صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 32

موضوع: Neural Network

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Neural Network

کتاب منهاج یک کتاب متوسط ضعیف واسه شبکه های عصبیه. در ضمن با عرض پوزش از برخی دوستان، فکر کنم شبکه های عصبی، از زمینه های رشته برق یا کامپیوتر هستش که توی بقیه رشته ها مثه مکانیک یا .... استفاده میشه. پس دوستایی که خودشون رشتشون برق نیست به این صراحت نظر اون استاد محترم را رد نکنن.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

بهترین کتابی که خود من در زمینه شبکه های عصبی دیدم و واقعا از خوندنش لذت بردم کتاب
    Neural Networks : A Systematic Introduction نوشته Raul Rojas بوده . پیشنهاد میکنم این کتاب رو حتما مطالعه کنید .....

در مورد کتاب فارسی شبکه های عصبی تا اونجا که من اطلاع دارم کتاب دکتر منهاج کاملترین کتاب بود .
    خود من منبع فارسی در این مورد مطالعه نکردم و نمیتونم نظری بدم اما خیلی از دوستام از این کتاب راضی بودن ....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط quest نمایش پست ها
    کتاب منهاج یک کتاب متوسط ضعیف واسه شبکه های عصبیه. در ضمن با عرض پوزش از برخی دوستان، فکر کنم شبکه های عصبی، از زمینه های رشته برق یا کامپیوتر هستش که توی بقیه رشته ها مثه مکانیک یا .... استفاده میشه. پس دوستایی که خودشون رشتشون برق نیست به این صراحت نظر اون استاد محترم را رد نکنن.
    دوست عزیز این کتاب ضعیف نیست. اگه به موضوع کتاب بیشتر توجه بفرمایید نوشته "مبانی شبکه های عصبی" . اساتید دانشگاه شریف معمولا به عنوان رفرنس فارسی همین کتاب رو به دانشجویان معرفی میکنن البته برای شروع .

ای کاش یه کسی از اون استاد محترم هم خواهش می کرد در زمینه شبکه های عصبی پیشرفته مطالبی ارائه کنن که همه بفهمن، قوی هم باشه
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Manufacturing Engineering

دوست عزیز اینکه نشد دلیل ، ژنتیک هم اصلش مال پزشکی ولی تو مهندسی بیشتر داره استفاده میشه
    PSO هم مکانیکیه ولی ماشالا برقی پشت سر هم دارن میزنن!!
    درک مفاهیم یه همچنین الگوریتم هائی نیاز به تخصص صرفا مبتکر اون نداره
    در ضمن حرف اساتید که وحی منزل نیست مگه اینکه معصوم باشه!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط gdfr7 نمایش پست ها
    دوست عزیز اینکه نشد دلیل ، ژنتیک هم اصلش مال پزشکی ولی تو مهندسی بیشتر داره استفاده میشه
    PSO هم مکانیکیه ولی ماشالا برقی پشت سر هم دارن میزنن!!
    درک مفاهیم یه همچنین الگوریتم هائی نیاز به تخصص صرفا مبتکر اون نداره
    در ضمن حرف اساتید که وحی منزل نیست مگه اینکه معصوم باشه!!!!!
    من با نظر این دوست کاملا موافقم این که تو یه زمینه ای بیان از یه چیز زیاد استفاده کنن دلیل براین که واسه اون رشته باشه نمی شه تازه این که یه نفر اگه حتی بتونه از مفاهیم یه رشته دیگه نو فیلد خودش استفاده کنه نشان بر قدرت ابداع اون برا حله

Junior Member

اولا PSO یا Particle swarm optimization به هیچ وجه مکانیکی نیست. ایده اش از اجتماع ذرات یا پرندگان واسه بهینه سازی استفاده میکنه. ژنتیک الگوریتم هم فقط ایده اولیه ش از ژنتیک و نظریه تکامل داروین evolution داره استفاده میکنه. من جانبداری از کسی نمیکنم ولی تمامی کارهای بهبود و improvement این نظریه های بهینه سازی و شبکه های عصبی توی زمینه های کاری مهندسی برق و کامپیوتره. ولی از ابزارش همه رشته ها استفاده میکنن. یکی میاد توی رشته عمران طراحی گنبدها را با ژنتیک بهینه میکنه یکی دیگه میاد توی رشته مکانیک یه کار دیگه میکنه.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

اولا PSO یا Particle swarm optimization به هیچ وجه مکانیکی نیست. ایده اش از اجتماع ذرات یا پرندگان واسه بهینه سازی استفاده میکنه. ژنتیک الگوریتم هم فقط ایده اولیه ش از ژنتیک و نظریه تکامل داروین evolution داره استفاده میکنه. من جانبداری از کسی نمیکنم ولی تمامی کارهای بهبود و improvement این نظریه های بهینه سازی و شبکه های عصبی توی زمینه های کاری مهندسی برق و کامپیوتره. ولی از ابزارش همه رشته ها استفاده میکنن. یکی میاد توی رشته عمران طراحی گنبدها را با ژنتیک بهینه میکنه یکی دیگه میاد توی رشته مکانیک یه کار دیگه میکنه.
    دوست عزیز ...

این مسایل ربطی به برق و مکانیک نداره !! من خودم لیسانس برق بودم و واسه فوق رفتم به سمت هوش مصنوعی .
    مسایلی چون شبکه های عصبی - الگوریتم ژنتیک و .... به اصطلاح در بخش soft computing طبقه بندی میشن که با بهینه سازی های global کار میکنه . همه این موارد از طبیعت الهام میگیرن تا مساله optimization رو که یه مساله "صد در صد ریاضیاتیه" بهبود بدن .
    حالا این بهینه سازی در هر چیزی که با بهینه شدن سروکار داشته باشه کار میکنه . میخواد بهینه کردن حرکت یه روبات با توجه به الگوهای محیطی اون باشه (روباتیک) یا بهینه کردن بار شبکه در خطوط انتقال فشار قوی (برق) یا بهینه کردن پخش نیروها رو سازه یه پل (عمران) یا بهینه سازی ترمودینامیکی موتورهای توربوفن (مکانیک) ...

خلاصه کلام مساله فقط و فقط بهینه سازیه که یه پایه ریاضی مشخص داره و هر کسی میتونه اگه علاقه داشته باشه بره دنبالش.

علت اینکه برق و کامپیوتر بیشتر از این زمینه استفاده میکنن ذات این دو رشته است که مجبوره با روشهای بهینه شده بیشتر سروکار داشته باشه ....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    دوست عزیز ...

این مسایل ربطی به برق و مکانیک نداره !! من خودم لیسانس برق بودم و واسه فوق رفتم به سمت هوش مصنوعی .
    مسایلی چون شبکه های عصبی - الگوریتم ژنتیک و .... به اصطلاح در بخش soft computing طبقه بندی میشن که با بهینه سازی های global کار میکنه . همه این موارد از طبیعت الهام میگیرن تا مساله optimization رو که یه مساله "صد در صد ریاضیاتیه" بهبود بدن .
    حالا این بهینه سازی در هر چیزی که با بهینه شدن سروکار داشته باشه کار میکنه . میخواد بهینه کردن حرکت یه روبات با توجه به الگوهای محیطی اون باشه (روباتیک) یا بهینه کردن بار شبکه در خطوط انتقال فشار قوی (برق) یا بهینه کردن پخش نیروها رو سازه یه پل (عمران) یا بهینه سازی ترمودینامیکی موتورهای توربوفن (مکانیک) ...

خلاصه کلام مساله فقط و فقط بهینه سازیه که یه پایه ریاضی مشخص داره و هر کسی میتونه اگه علاقه داشته باشه بره دنبالش.

علت اینکه برق و کامپیوتر بیشتر از این زمینه استفاده میکنن ذات این دو رشته است که مجبوره با روشهای بهینه شده بیشتر سروکار داشته باشه ....
    درست میفرمایید جناب مدیر.
    اگه بخوایم ریشه ای بررسی کنیم که صد البته. ولی من توی ایران ندیدم گروه ریاضی دانشگاهی بیاد شبکه عصبی ارایه بده. شاید یکی از ضعف های ریاضی کارهای ما باشه. مثلا توی ایران پردازش تصویر صد در صد کار برق و کامپیوتری هاست. ولی من توی خیلی از دانشگاههای آمریکا دیدم که استادهای گروه ریاضی شون پردازش تصویر کارن.
    خودتون استادین جناب مدیر. ولی بعضی از این روش های بهینه سازی هم local هستند مثه SA. بعضیشون هم تلفیقی از روشهای local و global ند. مثل Memetic Algorithm.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

درست میفرمایید جناب مدیر.
    اگه بخوایم ریشه ای بررسی کنیم که صد البته. ولی من توی ایران ندیدم گروه ریاضی دانشگاهی بیاد شبکه عصبی ارایه بده. شاید یکی از ضعف های ریاضی کارهای ما باشه. مثلا توی ایران پردازش تصویر صد در صد کار برق و کامپیوتری هاست. ولی من توی خیلی از دانشگاههای آمریکا دیدم که استادهای گروه ریاضی شون پردازش تصویر کارن.
    خودتون استادین جناب مدیر. ولی بعضی از این روش های بهینه سازی هم local هستند مثه SA. بعضیشون هم تلفیقی از روشهای local و global ند. مثل Memetic Algorithm.

البته من مدیر این بخش نیستم
    در باره تذکر شما هم درسته اما design این الگوریتمها بیشتر واسه حالت global هست و نه local . علتش هم هزینه های محاسباتی هست که معمولا این مدل الگوریتمها به سیستم تحمیل میکنن ....
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بیومکانیک - صنعتی شریف

Talking پاسخ : Neural Network

سلام، این اولین پاسخ من در اپلای ابراد هستش. من دانشجوی بیومکانیک شریف هستم و این ترم با "دکتر سعید باقری شورکی" از دانشکده برق شبکه عصبی دارم. ایشون کتابشون رو تحت عنوان "مبانی شبکه های عصبی ، ساختارها ، الگوریتم ها ، کاربرد ها" پاییز امسال (88) توسط موسسه علمی فرهنگی "نص" منتشر کردند که تا حد زیادی ترجمه کتاب "لوران فاست" هستش. کتاب بسیار عالی و روونی هستش. من خوندنش رو به همه دوستان پیشنهاد میکنم. موفق باشید.
    ویرایش توسط ehsan18sn : May 1st, 2010 در ساعت 05:54 PM

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)