراجعه کنم. در هر حال از آنجا که در شهر ویندزور تنها یک شعبه وجود دارد این کار عملی نبود.
    الان با چک کردن لینک بالا متوجه شدم که سفارت ایران در حال حاضر ترجمه گواهینامه رانندگی را انجام می دهد ( تعجب کردم که تاریخ بروز رسانی صفحه مربوطه ۲۱ می ۲۰۰۸ است). با شرحی که در بالا عرض کردم خواهش می کنم اگر کسی اخیراْ از خدمات ترجمه گواهینامه سفارت استفاده کرده یا از موضوع مطلع است توضیح دهد که با دریافت ترجمه گواهینامه از سفارت ایران در اتاوا آیا بعد از امتحان G1 می توان بلافاصله امتحان G داد. یا ارزش دریافت این ترجمه کماکان مانند دریافت ترجمه از مترجمان داخل کاناداست و تنها مدت زمان انتظار بین G1 و G2 را حذف می کند ؟ جدای از آن٬ اگر ما همچنان نخواهیم توانست مستقیماْ برای سطح G امتحان دهیم ٬ آیا لااقل با دریافت این ترجمه از سفارت ایران سابقه و سنوات رانندگی در ایران در گواهینامه کانادایی منعکس می شود یا نه؟ به عبارت دیگر آیا دریافت ترجمه از سفارت ایران هیچ مزیتی به ترجمه مترجمان رسمی داخل کانادا خواهد داشت یا خیر؟
    از همه ی دوستانی که برای کمک به دیگران وقت می گذارند ممنونم.

Junior Member

اینهم اطلاعاتی در مورد مراحل و شرایطه گرفتن گواهینامه رانندگی‌ در BC

- سازمانی که در BC مسول انجام کارهای گواهینامه و بیمه‌ ماشین ICBC نام داره
    - حتما اصل گواهینامتون رو با خود داشته باشید
    - لازم به ترجمه در Iran نیست چونکه ترجمه باید توسط افراد مورد تائید ICBC انجام بشه
    - تعدادی ایرانی هستند که اینکا رو اینجا انجام میدهند و مورد تائید ICBC هستند، هزینه ترجمه ۳۰ دلار است
    - هزینه امتحان آیین نامه برای بار اول ۱۵ دلار
    - اگر از تاریخ گواهینامه ایرنتون ۲ سال گذشته باشه، میتونید فورا امتحان شهر بدید
    - میتونید به سایت icbc.com برید و خودتون رو آماده امتحان آیین نامه کنید
    - یک شرکت ایرانی جدیداً کتاب فارسی چاپ کرده و میتونید از فروشگاه‌های ایرانی به قیمت ۳۰ دلار تهیه کنید.
    - با گواهینامه ایران (بدون لزوم به ترجمه ) و همراه داشتن پاسپورت میتونید ۹۰ روز در BC رانندگی‌ کنید.
    - اگر سابقه بیمه‌ اتومبیل در ایران دارید حتما بگیرید، ترجمه و تأیید کنید و بیارید، به ازأ هر سال سابقه بیمه‌ در ایران ۵ درصد بهتون تا سقف ۴۰ درصد تخفیف داده میشه، و این رقم خیلی‌ قابل توجهی‌ میتونه باشه.
    اگر سؤالی دارد لطفا بپرسید،

نقل قول نوشته اصلی توسط vancouver نمایش پست ها
    اینهم اطلاعاتی در مورد مراحل و شرایطه گرفتن گواهینامه رانندگی‌ در BC

- سازمانی که در BC مسول انجام کارهای گواهینامه و بیمه‌ ماشین ICBC نام داره
    - حتما اصل گواهینامتون رو با خود داشته باشید
    - لازم به ترجمه در Iran نیست چونکه ترجمه باید توسط افراد مورد تائید ICBC انجام بشه
    - تعدادی ایرانی هستند که اینکا رو اینجا انجام میدهند و مورد تائید ICBC هستند، هزینه ترجمه ۳۰ دلار است
    - هزینه امتحان آیین نامه برای بار اول ۱۵ دلار
    - اگر از تاریخ گواهینامه ایرنتون ۲ سال گذشته باشه، میتونید فورا امتحان شهر بدید
    - میتونید به سایت icbc.com برید و خودتون رو آماده امتحان آیین نامه کنید
    - یک شرکت ایرانی جدیداً کتاب فارسی چاپ کرده و میتونید از فروشگاه‌های ایرانی به قیمت ۳۰ دلار تهیه کنید.
    - با گواهینامه ایران (بدون لزوم به ترجمه ) و همراه داشتن پاسپورت میتونید ۹۰ روز در BC رانندگی‌ کنید.
    - اگر سابقه بیمه‌ اتومبیل در ایران دارید حتما بگیرید، ترجمه و تأیید کنید و بیارید، به ازأ هر سال سابقه بیمه‌ در ایران ۵ درصد بهتون تا سقف ۴۰ درصد تخفیف داده میشه، و این رقم خیلی‌ قابل توجهی‌ میتونه باشه.
    اگر سؤالی دارد لطفا بپرسید،
    دوست عزیز ما تابحال 4 ماشین عوض کرده ایم ایا سابقه همه را جمع کنیم یا فقط ماشین فعلی که 1 سال از خریدنش می گذره؟ bc یعنی چه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)