صفحه 244 از 270 نخستنخست ... 144194234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,431 تا 2,440 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

ApplyAbroad Senior Veteran
    soroush88 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط mhbdghaffari نمایش پست ها
    سلام
    من تازه اومدم کانادا و دانشجو هستم برای یک دوره یکساله فوق لیسانس. گواهیامه ایرانم هنوز اعتبار داره ولی چون خیلی پشت ماشین نشستم ترجیح میدم از اول شروع کنم. اینطور که من فهمیدم با دادن امتحان کتبی و معاینه چشم لایسنس G1 میگیریم. بعد از یکسال میشه امتحان شهری داد و در صورت قبولی G2 میدن. دوباره بعد یکسال یک امتحان دیگه و گواهینامه اصلی رو میدن. درسته؟
    حالا کلاس های رانندگی در کدوم مرحله هست؟ قبل G1 یا بعد G1 ؟ بعد حالا اگر کسی بعد G1 آماده امتحان شهری برای G2 باشه باز هم باید یکسال صبر کنه؟
    شما با اون نامه که از شهرک آزمایش ایران گرفتی (نامه اصالت گواهینامه) و گواهینامه ایران میری اداره گواهینامه یکباره برای G2 یا G اقرام می کنی. بعد از اینکه امتحان کتبی (G1) رو قبول شدی وقت می گیری واسه G2 یا G. اینجاس که اگه دوس داشتی می ری کلاس. با گواهینامه ایرانت در حقیقت این امکان رو به دست میاری که اون ۱ سال بین G1 و G2 رو ویو کنی.
    نگرانی یک اتلاف وقت تمام عیار است. چون چیزی را تغییر نمی دهد. تنها کارش این است که خوشحالیتان را می رباید و شما را به شدت مشغول هیچ و پوچ می کند.

تجربه جدید

قبل تر گفتم که به طرز بدی در metro east رد شدم. بیشترش هم تقصیر خودم بود به خاطر خستگی و بی خوابی و چند ساعت معطلی زیر آفتاب

چند روز پیش portunion در شرایط بسیار بدتر ولی کمی آماده تر به راحتی قبول شدم. یه deal توپ تو kijiji بهم خورد که 2 ساعت آموزش + ماشین 100 دلار بود. گرفتم راننده پاکستانی بودی و خیلی خوب و سخت گیر بود. مثلا من رو تو یه محله ای 10 بار چرخوند تکراری و هی میگفتم بابا به خدا فهمیدم چی شد گفت کاریت نباشه برو. انقدر برد تا چند تا اشتباه فاحش پشت سر هم ازم گرفت. میدونست چی کار داره می کنه. کلا بازم اون روز حالم خوب نبود. یعنی تو ساعت آموزش حتی نزدیک بود چراغ قرمز رد کنم. خلاصه رفتیم به سمت پورت یونیون که امتحان بدیم.

خنده دار بود خلوت پرند پر نمیزد. خیابون ها خلوت خلوت خلوت. اگر بخوام port union رو با metro east مقایسه کنم باید بگم مثل اینه که تهران رو در شب عید یا شب اول مهر مقایسه کنید با پنجم فروردین مثلا. انقدر خلوت بود. احتمال خطا صفر. حتی خود پلازا هم خلوت بود. خیلی خیلی هم مسیرش ساده است:

1. تو پلازا با 20 تا خارج میشید.

2. به محض خروج سمت راست یک خیابون بسیار کوتاه هست شاید 50 متر که سرعت توش 40 هست و یه استاپ ساین داره.

3. میپیچید سمت راست و یک بلوار با سرعت 50 هست.

4. جلو میرید به یه استاپ ساین میرسید و ادامه میدید میافتید تو خیابون اصلی.

5. تو خیابون اصلی با 60 تا میرید و باید سریع یک خط بیاید سمت چپ چون تموم میشه خط.

6. چراغ قرمز رو رد می کنید باز با 60 تا

7. می پیچید سمت راست یه خیابونه که با 50 تا میرید

8. دوباره میرید سمت راست قسمت مسکونی با 40 تا

9. سمت راست داخل کوچه میشید و پارک uphill downhill دوبل و دوره سه فرمون میزنید و همین مسیر رو بر می گردید.

10. تو مسیر برگشت مشکل اینه که باید تو خیابونی که باید 60 تا برید 3 بار خط عوض کنید بیاید تو خط چپ تا برگردید به پلازا که باید احتیاط کنید چون مثلا به من یه راننده چینی ناجور خورد که راه نمیداد و واقعا اذیت کرد و طرف هم شاکی شد به من گفت چی کار می کنی معلوم هست؟ گفتم این راننده پشت سری تو 100 و 200 متر قبلی اصلا به من راه نمیده که عوض کنم. گفت عه خب صبر کن بره بعد عوض کن. باز صبر که کردم راننده بازی در آورد نرفت انگار یا نمیدونست چی کار می کنه یا از رو عمد بود!!!! خلاصه با سلام صلوات رفتیم. نمره منفیش رو هم داد بهم. منم آروم و مظلومانه گفتم خیلی بد شد که سر بی توجهی یک نفر دیگه رد شدم!! بعد که رسیدیم سر جای اول گفت با سر برو تو جای پارک که باز به دلیل تنگ بودن پلازا یکم سخت و کج و کوله رفتم گفت مبارکه قبول شدی

رانند قیافه اش کپی Edward Norton بود. خیلی جدی بود و حتی یک لبخند هم نزد. ولی مشخص بود که در کل رله هست و صاحب ماشین هم گفت کلا آدم خوبیه و سخت گیر نیست. خیلی حال داد. خستگیم در رفت. یه مصیبتی شد کلا این برنامه ما با drivetest آنتاریو. کلی سر g1 تو صف وایسادیم و بی خودی رد شدیم g رو و وقتا هم پر بود. بعد از 15 سال رانندگی در ایران الکی خیلی اذیت شدیم بدون ماشین و غیره.

کلا بزرگترین اشتباه از نظر من رفتن به metroeast هست. واقعا پورت یونیون عالی بود و ایشالا g رو هم همونجا میرم.

تو تصویر بالا از استارت شروع میشه و در استاپ تموم میشه و مسیر رو باید برگردید.

قسمت هایی که آبی هست باید 20 تا برید
    قرمز ها چهل تا
    بنفش ها 50 تا
    سبز ها هم 60 تا
    فقط بنفش آخریه رو دقت کنید شاید هم 40 تا باشه ولی تا جایی که یادمه 50 تا بود.

دو تا استاپ ساین آخری رو تو مسیر برگشت می بینید. مسیر برگش از استاپ ساین دوم از پشت میایید تو پلازا. تو پلازا همون اول یه سه راهی هست روبروی دلاراما. اگر ماشین از سمت راستتون اومد حق تقدم با اونه. به همین راحتی g2 رو گرفتید.

https://www.youtube.com/watch?v=qYzuOUKWiZA

https://www.youtube.com/watch?v=vOn2uP2mTcY

https://www.youtube.com/watch?v=THxchUI5CfM
    ویرایش توسط canadasurfer : September 4th, 2017 در ساعت 06:49 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط canadasurfer نمایش پست ها
    تجربه جدید

قبل تر گفتم که به طرز بدی در metro east رد شدم. بیشترش هم تقصیر خودم بود به خاطر خستگی و بی خوابی و چند ساعت معطلی زیر آفتاب

چند روز پیش portunion در شرایط بسیار بدتر ولی کمی آماده تر به راحتی قبول شدم. یه deal توپ تو kijiji بهم خورد که 2 ساعت آموزش + ماشین 100 دلار بود. گرفتم راننده پاکستانی بودی و خیلی خوب و سخت گیر بود. مثلا من رو تو یه محله ای 10 بار چرخوند تکراری و هی میگفتم بابا به خدا فهمیدم چی شد گفت کاریت نباشه برو. انقدر برد تا چند تا اشتباه فاحش پشت سر هم ازم گرفت. میدونست چی کار داره می کنه. کلا بازم اون روز حالم خوب نبود. یعنی تو ساعت آموزش حتی نزدیک بود چراغ قرمز رد کنم. خلاصه رفتیم به سمت پورت یونیون که امتحان بدیم.

خنده دار بود خلوت پرند پر نمیزد. خیابون ها خلوت خلوت خلوت. اگر بخوام port union رو با metro east مقایسه کنم باید بگم مثل اینه که تهران رو در شب عید یا شب اول مهر مقایسه کنید با پنجم فروردین مثلا. انقدر خلوت بود. احتمال خطا صفر. حتی خود پلازا هم خلوت بود. خیلی خیلی هم مسیرش ساده است:

1. تو پلازا با 20 تا خارج میشید.

2. به محض خروج سمت راست یک خیابون بسیار کوتاه هست شاید 50 متر که سرعت توش 40 هست و یه استاپ ساین داره.

3. میپیچید سمت راست و یک بلوار با سرعت 50 هست.

4. جلو میرید به یه استاپ ساین میرسید و ادامه میدید میافتید تو خیابون اصلی.

5. تو خیابون اصلی با 60 تا میرید و باید سریع یک خط بیاید سمت چپ چون تموم میشه خط.

6. چراغ قرمز رو رد می کنید باز با 60 تا

7. می پیچید سمت راست یه خیابونه که با 50 تا میرید

8. دوباره میرید سمت راست قسمت مسکونی با 40 تا

9. سمت راست داخل کوچه میشید و پارک uphill downhill دوبل و دوره سه فرمون میزنید و همین مسیر رو بر می گردید.

10. تو مسیر برگشت مشکل اینه که باید تو خیابونی که باید 60 تا برید 3 بار خط عوض کنید بیاید تو خط چپ تا برگردید به پلازا که باید احتیاط کنید چون مثلا به من یه راننده چینی ناجور خورد که راه نمیداد و واقعا اذیت کرد و طرف هم شاکی شد به من گفت چی کار می کنی معلوم هست؟ گفتم این راننده پشت سری تو 100 و 200 متر قبلی اصلا به من راه نمیده که عوض کنم. گفت عه خب صبر کن بره بعد عوض کن. باز صبر که کردم راننده بازی در آورد نرفت انگار یا نمیدونست چی کار می کنه یا از رو عمد بود!!!! خلاصه با سلام صلوات رفتیم. نمره منفیش رو هم داد بهم. منم آروم و مظلومانه گفتم خیلی بد شد که سر بی توجهی یک نفر دیگه رد شدم!! بعد که رسیدیم سر جای اول گفت با سر برو تو جای پارک که باز به دلیل تنگ بودن پلازا یکم سخت و کج و کوله رفتم گفت مبارکه قبول شدی

رانند قیافه اش کپی Edward Norton بود. خیلی جدی بود و حتی یک لبخند هم نزد. ولی مشخص بود که در کل رله هست و صاحب ماشین هم گفت کلا آدم خوبیه و سخت گیر نیست. خیلی حال داد. خستگیم در رفت. یه مصیبتی شد کلا این برنامه ما با drivetest آنتاریو. کلی سر g1 تو صف وایسادیم و بی خودی رد شدیم g رو و وقتا هم پر بود. بعد از 15 سال رانندگی در ایران الکی خیلی اذیت شدیم بدون ماشین و غیره.

کلا بزرگترین اشتباه از نظر من رفتن به metroeast هست. واقعا پورت یونیون عالی بود و ایشالا g رو هم همونجا میرم.

تو تصویر بالا از استارت شروع میشه و در استاپ تموم میشه و مسیر رو باید برگردید.

قسمت هایی که آبی هست باید 20 تا برید
    قرمز ها چهل تا
    بنفش ها 50 تا
    سبز ها هم 60 تا
    فقط بنفش آخریه رو دقت کنید شاید هم 40 تا باشه ولی تا جایی که یادمه 50 تا بود.

دو تا استاپ ساین آخری رو تو مسیر برگشت می بینید. مسیر برگش از استاپ ساین دوم از پشت میایید تو پلازا. تو پلازا همون اول یه سه راهی هست روبروی دلاراما. اگر ماشین از سمت راستتون اومد حق تقدم با اونه. به همین راحتی g2 رو گرفتید.

https://www.youtube.com/watch?v=qYzuOUKWiZA

https://www.youtube.com/watch?v=vOn2uP2mTcY

https://www.youtube.com/watch?v=THxchUI5CfM
    بامزه است که من هر سه تا مرحله رو توی metro east قبول شدم! برای من که خوش یمن بود. یکبار توی پورت یونیون g2 رو افتادم، یکبار توی نیومارکت g رو.
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush88 نمایش پست ها
    شما با اون نامه که از شهرک آزمایش ایران گرفتی (نامه اصالت گواهینامه) و گواهینامه ایران میری اداره گواهینامه یکباره برای G2 یا G اقرام می کنی. بعد از اینکه امتحان کتبی (G1) رو قبول شدی وقت می گیری واسه G2 یا G. اینجاس که اگه دوس داشتی می ری کلاس. با گواهینامه ایرانت در حقیقت این امکان رو به دست میاری که اون ۱ سال بین G1 و G2 رو ویو کنی.
    باید حتما اول G2 بگیریم بعد برای Full G امتحان بدیم؟ یا با گواهینامه و سابقه ایران میشه مستقیم برای G امتحان داد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidbaq نمایش پست ها
    باید حتما اول G2 بگیریم بعد برای Full G امتحان بدیم؟ یا با گواهینامه و سابقه ایران میشه مستقیم برای G امتحان داد؟
    اگر نامه اصالت و گواهینامه رو ترجمه کرده باشید و حداقل 2 سال سابقه رانندگی داشته باشید، مدارک رو به مرکز آزمون ارائه بدید و بعد از قبول شدن در G1 میتونید بلافاصله امتحان G بدید (منظورم اولین فرصتی است که بتونید امتحان رو رزرو کنید). اگر قبول شدید که هیچ، تموم میشه. اگر قبول نشدید باید از G2 شروع کنید. هر وقت G2 رو گرفتید، میتونید بعدش برای G اقدام کنید. البته هر بار که بیافتید، تا 24 ساعت نمی تونید امتحان جدید رو رزرو کنید و تا 10 روز هم نمی تونید امتحان جدید بدید.
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

Junior Member

سلام منو همسرم تازه از امریکا اومدیم و گواهینامه امریکایی داریم ولی ۱ سال و نیمه که داریمش. میتونیم از گواهینامه ایرانمون برای سابقه رانندگی استفاده کنیم؟

Junior Member

با سلام، من برای امتحان رانندگی سطح جی برای دیروز وقت گرفته بودم که رفتم و گفتند به خاطر این که ممتحن ما دچار حادثه شده امروز از شما امتحان نمی گیریم...ایا قانونی برای جبران خسارت که در واقع باید دو روز مرخصی بگیرم و دو بار پول ماشین اجاره ای بدهم، وجود ندارد؟

Junior Member

سلام دوستان چند سوال داشتم:
    1- آیا کسی تجربه گرفتن نامه سایقه گواهینامه رانندگی رو از جایی غیر از شهرک آزمایش داره؟ مثلا یه جایی خوندم میشه از مراکز راهنمایی رانندگی مرکز شهرستانها هم تهیه کرد؟ درسته؟

اگه لازم باشه بریم شهرک آزمایش فقط باید توی اون 1-2 هفته آخر بریم؟ نمیشه زودتر رفت؟ آنلاین راهی نداره درخواست بدیم؟

3- آدرس دقیق شهرک آزمایش کجاست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط somayyehsh نمایش پست ها
    سلام دوستان چند سوال داشتم:
    1- آیا کسی تجربه گرفتن نامه سایقه گواهینامه رانندگی رو از جایی غیر از شهرک آزمایش داره؟ مثلا یه جایی خوندم میشه از مراکز راهنمایی رانندگی مرکز شهرستانها هم تهیه کرد؟ درسته؟

اگه لازم باشه بریم شهرک آزمایش فقط باید توی اون 1-2 هفته آخر بریم؟ نمیشه زودتر رفت؟ آنلاین راهی نداره درخواست بدیم؟

3- آدرس دقیق شهرک آزمایش کجاست؟
    شهرستانها با مراجعه به همان شهرک آزمایش مربوطه است و نیازی به مراجعه به تهران نیست.
    آنلاین امکانپذیر نیست و باید حضورا مراجعه شود. مدت اعتبار ترجمه محدود است و بهتر است در همان اواخر نزدیک سفر تهیه شود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

دوستان، برای کسی که pr داره و میخاد تورنتو زندگی کنه، گواهی نامه ایران رو بین المللی کنیم اونجا اعتبار داره ؟ اگه اعتبار داره، تا پایان مدت اعتبار گواهی نامه بین المللی میشه ازش استفاده کرد ؟‌ کلا برم دنبال گواهی نامه بین المللی یا نه ؟ سابقه رانندگیم هم حدود ده یازده ساله، باید برم سابقه بگیرم از شهرک آزمایش ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)