صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 68

موضوع: به من داوری مقاله تو ژورنال پیشنهاد شده!

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : به من داوری مقاله تو elsevier پیشنهاد شده!

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    سلام.
    به من یکی از ناشر ها داوری مقالات را پیشنهاد کرد. من پس از چند روز جوابشون رو دادم و موافقت کردم.
    ولی تا الان پس از گذشت دو ماه هیچ درخواستی از من نشده.
    به نظرتون دوباره باهاشون تماس بگیرم و یادآوری کنم؟ اگر اینطوره چی باید بهشون بگم؟
    سلام
    آقا هيچي
    داوري مقاله همچين آش دهن سوزي نيست. دردسره و زيادم رزومه شما را تكون نميده.
    من باشم كه ايميل نميزنم بگم توروخدا مقاله بدين و اجازه بدين براتون زحمت بكشم!!
    اونا بايد دنبال شما باشن نه شما دنبال اونا
    نه عزيزم نكن اين كارو
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Power System Engineering

سلام این اتفاق برای منم افتاده, یعنی وقتی اکانت EES رو در الزویر بوجود آوردم با اینکه تا به اون تاریخ هیچ مقاله ای در اون ژورنال نداشتم ازم خواسته شد که یکی از manuscript هاشونو review کنم, این برام جای سواله که چرا همچین سیاستی وجود داره؟!! خوب مگه داور معرفی نمیکنه طرف برای مقالش؟؟
    و یه چیز مهم تر اینکه خوب ممکنه کسی که رویوو رو قبول میکنه سو استفاده کنه از محتوای نوشته اون بابایی که مقالشو سابمیت کرده؟ این طور نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mashiakh نمایش پست ها
    سلام این اتفاق برای منم افتاده, یعنی وقتی اکانت EES رو در الزویر بوجود آوردم با اینکه تا به اون تاریخ هیچ مقاله ای در اون ژورنال نداشتم ازم خواسته شد که یکی از manuscript هاشونو review کنم, این برام جای سواله که چرا همچین سیاستی وجود داره؟!! خوب مگه داور معرفی نمیکنه طرف برای مقالش؟؟
    و یه چیز مهم تر اینکه خوب ممکنه کسی که رویوو رو قبول میکنه سو استفاده کنه از محتوای نوشته اون بابایی که مقالشو سابمیت کرده؟ این طور نیست؟
    سلام
    حتما نبايد هر كي معرفي شد بشه داور
    درسته اما شايد اديتور ي مقاله ديگه در مجله/كنفرانسي از شما ديده و فكر كرده شما داور مناسبي براي مقاله هستيد
    كسي هم كه ريويوو را قبول ميكنه بايد انقدري شعور داشته باشه كه ازين كارها نكنه. كه البته اگه بكنه هم، اگه فردا معلوم بشه براش بد تموم ميشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Power System Engineering

سلام آره ممکنه اینجور باشه, ولی چرایی شو نمیدونم که چرا یه همچین مسیری برای تصمیم گیری و قضاوت راجبه مقاله دیگریرو وارد پروسه میکنن؟؟!!
    امیدوارم تحت تاثیر کامنت منفی من قرار نگرفته باشی دوست عزیز کسی که یه بار عرق ریخته باشه کارشو تبدیل به مقاله ای چیزی کرده سختیاشو تحمل کرده میدونه این فرآیند چقد ناجوانمردانه اس که یک رویور بخواد سواستفاده کنه از کارش, صدر در صد اینطوره یعنی باید باشه من فقط نگرانی خودم رو بروز دادم اینکه چرا باید اینطور باشه کاری که هنوز ثبت نشده به دید کس دیگه ای برسه!!؟؟ البته بلک لیست ها هم یه همچین جاهایی باید خودی نشون میدن

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

سلام
    ریویوی یه مقاله به من پیشنهاد شده. حالا چرا؟ چون اون منسکریپت به یکی از مقاله های من رفرنس داده. من هم قبول کردم و ادیتور مقاله رو واسم فرستاد و تشکر کرد.
    اما سوال من: ادیتور توی ایمیلی که بهم زده من رو Dr خطاب کرده. حالا لازمه من ایمیل جداگونه بزنم و بگم که من فوق لیسانس دارم؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    سلام
    ریویوی یه مقاله به من پیشنهاد شده. حالا چرا؟ چون اون منسکریپت به یکی از مقاله های من رفرنس داده. من هم قبول کردم و ادیتور مقاله رو واسم فرستاد و تشکر کرد.
    اما سوال من: ادیتور توی ایمیلی که بهم زده من رو Dr خطاب کرده. حالا لازمه من ایمیل جداگونه بزنم و بگم که من فوق لیسانس دارم؟!
    سلام
    نياز نيست
    شما مقاله را بررسي كنيد & به مجله بديد
    همين

نقل قول نوشته اصلی توسط mashiakh نمایش پست ها
    سلام آره ممکنه اینجور باشه, ولی چرایی شو نمیدونم که چرا یه همچین مسیری برای تصمیم گیری و قضاوت راجبه مقاله دیگریرو وارد پروسه میکنن؟؟!!
    امیدوارم تحت تاثیر کامنت منفی من قرار نگرفته باشی دوست عزیز کسی که یه بار عرق ریخته باشه کارشو تبدیل به مقاله ای چیزی کرده سختیاشو تحمل کرده میدونه این فرآیند چقد ناجوانمردانه اس که یک رویور بخواد سواستفاده کنه از کارش, صدر در صد اینطوره یعنی باید باشه من فقط نگرانی خودم رو بروز دادم اینکه چرا باید اینطور باشه کاری که هنوز ثبت نشده به دید کس دیگه ای برسه!!؟؟ البته بلک لیست ها هم یه همچین جاهایی باید خودی نشون میدن
    دوست عزيز كسي از اين كارا نميكنه

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

با سلام خدمت دوستان
    می دونم خیلی از دوستان تو این زمینه استاد هستند ولی بهتره چند نکته یادآوری بشه.
    1- دلیل انتخاب یک نفر برای داوری آنقدر مهم نیست که تداوم داوری برای یک مجله مهم است یعنی به این معنا که اگر داوری شخصی در یک مجله تخصصی تداوم داشته باشه می تواند نکته بسیار مفیدی در رزومه باشد.
    2- با داوری در یک ژورنال تخصصی معروف این امکان برای داور فراهم است که نه تنها با افراد نام آشنای زمینه خود آشنایی داشته باشد بلکه قادر است با کمی مهارت در کارهای داوری به مقالات خود و یا استاد خود برای نویسنده رفرنس دادن را پیشنهاد بکند که یکی از مزایای اصلی داوری در این سطح است حتی برای بزرگان.
    3- با داوری در مجلات تخصصی زمینه خود شما قادر خواهید بود با تازه ترین مقالات زمینه خویش آشنا شده و امکان ادامه زمینه های بکر برایتان کاملا فراهم است. ضمن آنکه می توانید از نویسندگان تمام جزئییات مورد نیاز برای درک کار را بدون هیچ منتی دریافت نمایید (با توصیه برای درج جزئییات در متن مقاله یا توضیح برای داور).
    امید که مفید واقع گردد.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mech90 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    می دونم خیلی از دوستان تو این زمینه استاد هستند ولی بهتره چند نکته یادآوری بشه.
    1- دلیل انتخاب یک نفر برای داوری آنقدر مهم نیست که تداوم داوری برای یک مجله مهم است یعنی به این معنا که اگر داوری شخصی در یک مجله تخصصی تداوم داشته باشه می تواند نکته بسیار مفیدی در رزومه باشد.
    2- با داوری در یک ژورنال تخصصی معروف این امکان برای داور فراهم است که نه تنها با افراد نام آشنای زمینه خود آشنایی داشته باشد بلکه قادر است با کمی مهارت در کارهای داوری به مقالات خود و یا استاد خود برای نویسنده رفرنس دادن را پیشنهاد بکند که یکی از مزایای اصلی داوری در این سطح است حتی برای بزرگان.
    3- با داوری در مجلات تخصصی زمینه خود شما قادر خواهید بود با تازه ترین مقالات زمینه خویش آشنا شده و امکان ادامه زمینه های بکر برایتان کاملا فراهم است. ضمن آنکه می توانید از نویسندگان تمام جزئییات مورد نیاز برای درک کار را بدون هیچ منتی دریافت نمایید (با توصیه برای درج جزئییات در متن مقاله یا توضیح برای داور).
    امید که مفید واقع گردد.
    این داوری چطور استمرار داده میشه و اصولا بعد چاپ مقالات زیاد بهش پیشنهاد میدن؟!

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    این داوری چطور استمرار داده میشه و اصولا بعد چاپ مقالات زیاد بهش پیشنهاد میدن؟!
    دوست من،
    برای بیشتر ژورنال ها، شما باید در مجله ابتدا مقاله داشته باشید تا اساسا شانس داوری شامل حالتان شود. به طور کلی در چندین حالت ممکن است پیشنهاد داوری دریافت کنیذ:

- وقتی در رشته ی خودتان فرد شناخته شده و برجسته ای هستید.
    - وقتی در حوزه ای مشخص تالیفاتی دارید، شانس دریافت داوری در همان حوزه و به ویژه از همان ژورنال هایی که کارهای شما در آن چاپ شده است وجود دارد.
    - وقتی به عنوان داور پیشنهادی از سوی نویسنده معرفی شوید و کفگیر ادیتور به ته دیگ خورده باشد!
    - وقتی کسی که به عنوان داور معرفی شده به عللی مثل کمبود وقت یا نا آشنایی با حوزه ی مقاله، شما را به عنوان داور به ادیتور پیشنهاد دهد.

استمرار داوری هم به عواملی مثل استمرار پژوهش ها و تالیفات شما، کیفیت داوری های انجام شده و حوزه ی کاری شما وابسته هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)