نقل قول نوشته اصلی توسط fsh91 نمایش پست ها
با سلام خدمت شما دوستان عزیز و گرامی

میشه لطفا در مورد زیر بنده رو راهنمایی بفرمایید.

در یکی از ژورنالهای موسسه وایلی حدود 6 -7 تا داوری انجام دادم می خواستم ببینم میتونم ازش به عنوان یه پوئن مثبت توی مصاحبه دکتری استفاده کنم؟ و اگر بخوام میتونم برای اثباتش از ژورنال مزبور گواهی یا تائیدیه بگیرم؟ امکانش هست؟ میشه لطفا اگر امکانش هست یه متنی برای فرستادن به ژورنال ودرخواست تاییدیه به بنده به زبان انگلیسی پیشنهاد کنید؟؟

خیلی سپاسگزار میشم
دوست گرامی،

در این مورد بین علما اختلاف هست. اعلام نکردید مصاحبه دکتری داخل مد نظرتان هست و یا خارج. من با فرض حالت اول پاسخ می دهم. ببینید تا جایی که من دیده ام و شنیده ام برای اساتید داخلی این موضوع نه تنها پوئن مثبت محسوب نمی شود بلکه دید خوبی هم به این ماجرا ندارند، نظر غالب این هست که دانشجو/فارغ التحصیل کارشناسی ارشد سواد و تجربه کاری لازم برای داوری مقالات را ندارد، بنابراین توصیه می شود که این موضوع بیان نشود مگر در حالت خاصی که اساتید را بشناسید و از طرز فکرشان آگاه باشید.
احتمالا ژورنال به در خواست شما پاسخ خواهد داد و در عیر اینصورت می توانید از ایمیل های دعوت به همکاری هم استفاده کنید، توجه داشته باشید برای دانشگاه های خارجی اغلب از شما مدرکی خواسته نمی شود در اینجور موارد و اصل را بر صداقت می گذارند.
به طور کلی هم ارزش موارد اینچنینی در مقایسه با معدل، زبان و مقالات بسیار اندک هست.