صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 68 , از مجموع 68

موضوع: به من داوری مقاله تو ژورنال پیشنهاد شده!

پیش فرض پاسخ : به من داوری مقاله تو ژورنال پیشنهاد شده!

سلام دوستان..ب من داوری مقاله مجله ائی پیشنهاد شده ک مقاله ی خودم ب دلیل فیت نبودن با حوزه مقاله رد شده..حالا این مقاله خودش ریوایز شده ست..میخواستم بپرسم تو این مرحله باید ب چ نکاتی بیشتر توجه کرد..چون ب نظرم کار سخت تر از وقتیه ک مقاله رو برای اولین بار میفرستن ب مجله..ممنون میشم از دوستانی ک تجربه دارن راهنمائی کنن

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط researcher89 نمایش پست ها
    سلام دوستان..ب من داوری مقاله مجله ائی پیشنهاد شده ک مقاله ی خودم ب دلیل فیت نبودن با حوزه مقاله رد شده..حالا این مقاله خودش ریوایز شده ست..میخواستم بپرسم تو این مرحله باید ب چ نکاتی بیشتر توجه کرد..چون ب نظرم کار سخت تر از وقتیه ک مقاله رو برای اولین بار میفرستن ب مجله..ممنون میشم از دوستانی ک تجربه دارن راهنمائی کنن
    نه اصلا برای شما مهم نباشه که مقاله اولین بار برای داوری به شما ارسال شده یا شما در راند دوم وارد ماجرا شدین. شما کار خودتون رو بکنین. اصلا شاید مقاله انقدر خوب باشه که هر چقدر هم سختگیرانه بهش نگاه بکنین نتونین ایرادی ازش پیدا کنین و بالعکس ممکنه شما بعد از چند بار ریوایز توسط نویسنده ها کلی غلط غولط داخل مقاله پیدا کنین. فلذا شما در هر مرحله از داوری تنها به کیفیت مقاله دقت میکنین و سعی میکنین عیب و ایراداتش رو پیدا کنین و به اطلاع مجله و نویسندگان برسونین. حتی رویکرد حرفه ای اینه که فقط عیب و ایرادات رو پیدا کنین و اصلا نگین من این مقاله رو رد میکنم یا میپذیرم (منظورم اون قسمتی که شما تایپ میکنین نظر خودتون و کامنت هاتون رو مینویسین)، اینو بزارین بر عهده ادیتور.
    البته ی چیز بگم که نه برای این مقاله بلکه برای هر مقاله ای که در اینده داوریش میکنین حواستون بهش باشه. اینکه دید شما به داوری مثبت باشه. اساسا بعضی ها به اصطلاح خودشون شمشیر رو از رو میبندن و نگاهشون اینه که ی اشتباه پیدا کنن پدر نویسنده و مقاله رو دربیارن، در این دیدگاه نقاط مثبت مقاله معمولا دیده نمیشه و طرف بیشتر دوست داره رد کنه تا اینکه کسپت کنه. دور از جون شما ولی این دید ی جورایی عقده ای بازی دراوردن میشه. طوری داوری کنین که دوست دارین مقاله خودتون رو داوری کنن. شما دوست دارین مقاله تون یکم با دید مثبت داوری بشه نه اینکه ی داور ی چیز فرعی رو پیدا کنه و انقدر روی اون مانور بده که دست آخر مقاله رو رد کنه. اساسا شخصا اعتقادم بر اینه که داور باید دیدش کمک به رسیدن مقاله به اون استاندارد مجله باشه تا اینکه خودش و وقتش رو معطوف به پیدا کردن ی ایراد و رد کردنش کنه. همواره در داوری دنبال کمک به نویسنده ها باشین. البته این حرف من ابدا ب مفهوم ندیدن ایرادات و بیخیال شدن مشکلات مقاله نیست. قطعا تا ی جایی باید با نویسنده ها راه اومد اما وقتی مقاله به هیچ وجه من الوجوه امکان اصلاح نداره خوب طبیعتا شما باید رد کنین مقاله رو.
    در کامنت هاتون کاملا محترمانه نقد کنین. هیچ وقت نگاه بالا به پایین نداشته باشین. دقیق باشین. زود داوری کنین و مجله رو معطل نزارین تا در اینده هم مشتریشون باشین. سعی کنین به همه ابعاد مقاله توجه کنین، از انگلیسی (گرامر و غلط املایی گرفته تا بخش بندی و organization) مقاله تا کیفیت عکس ها و نحوه ارجاع دهی و ...........! در مورد چیزهایی که مطمین نیستین نظر ندین، لازم نیست. روی چیزهای سلیقه ای نظر ندین بهتره، منظورم اینه که مثلا ی جا عکس سیاه سفیده شما اصرار کنین رنگی باشه (یعنی شما نیاز نیست "درست تر" کنین ی چیزی رو، همین که "درست" هست کافیه. سلیقه ای ها رو بزارین کنار).
    موفق باشین
    ویرایش توسط Tarkan78 : April 20th, 2021 در ساعت 10:27 PM
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

با سلام
    دوستان یه ایمیل من دریافت کردم که پیشنهاد شده به عنوان Editorial board member باهاشون همکاری کنم. به نظرتان این کار منفعت و سودی و یا نکته مثبتی برای من دارد؟
    ممنون میشم از دوستانی که اطلاعات دارند پاسخ دهند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein77 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان یه ایمیل من دریافت کردم که پیشنهاد شده به عنوان Editorial board member باهاشون همکاری کنم. به نظرتان این کار منفعت و سودی و یا نکته مثبتی برای من دارد؟
    Editorial board members (EBMs) are
    individuals who commit in advance to provide peer reviews for a journal or journal section. EBMs provide structured peer reviews of a minimum of 8 to 10 manuscript submissions over the course of 1 year.

The Editorial Board, or (Editorial) Advisory Board, is a team of experts in the journal's field. Editorial board members: ... Promote the journal to their colleagues and peers. Assist the editor(s) in decision making over issues such as plagiarism claims and submissions where reviewers can't agree on a decision.

سلام، به نظرم این تصمیمی است که خود شما باید بگیرید. مانند داور ژورنالی بودن، پول و منفعتی به آدم نمی رسد و فقط جهت تقویت CV مناسب است. باز دوستان دیگر هم نظر بدن، خوب است.
    ولی باز این موارد را در نظر بگیرید:

These positions are usually unpaid, but they
    offer important benefits. Your network will expand to include fellow editorial-board members around the country and the globe, and they could provide leads on professional opportunities or introduce you to new contacts in your discipline
    https://www.universityaffairs.ca/car...itorial-board/

http://www.sciencepublishinggroup.co...sponsibilities

https://www.science.org/content/arti...-career-ladder

https://link.springer.com/article/10...755-019-9458-2

https://www.springer.com/gp/authors-...l-boards/32688
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, sysangan, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

کیفیت نشریه رو چک کنید. اگر خوب بود، مثلا حداقل کیو چهار بود و شما هم قصد ادامه در کار آکادمیک رو دارید، حتما قبول کنید.
    منافعش: اول برای رزومه خیلی خوبه. بعد تجربه ای که کسب میکنید. بعدشم کانکشنایی که پیدا میکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein77 نمایش پست ها
    با سلام
    ویرایش توسط keran : October 23rd, 2021 در ساعت 11:32 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

سلام دوستان چند وقتیه داوری مقاله ژورنال بهم پیبشنهاد میشه می خوام بدونم در چه صورت می تونیم تو رزومه بیاریم مثلا دیروز یک مقاله برای داوری پیشنهاد شد ریجکتش کردم چون بخش روش پیشنهادیش خیلی گنگ بود آیا این هم میشه جزو رزومه آورد یا فقط مقاله هایی که به نتیجه رسیدن و پذیرش شدن رو باید در رزومه قرار بدم. ضمنا این ژورنال ها تقدیر و تشکر ندارن پول نخواستیم ولی یه چیزی بدن که برای رزومه بشه ازش استفاده کرد.
    ژورنالش امتیازش 2.9 هست(اسکوپس) و آی اس آی نیست اما ایپکتش 1.7 هست!

نقل قول نوشته اصلی توسط phdboy نمایش پست ها
    سلام دوستان چند وقتیه داوری مقاله ژورنال بهم پیبشنهاد میشه می خوام بدونم در چه صورت می تونیم تو رزومه بیاریم مثلا دیروز یک مقاله برای داوری پیشنهاد شد ریجکتش کردم چون بخش روش پیشنهادیش خیلی گنگ بود آیا این هم میشه جزو رزومه آورد یا فقط مقاله هایی که به نتیجه رسیدن و پذیرش شدن رو باید در رزومه قرار بدم. ضمنا این ژورنال ها تقدیر و تشکر ندارن پول نخواستیم ولی یه چیزی بدن که برای رزومه بشه ازش استفاده کرد.
    ژورنالش امتیازش 2.9 هست(اسکوپس) و آی اس آی نیست اما ایپکتش 1.7 هست!
    سلام. خوبین؟ برای آوردن در رزومه فقط می تونید تحت عنوان Journal Name" Reviewer" بیاورید، مثلا:
    IEEE transactions on power system reviewer or IET Reviewer

یا بعد از چاپ مقاله مثل Publons در رزومه بیاورید نتایج داوری رو.
    https://www.webofscience.com/wos/op/cv-export
    در سایت زیر قسمت Reviews نوشته شده:
    https://publons.freshdesk.com/suppor...rofile-as-a-cv
    Reviews
    1.
    Graph demonstrating numbers of verified reviews authored during the selected period
    2.
    per-journal summary of manuscripts reviewed in the selected period
    include a list of the journals you have reviewed for and the number of reviews you have performed for each.
    3.
    List the manuscripts you reviewed in the selected period

Manuscript title: note that selecting this option will ignore your review display preferences and display any manuscript titles we have on file for your reviews-
    Journal name: this cannot be deselected-
    Review period and number of rounds: include the date of the first and last reviews you performed of this manuscript and the total number of reviews of it you have added to your Web of Science researcher profile-
    Excellence ratings from editors: highlight reviews which have received a rating of "excellent" from journal editors-
    ویرایش توسط Plus_Energy : September 2nd, 2023 در ساعت 10:29 AM
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, sysangan, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

سلام دوستان
    این ژورنال به من پیشنهاد داوری مقاله داده به نظرتون ارزش داره وقت بزارم براش؟ برای رزومم به درد می خوره؟ کارش هم تا حدودی مرتبط نیست

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)