صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 68

موضوع: به من داوری مقاله تو ژورنال پیشنهاد شده!

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : به من داوری مقاله تو ژورنال پیشنهاد شده!

نقل قول نوشته اصلی توسط fsh91 نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوستان عزیز و گرامی

میشه لطفا در مورد زیر بنده رو راهنمایی بفرمایید.

در یکی از ژورنالهای موسسه وایلی حدود 6 -7 تا داوری انجام دادم می خواستم ببینم میتونم ازش به عنوان یه پوئن مثبت توی مصاحبه دکتری استفاده کنم؟ و اگر بخوام میتونم برای اثباتش از ژورنال مزبور گواهی یا تائیدیه بگیرم؟ امکانش هست؟ میشه لطفا اگر امکانش هست یه متنی برای فرستادن به ژورنال ودرخواست تاییدیه به بنده به زبان انگلیسی پیشنهاد کنید؟؟

خیلی سپاسگزار میشم
    دوست گرامی،

در این مورد بین علما اختلاف هست. اعلام نکردید مصاحبه دکتری داخل مد نظرتان هست و یا خارج. من با فرض حالت اول پاسخ می دهم. ببینید تا جایی که من دیده ام و شنیده ام برای اساتید داخلی این موضوع نه تنها پوئن مثبت محسوب نمی شود بلکه دید خوبی هم به این ماجرا ندارند، نظر غالب این هست که دانشجو/فارغ التحصیل کارشناسی ارشد سواد و تجربه کاری لازم برای داوری مقالات را ندارد، بنابراین توصیه می شود که این موضوع بیان نشود مگر در حالت خاصی که اساتید را بشناسید و از طرز فکرشان آگاه باشید.
    احتمالا ژورنال به در خواست شما پاسخ خواهد داد و در عیر اینصورت می توانید از ایمیل های دعوت به همکاری هم استفاده کنید، توجه داشته باشید برای دانشگاه های خارجی اغلب از شما مدرکی خواسته نمی شود در اینجور موارد و اصل را بر صداقت می گذارند.
    به طور کلی هم ارزش موارد اینچنینی در مقایسه با معدل، زبان و مقالات بسیار اندک هست.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

Banned

در یکی از ژورنالهای موسسه وایلی حدود 6 -7 تا داوری انجام دادم می خواستم ببینم میتونم ازش به عنوان یه پوئن مثبت توی مصاحبه دکتری استفاده کنم؟ و اگر بخوام میتونم برای اثباتش از ژورنال مزبور گواهی یا تائیدیه بگیرم؟ امکانش هست؟ میشه لطفا اگر امکانش هست یه متنی برای فرستادن به ژورنال ودرخواست تاییدیه به بنده به زبان انگلیسی پیشنهاد کنید؟؟

خیلی سپاسگزار میشم
    سلام

ژورنال ها معمولا به guest reviewer ها گواهی همکاری و review نمیدن...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

خیلی سپاسگزار میشم
    سلام،

دوست عزیز؛ اگر منظور برای مصاحبه دکترای خارج از کشور منظورتونه، معمولا گواهی نیازی نیست. پیش فرض خارج از کشور اعتماد و درستی گفتار است، مگر اینکه خلافش اثبات بشه! بنابراین، ذکر اسم ژورنال ها در رزومتون خالی از لطف نیست و یک پوئن مثبت تلقی میشه. مثلا در قسمت professional services، این میتونید ذکر کنید. اگر باز هم دوست داشتید یک مدرک برای اینکه داور بودید داشته بودید، بد نیست این سایت رو دیدن کنید:

https://publons.com/

این سایت با هدف حمایت از داوران گمنام مقالات راه اندازی شده.

پیروز باشید
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

دوست عزیز الانم داور ژورنال هستین؟از دوستانمون پیدا میشه تو الزویر داور باشن؟

اگر داوری در زمینه الکترونیک داریم بفرمایین بیزحمت.

من مقالاتی دارم میخوام ارسال کنم.خواهشا کمک کنید.
    ویرایش توسط amin_z : June 10th, 2017 در ساعت 10:47 PM

دوستان از یکی از دوستانم شنیدم که داوری مقالات در فرآیند گرفتن گرین کارت از صریق NIW تاثیر بسیار مثبتی داره. میخواستم نظر یا تجربتون رو در این زمینه بگید. ممنون

Never Give In, Never Give Up

Junior Member

بهم داوری پیشنهاد شده، نوشته حتما باید برای ادیتور و اوتر کامنت بزارم، می خوام بگم ویرایش رو نگاه کردم خوب بود، چه جوری باید بنویسم برای هر کدومشون؟

Senior Member EHSM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sokooot نمایش پست ها
    بهم داوری پیشنهاد شده، نوشته حتما باید برای ادیتور و اوتر کامنت بزارم، می خوام بگم ویرایش رو نگاه کردم خوب بود، چه جوری باید بنویسم برای هر کدومشون؟
    شما باید فایل داوریتون رو برای ادیتور بفرستید. حالا اگر لازمه میتونید یک فایل مجزا یا confidential هم بفرستید فقط برای ادیتور (علاوه بر داوری). ژورنالهای الزیویر خودش این بخش رو داره. شما لازم نیست به مولفهای پیپیر ایمیل بزنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : به من داوری مقاله تو elsevier پیشنهاد شده!

نقل قول نوشته اصلی توسط NNaser54 نمایش پست ها
    سلام،

ببين ممکنه از اساتيد و يا دوستات معرفيت کرده باشن (البته درستش اينه که اول به خودت بگن)

يه موضوعه ديگه اينکه اگه فيلد کاريت نمي‌خوره و يا وقت نداري من توصيه مي‌کنم که ايميل بزني و بگي که به اين دليل نمي‌توني اين کار رو بکني و ترجيح مي دي در زمينه‌هاي .... باهاشون به عنوان referee همکاري داشته باشي. اينطوري هم professional تر هست و هم خودتو توو دردسر ننداختي.
    من توی نوشتن نامه خیلی وارد نیستم، می شه کمکم کنید چی بنویسم؟ داوری مقاله رو پذیرفتن هم گفته نامه شو بنویسم نمی دونم چی بنویسم

دوستان به بنده داوری در IEEE on Power system یک مقاله در این ژورنال پیشنهاد شده، از آنجایی که تجربه اول بنده است، ممنون می شوم راهنمایی کنین که چگونه داوری را انجام دهم؟ با تشکر.

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    دوستان به بنده داوری در IEEE on Power system یک مقاله در این ژورنال پیشنهاد شده، از آنجایی که تجربه اول بنده است، ممنون می شوم راهنمایی کنین که چگونه داوری را انجام دهم؟ با تشکر.
    مقاله را بخوانید و لی موارد زیر را حتما مد نظر قرار دهید.
    متن مقاله به لحاظ ساختار و رعایت نکات نگارشی و زبان انگلیسی
    میزان نوآوری آیا در حد مجله مذکور است؟
    مقاله به لحاظ فنی مورد تایید است؟ اشکالات تیوریک و فنی ندارد؟
    مقایسه با کار دیگران انجام شده است؟
    مقدمه مقاله به خوبی نوشته شده است؟
    شکلها و شبیه سازی ها آیا کامل است؟ کیفیت شکلها خوب است؟
    منتهی بیشتر ببینید آیا نوآوری در حد مجله مذکور که به نظر مجله بسیار خوبی است هست یا خیر. اگر نوآوری لازمه را ندارد مقاله را رد کنید اگر دارد اصلاحات مد نظر را به نویسنده منعکس کنید البته زبان انگلیسی هم مهم است که نوشتار مناسب و فاقد اشکالات گرامری یا محتوایی باشد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)