صفحه 229 از 270 نخستنخست ... 129179219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,281 تا 2,290 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UVic

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

سلام
    کسی درمورد گواهینامه موتور سیکلت یا قوانین اش تو BC اطلاعاتی داره؟
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط esi_r13 نمایش پست ها
    سلام
    کسی درمورد گواهینامه موتور سیکلت یا قوانین اش تو BC اطلاعاتی داره؟
    ممنون
    https://www.google.ca/search?q=motor...nce+bc&ie=&oe=
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UVic

ممنون بخاطر لینک
    سوال بعدی من اینه که گواهینامه موتورسیکلت ایرانی چه وضعیتی اونجا داره؟منظورم اینه که مثل گواهینامه رانندگی از اینم میشه استفاده کرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UVic

نقل قول نوشته اصلی توسط esi_r13 نمایش پست ها
    ممنون بخاطر لینک
    سوال بعدی من اینه که گواهینامه موتورسیکلت ایرانی چه وضعیتی اونجا داره؟منظورم اینه که مثل گواهینامه رانندگی از اینم میشه استفاده کرد؟
    یه
    مقاله پیدا کردم در همین مورد گفتم بذارم اینجا شاید بدرد دوستان هم بخوره
    http://www.ganjico.com/Page/191

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده گواهینامه رو ایران ترجمه نکردم و قصد دارم همین جا ترجمه کنم، منتهی از اونجایی که چند تا مدرک رو باید بفرستم دفتر حافظ منافع در واشنگتن، قصد دارم گواهینامه رو هم با مدارک بفرستم واسه ترجمه. من امروز با این دفتر تماس گرفتم و بعد از ۵۵ دقیقه انتظار، نوبت من شد. متاسفانه اطلاعات اپراتور کافی نبود در این زمینه و واسه همین اینجا مطرح می کنم.
    اول اینکه من مدارک مربوط به گواهینامه رو در سامانه ی تاک آپلود کرده بودم(به همراه انتخاب گزینه ی "استعلام سوابق و تخلفات رانندگی"). الان تو سامانه وضعیتش "تایید پلیس راهور" هستش. الان بایستی دقیقاْ چیکار کنم؟ اگه گواهینامه رو همراه بقیه مدارک واسشون ارسال کنم، ترجمه گواهینامه رو به همراه ترجمه سوابق واسم پست می کنن؟
    و دوم اینکه(زیاد مربوط به این تاپیک نیست)، در فرم شماره ی ۶۰۰ دفتر حافظ منافع که مربوط به هزینه هاست، اسمی از گواهینامه نیست. کسی تجربه ای داره در این زمینه؟
    ممنون از همگی
    سلام من سوال دارم گواهینامه کبک که زیر یکسال گرفته شده رو میشه تو اونتاریو تعویض کرد یا باید دوباره امتحان ایین نامه و شهر داد؟

FN:AUG2010, CSQ:FEB2012, F.F.N:APRIL2012, UPDATE:MAY2013,MEDICAL OCT2013

pass request : 14march 2014,CURRENT STATUS:PR

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط matrix66 نمایش پست ها
    سلام من سوال دارم گواهینامه کبک که زیر یکسال گرفته شده رو میشه تو اونتاریو تعویض کرد یا باید دوباره امتحان ایین نامه و شهر داد؟
    بله تعویض میشه ولی زیر دوسال چون سابقه رانندگی کانادا دارید حتی با گواهینامه فول کبک یا هر ایالت دیگری به شما گواهینامه G full نخواهند داد و تنها قادر به G2 گرفتن در این مرحله هستید و باید یک امتحان(حداقل اگر البته قبول شوید در همان مرحله) با صرف هزینه و زمان مجدد بدهید. این از مضخرفترین قوانین ایالتی کاناداست که شخصی در یک ایالت گواهینامه فول دارد ولی در اونتاریو با همان وضعیت باید یک امتحان فول لایسنس دیگر بدهد تا صلاحیت رانندگی بدون محدودیت را در همان کشور کسب کند! مثلا اگر شما در کبک یک روز کمتر از دو سال سابقه داشته باشید و به اونتاریو نقل مکان کنید صلاحیت G2 به شما داده میشود ولی اگر یک روز بعد دوسال بروید واجد شرایط رانندگی با گواهینامه G هستید!
    البته این مساله برای گواهینامه های ایرانی متاسفانه صادق است چون سابقه رانندگی شما در ایران حتی سی سال هم که باشد، به عنوان بخشی از دوسال مورد نیاز محسوب نمیشود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    البته این مساله برای گواهینامه های ایرانی متاسفانه صادق است چون سابقه رانندگی شما در ایران حتی سی سال هم که باشد، به عنوان بخشی از دوسال مورد نیاز محسوب نمیشود.
    دوست عزیز سلام .

من و همسرم با ویزای ویزیت وارد کانادا خواهیم شد . بیش از سه ماه هم قصد اقامت داریم .

به من گفتند مدارک رانندگی خودت در ایران رو ترجمه کن ( گواهی تایید مدت صدور و بک گراند رانندگی از راهور بگیر )
    و در سایت خود دولت کانادا هم ننوشته که سابقه رانندگی ایران رو حساب نمی کنند .

من نزدیک به 13 ساله که گواهیتامه دارم و از نوع پایه یکم . یعنی شما می فرمایید انتاریو این سابقه من رو به حساب نمیاره و من باید از مرحله یک شروع کنم ؟؟؟ لطفا اطلاعات مستند بدید .

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilhs نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام .

من و همسرم با ویزای ویزیت وارد کانادا خواهیم شد . بیش از سه ماه هم قصد اقامت داریم .

به من گفتند مدارک رانندگی خودت در ایران رو ترجمه کن ( گواهی تایید مدت صدور و بک گراند رانندگی از راهور بگیر )
    و در سایت خود دولت کانادا هم ننوشته که سابقه رانندگی ایران رو حساب نمی کنند .

من نزدیک به 13 ساله که گواهیتامه دارم و از نوع پایه یکم . یعنی شما می فرمایید انتاریو این سابقه من رو به حساب نمیاره و من باید از مرحله یک شروع کنم ؟؟؟ لطفا اطلاعات مستند بدید .
    اطلاعات داده شده در مورد سوال دوست قبلی را اگر مطالعه کنید مربوط به اکسچنج گواهینامه کبک به اونتاریو است و ربطی به سوال شما ندارد.
    در مورد سوال شما اگر منظور احتساب این زمان برای اکسچنج گواهینامه است خیر چنین چیزی حتی برای گواهینامه پایه دو ایرانی هم صادق نیست و به مراتب برای گواهینامه کامرشال نیز اصلا قابل پذیرش نیست. این مساله هم در سایت درایو تست کاملا شرح داده شده است:
    https://www.drivetest.ca/licences/li...e-credits.html
    با داشتن هرگواهینامه ای با هر سابقه ای از ایران در کانادا به شما بدون آزمون گواهینامه کانادایی نخواهند داد. همه این سوابق و نامه ها صرفا برای امکان انجام آزمون G بدون دوره انتظار است وگرنه هم آزمون آیین نامه و هم آزمون شهر را برای گواهینامه رانندگی خودرو سواری هم باید داد. برخی کشورها مشابه ایالتهای دیگر کانادا دارای توافقنامه اکسچنج با ایالت اونتاریو هستند و بدون آزمون و این مراحل به سادگی گواهینامه کشور خود را مشابه افراد جابجا شده از ایالتهای کانادایی دیگر با شرایطی با گواهینامه اونتاریو تعویض می نمایند.
    If you are relocating from a country that does not have a driver’s licence exchange agreement with Ontario, your previous driving experience may be acknowledged through a reduction in driver's licensing requirements. However, you must successfully complete several steps before you can obtain an Ontario licence.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    اطلاعات داده شده در مورد سوال دوست قبلی را اگر مطالعه کنید مربوط به اکسچنج گواهینامه کبک به اونتاریو است و ربطی به سوال شما ندارد.
    در مورد سوال شما اگر منظور احتساب این زمان برای اکسچنج گواهینامه است خیر چنین چیزی حتی برای گواهینامه پایه دو ایرانی هم صادق نیست و به مراتب برای گواهینامه کامرشال نیز اصلا قابل پذیرش نیست. این مساله هم در سایت درایو تست کاملا شرح داده شده است:
    https://www.drivetest.ca/licences/li...e-credits.html
    با داشتن هرگواهینامه ای با هر سابقه ای از ایران در کانادا به شما بدون آزمون گواهینامه کانادایی نخواهند داد. همه این سوابق و نامه ها صرفا برای امکان انجام آزمون G بدون دوره انتظار است وگرنه هم آزمون آیین نامه و هم آزمون شهر را برای گواهینامه رانندگی خودرو سواری هم باید داد. برخی کشورها مشابه ایالتهای دیگر کانادا دارای توافقنامه اکسچنج با ایالت اونتاریو هستند و بدون آزمون و این مراحل به سادگی گواهینامه کشور خود را مشابه افراد جابجا شده از ایالتهای کانادایی دیگر با شرایطی با گواهینامه اونتاریو تعویض می نمایند.
    If you are relocating from a country that does not have a driver’s licence exchange agreement with Ontario, your previous driving experience may be acknowledged through a reduction in driver's licensing requirements. However, you must successfully complete several steps before you can obtain an Ontario licence.
    دوست عزيز

انچه براي من مهم است اينه كه من بتوانن يك راست ازمون g رو بدم . مسلما بايد ازمون هاي مرتبط از ايين نامه ، شهر ... رو بدم . نگراني ام از حرف شما اين بود كه نكنه كلا به حساب نيارند و مجبود شم از g1 شركت كنم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilhs نمایش پست ها
    دوست عزيز

انچه براي من مهم است اينه كه من بتوانن يك راست ازمون g رو بدم . مسلما بايد ازمون هاي مرتبط از ايين نامه ، شهر ... رو بدم . نگراني ام از حرف شما اين بود كه نكنه كلا به حساب نيارند و مجبود شم از g1 شركت كنم
    شما در هر حال باید g1 را امتحان بدید (آیین نامه است) بعد از اون می تونید با ارائه مدارک مثبته از g2 عبور کنید و در امتحان g شرکت کنید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)