صفحه 3 از 270 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گواهینامه در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط karamih نمایش پست ها
    دوست عزیز ما تابحال 4 ماشین عوض کرده ایم ایا سابقه همه را جمع کنیم یا فقط ماشین فعلی که 1 سال از خریدنش می گذره؟ bc یعنی چه؟
    سلام،
    BC همون بریتیش کلمبیا غربی‌ترین استان Canada به مرکز Victoria و Vancouver بزرگترین شهر BC است.
    برای سابقه‌ بیمه‌، تمام بیمه‌‌هاتون رو باید سابقشون رو در بیارید، توی نامه که اداره بیمه‌ بهتون میده شماره‌ها ذکر نمیشه ولی‌ باید نوشته باشه که شما به مدت مثلا ۶ سال با این شرکت کار کردید و تصادف نداشته اید.
    نامه رو با خودتون بیارید ، اینجا ترجمه باید بشه.

این مساله سابقه فقط در BC مورد قبول میباشد.

با تشکر.

Senior Member afshinnnn آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vancouver نمایش پست ها
    اینهم اطلاعاتی در مورد مراحل و شرایطه گرفتن گواهینامه رانندگی‌ در BC

.................................................. .........
    - اگر سابقه بیمه‌ اتومبیل در ایران دارید حتما بگیرید، ترجمه و تأیید کنید و بیارید، به ازأ هر سال سابقه بیمه‌ در ایران ۵ درصد بهتون تا سقف ۴۰ درصد تخفیف داده میشه، و این رقم خیلی‌ قابل توجهی‌ میتونه باشه.
    اگر سؤالی دارد لطفا بپرسید،
    سلام،
    BC همون بریتیش کلمبیا غربی‌ترین استان Canada به مرکز Victoria و Vancouver بزرگترین شهر BC است.
    برای سابقه‌ بیمه‌، تمام بیمه‌‌هاتون رو باید سابقشون رو در بیارید، توی نامه که اداره بیمه‌ بهتون میده شماره‌ها ذکر نمیشه ولی‌ باید نوشته باشه که شما به مدت مثلا ۶ سال با این شرکت کار کردید و تصادف نداشته اید.
    نامه رو با خودتون بیارید ، اینجا ترجمه باید بشه.

این مساله سابقه فقط در BC مورد قبول میباشد.

با تشکر.

vancouver جان ،یه تناقضی توی این دو پست شما ست! بالاخره ترجمه سابقه بیمه در ایران (توسط دارالترجمه ها) معتبر هست یا نه و باید بیاریم همونجا ترجمه کنیم!؟؟؟؟؟
    راستی واقعاً باید اصل گواهینامه را آورد!؟؟؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinnnn نمایش پست ها

vancouver جان ،یه تناقضی توی این دو پست شما ست! بالاخره ترجمه سابقه بیمه در ایران (توسط دارالترجمه ها) معتبر هست یا نه و باید بیاریم همونجا ترجمه کنیم!؟؟؟؟؟
    راستی واقعاً باید اصل گواهینامه را آورد!؟؟؟؟؟

سلام،
    با عرض معذرت، اینطوری که توی سایت نوشته، اصل نامه با سر برگ شرکت بیمه‌ باید آورده بشه، اینجا باید ترجمه کنید، ویا به انگلیسی‌ نوشته بشه توسط شرکت بیمه‌ و اینجا باید تأئید بشه توسط مترجم.
    اینجا مترجم هایی هستند که با شرکت بیمه‌ کار میکنند و کار ترجمه رو میتونند انجام بعدند.
    لینک این صاف اطلاعات هم اینه

http://www.icbc.com/autoplan/moving/moving-to
    اصل گواهینامه حتما لازمه.

سلام،
    با عرض معذرت، اینطوری که توی سایت نوشته، اصل نامه با سر برگ شرکت بیمه‌ باید آورده بشه، اینجا باید ترجمه کنید، ویا به انگلیسی‌ نوشته بشه توسط شرکت بیمه‌ و اینجا باید تأئید بشه توسط مترجم.
    اینجا مترجم هایی هستند که با شرکت بیمه‌ کار میکنند و کار ترجمه رو میتونند انجام بعدند.
    لینک این صاف اطلاعات هم اینه

http://www.icbc.com/autoplan/moving/moving-to
    اصل گواهینامه حتما لازمه.
    سابقه بیمه (بدون تصادف) چند سال باشد 40 درصد تخفیف میدهند؟و اینکه اسم بیمه گذار مهم است بیمه مثلا ماشین بنام من بوده و شوهرم بیمه نموده و یا برعکس ایا اسم مهم است ممنونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط karamih نمایش پست ها
    سابقه بیمه (بدون تصادف) چند سال باشد 40 درصد تخفیف میدهند؟و اینکه اسم بیمه گذار مهم است بیمه مثلا ماشین بنام من بوده و شوهرم بیمه نموده و یا برعکس ایا اسم مهم است ممنونم.
    به ازا هر سال سابقه ۵ درصد تخفیف خوهید داشت تاا سقف ۴۰ درصد که معادل ۸ سال سابقه است
    ، تخفیف فقط به فردی داده میشه که اسمش روی نامه سابقه باشه
    اگر شهر و همسر جداگانه بیمه‌ دارند هر دو نامه رو بگیرید، بهتون کمک میکنه وقتی‌ ۲ اتومبیل دارید که یکی‌ متعلق به شوهر و دومی‌ به نام همسر بیمه‌ میشه.

سلام
    من برای گرفتن گواهینامه در اونتاریو بخاطر راهنمایی نادرست برخی افراد کلی دردسر کشیدم و الکی هزینه کردم برای همین تصمیم گرفتم قوانین درست اونتاربو را اینجا قرار دهم
    اونتاریو سه نوع گواهینامه داره
    G1 که برای آن باید 16 سال داشته باشید و فقط با آزمون قوانین راه و علایم می توانید آن را بگیرید. فقط یک تا دو ساعت کار دارد. کافیه به یکی از مراکر آزمون مراجعه کنید. با داشتن مثلا پاسبورت.
    با این گواهینامه در صورتی که یک نفر راننده با گواهینامه G با چهار سال سابقه کنار شما باشد می توانید رانندگی کنید. عملا چیز بیخودیه ولی برای ادامه لازمه
    برای رهایی از این محدودیت و برخی از محدودیت های دیگر، باید گواهینامه G2 بگیرید که برای آن یک سال باید از تاریخ G1 گذشته باشد و ( یا 8 ماه در صورتی که در کلاس شرکت کنید). این گواهینامه بمدت 6 ماه برخی محدودیت ها دارد ولی از G1 خیلی بهتر است. بعد از یک سال از تاریخ G2 باید امتحان جاده ای دیگری بدهید تا G full بگیرید. و این 12 ماه را باید حتما صبر کنید.

اگر گواهینامه از ایران دارید. اگر سابقه رانندگی شما بیشتر از 2 سال است. و گواهینامه شما معتبر (تاریخ آن نگذشته باشد) است. مدارک را به سفارت ایران بفرستید تا ترجمه کنند. در اینصورت می توانید مستقیما در آزمون G شرکت کرده و لزومی به صبر کردن نیست.
    اگر سابقه شما کمتر از 24 ماه و بیشتر از 12 ماه است باز توصیه می کنم برای ترجمه از سفارت استفاده کنید. در اینصورت شما می توانید در G2 شرکت کنید و پس از تکمیل شدن 24 ماه G بگیرید.
    اگر کمتر از 12 ماه سابقه دارید به هر کسی که مجوز ترجمه رسمی است بفرستید ایرادی ندارد.
    گواهینامه شما اگر بغیر از سفارت توسط جای دیگری تائید شود فقط می توانید ادعای 12 ماه سابقه رانندگی بکنید. من اشتباهی فرستادم یکی برام ترجمه کرد، دوباره مجبور شدم بفرستم سفارت.

اگر تاریخ گواهینامه تان گذشته است و معتبر نیست سفارت ترجمه نمی کند. اگر ایران هستید پیشنهاد می کنم ابتدا تمدید و تشریف بیاورید و اگر اینحا هستید قبل از هرکاری با سفارت تماس تلفنی بگیرید و راهنمایی بخواهید.

گواهینامه ایرن برای کسانیکه مقیم هستند resident فقط 60 روز اعتبار دارد. البته ترجمه باید بشود.
    گواهینامه بین المللی برای کسانیکه مقیم هستند فقط 90 روز اعتبار دارد
    گواهینامه بین المللی برای کسانیکه مقیم resident نیستند تا پایان مدت اقامت البته بسته به طول مدت اقامت معتبر هست. <<<< این ترجمه تقریبا دقیق قانون بود. ولی من از موسسه کرایه اتومبیل سوال کردم گفت ویزیتورها تا پایان اعتبار گواهینامه بیت المللی می توانند رانندگی کنند.

Junior Member

حمید جان سلام

من تورنتو هستم و می خوام برای گواهینامه اقدام کنم، در ایران که بودم رفتم شهرک آزمایش و بعد وزارت خارجه و سابقه گواهینامه ام رو برای سفارت ایران در اتاوا فرستادم، حالا از اینجا به بعدش رو نمی دونم باید چی کار کنم و اگه نامه رو از سفارت ایران در اتاوا گرفتم به کجا ارائه بدم؟ مثلا باید روزی که می رم برای G1 ارائه بدم یا اینکه جور دیگه است؟ ممنون می شم راهنمائیم کنید.

با تشکر
    پارسا

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezazadeh نمایش پست ها
    سلام
    من برای گرفتن گواهینامه در اونتاریو بخاطر راهنمایی نادرست برخی افراد کلی دردسر کشیدم و الکی هزینه کردم برای همین تصمیم گرفتم قوانین درست اونتاربو را اینجا قرار دهم
    اونتاریو سه نوع گواهینامه داره
    G1 که برای آن باید 16 سال داشته باشید و فقط با آزمون قوانین راه و علایم می توانید آن را بگیرید. فقط یک تا دو ساعت کار دارد. کافیه به یکی از مراکر آزمون مراجعه کنید. با داشتن مثلا پاسبورت.
    با این گواهینامه در صورتی که یک نفر راننده با گواهینامه G با چهار سال سابقه کنار شما باشد می توانید رانندگی کنید. عملا چیز بیخودیه ولی برای ادامه لازمه
    برای رهایی از این محدودیت و برخی از محدودیت های دیگر، باید گواهینامه G2 بگیرید که برای آن یک سال باید از تاریخ G1 گذشته باشد و ( یا 8 ماه در صورتی که در کلاس شرکت کنید). این گواهینامه بمدت 6 ماه برخی محدودیت ها دارد ولی از G1 خیلی بهتر است. بعد از یک سال از تاریخ G2 باید امتحان جاده ای دیگری بدهید تا G full بگیرید. و این 12 ماه را باید حتما صبر کنید.

اگر گواهینامه از ایران دارید. اگر سابقه رانندگی شما بیشتر از 2 سال است. و گواهینامه شما معتبر (تاریخ آن نگذشته باشد) است. مدارک را به سفارت ایران بفرستید تا ترجمه کنند. در اینصورت می توانید مستقیما در آزمون G شرکت کرده و لزومی به صبر کردن نیست.
    اگر سابقه شما کمتر از 24 ماه و بیشتر از 12 ماه است باز توصیه می کنم برای ترجمه از سفارت استفاده کنید. در اینصورت شما می توانید در G2 شرکت کنید و پس از تکمیل شدن 24 ماه G بگیرید.
    اگر کمتر از 12 ماه سابقه دارید به هر کسی که مجوز ترجمه رسمی است بفرستید ایرادی ندارد.
    گواهینامه شما اگر بغیر از سفارت توسط جای دیگری تائید شود فقط می توانید ادعای 12 ماه سابقه رانندگی بکنید. من اشتباهی فرستادم یکی برام ترجمه کرد، دوباره مجبور شدم بفرستم سفارت.

اگر تاریخ گواهینامه تان گذشته است و معتبر نیست سفارت ترجمه نمی کند. اگر ایران هستید پیشنهاد می کنم ابتدا تمدید و تشریف بیاورید و اگر اینحا هستید قبل از هرکاری با سفارت تماس تلفنی بگیرید و راهنمایی بخواهید.

گواهینامه ایرن برای کسانیکه مقیم هستند resident فقط 60 روز اعتبار دارد. البته ترجمه باید بشود.
    گواهینامه بین المللی برای کسانیکه مقیم هستند فقط 90 روز اعتبار دارد
    گواهینامه بین المللی برای کسانیکه مقیم resident نیستند تا پایان مدت اقامت البته بسته به طول مدت اقامت معتبر هست. <<<< این ترجمه تقریبا دقیق قانون بود. ولی من از موسسه کرایه اتومبیل سوال کردم گفت ویزیتورها تا پایان اعتبار گواهینامه بیت المللی می توانند رانندگی کنند.

Senior Member afshinnnn آواتار ها

دوستان قوانین گواهینامه استان با استان فرق میکنه،

درخصوص ونکوور در چند جمله مختصر:

1.اصل گواهینامه ایران تون رو بیارید و بیخودی هزینه ترجمه ندهید،اینجا فقط مترجمهای رسمی مورد تائید خودشون را قبول دارند.
    2.مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام آزمون کتبی و شهری (بغیر از هزینه های مربوطه):اصل گواهینامه،ترجمه آن توسط مترجم رسمی معرفی شده آنها،کارت پی آر،گذرنامه
    3.تا زمانیکه کارت پی آر تون نیومده،اصلاً نمی تونید برای آزمون ثبت نام کنید.
    4.پس از ترجمه گواهینامه درونکوور و ثبت نام و ارائه آن به اداره رانندگی،یه کپی از ترجمه گواهینامه بهتون می دهند و بهمراه اصل گواهینامه ایران تون می توانید سه ماه رانندگی کنید.
    5.اگر بالای 5 سال در ایران سابقه رانندگی داشتید،پس از قبولی در آزمون شهری،بهتون گواهینامه کلاس 5 میدهند که دیگر هیچ دردسری نداره و اولین بار پس از 2 سال باید نمدید شود و دفعات بعد هز 5 سال بایستی تمدید شود.

خداحافظ

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

برای آمادگی جهت امتحان G1 از این لینک استفاده کنید.
    http://www.apnatoronto.com/ontario-g...tice-test.html

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    برای آمادگی جهت امتحان G1 از این لینک استفاده کنید.
    http://www.apnatoronto.com/ontario-g...tice-test.html
    مایلم این نکته را اضافه کنم که حتما از منابع دیگر هم جهت تکمیل نونه سوالات استفاده کنید چون این لینک به تنهایی کامل نیست و دیگر اینکه لازم نیست خودتان را برای تایید گواهی نامه به دردسر بیندازید و به شهرک غرب و... بروید و بعد اینجا مجبور شودید منتظر سفارت ایران و اشتباهات آن ها بشوید چون یک مترجم رسمی با گرفتن 30 دلار این کار را انجام خواهد داد.مگر بخواهید که دقیقا معلوم شود چند سال سابقه داشته اید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)