صفحه 242 از 270 نخستنخست ... 142192232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,411 تا 2,420 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir- Chem eng

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

سلام
    میتونین بگین کدوم شهر هستین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط canadasurfer نمایش پست ها
    یکی از بچه های سایت زحمت کشید تلفن یک راننده افغانی رو به من داد که اینجا به طور رسمی آموزش میده و تعریف کرد ازش. بنده هم امروز زنگ زدم باهاش حرف زدم. بسیار متشخص و مودب و آقا بود. نه حرف اضافی زد نه اثری از کلاشی و کلاهبرداری و بی ادبی بود. نه راهنمایی غلط کرد نه مسخره کرد. در نهایت هم گفت G Full برای شما یک فرصته که میتونید مستقیم امتحان بدید قال قضیه رو بکنید. ایشالا نکات رو رعایت کنید پاس می کنید و توصیه کرد فعلا یک جلسه یک ساعته باهاش بگیریم ساعتی 35 دلارو از همه جا تا این لحظه ارزون تر بری G یا مساوی. گفت اگر بیشتر لازم بود خودم میگم. گفت بلد باشید پاس می کنید نباشید هم نه. گفت مرکز هم مهم نیست کجا باشه تمرکز رو بذارید روی یادگیری و خوب رانندگی کردن. در مورد وقت گرقتن و اینا هم هیچ فشاری نیاورد که بدید خودم بگیرم. واقعا بعد از این همه مکالمه با راننده ایرانی واقعا پیدا کردن این شخص خوشایند بود. دیگه نمی دونم اگر ما فرهنگ تمدن چند هزار ساله ما از کجا اومده!!! شاید اونم از این دروغای تلگرامی بوده که دست به دست فوروارد شده.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

دوستان قديمي براي آموزش رانندگي كلاس تئوري رو توصيه ميكنيد يا نه؟ براي پسرم ميخوام. امسال شونزده ساله ميشه. خودش ترجيح ميده كتاب رو بخونه امتحان بده و سر كلاس نره.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    دوستان قديمي براي آموزش رانندگي كلاس تئوري رو توصيه ميكنيد يا نه؟ براي پسرم ميخوام. امسال شونزده ساله ميشه. خودش ترجيح ميده كتاب رو بخونه امتحان بده و سر كلاس نره.
    برای امتحان آیین نامه واقعا لازم نیست و خودش میتونه بخونه. بعد که جی وان رو گرفت و خواست تمرین کنه برای امتحان شهر حتما کلاس بره و گواهی آموزشگاه رو بگیره که بعدا از تخفیف بیمه اش هم استفاده کنه.

Junior Member AliZeus11 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ryerson University - MSc in Management

با سلام
    دوستان دوتا سوال داشتم؟
    1- آیا ترجمه گواهی نامه حتما باید تو کانادا انجام بشه؟ یا ایران ترجمه کنیم بیاریم؟ چه مهرهای دیگه ای لازمه احیانا؟
    2- آیا داشتن گواهی نامه بین المللی در کوتاهتر کردن فرایند گرفتن گواهی نامه کانادا موثره؟ یا بیخود هزینه نکنیم؟
    ممنونم از پاسخگوی عزیز
    " .IF YOU WANT SOMETHING, GO GET IT. PERIOD "

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط AliZeus11 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان دوتا سوال داشتم؟
    1- آیا ترجمه گواهی نامه حتما باید تو کانادا انجام بشه؟ یا ایران ترجمه کنیم بیاریم؟ چه مهرهای دیگه ای لازمه احیانا؟
    2- آیا داشتن گواهی نامه بین المللی در کوتاهتر کردن فرایند گرفتن گواهی نامه کانادا موثره؟ یا بیخود هزینه نکنیم؟
    ممنونم از پاسخگوی عزیز

1. به استانی که می خواهید آنجا سکونت کنید بستگی داره. مثلا آلبرتا ترجمه ایران را قبول دارن اما انتاریو خیر. اگر بالای 2 سال سابقه رانندگی دارید حتما نامه سابقه رانندگی (اصالت گواهینامه) را هم بگیرید.
    2. اثری نداره.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

سلام خدمت دوستان

من و همسرم هر دو در مرکز metro east به زیبایی هر چه تمام رد شدیم در امتحان G و همه اش هم تقصیر خودمون بود

داستان به این صورته دقیقا: همسر من ساعت 9 صبح با یک راننده سیاه پوست جاماییکایی که موهای خیلی بلندی داشت و داده بود تو کلاه و ریش جو گندمی داشت و لاغر بود افتاد. لحظه ای که راننده و همسرم رفتن صاحب ماشین گفت این اگزمینر خیلی آدم پست و کثیفیه و غیره! کلاه همه چیز رو خوب رفته بود ولی راننده کلا بی ادب بوده و خیلی داد میزده سرش تو راه. همسرم گریه کنان برگشت و میگفت اگزمینر خیلی اذیتش کرده و همش داد میزده. مثلا خانمم اون محله رو اصلا بلد نبوده و راننده میگفته برو lawrence east ولی خانمم نمیدونسته و راهنمایی که میخواسته طرف نمی گفته و میگفته خودت ببین east و west کدوم طرفه.

من هم تا ساعت 3 که نوبتم بشه زیر آفتاب ایستاده بودم گرسنه و تشنه و نگران که با این سیاه پوسته نیافتم. خیلی کلا فشار عصبی زیادی وارد شد بهم و همسرم هم که رد شده بود ناراحت کنارم بود تمام مدت و هی از راننده سیاه پوست بد میگفت. خلاصه اصلا تو حال خودم نبودم. خلاصه راننده من با یک قیافه ترسناکی اومد. موهای حنایی. عینک آفتابی بزرگ، کلاه، دستکش چرمی. کلا خیلی ترسناک بود!!! آدم فکر می کرد پلیس ضربته و الان داره میره ماموریت. یعنی یه جوری خودش رو پوشونده بود که هیچ قسمتی از پوست بدنش دیده نمیشد. دقیقا عین پلیس های ضربت. ولی بی نهایت آدم مهربون و نایسی بود. خوش و بش کردیم و یه چت محترمانه داشتیم. جالب اینجاست که گفت شما خیلی مودب هستی و به کشور ما خوش آمدی و واقعا ما افرادی مثل شما که اینجا میایید رو welcome می کنیم و خیلی از افرادی که تست رانندگی میدن بی اندازه بی ادب هستند و ناراحت میشن که چه جوری این افراد پاشون رسیده به اینجا.

خلاصه خیلی محترم بود. اگر راننده شما این بود خوشحال باشید. تمام مسیر به من فیدبک میداد. مثلا راه که افتادم گفت بسیار نرم و خوب رفتی. باریکلا سرعت تو پلازا رو رعایت کردی. باریکالا خیلی خوب استاپ ساین رو رعایت کردی. 3 ثانیه ات پرفکت بود. باریکلا خوب دقت کردی که حق تقدم با کیه. خلاصه همه جا رو فیدبک میداد. هم خوب بود هم بد. قسمت بدش این بود که ایرانی بازی در آوردم فکر کردم همه چیز تموم شده! خلاصه یه جا پشت چراغ قرمز گفت بپیچ سمت راست و lane اول بسته بود به خاطر کانستراکشن. مونده بودم برم یا نه که یه ماشین که پشتم بود دستش رو گذاشت رو بوق و من با احتیاط خیلی خیلی زیاد پیچیدم و خود examiner هم داشت برای خودش آواز میخوند و خوش بود. ولی یه ماشین با این که فاصله زیاد داشت بوق زد برام و راننده گفت چی شد!؟ و گفت آخ آخ lane اول بسته بود چرا پیچیدی؟ فقط موقعی باید سر چراغ قرمز بپیچی که دید خوب باشه و امن باشه این کار. گفت خیلی اشتباه بی موردی بود و کاملا unnecessary. یکم سخت گیرانه بود و من هم یکم ریسک کردم! حقیقتش 80 به 20 بود. میتونست بگذره. اگر یه راننده دیگه بود اصلا براش مهم نبود. به نظرم براشون مهمه که شما کار خودتون رو بکنید و به دیگران کاری نداشته باشید. کلا خیلی آدم محترمی بود. بعدش هم یه سری سوال پرسیدم جنرال راجع به drive test و همه رو جواب داد و برام آرزوی موفقیت کرد در امتحان بعدی. واقعا خستگی کار خودش رو کرد.

بعد که رد شدم خانمم هم اعتراف کرد که رد شدنش تقصیر خودش بوده که رد شده. چون از بزرگراه که خارج شده فکر کرده وارد یه بزرگراه دیگه شده و سرعتش رو دوباره برده 90 که راننده سکته کرده و گفته چی کار داری می کنی اینجا سرعت 60 هست و ردش کرده. خلاصه خانمم هم بی دلیل رد نشده بود بماند که داد داد کردن راننده هم میتونسته باعث بهم خوردن تمرکزش بشه.

اکثر کسایی که اونجا اومدند بالای 80 درصد قبول شدند. حتی یکی بود که از پلازا خیلی بد رفت بیرون. چند تا اشتباه مهلک داشت. ولی اون هم قبول شد. چند نفر رد شدند فقط. شاید از 9 تا 3 که من اونجا بود زیر 10 نفر رد شدند.

یه راننده ایرانی که من اتفاقا باهاش تلفنی هم حرف زدم اونجا بود. فکر کنم معروف ترینه الان تو ایران به اسم آقا ن. به همه میگه همه examiner ها باهاش دوستند و آشنان و اصلا خودش train کرده اون ها رو!!!! من خیلی دقت کردم. با همه راننده ها خوش و بش می کنه و به زور بهشون دست میده که یه حسی ایجاد کنه که همه رو میشناسه. اتفاقا 3 نفر رو آورد که دو نفر رد و یک نفر قبول شدند. یکی از افرادی اینگلیسی بلد نبود و examiner گفت چون بلد نیستی من به راننده ات میگم. بعد شروع کرد ایراد ها رو گفت که این کار رو اشتباه کرد و اون کار رو اشتباه کرد و غیره. خلاصه این فکر ها رو از سرتون بیرون کنید و تمرکز رو روی رانندگی بذارید. نمی گم که examiner ها همه خوبند و توشون آدم ناجور پیدا نمیشه. ولی اول و اخر بیشترین تاثیر رو خودتون دارید. استراحت کافی بکنید و سر حال برید سر امتحان. مثل من خسته و کوفته و گرسنه و تشنه و خواب آلود نرید. من از شدت خستگی حتی اولش که میگفت راهنما بزن بوق بزن ترمز بگیر تا ماشین رو چک کنه هم مشکل داشتم.

طبق آمار هایی که از همه instructor هایی که اونجا وایساده بودند گرفتم downsview و metro east آمار ردیشون بیشتره و etobicoke و port union بهترند. خیابون ها خلوت تره. metro east ساعت سه واقعا شلوغ بود. پلازا دیوانه وار کیپ شده بود و همون خروج اولیه برای من استرس زا بود و اگزمینر هم حوصله اش سر رفته بود. همون چهار راهی که کار دستم داد اگر خلوت بود الان گواهی نامه دستم بود. حالا رفتم port union خبرش رو میدم.

اینا هم مال پورت یونیون هست شاید به دردتون بخوره:

https://www.youtube.com/watch?v=yfE1cCStTfs

https://www.youtube.com/watch?v=pmPot16HMgA

سلام دوسنان
    من نامه (اصالت گواهینامه) رو گرفتم و سوالی برام پیش اومده:
    ایا نامه (اصالت گواهینامه) همون نامه (سابقه رانندگی) هست یا باید برم درخواست نامه سابقه رانندگی هم بدم ،چون تو نامه اصالت فقط اشاره به تاریخ اول صدور گواهینامه شده و مدت اعتبار گواهی نامه جدیدم ولی اصلا اشاره ای به اینکه من تخلف رانندگی داشتم یا نداشتم رو نکرده.
    سپاس

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mysterious2 نمایش پست ها
    سلام دوسنان
    من نامه (اصالت گواهینامه) رو گرفتم و سوالی برام پیش اومده:
    ایا نامه (اصالت گواهینامه) همون نامه (سابقه رانندگی) هست یا باید برم درخواست نامه سابقه رانندگی هم بدم ،چون تو نامه اصالت فقط اشاره به تاریخ اول صدور گواهینامه شده و مدت اعتبار گواهی نامه جدیدم ولی اصلا اشاره ای به اینکه من تخلف رانندگی داشتم یا نداشتم رو نکرده.
    سپاس

بله همینه. در واقع فقط گواهی سابقه رانندگی شماست نه چیز دیگر.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    بتظر من حتما كلاس برن ، هم براى اطلاعاتشون خوبه هم certified driver ميشن كه از نظر بيمه خوبه و اگر هم خداى نخواسته پاشون به كورت برسه اثر مثبت داره . ولى ازهمه بهتر براى مهارتهاى رانندگى شون خوبه . هزينه اش هم حدود ٣٥٠ ميشه كه كاملا ارززشش رو داره.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    بتظر من حتما كلاس برن ، هم براى اطلاعاتشون خوبه هم certified driver ميشن كه از نظر بيمه خوبه و اگر هم خداى نخواسته پاشون به كورت برسه اثر مثبت داره . ولى ازهمه بهتر براى مهارتهاى رانندگى شون خوبه . هزينه اش هم حدود ٣٥٠ ميشه كه كاملا ارززشش رو داره.
    تئوري رو برن كلاس چرا مهارتشون خوب بشه؟ بعدا براي مهارت رانندگي مربي ميگيره.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)