صفحه 235 از 270 نخستنخست ... 135185225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,341 تا 2,350 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

سلام،
    بنده در کبک هستم و گواهینامه ایران ام رو با خودم دارم ولی بین الملل رو یادم رفت بگیرم. سایت رسمی کبک میگه کسیکه دانشجو است اینجا با همان گواهینامه کشورش میتونهرانندگی کنه به مدت یکسال ولی بین الملل رو باید داشته باشه! کسی میدونه الان باید چه کار کرد؟

Junior Member

سلام
    من تو ایالت BC هستم و شنیدم که میشه با ترجمه گواهی نامه تو ایران اینجا رانندگی کرد ( دانشجویی البته ). ولی متاسفانه من گواهی نامم یکسالی هست منقضی شده (5 ساله بوده) کسی از دوستان میدونه چه شکلی میشه گواهی نامه ای ایران رو غیر حضوری تمدید کرد یا اگه نمیشه چه شکلی اینجا گواهی نامه بگیرم،؟ چه مدارکی میخواد که گواهی نامه کامل رو اینجا بهم بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط lkkk نمایش پست ها
    سلام
    من تو ایالت BC هستم و شنیدم که میشه با ترجمه گواهی نامه تو ایران اینجا رانندگی کرد ( دانشجویی البته ). ولی متاسفانه من گواهی نامم یکسالی هست منقضی شده (5 ساله بوده) کسی از دوستان میدونه چه شکلی میشه گواهی نامه ای ایران رو غیر حضوری تمدید کرد یا اگه نمیشه چه شکلی اینجا گواهی نامه بگیرم،؟ چه مدارکی میخواد که گواهی نامه کامل رو اینجا بهم بدم؟
    مراحل گرفتن گواهینامه شامل مراجعه به رجیستری آفیس بهمراه مدارک اقامت و گواهینامه ایران و امتحان تئوری پای کامپیوتر و سپس امتحان شهری هست که شرح جزییات آن بطور کامل در وب سایت‌های مختلف وجود دارد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    مراحل گرفتن گواهینامه شامل مراجعه به رجیستری آفیس بهمراه مدارک اقامت و گواهینامه ایران و امتحان تئوری پای کامپیوتر و سپس امتحان شهری هست که شرح جزییات آن بطور کامل در وب سایت‌های مختلف وجود دارد.
    یعنی بعد از دادن این امتحان گواهینامه کامل بهم میدن یا تازه Learner میتونم بگیرم؟ همون گواهینامه منقضی شده به عنوان سابقه حساب میشه؟ در ضمن توی سایت خوندم که میشه غیر حضوری گواهینامه رو از تو ایران تمدید کرد ولی چون کانادا سفارت نداره نمیدونم شامل حال اینجا هم میشه یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط lkkk نمایش پست ها
    یعنی بعد از دادن این امتحان گواهینامه کامل بهم میدن یا تازه Learner میتونم بگیرم؟ همون گواهینامه منقضی شده به عنوان سابقه حساب میشه؟ در ضمن توی سایت خوندم که میشه غیر حضوری گواهینامه رو از تو ایران تمدید کرد ولی چون کانادا سفارت نداره نمیدونم شامل حال اینجا هم میشه یا نه؟
    در صورتیکه گواهینامه ایران و ترجمه اش رو رجیستری از شما قبول کنه معنیش اینه که شما میتونید مستقیما امتحان شهر بدید ولی اگر به خاطر انقضاء گواهینامه ایران به مشکل برخوردید باید اول تمدید کنید و متاسفانه من نمیدونم که آیا غیر حضوری میشه تمدید کرد یا نه

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون ميشم اگه راهنمايي بفرماييد
    من دارم ميرم ونكوور و شنيدم ارنجا بايد گواهينامه ايرانمو ترجمه كنم و تحويلش بدم ولي ظاهرا دو سه ساله كه اين قانون رو گذاشتن كه گواهينامه ايراني رو باطل مي كنن و گواهينامه كانادايي رو تحويل ميدن ولي مطمئن نيستم اين قانون براي دانشجوهام هست يا فقط براي كسانيكه براي اقامت اقدام كردن
    و اگر اينطور هست بقيه چه راهكاري براي رانندگي تو ايران انجام ميدن؟
    و دوم اينكه ظاهرا سابقه بيمه اي تو ايران باعث ميشه كه اونجا تخفيفهاي بيمه بيشتر باشه درسته؟

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. من با خوندن پست های قبلی چیزی که دستگیرم شد این هست که
    1- اگر در کانادا دانشجو باشیم در مدت زمان تحصیل با ترجمه گواهی نامه ی ایران (ترجمه شده در کانادا) می تونیم رانندگی کنیم. درسته؟ یعنی فقط اصل گواهی نامه همرامون باشه کافیه؟
    2- اگر بعدش برای اقامت اقدام کنیم باید برای g1 امتحان بدیم و در صورتی که نخوایم 1 سال برای اخذ g2 صبر کنیم باید گواهی سوابق رانندگی در ایران داشته باشیم درسته؟ یعنی من باید بعد از اتمام تحصیلم در کانادا این گواهی رو از ایران از طریق وکیل بگیرم تا بتونم بدون انتظار بعد از g2، g1 بگیرم؟ درست متوجه شدم؟
    ضمنا سوالات من درمورد ایالت اونتاریو هست. ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mary_Flh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. من با خوندن پست های قبلی چیزی که دستگیرم شد این هست که
    1- اگر در کانادا دانشجو باشیم در مدت زمان تحصیل با ترجمه گواهی نامه ی ایران (ترجمه شده در کانادا) می تونیم رانندگی کنیم. درسته؟ یعنی فقط اصل گواهی نامه همرامون باشه کافیه؟
    2- اگر بعدش برای اقامت اقدام کنیم باید برای g1 امتحان بدیم و در صورتی که نخوایم 1 سال برای اخذ g2 صبر کنیم باید گواهی سوابق رانندگی در ایران داشته باشیم درسته؟ یعنی من باید بعد از اتمام تحصیلم در کانادا این گواهی رو از ایران از طریق وکیل بگیرم تا بتونم بدون انتظار بعد از g2، g1 بگیرم؟ درست متوجه شدم؟
    ضمنا سوالات من درمورد ایالت اونتاریو هست. ممنون
    1- با ویزای دانشجویی (استادی پرمیت) در طول تحصیل با گواهینامه ایرانی که در اونتاریو ترجمه شده امکان رانندگی هست. مساله امکان رنت ماشین یا نرخ بیمه و... البته ممکن است مجبورتان کند زودتر کانادایی بگیرید.
    2- بله سابقه ایرانی به مدتی که دارید از یکسال دوره امتظار G2 کم میشود ولی آزمونها را باید کامل بدهید و تاثیری در نگذراندن آزمون ندارد. گواهی نامه برخی کشورها که دارای موافقتنامه تبادل هستند بدون آزمون تبدیل میشود که متاسفانه ایران در بین آنها نیست.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    1- با ویزای دانشجویی (استادی پرمیت) در طول تحصیل با گواهینامه ایرانی که در اونتاریو ترجمه شده امکان رانندگی هست. مساله امکان رنت ماشین یا نرخ بیمه و... البته ممکن است مجبورتان کند زودتر کانادایی بگیرید.
    2- بله سابقه ایرانی به مدتی که دارید از یکسال دوره امتظار G2 کم میشود ولی آزمونها را باید کامل بدهید و تاثیری در نگذراندن آزمون ندارد. گواهی نامه برخی کشورها که دارای موافقتنامه تبادل هستند بدون آزمون تبدیل میشود که متاسفانه ایران در بین آنها نیست.
    ممنونم. یعنی شما پیشنهاد می کنید که فقط با گواهی نامم برم تورنتو یا گواهی سوابق رانندگی هم بگیرم؟ آیا این گواهی مدت اعتبار محدودی دارد؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Mary_Flh نمایش پست ها
    ممنونم. یعنی شما پیشنهاد می کنید که فقط با گواهی نامم برم تورنتو یا گواهی سوابق رانندگی هم بگیرم؟ آیا این گواهی مدت اعتبار محدودی دارد؟
    اصل گواهینامه و اصل نامه سابقه رانندگی را بیاورید. گواهی را بگذارید روزهای آخر قبل از سفر بگیرید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)