نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 68

موضوع: به من داوری مقاله تو ژورنال پیشنهاد شده!

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : به من داوری مقاله تو ژورنال پیشنهاد شده!

نقل قول نوشته اصلی توسط researcher89 نمایش پست ها
    سلام دوستان..ب من داوری مقاله مجله ائی پیشنهاد شده ک مقاله ی خودم ب دلیل فیت نبودن با حوزه مقاله رد شده..حالا این مقاله خودش ریوایز شده ست..میخواستم بپرسم تو این مرحله باید ب چ نکاتی بیشتر توجه کرد..چون ب نظرم کار سخت تر از وقتیه ک مقاله رو برای اولین بار میفرستن ب مجله..ممنون میشم از دوستانی ک تجربه دارن راهنمائی کنن
    نه اصلا برای شما مهم نباشه که مقاله اولین بار برای داوری به شما ارسال شده یا شما در راند دوم وارد ماجرا شدین. شما کار خودتون رو بکنین. اصلا شاید مقاله انقدر خوب باشه که هر چقدر هم سختگیرانه بهش نگاه بکنین نتونین ایرادی ازش پیدا کنین و بالعکس ممکنه شما بعد از چند بار ریوایز توسط نویسنده ها کلی غلط غولط داخل مقاله پیدا کنین. فلذا شما در هر مرحله از داوری تنها به کیفیت مقاله دقت میکنین و سعی میکنین عیب و ایراداتش رو پیدا کنین و به اطلاع مجله و نویسندگان برسونین. حتی رویکرد حرفه ای اینه که فقط عیب و ایرادات رو پیدا کنین و اصلا نگین من این مقاله رو رد میکنم یا میپذیرم (منظورم اون قسمتی که شما تایپ میکنین نظر خودتون و کامنت هاتون رو مینویسین)، اینو بزارین بر عهده ادیتور.
    البته ی چیز بگم که نه برای این مقاله بلکه برای هر مقاله ای که در اینده داوریش میکنین حواستون بهش باشه. اینکه دید شما به داوری مثبت باشه. اساسا بعضی ها به اصطلاح خودشون شمشیر رو از رو میبندن و نگاهشون اینه که ی اشتباه پیدا کنن پدر نویسنده و مقاله رو دربیارن، در این دیدگاه نقاط مثبت مقاله معمولا دیده نمیشه و طرف بیشتر دوست داره رد کنه تا اینکه کسپت کنه. دور از جون شما ولی این دید ی جورایی عقده ای بازی دراوردن میشه. طوری داوری کنین که دوست دارین مقاله خودتون رو داوری کنن. شما دوست دارین مقاله تون یکم با دید مثبت داوری بشه نه اینکه ی داور ی چیز فرعی رو پیدا کنه و انقدر روی اون مانور بده که دست آخر مقاله رو رد کنه. اساسا شخصا اعتقادم بر اینه که داور باید دیدش کمک به رسیدن مقاله به اون استاندارد مجله باشه تا اینکه خودش و وقتش رو معطوف به پیدا کردن ی ایراد و رد کردنش کنه. همواره در داوری دنبال کمک به نویسنده ها باشین. البته این حرف من ابدا ب مفهوم ندیدن ایرادات و بیخیال شدن مشکلات مقاله نیست. قطعا تا ی جایی باید با نویسنده ها راه اومد اما وقتی مقاله به هیچ وجه من الوجوه امکان اصلاح نداره خوب طبیعتا شما باید رد کنین مقاله رو.
    در کامنت هاتون کاملا محترمانه نقد کنین. هیچ وقت نگاه بالا به پایین نداشته باشین. دقیق باشین. زود داوری کنین و مجله رو معطل نزارین تا در اینده هم مشتریشون باشین. سعی کنین به همه ابعاد مقاله توجه کنین، از انگلیسی (گرامر و غلط املایی گرفته تا بخش بندی و organization) مقاله تا کیفیت عکس ها و نحوه ارجاع دهی و ...........! در مورد چیزهایی که مطمین نیستین نظر ندین، لازم نیست. روی چیزهای سلیقه ای نظر ندین بهتره، منظورم اینه که مثلا ی جا عکس سیاه سفیده شما اصرار کنین رنگی باشه (یعنی شما نیاز نیست "درست تر" کنین ی چیزی رو، همین که "درست" هست کافیه. سلیقه ای ها رو بزارین کنار).
    موفق باشین
    ویرایش توسط Tarkan78 : April 20th, 2021 در ساعت 10:27 PM
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)