صفحه 4 از 270 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. Concordia University

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

سلام خدمت همگی
    در حال حاضر من تو کبک دانشجو هستم و اقامت دائم ندارم. برای رانندگی باید چه مدارکی داشته باشم؟ آیا ترجمه بیمه حتما باید تو سفارت انجام بشه یا تو ایران هم انجام بشه مشکلی نداره؟

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

سلام دوستان،من شنیدم بهتر است زمانی که اقامت رو می گیریم و قبل از اینکه بیایم به کبک در ایران گواهینامه بین المللی بگیریم که 1 سال اعتبار داره و 1 روزه هم صادر می شه.آیا این کار ضرورتی داره برای سهولت در کانادا یا اینکه همون گواهینامه ایران رو ترجمه کنیم و بیاریم؟ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    سلام دوستان،من شنیدم بهتر است زمانی که اقامت رو می گیریم و قبل از اینکه بیایم به کبک در ایران گواهینامه بین المللی بگیریم که 1 سال اعتبار داره و 1 روزه هم صادر می شه.آیا این کار ضرورتی داره برای سهولت در کانادا یا اینکه همون گواهینامه ایران رو ترجمه کنیم و بیاریم؟ممنون
    ترجمه گواهینامه برای توریستهاست نه مقیمان و تابعان یک کشور.گواهینامه باید در همون کانادا ترجمه بشه.

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

گرفتن گواهینامه آنقدر آسان است که لزومی ندارد هزینه اضافی برای گرفتن نوع بین المللی آن کنید.بهتر است این هزینه را برای تمرین رانندگی بیشتر در اینجا صرف کنید.

ApplyAbroad Guru

بنظر من گواهینامه تان را بین المللی کنید و بیاورید ضرری ندارد.

Junior Member

با سلام
    من قصد امتحان دادن جهت گرفتن گواهینامه در مونترال را دارم . کتاب فارسی و انگلیسی راهنمای رانندگی رو تهیه کردم . کتاب انگلیسی دو جلد که روی هم رفته حدود 500 صفحه هست و کتابچه فارسی در حدود 150 صفحه که بیشتر آن نیز تست می باشد .
    دوستان کسی تجربه استفاده از کتاب فارسی رو داره ؟ نمیدونم چرا اینقدر کم هست . به نظرتون مشکلی نداره ؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saghati نمایش پست ها
    با سلام
    من قصد امتحان دادن جهت گرفتن گواهینامه در مونترال را دارم . کتاب فارسی و انگلیسی راهنمای رانندگی رو تهیه کردم . کتاب انگلیسی دو جلد که روی هم رفته حدود 500 صفحه هست و کتابچه فارسی در حدود 150 صفحه که بیشتر آن نیز تست می باشد .
    دوستان کسی تجربه استفاده از کتاب فارسی رو داره ؟ نمیدونم چرا اینقدر کم هست . به نظرتون مشکلی نداره ؟
    ممنون
    بهتر است بجای این کار در کانادا یک کلاس رسمی آموزش رانندگی بروید (طبق این لینک ظاهرا در کبک اجباری هم هست). گذراندن این دوره کلی مبلغ سالانه بیمه ماشینتان را هم کاهش میدهد.
    کتاب اش قاعدتا نباید انقدر بزرگ باشد. کبک را نمی دانم ولی کتابچه راهنمای رانندگی انتاریو که یک کتابچه کوچک 60-70 صفحه ای بیشتر نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. Concordia University

Unhappy پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط DIESEL نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی
    در حال حاضر من تو کبک دانشجو هستم و اقامت دائم ندارم. برای رانندگی باید چه مدارکی داشته باشم؟ آیا ترجمه بیمه حتما باید تو سفارت انجام بشه یا تو ایران هم انجام بشه مشکلی نداره؟
    یه ماه گذشت. هیچکس گذرش به اینجا نیافتاد که جوابو بدونه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط DIESEL نمایش پست ها
    یه ماه گذشت. هیچکس گذرش به اینجا نیافتاد که جوابو بدونه؟
    شاید این اطلاعات به دردتون بخوره:
    http://www.saaq.gouv.qc.ca/en/driver_licence/index.php

Junior Member omidba آواتار ها

سلام دوستان،
    من امروز رفتم عدم خلافی گواهینامه(و اگه خلاف داشته باشید ریزش را می تونن ذکر کنند) را از شهرک آزمایش تهران بگیرم.
    ابتدا وارد شهرک آزمایش می شید، در ورودی شهرک در ضلع شمالی اونه و ضلع طرف اتوبانش را هم خندق به عرض 8 متر کندند، حواستون باشه مجبور نشید کلی راه پیاده برید.
    بعد می رید ساختمان صدور گواهینامه و در ورودی ساختمان روبه رو اطلاعات یه اتاق هست نوشته وزارت خارجه، اونجا یه خانوم هست که خیلی آدم کار راه بندازیه، گواهینامه را بش می دی و یه برگه میده که تو همون ساختمان اول باید برید باجه 12 برای صدور برگه، بعد باجه 18(یا همون اتاق 113) برای امضا، و بعد اتاق 216(طبقه دوم) برای مهر. این نامه ماله بررسی اصالت گواهینامه تون می شه.
    بعد که این کارها را کردید دوباره می رید پیش همون خانمه و یه برگه دیگه میده که خلافی گواهینامه بررسی بشه، بعد این برگه را می برید اداره اجرائیات داخل شهرک طبقه دوم پیش سروان حسینی(این آقاهه هم یه دوجا می فرسته شما را) و نهایتا یه برگه ی عدم خلافی می گیرید و نهایتا دو تا نامه را می برید ساختمان شماره 3 وزارت خارجه خیابان امام خمینی و اونجا یه نامه مبتنی بر عدم خلافی گواهینامه شما می فرستند اتاوا و یه کد پیگیری بتون می دند. ظاهرا بعدن با این کد پیگیری و یه هزینه 18 دلاری، سفارت تو اتاوا نامه را براتون پست می کنه(نیازی به مراجعه حضوری به سفارت نیست.)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)