صفحه 243 از 270 نخستنخست ... 143193233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,421 تا 2,430 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    بتظر من حتما كلاس برن ، هم براى اطلاعاتشون خوبه هم certified driver ميشن كه از نظر بيمه خوبه و اگر هم خداى نخواسته پاشون به كورت برسه اثر مثبت داره . ولى ازهمه بهتر براى مهارتهاى رانندگى شون خوبه . هزينه اش هم حدود ٣٥٠ ميشه كه كاملا ارززشش رو داره.
    از 350 تا خیلی بالاتره. برای بیمه یه حداقل تئوری و حداقل عملی لازم هست. اگر یک استانداردی رو میت نکنه شامل تخفیف نمیشه. باید دقت کرد و از بیمه ها پرسید. هر بیمه ای ساز خودش رو میزنه. همین سرتیفیکت رو متاسفانه خیلی از کلاس های رانندگی ازتون پول کم در حد 100 دلار میگیرند و براتون ساعت رد می کنند و فرم میسازند آخر هم سرویس آنتاریو براتون صادر می کنه.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط canadasurfer نمایش پست ها
    از 350 تا خیلی بالاتره. برای بیمه یه حداقل تئوری و حداقل عملی لازم هست. اگر یک استانداردی رو میت نکنه شامل تخفیف نمیشه. باید دقت کرد و از بیمه ها پرسید. هر بیمه ای ساز خودش رو میزنه. همین سرتیفیکت رو متاسفانه خیلی از کلاس های رانندگی ازتون پول کم در حد 100 دلار میگیرند و براتون ساعت رد می کنند و فرم میسازند آخر هم سرویس آنتاریو براتون صادر می کنه.
    بله اين مورد صد دلاري رو مواجه بودم باهاش. من بيشتر منظورم از نظر يادگيري بود تا از نظر مالي.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط canadasurfer نمایش پست ها
    مطالبى كه در اين كلاسها تدريس ميشه از طرف MTO مياد ، پاور پوينت كلاس دارى پسورد و قفل هست كه فقط پيش اينستركتور هستش و اينها مدارس زنجيره اى هستن و شناخته شدن

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    همین انترپرایز. ببخشید ولی شما با اون ماشین برید امتحان بدید چطوری کسی می خواد متوجه بشه؟
    از انترپرایز پرسیدم. گفت از نظر شرکت ما قانونی نیست. ولی ما نشنیده میگیرم!
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mhtavakol نمایش پست ها
    از انترپرایز پرسیدم. گفت از نظر شرکت ما قانونی نیست. ولی ما نشنیده میگیرم!
    همانطور که فرمودید مساله متوجه شدن یا نشدن آنها در صورت عدم به وجود آمدن هرگونه مشکلی نیست، مساله اینستکه وقتی مشکلی (تصادف یا...) در این مدت که مشغول آزمون هستید اتفاق بیفتند شامل شرایط دقیق قراردادشان میشوید یا خیر.
    یکی از دوستان دیگر هم از اینترپرایز سوال کرده بود و همین مساله را گفته بودند که برای آزمون مجاز به بردن خودرو نیستید ولی اینکه قرارداد شامل این نکته است یا در جایی صراحتا قید شده باشد اطلاعی ندارم. به هرحال ریسک بیمه قابل قبول نیست اگر بخواهند تحت هر شرایطی استفاده از حودرو را استثنا کنند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    همانطور که فرمودید مساله متوجه شدن یا نشدن آنها در صورت عدم به وجود آمدن هرگونه مشکلی نیست، مساله اینستکه وقتی مشکلی (تصادف یا...) در این مدت که مشغول آزمون هستید اتفاق بیفتند شامل شرایط دقیق قراردادشان میشوید یا خیر.
    یکی از دوستان دیگر هم از اینترپرایز سوال کرده بود و همین مساله را گفته بودند که برای آزمون مجاز به بردن خودرو نیستید ولی اینکه قرارداد شامل این نکته است یا در جایی صراحتا قید شده باشد اطلاعی ندارم. به هرحال ریسک بیمه قابل قبول نیست اگر بخواهند تحت هر شرایطی استفاده از حودرو را استثنا کنند.
    من همین را پرسیدم که شما از کجا متوجه می شوید که من با ماشین آزمون داده ام یا نه؟! گفت هیچ جوری!
    خدای ناکرده تصادف هم بکنم، بیمه از کجا میفهمه حین آزمون بوده؟
    من تمام شرایطشون رو روی سایت خوندم، بهش هم گفتم این توش نیست. گفت شرایط داخلی خودمونه!!!
    خیلی سعی کرد بیمه خودش رو به من بیاندازه. من ویزای گلد آر بی سی دارم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mhtavakol نمایش پست ها
    من همین را پرسیدم که شما از کجا متوجه می شوید که من با ماشین آزمون داده ام یا نه؟! گفت هیچ جوری!
    خدای ناکرده تصادف هم بکنم، بیمه از کجا میفهمه حین آزمون بوده؟
    من تمام شرایطشون رو روی سایت خوندم، بهش هم گفتم این توش نیست. گفت شرایط داخلی خودمونه!!!
    خیلی سعی کرد بیمه خودش رو به من بیاندازه. من ویزای گلد آر بی سی دارم.
    بیمه که پرداخت خسارت میکنه قطعا روشهای زیادی برای اینکه بفهمه مورد شامل تعهداتش بوده یا خیر داره از جمله گزارش پلیس، محل حادثه، علت حادثه، سوابق فرد، شاهدین و خوداظهاری. در کل به نظرم شرایط بیمه را باید دقیق دید هم برای خود بیمه شرکت و هم برای بیمه کارت اعتباری . نوع بیمه سقف و لیمیتهای مربوطه و تعهدات طرفین.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط noonoosh نمایش پست ها
    واسه واترلو، انتاریو

همه ادارات راهنمایی رانندگی اصلی هر شهری انجام می دهند . همانجایی که خلافی ماشین می گیرید.
    جدیدا در انتاریو هم قابل استفاده است و با سایقه ایران شما بیمه را محاسبه می کنند که خیلی ارزانتر میشه
    حتما با خودتون بیاورید تا بیمه مناسبی بشه براتون گرفت

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

خب این هم از تجربه من برای فول جی:
    قبلا یکبار تو نیومارکت سر اشتباه توی گردش به چپ چراغ قرمز افتاده بودم.این دفعه توی مترو ایست و بنابر توصیه دوستان ظهر جمعه امتحان دادم. قبل امتحان غیر از اون چیزهای همیشگی، آفیسر گفت که اگر مانع مثل اتوبوس دیدی، پشت سرش نمون. از بغلش بگیر برو. که البته این اتفاق افتاد و من خواستم برم. بهش گفتم، گفت تصمیم خودته ولی بزودی میخوایم ببیچیم راست. خب من هم نرفتم.
    اصلا مسیر اونی نبود که فکرش رو میکردم. از تو پلازا رفتیم توی LAWRANCE. توی LAWRANCE عملیات ساختمانی بود و ترافیک اصلا اجازه سرعت 60 تا رو هم نمیداد. به UNDERHILL DR که رسیدیم، رفتیم تو. برای جی 2 هم من یکبار اینجا امتحان داده بودم. تا اینجاش یکی بود. دفعه قبل بعد از خیابان ROANOKE یک دسترسی محلی سمت چپ هست که رفتیم اونجا و پارالل پارک، پارک معمولی و دور سه فرمونه رو از من امتحان گرفت. بعدش هم همین مسیر رو برگشتیم تا پلازا.
    اما این دفعه رفتیم داخل ROANOKE (سمت چپ) و همه اینها رو از من امتحان گرفت. پارک دوبله رو هم دفعه اول زدم به جدول و ازش درخواست فرصت دوباره کردم. دفعه دوم رو خوشبختانه خوب پارک کردم. بعد برگشتیم دوباره سمت LAWRANCE که ورود به LAWRANCE یک تابلوی حق تقدم داره. بعدش هم طبق انتظار رفتیم توی DON VALLEY PKWY. تو اتوبان ترافیک در حال حرکت بود و اصلا نمیشد سرعت رفت، ولی چند بار از من تغییر لاین خواست.
    وقتی به YORK MILLS رسیدیم، بر خلاف انتظار من نگفت بریم اونجا. ادامه دادیم تا 401. بعد گفت 401 شرق رو برو. اینجا بود که من خراب کردم. چون ماشین رو اجاره کرده بودم، نمیتونستم تیک 100 کیلومتر بر ساعت رو پیدا کنم. اینقدر دنبالش گشتم که گفت چرا با ترافیک MERGE نشدی؟ خیلی خراب کردی. منم گفتم افتادم دیگه!
    بعدش رفتیم تو WARDEN جنوب (تا اینجا هنوز غر میزد که خراب کردی). بعد از توی چند تا خیابون و چراغ قرمز من رو رد کرد تا رسیدیم به VICTORIA PARK و بعدش هم توی پلازا. آخرش هم گفت دنده عقب بیا تو پارک بین دو تا ماشین که اینو انصافا خودم هم باورم نشد اینقدر خوب پارک کنم!
    بعد که پارک کردم، گفت به من بگو چرا چنین اشتباهی رو تو بزرگراه کردی؟! گفتم داشتیم دنبال 100 کیلومتر تو داشبرد میگشتم و تازه دو ماهه اومدم کانادا و اینجا رو بلد نبودم. گفت این ها قبول نیست. این کارت خیلی خطرناک بود. گفتم دیگه چی بگم بابا خوب اشتباه کردم (هم میخوای بندازی هم غر میزنی؟!). آخرش هم گفت چون همه چیز رو بدون اشتباه رفتی بخاطر این اشتباه نمی اندازمت! اصلاً باورم نمی شد. کم مونده بود یک ماچ گنده ازش بگیرم.
    یعنی کامل خودم رو برای حداقل یک 150 دلار دیگه آماده کرده بودم.
    یک آقایی بود بدون لهجه، با عینک دودی و ساق دست پوشیده بود. به من گفتند که زمستون هم ساق دست می پوشه!
    در ضمن من از انترپرایز در حد الانترا رزرو کرده بودم، ولی به من با همون قیمت آئودی A4 دادند. شاید ماشین هم تو تصمیمش موثر بود.
    خلاصه این بود از تجربه ما.

سلام
    من تازه اومدم کانادا و دانشجو هستم برای یک دوره یکساله فوق لیسانس. گواهیامه ایرانم هنوز اعتبار داره ولی چون خیلی پشت ماشین نشستم ترجیح میدم از اول شروع کنم. اینطور که من فهمیدم با دادن امتحان کتبی و معاینه چشم لایسنس G1 میگیریم. بعد از یکسال میشه امتحان شهری داد و در صورت قبولی G2 میدن. دوباره بعد یکسال یک امتحان دیگه و گواهینامه اصلی رو میدن. درسته؟
    حالا کلاس های رانندگی در کدوم مرحله هست؟ قبل G1 یا بعد G1 ؟ بعد حالا اگر کسی بعد G1 آماده امتحان شهری برای G2 باشه باز هم باید یکسال صبر کنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)