صفحه 239 از 270 نخستنخست ... 139189229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,381 تا 2,390 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

یکی از بچه های سایت زحمت کشید تلفن یک راننده افغانی رو به من داد که اینجا به طور رسمی آموزش میده و تعریف کرد ازش. بنده هم امروز زنگ زدم باهاش حرف زدم. بسیار متشخص و مودب و آقا بود. نه حرف اضافی زد نه اثری از کلاشی و کلاهبرداری و بی ادبی بود. نه راهنمایی غلط کرد نه مسخره کرد. در نهایت هم گفت G Full برای شما یک فرصته که میتونید مستقیم امتحان بدید قال قضیه رو بکنید. ایشالا نکات رو رعایت کنید پاس می کنید و توصیه کرد فعلا یک جلسه یک ساعته باهاش بگیریم ساعتی 35 دلارو از همه جا تا این لحظه ارزون تر بری G یا مساوی. گفت اگر بیشتر لازم بود خودم میگم. گفت بلد باشید پاس می کنید نباشید هم نه. گفت مرکز هم مهم نیست کجا باشه تمرکز رو بذارید روی یادگیری و خوب رانندگی کردن. در مورد وقت گرقتن و اینا هم هیچ فشاری نیاورد که بدید خودم بگیرم. واقعا بعد از این همه مکالمه با راننده ایرانی واقعا پیدا کردن این شخص خوشایند بود. دیگه نمی دونم اگر ما فرهنگ تمدن چند هزار ساله ما از کجا اومده!!! شاید اونم از این دروغای تلگرامی بوده که دست به دست فوروارد شده.

برای کسایی که در چند روز آینده تا اواخر آگوست و سپتامبر برای تست G1 و غیره میرن مراکز باید بگم که خیلی خیلی شلوغه و با این که ساعت 8.5 باز میشه صف از 8 شروع میشه جلوی در. من امروز ساعت 9.5 رسیدم و وقت گرفتم ولی 1.5 امتحان رو دادم. کسایی که میافتادند مجبور بودند دوباره تو صف وایسن. علی رغم صف طولانی راس ساعت 2 نوبت دهی متوقف میشه و نوبت جدید برای هیچ کاری نمیدن و خیلی هم بی ادبانه برخورد می کنند. کسایی که تا 2 نوبت بگیرند نهایت تا 5 کارشون تموم میشه.

از هر کسی بپرسید میگه تا 5 بازه ولی راس 2 میبندند. من از این موضوع شکایت داشتم و رفتم با منجر صحبت کردم. چون مدرکی رو جا گذاشتم و تماس گرفتم بیارند و تا مدرک جا مانده ام رو بهم رسوندند نوبت دهی متوقف شد. ولی قبلش همه گفتند برو بیار تا 5 هستیم. اول که هیچ کس نمی گفت سوپروایزر و منجرشون کیه چون واقعا وقتی گفتم می خوام صحبت کنم همه قالب تهی کردند ولی دیدن ول کن نیستم رفتن یه نفر رو آوردند که منم مطمئن نیستم منجر بود یا نه راستش رو بخواهید.. وقتی حرف زدم گفت این قضیه ساعت 2 رندوم هست. امروز به حداکثر ظرفیتمون تو ساعت 2 رسیدیم و تعطیل کردیم و داشت دفاع می کرد که مشکلی نبوده که گفتند تا ساعت 5 باز هستیم ولی چون من خیلی اصرار داشتم دونه دونه به باجه ها گفت از این به بعد اگر گفتید تا ساعت 5 هستید باید بگید ممکنه نوبت دهی زود تر متوقف بشه. خلاصه ما که دست از پا دراز تر برگشتیم ولی حداقل منجر رو کشوندیم وسط و با این پروسه آشنا شدیم تا جاهای دیگه اگر لازم شد راحت تر این کار رو بکنیم. کلا هم همه خیلی در عین مودب بودن و قشنگ حرف زدن خیلی بی ادب و طلب کار بودند. یعنی به قولی "با پنبه سر می برند". یعنی جرات بد حرف زدن و بی احترامی کردن رو ندارند ولی قشنگ می فهمید ذاتا بی ادب و کم حوصله هستند. فقط بلدند با لبخند بهتون سلام کنند و بپرسند چجوری میتونند کمکتون کنند. در مورد من واقعا وارد کردن سوابقم 3 دقیقه هم طول نمی کشید ولی با این که یک ساعت وایسادم باهاشون چک و چونه زدم و انرژیشون رو گرفتم و اعصابشون رو خورد کردم ولی کمکی بهم نکردند. ولی خوشحالم که وایسادم و مودبانه رفتم رو اعصابشون. تجربه جالبی بود با نهایت تاسف. تو تهران بود احتمالا جسدم هم خونه نمی رسید.

به زودی تو تاپیک تجربیات کانادا در رابطه با این ادب کانادایی هم می نویسم. حداقل من تا این لحظه از بدو ورود به کانادا ادب و برخورد خوبی به طور عمومی از کانادایی ها ندیدم. خیلی نرمال مثل همه جاهای دیگه هستند. توشون خوب و بد زیاده. خیلی فکر کردم که پس این ادب و برخورد خوب کانادایی از کجا میاد؟؟؟ فکر کنم اکثر هموطنان در چند ماه اول به گشت و گذار در شهر و بانک رفتن و موبایل خریدن و خرید از فروشگاه ها وقتشون رو میگذرونند و اینجور جاها واقعا به شما تا سر حد مرگ احترام میذارند. محیط های آکادمیک هم همین طور. کلا هرجا که از شما پول برای سرویس دادن دریافت می کنند خوبند. احتمال داره این برخوردها رو سراسری می دونند. جاهایی که پول رو مجبورید بدید خیر! فکر کنم به عنوان کسی که 4 هفته اول لندینگم انقدر سرم شلوغ راست و ریست کردن کار ها و گرفتن لایسنس های پروفشنال و غیره بوده و چند تا سازمان و جای دولتی هم رفت آمد داشته ام و در حدی سرم شلوغ بوده که حساب بانکی رو هفته 4 ام باز کردم و موبایل هم هنوز "وقت" نکردم بگیرم کاندید بهتری برای تشخیص مودب بودن یا نبودن کانادایی ها هستم تا دوستانی که دنبال خرید و تفریح رفتند. در کل خیلی کنجکاوم این کارمندهای اینجا اگر تو ایران آزاد باشند... با مشتری چی کار می کنند؟ اصلا انتظار ندارم کوچیک ترین ادبی رو رعایت کنند.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

اینجور که مشخصه شما برای امتحان در اونتاریو رفته بودید. والا من هم چند روز پیش رفتم برای تعویض گواهینامه آلبرتا به اونتاریو. ساعت ۳ دستگاههای نوبت دهی رو خاموش کردند. البته بنده خداها تقصیر ندارند چون ۵۰ نفر تو صف بودند. من دیدم که اگر همون ۵۰ نفر رو هم راه بیندازند ساعت از ۵ هم میگذره. این مشکل رو من تو آلبرتا ندیدم که اینقدر شلوغ باشه. خیلی عجیبه که اینجا در انتاریو، تعداد این مراکز بیشتر نیست. مثلا برای واترلو و کیچنر با هم یه مرکز وجود داره.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    اینجور که مشخصه شما برای امتحان در اونتاریو رفته بودید. والا من هم چند روز پیش رفتم برای تعویض گواهینامه آلبرتا به اونتاریو. ساعت ۳ دستگاههای نوبت دهی رو خاموش کردند. البته بنده خداها تقصیر ندارند چون ۵۰ نفر تو صف بودند. من دیدم که اگر همون ۵۰ نفر رو هم راه بیندازند ساعت از ۵ هم میگذره. این مشکل رو من تو آلبرتا ندیدم که اینقدر شلوغ باشه. خیلی عجیبه که اینجا در انتاریو، تعداد این مراکز بیشتر نیست. مثلا برای واترلو و کیچنر با هم یه مرکز وجود داره.
    محشر کبرا بود جایی که من رفتم. خیلــــــــــــــــی شلوغ
    خیلی هم بی ادب بودند. من واقعا خیلی ناراحتم که چنین نوع برخوردی رو تجربه کردم و میشه گفت جزو معدود دفعاتی بود که در کانادا احساس بدی بهم دست داد. 100% از تهران 1000 برابر بهتره این مسائل ولی خب به همون نسبت تو این زمان کم هم من سطح توقعم بالا رفته. ناراحت بودم که شاید من فکر می کنم اینا اینطوریند ولی الان که رو گوگل سرچ کردم دیدم rating اشون در گوگل 1.8 از 5.0 هست و همه هم به بی ادبی و کم حوصله گی و بد برخورد بودنشون اشاره کردند. خودتون چک کنید اگر فکر می کنید دروغ میگم. من Downsview رو اصلا به خاطر این مسائل توصیه نمی کنم. البته فکر نکنم MetroEast Victoria Lawrence هم فرق بکنه چون اونا هم 1.8 از 5.0 هستند.
    از موقعی که بر گشتم چند جا تماس گرفتم که ریپورت کنم این نوع رفتار بی ادبانه این مرکز رو و جوابی که از خود سازمان مرکزیشون گرفتم اینه که اینا "دولتی" هستند و به بخش "خصوصی" اجاره داده میشن در قالب contract و برای همین هیچ کار خاصی نمیشه کرد جز این که ریکامند کنند این ها صلاحیت برای شرکت مجدد در مناقصه ندارند. یه همچین چیزی به زبان ساده که منم بی خیال شدم. فقط فرقش این بود که خیلی از من عذرخواهی کردند این سری!

از دوستان میدونه که این وقت های آزمون های کنسلی رانندگی برای G و G2 چه ساعتی آزاد میشه؟ یه بابایی میگفت راس ساعت 1.5 شب همه وقتای کنسلی تو سایت میاد ولی مطمئن نبود و میگفت خودش تلفنی گرفته.

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    باید نامه جدید بگیرید. یکی از دوستان من پارسال لند کرد نامه آورد و ترجمه کرد ولی فرصت نکرد استفاده کنه. امسال دوباره اومد نامه جدید آورد و ترجمه کرد و امتحان داد بنابراین فکر نمی کنم در شهرک آزمایش محدودیتی از این لحاظ وجود داشته باشه.
    آپدیت: رفتم برای همسرم دوباره نامه رو گرفتم. مشکلی نبود
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

سلام.
    اگر کسی نامه اصالت رو از ایران بیاره، میتونه باز هم از این کلاس های آموزش رانندگی استفاده کنه و بعد از g1 بخواد g2 بده؟ منظورم اونهاست که 500-600 دلار میگیرند و چندین ساعت تئوری و عملی کلاس دارند و نهایتا گواهیشون تو بیمه تاثیر میذاره.
    این تاثیر توی بیمه چقدره؟ به سن هم بستگی داره؟
    کسی تجربه داره آیا؟
    پیشاپیش ممنونم
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

Junior Member

سلام دوستان

نامه سایقه رانندگیو از شهرک آزمایش تازه گرفتم میخواستم بذونم این نامه مورد قبول هست برای G1 به G.

تو این نامه قیدشده گواهینامه جدید 10/4/96 صادرشده و 10 سال اعتبار داره و نیز قید شده اولین صدور گواهینامه 13/11/81 میباشد.

(خواستم عکسشو ضمیمه کنم ولی هرکاری میکنم نمیشه کسی میدونه چرا)

ممنونم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_eng نمایش پست ها
    سلام دوستان

نامه سایقه رانندگیو از شهرک آزمایش تازه گرفتم میخواستم بذونم این نامه مورد قبول هست برای G1 به G.

تو این نامه قیدشده گواهینامه جدید 10/4/96 صادرشده و 10 سال اعتبار داره و نیز قید شده اولین صدور گواهینامه 13/11/81 میباشد.

(خواستم عکسشو ضمیمه کنم ولی هرکاری میکنم نمیشه کسی میدونه چرا)

ممنونم
    بله. بالای 2 سال سابقه نشون داده بشه می تونید بعد از جی 1 امتحان جی بدید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

سلام دوستان. من پدرم میاد کانادا تا ۲ هفته دیگه. برای اینکه بتونه تو اونتاریو رانندگی کنه، چی باید با خودش بیاره کانادا؟ گواهینامه بین المللی یا ترجمه گواهینامه ایرانیش؟ بعد تا چند وقت میتونه با اونا تو کانادا رانندگی کنه؟ خیلی ممنون از پاسختون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)