صفحه 3 از 47 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 467

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه روادید دانشجویی کانادا در سال ۲۰۰۹

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه روادید دانشجویی کانادا در سال ۲۰۰۹

نقل قول نوشته اصلی توسط hn
    Did they mention 25500 p.a ( per annual) in the admission letter?
    بله به این شکل نوشته:

your total income during the academic year (September 2009 through August 2010) will be at annual rate of no less than $ 25,500

Junior Member

سلام بچه ها
    منم همين مشكل رو دارم . البته سوالم بيشتر روي bs هستش:
    ما بايد براي bs كل هزينه ي سال بعدي فوق رو ببريم يا لازم نيست و همون 10 مليون كه همه ميبرند كافيه؟
    ممنون

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamps3
    سلام
    من یه یه پذیرش از دبیرستان البرز تورنتو گرفتم.من 17 سالمه.یدونه اختراع در رابطه با فیزیک دارم.تافل هم دارم.BS هم 50 تومن دارم.سند خونه هم دارم.یه سند MERCEDES C200 هم دارم.میتونم ویزا بگیرم؟
    راستی یه دایی هم تو تورنتو دارم.اگه به سفارت بگم امتیاز مثبتی هست؟
    کاربر گرامي، مطلب ارسالي شما مرتبط با مباحث فروم نبوده و برخلاف مقررات است. در صورت تکرار [b]جريمه‌ي عدم رعايت مقررات فروم[b] اعمال و منع کاربری خواهید شد.
    لطفاً يک بار ديگر [b]مقررات فروم[b] را مطالعه فرماييد.
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member

سلام به همه دوستان. ممنون میشم اگه در مورد مشکل من نظر بدین:

من پذیرش فول فاند برای دکتری از واترلو دارم.خانمم هم اینجا دانشجوی دکتری است و از همون واترلو پذیرش فرصت مطالعاتی بدون فاند گرفته. ایشون قصد داره بعد از اتمام فرصت برگرده ایران دفاع کنه و باز برگرده. حالا میخوام بدونم اگه بخواد همراه من برای ویزا اقدام کنه شانس ویزامون بیشتره یا مستقل؟ لازم به ذکره که 2 تا سند منزل و 1 سند مغازه به اسم پدر و مادرشون و سند منزل پدری خودم رو هم دادیم ترجمه. ضمنا میتونیم حدود 30 میلیون رو چند روز توی حساب بگذاریم برای پرینت. 1.5 سال هم از تاریخ عقدمون میگذره. حالا با این شرایط:

1- خانمم مستقل اقدام کنه و نامه پذیرش فرصت رو بهمراه مدارک ساپورت مالی به سفارت نشون بده؟ (در این حالت, یعنی پذیرش فرصت بدون فاند, شانس پذیرش چقدره؟
    2- ایشون بعنوان همراه من اقدام کنه و نامه پذیرش رو هم جزو مدارک ببریم؟
    3- اصلا کسی که پذیرش برای فرصت داره میتونه بعنوان همراه همسرش بیاد یا مجبورش میکنن که خودش اقدام کنه؟
    4- میشه بعنوان همراه اقدام کنه و اصلا به سفارت نگیم برای فرصت میاد و یا حتی دانشجوی دکتری است؟
    5- آیا سفارت همه مدارک و تحصیلات خانمم رو از من میپرسه؟ یعنی امکان کتمانش هست؟
    6- اصلا دانشجوی دکتری یک پوئن (+) هست یا (-) ؟ یعنی میتونه بعنوان نشانه ای برای social tie مطرح بشه؟
    ممنون میشم اگه به معمای n مجهولی من جواب بدین. . راستی این موسسه های مهاجرت میتونن در این زمینه مشاوره بدن؟

سلام
    فقط از روی تجربه دوستان می گم، که دانشجو دکتری بودن خیلی پوئن + تلقی نمی شه... و مواردی بودن که مثلا برای سمینار و ارائه مقاله مراجعه کردند و ریجکت شدن... نمی دونم فرصت مطالعاتی بدون فوند چقدر شانس داره، ولی به نظر من اگر امکان کتمانش هست (باز هم از دیگران بپرسید) اصلا چیزی نگید و به عنوان همراه شما اقدام کنند (تا همون مدارک فوق را ارائه کنید)... امیدوارم موفق باشید.
    Life salutes you when you make others happy

Junior Member

سلام
    از دوستان خواهش می کنم منو راهنمایی کنن. من یک کم شرایطم پیچیده است!

من پذیرش فول فاند (24000$) از دانشگاه آلبرتا دارم برای PhD شیمی برای سپتامبر 2009. چیزی که هست من نمی دونم همسرم هم بعنوان همراه اقدام کنه یا نه؟ چند جا زنگ زدم از اینایی که مشاوره میدن خیلی سفت و سخت گفتن نه! البته اصلاً شرایط مارو نپرسیدن و اینو گفتن! یعنی اگه با هم اقدام کنیم امکانش هست که به من هم اصلاً ندن؟ من فوق شریف هستم و شاگرد اول لیسانسم بودم و البته الان 2.5 سال از فارغ التحصیلی ام میگذره اما 3 جا کار کردم که گواهی اشتغال به کار دارم، حتی همین الانم مقاله ISI دادم (2009) و کلاً امیدوارم بخاطر فاصله بین اتمام درسم گیر ندن. سند هم پدر و مادرم دارن. پول هم خودمون 10 میلیون توی بانک داریم و پدر مادرم هم حدود 40 تا. همسرم هم لیسانس عمران و در شهرداری مسئول فنی هستن (نظام مهندسیشو تازه گرفته البته) و می تونن نامه بگیرن. البته شهرداری جاب آفر نمی ده خوب! می خواستم ببینم به نظر شما ما با هم اقدام کنیم؟ اگه با هم بخوایم اقدام کنیم مدارک چی بذاریم که شانسمون زیاد بشه؟ راستی ما هنوز عقدیم (9 ماهه) آیا باید بهشون اینو بگیم یا بازم نمره ی منفیه؟ در ضمن من از آلمان هم پذیرش فول فاند دارم و سفارت اونجا هم اقدام کردم اما الان حدود 5 ماه گذشته (البته برای رشته ی من عادیه) و چون خبری نشد دارم به کانادا فکر می کنم.

با تشکر از دوستان عزیز

سلام
    من هم متاهل هستم و يك پسر دارم. براي PhD پذيرش داشتم با 19200$ ; كه در ژانويه تنها به من ويزا دادند و به همسرم و فرزندم ويزا ندادند. دفعه قبل سند آپارتمان + ماشين+ 20ميليون موجودي برده بودم كه ريزگردش خواست و مشخص شد كه واقعي هست و ويزا نداد ولي بار دوم براي MAY اقدام كردم كه با شرايط زير براي همه ويزا دادند
    1- فاند 23000$
    2- سند آپارتمان+‌زمين+ماشين (براي اينكه خيالشان راحت شود برميگرديم)
    3- موجودي 10ميليوني خودم
    4- تعهد پدرخانمم براي حمايت مالي درصورت نياز(در دفترخانه تنظيم شد) + گردش 60ميليوني ايشان
    5- JOB offer از يك شركت ايراني
    در 20 آوريل هم به من و همسر و فرزندم ويزا دادند.
    من هم توصيه مي كنم كه شما اقدام كنيد و پدرتون هم تعهد بدهند.

درود بر همه،

من از Waterloo براي Applied Math fall 2009 MS پذيرش گرفتم. كمك مالي كه دريافت كردم سالي 31500 $ كه از اين مبلغ 15000 براي شهريه‌ام صرف ميشه.
    Bs من مال شريفه با معدل A و يه پرينت حساب 7000000 تومني به نام خودم با يه سند به ارزش تقريبي 300 ميليون دارم كه داره ترجمه ميشه . اما مشكل اينجاست كه سند به نام خودم يا پدرم نيست! به نام پدربزرگمه كه فوت شدن. به ذهنم رسيد كه با ترجمه شناسنامه خودم و پدرم كه نام پدرشون توشه بايد مسئله حل شه .
    كسي ميتونه منو بيشتر راهنمايي كنه يا كسي تجربه مشابه با سفارت كانادا داشته؟
    يه كمي نگرانم :-[

نقل قول نوشته اصلی توسط nazgolshahbandi
    درود بر همه،

من از Waterloo براي Applied Math fall 2009 MS پذيرش گرفتم. كمك مالي كه دريافت كردم سالي 31500 $ كه از اين مبلغ 15000 براي شهريه‌ام صرف ميشه.
    Bs من مال شريفه با معدل A و يه پرينت حساب 7000000 تومني به نام خودم با يه سند به ارزش تقريبي 300 ميليون دارم كه داره ترجمه ميشه . اما مشكل اينجاست كه سند به نام خودم يا پدرم نيست! به نام پدربزرگمه كه فوت شدن. به ذهنم رسيد كه با ترجمه شناسنامه خودم و پدرم كه نام پدرشون توشه بايد مسئله حل شه .
    در ضمن مدركم رو هنوز آزاد نكردم. آيا با كارنامه رسمي انگيليسي كه خود دانشگاه صادر ميكنه كارم راه ميفته؟
    شنيدم كه گويا قبول ميكنن كه اصلشو در مراحل آخر براشون ببريم.
    كسي ميتونه منو بيشتر راهنمايي كنه يا كسي تجربه مشابه با سفارت كانادا داشته؟
    يه كمي نگرانم :-[

Junior Member

سلام دوستان...
    من وقتی پیغامهای خیلی از دوستان و رو قسمتهای مختلف انجمنها میخونم ناخودآگاه استرس میگیرم هرچند که اصلا استرسی نیستم و از این لحاظ بیشتر شبیه سیب زمینی ام
    میخوام یه خاطره جالب و که پارسال برای یکی از دوستانم (که الان تو امریکاست) اتفاق افتاد و براتون بگم. امیدوارم که از استرس شما هم کم کنه.
    این دوست ما ماه می پارسال رفته بود قبرس برای سفارت امریکا. ایشون اونجا موقع تحویل مدارک حول شده بود و اصل پذیرش کاناداشم قاطی مدارک داده بود به افیسر امریکایی. اون افیسر هم بعد از یه مصاحبه خیلی مختصر بهش ویزا داده بود. خلاصه این دوست ما وقتی مست و شنگول از گرفتن ویزای امریکا اومد ایران تازه 2زاریش افتاد که چه سوتی داده. بعدشم چون دیگه امرکاش اوکی شد قضیه کانادا رو جدی نگرفت و بدون اصل نامه پذیرش (که الان میگیم اگه نباشه ال میشه و بل میشه...) مدارکشو داد به سفارت. و بعد از 1 ماه گفتن بیا مدیکالتو بگیر و بعدشم ویزاشو دادن!!!!!!

بنظر میاد که بیشتر این مسائل قسمت ادم باشه. زیاد هم با حرص و جوش خوردن چیزی حل نمیشه.
    ما تمام تلاشمون و میکنیم تا کارامون و درست انجام بدیم. دیگه نتیجه با خداست. فکر اونجاشو نکنیم بهتره...

من مدارکم و هفته پیش دادم سفارت و گفتن 3 خرداد بیایین واسه نتیجه.
    اون موقع انشالله میام و هم نتیجه رو و هم همه تجربه ویزام و (چه موفق و چه ناموفق) میگم.

ارادتمند همگی...
    امیر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)