صفحه 53 از 270 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

Senior Member mehran23 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

یه سوا: مگر نه اینکه پشت گواهینامه سابقه داشتن گواهینامه رو نوشته؟ پس دیگه نامه برای چی هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

دوستان عزيز يه سوال... همسر من گواهينامه اش صادره از شيراز هست و براي تمديد مجبور شد بره از شيراز بگيره .. حالا براي سابقه رانندگي هم بايد بره شيراز... كسي مي دونه يا نه؟ مرسي
    ورود به تورنتو : 15 آگوست 2013

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran23 نمایش پست ها
    یه سوا: مگر نه اینکه پشت گواهینامه سابقه داشتن گواهینامه رو نوشته؟ پس دیگه نامه برای چی هست؟
    گواهینامه آخریه رو نوشته، درسته. ولی من رفتم نامه رو گرفتم، هزینه ای که نداره و وقتی نمی گیره. اینم گزارشش:

امروز برای گرفتن نامه سابقه گواهینامه (تایید اصالت گواهینامه) رفتم شهرک آزمایش. قبلا دوستان توضیح دادن ولی چون اتاق هایی که الان باید بهشون مراجعه کنید با گزارشی که بچه ها نوشتن فرق کرده براتون می نویسم.
    اگه با ماشین خودتون تشریف می برید از مرزداران وارد پارکینگ شهرک آزمایش بشید و به طرف پایین برید و حتی المقدور نزدیک اون جایی که دارن امتحان گواهینامه موتور می گیرن پارک کنید تا فاصله تون با درب ورود کمتر باشه. بعد از ورود روی زمین چند تا خط رنگی هست. خط سبز رو دنبال کنید تا به ساختمان "صدور گواهینامه" برسید. درست دم در این ساختمان که وارد می شید روبروی میز اطلاعات و در سمت چپ تون اتاقی هست با تابلوی "نمایندگی امور خارجه". اونجا اصل گواهینامه رو می دید یک پیش نویس آماده می کنه که بعد می برید همون طبقه توی سالن باجه شماره 10. اونجا نامه اصلی رو آماده می کنه و مشخصات گواهینامه قبلی و تاریخ صدور اون رو می نویسه. اگه چند تا گواهینامه داشتین قبلا و به خاطر اتمام اعتبار تعویض کردین دقت کنید که تاریخ گواهینامه اولی (قدیمی تر از همه) رو بنویسه چون مال من رو اشتباه کرد و گواهینامه ماقبل آخر رو نوشت که دادم تصحیح کرد. بعد از اون از انتهای سالن و درب شیشه ای رد می شید و در همون طبقه همکف وارد راهروی سمت راست می شید و به اتاق 110 باید برید که جناب سرهنگی نشسته و نامه ها رو امضا می کنه. بعد از امضا تشریف می برید طبقه دوم اتاق 202 که دبیرخونه است و آخر سر هم دوباره بر می گردید به همون نمایندگی امور خارجه در ورودی ساختمان که نامه رو چک کنه و تمام. همه این کارها ظرف کمتر از یک ربع انجام شد. متاهلین گرامی می تونن برای همسرشون هم انجام بدن و فقط یک نفر مراجعه کنه. فقط اصل شناسنامه ها، کارت ملی ها و گواهینامه ها رو همراه داشته باشید. نیاز به عکس و هیچ کپی ای نیست. صدور این نامه هزینه ای نداشت. البته باید نزدیک به سفر بدیم ترجمه رسمی بشه با مهر امور خارجه. از خانمی که مسئول نمایندگی امور خارجه بود پرسیدم آیا در شهرستان هم این خدمات رو ارائه می دن گفت قاعدتا باید انجام بدن ولی ظاهرا بگیر نگیر داره و گفت ساکنین شهرستان احتمالا باید بیان همین جا انجام بدن یا به کسی وکالت بدن که براشون تهران انجام بده. این شماره تلفن نمایندگی امور خارجه توی شهرک آزمایشه که اگه سوالی داشتید تماس بگیرید: 66559535

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd student of business Tehran uni

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1532 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من بهتره تمديد كني گواهينامت رو اينجوري اطمينان بيشتري داري به مدت اعتبارش.شما سابقه گواهي نامه رو از اونجا ميگيري.اين هم مد نظر داشته باش كه اين نامه از تاريخ صدور تنها دو ماه زمان داره و سعي كن آخرهاي رفتنت اين كار رو انجام بدي( هميشه آپديت باش كه اگه يهو تغييري در قوانين به وجود اومد غافل گير نشي و فرصت نكني به كارت برسي).اين با ترجمه گواهي نامه فرق داره ان هم يادتون نره.
    برای پروسه کار شما اول به دفتر امور خارجه در شهرک آزمایش میری( بعد از وارد شدن خط سبزرنگ رو دنبال ميكني تا ميرسي به دپارتمان گواهي نامه وارد دپارتمان كه ميشي بعد از در شيشه اي همونجا كه سرباز نشسته سمت راستت فقط يك در هست اونم دفتر امور خارجه هست) و بعد فرم پر میکنی( خود شخصي كه اونجا هست ازت ميپرسه براي كجا ميخواي نامه بگيري) و یه نامه میگیری بعد میبری کابین 10 ثبت میکنی بعد طبقه اول اطاق 110 امضا میگیری بعد طبقه دوم اطاق 202 شماره میزنی بعد بر میگردی دوباره دفتر امور خارجه تا برات نامه رو صادر کنه( اينها همه در يك ساختمان هست).اگر براي همسرت هم در صورت نبودش ميخو.اي اين كار رو بكني بايد شناسنامه هم باهات باشه.هيچ هزينهاي هم نميخواد و تنها مدركت بايد گواهي نامه و براي شخص غايب( اگه احتمالا باشه) شناسنامه.
    با سلام
    من 11 مرداد پرواز دارم، چه زمانی میتونم برای اصالت گواهینامه اقدام کنم؟ تاریخ اون نامه اصالت گواهینامه 2 ماهه؟

ApplyAbroad Superstar

نامه تاریخ انقضا نداره ولی سیستم ظاهرا اینه که ترجمه رسمی اش فقط دو ماه اعتبار داره پس می تونی بذاری برای یکی دو هفته آخر قبل از سفر. ترجمه و گرفتن تایید امور خارجه اگه به تعطیلی چیزی نخوره دو سه روز بیشتر طول نمی کشه.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    نامه تاریخ انقضا نداره ولی سیستم ظاهرا اینه که ترجمه رسمی اش فقط دو ماه اعتبار داره پس می تونی بذاری برای یکی دو هفته آخر قبل از سفر. ترجمه و گرفتن تایید امور خارجه اگه به تعطیلی چیزی نخوره دو سه روز بیشتر طول نمی کشه.
    پس زودتر میتونم برم دنبالش و بگیرم. ساعت کاری اونا چجوریه؟ تلفنی که شما لطف کردین هر چقدر تماس میگیرم کسی جواب نمیده.

ApplyAbroad Superstar

8.30 تا 1.30 اگه اشتباه نکنم روی در اتاقش نوشته بود

نقل قول نوشته اصلی توسط asal92 نمایش پست ها
    پس زودتر میتونم برم دنبالش و بگیرم. ساعت کاری اونا چجوریه؟ تلفنی که شما لطف کردین هر چقدر تماس میگیرم کسی جواب نمیده.
    گوای نامتون رو اگه ایران ترجمه کنید باید بیارین اینجا تائید بشه . یه دفعه بیارین اینجا ترجمه کنید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط f.mirzaei نمایش پست ها
    گوای نامتون رو اگه ایران ترجمه کنید باید بیارین اینجا تائید بشه . یه دفعه بیارین اینجا ترجمه کنید.
    گواهینامه رو میارم اونجا ترجمه میکنم. نامه اصالت گواهینامه رو ایران ترجمه کنم دیگه؟

Junior Member

قبل از مراجعه به شهرک آزمایش حتما زنگ بزنید. امروز از کار و زندگی زدم از این سر شهر تا شهرک آزمایش رفتم ولی نماینده محترم امور خارجه تشریف نداشتند!!!!
    نکته دیگه اینکه خانمها باید با چادر یا مانتو بلند و گشاد و مقنعه باشند وگرنه اونجا بهتون چادر میدن که سر کنید!!!!
    ارسال مدارک به سیدنی: June 4, 2009 فایل نامبر اول: July 21, 2009 ارسال مدارک به دمشق: July 28, 2009 ارسال مدارک به ورشو: December 1, 2011 اینپراسس و درخواست آپدیت: January 25, 2012

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)