صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

موضوع: شغل معلمی در آنتاریو

پیش فرض شغل معلمی در آنتاریو

سلام

دوستانی که در کانادا هستید لطفا درباره ی شغل معلمی توضیح بدید

ظاهرا حقوقش فقط 40 هزار دلاره درسته ؟
    این مقدار کافیه برای زندگی عادی و تفریح و پس اندازی که بشه اورد ایران ؟
    از نظر سطح اجتماعی و همچنین سطح اقتصادی وضعیت چطوره ؟

معلم ابتدایی مدنظرم هست (رده Junior)

ممنون می شم اگر اطلاعاتی دارید قرار بدید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شغل معلمی در آنتاریو

نقل قول نوشته اصلی توسط fal نمایش پست ها
    سلام

دوستانی که در کانادا هستید لطفا درباره ی شغل معلمی توضیح بدید

ظاهرا حقوقش فقط 40 هزار دلاره درسته ؟
    این مقدار کافیه برای زندگی عادی و تفریح و پس اندازی که بشه اورد ایران ؟
    از نظر سطح اجتماعی و همچنین سطح اقتصادی وضعیت چطوره ؟

معلم ابتدایی مدنظرم هست (رده Junior)

ممنون می شم اگر اطلاعاتی دارید قرار بدید
    بسته به بورد آموزشی مختصر تفاوتهایی داره ولی مثلا برای بورد تورنتو وقتی معلم رسمی وتمام وقت بشوید حقوقش از حدود 45 هزار دلار در سال شروع میشه و تا 95 هزار درلار در سال بالا میره. گرید حقوق معلمهای ابتدایی بورد تورنتو رو اینجا میتونید ببینید:
    https://www.ett.ca/salary-grid-for-t...ers-2014-2015/

مقدار حقوق کافیه ولی منظورتون از پس اندازی که بشه آورد ایران چیه؟ یعنی چند سال کار کنید و بعد برگردید ایران؟ در انتاریو عملی نیست چون لااقل 5-6 سال و حتی بیشتر باید بعنوان معلم پاره وقت و جق التدریسی و قراردادی کار کنید تا در نهایت کار دائم و رسمی بگیرید. افرادی را میشناسم که دهسال است هنوز حق التدریس هستند.

سلام
    خیلی ممنونم از نظر شما
    گزارش سالاری رو دیدم اتفاقا برای 2014 هم هست ولی متوجه کتگوریش نشدم
    شما اطلاع دارید این گروه بندیش بر چه اساس هست ؟

این درآمد سالیانه هست ؟!! 42 هزار که رده ی 0 هست، تقسیم بر 12 میشه ماهی 3.500 تقریبا، این درآمد در اونجا کفاف زندگی عادی رو میکنه ؟
    یعنی معلم غیر رسمی کمتر حقوق میگیره ؟

من خودمم نمی دونم باید چکار کنم! اصلا فضا و شرایط رو نمی دونم
    می خوام ضمن معلمی درس هم بخونم برای یچلور حقوق البته اگر بشه این کار
    نهایتش اینه که یه سال مرخصی بگیرم برم اونجا ببینم شرایط چطوریه، اگر شرایط مهیا بود ( که فکر نکنم بدتر باشه ما الان اینجا اسما معلم هستیم و در واقع کارگر افغانی ) می مونم

این کسانی که می فرمایید چند ساله حق التدریس هستند، شرایطشون رو میدونید ؟ زبان بلد بودند ؟ معلم بودند قبلا ؟ مدرکشون همین بوده ؟ ایرانی هستند بینشون ؟
    اگر بتونید منو لینک کنید به یکی از این افراد که من ازشون اطلاعاتی بگیرم خیلی کمک کردید

شدنیه به نظر شما ؟
    خودم فکر می کنم با فشار کاری و درآمد کم معلمی، شدنی نیست ولی صرف امتحانش برام ضرری نداره
    اما دوست دارم سنجیده تر تصمیم بگیرم، بعد از کلی دوییدن و دنگ و فنگ و وقت گذاشتن و هزینه کردن نرم اونجا ببینم ای بابا آدرسو اشتباه اومدم!!!
    متاسفانه اطلاعاتم خیلی کمه ...
    ویرایش توسط fal : December 11th, 2015 در ساعت 08:37 PM

ApplyAbroad Superstar

سلام
    خیلی ممنونم از نظر شما

این درآمد سالیانه هست ؟!! 42 هزار که رده ی 0 هست، تقسیم بر 12 میشه ماهی 3.500 تقریبا، این درآمد در اونجا کفاف زندگی عادی رو میکنه ؟

نهایتش اینه که یه سال مرخصی بگیرم برم اونجا ببینم شرایط چطوریه، اگر شرایط مهیا بود ( که فکر نکنم بدتر باشه ما الان اینجا اسما معلم هستیم و در واقع کارگر افغانی ) می مونم

این کسانی که می فرمایید چند ساله حق التدریس هستند، شرایطشون رو میدونید ؟ زبان بلد بودند ؟ معلم بودند قبلا ؟ مدرکشون همین بوده ؟ ایرانی هستند بینشون ؟
    اگر بتونید منو لینک کنید به یکی از این افراد که من ازشون اطلاعاتی بگیرم خیلی کمک کردید

شدنیه به نظر شما ؟
    خودم فکر می کنم با فشار کاری و درآمد کم معلمی، شدنی نیست ولی صرف امتحانش برام ضرری نداره
    اما دوست دارم سنجیده تر تصمیم بگیرم، بعد از کلی دوییدن و دنگ و فنگ و وقت گذاشتن و هزینه کردن نرم اونجا ببینم ای بابا آدرسو اشتباه اومدم!!!
    ببینید اگر یک زوج را در نظر بگیریم که هر دو با حداقل دستمزد مثلاً در مک دونالد یا فروشگاه های زنجیره ای کار می کنند، با همون درآمد می تونن در اکثر شهرهای کانادا مسکن و ماشین و زندگی پایه ای برای خودشون داشته باشن و منزلت اجتماعی شون هم سرجاشه. فقط دقت کنید به لغت "پایه" با زندگی لوکس و چشم و همچشمی های رایج در ایران فرق داره.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru

سلام
    خیلی ممنونم از نظر شما

شدنیه به نظر شما ؟
    گرفتن شغل معلمی به این سادگی نیست. باید دوره bachelor of education را بگذرانید و عضو کانون معلمان انتاریو بشوید و بعد در بوردهای مختلف دنبال کار بگردید. یکساله عملی نیست.
    قبولی دانشکده حقوق در کانادا دشوار است تقریبا به اندازه قبولی پزشکی. لیسانس باید داشته باشید و امتحان LSAT بدهید و بعد با مصاحبه از بین متقاضیان معدودی را قبول میکنند.

اینهایی که گفتم نزدیک دهسال است هنوز قراردادی هستند کانادایی هستند و متولد همین انتاریو. البته مهاجرینی هم دیده ام که زودتر موفق شده اند کار دائم بگیرند ولی زیر 5-4 سال نمیشه . زبان، مهارت معلمی، رشته تخصصی مهم است.

درآمد سالانه است. کتگوری ها بر اساس سابقه تدریس است.
    ویرایش توسط ghlobe : December 11th, 2015 در ساعت 09:21 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    ببینید اگر یک زوج را در نظر بگیریم که هر دو با حداقل دستمزد مثلاً در مک دونالد یا فروشگاه های زنجیره ای کار می کنند، با همون درآمد می تونن در اکثر شهرهای کانادا مسکن و ماشین و زندگی پایه ای برای خودشون داشته باشن و منزلت اجتماعی شون هم سرجاشه. فقط دقت کنید به لغت "پایه" با زندگی لوکس و چشم و همچشمی های رایج در ایران فرق داره.
    سلام
    خیلی ممنونم از نظر شما
    من مجرد هستم، یعنی درآمد معلم ابتدایی مساوی حقوق دو فروشنده فروشگاه هست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    گرفتن شغل معلمی به این سادگی نیست. باید دوره bachelor of education را بگذرانید و عضو کانون معلمان انتاریو بشوید و بعد در بوردهای مختلف دنبال کار بگردید. یکساله عملی نیست.
    قبولی دانشکده حقوق در کانادا دشوار است تقریبا به اندازه قبولی پزشکی. لیسانس باید داشته باشید و امتحان LSAT بدهید و بعد با مصاحبه از بین متقاضیان معدودی را قبول میکنند.

اینهایی که گفتم دهسال است هنوز قراردادی هستند کانادایی هستند و متولد همین انتاریو. البته مهاجرینی هم دیده ام که زودتر موفق شده اند کار دائم بگیرند ولی زیر 5-6 سال نمیشه . زبان، مهارت معلمی، رشته تخصصی مهم است.

درآمد سالانه است. کتگوری ها بر اساس سابقه تدریس است.
    خیلی ممنونم از اطلاعات شما
    خوشبختانه رشته و سابقه من مربوط و مناسب هست، اما زبان رو که در مقابل یک کانادایی حرفی ندارم برای گفتن.
    اینطور که شما میفرمایید و اطلاعاتی که قبلا داشتم، به طور کلی پروسه ی استخدام معلم در دنیا خیلی سخت هست و کارش هم سخت تر و فکر می کنم علاوه بر مدرکم بازهم باید منابع دیگه ای رو بخونم
    من شرایط رو دیدم چون لیسانسم آموزش ایتدایی هست باید بفرستم تا بررسی کنن و نتیجه رو اعلام کنن و کلا معلمان همیشه باید بروزرسانی کنند با شرکت در کلاس های ضمن خدمت

برای LSAT دارم شروع می کنم و واقعا سخت هست و نزدیک به غیرممکن ولی من واقعا علاقه دارم و می خوام تلاش کنم، سختی کار معلمی رو هم باید به جون بخرم

اگر استخدام نشم با حقوق حداقل 1000 تا در ماه می تونم زندگی کنم و دانشگاه هم برم بنظر شما ؟
    اطلاع دارید چند روز در هفته و چند ساعت در روز کلاس هست ؟
    تعطیلات مدارس ابتدایی چقدر هست ؟

ApplyAbroad Guru

خیلی ممنونم از اطلاعات شما
    خوشبختانه زبان، رشته و سابقه من خوب هست ولی اینطور که شما میفرمایید و اطلاعاتی که قبلا داشتم، به طور کلی پروسه ی استخدام معلم در دنیا خیلی سخت هست و کارش هم سخت تر
    من شرایط رو دیدم چون لیسانسم آموزش ایتدایی هست باید بفرستم تا بررسی کنن و نتیجه رو اعلام کنن و کلا معلمان همیشه باید بروزرسانی کنند با شرکت در کلاس های ضمن خدمت
    برای LSAT دارم شروع می کنم و واقعا سخت هست و نزدیک به غیرممکن ولی من واقعا علاقه دارم و می خوام تلاش کنم

اگر استخدام نشم با حقوق حداقل 1000 تا در ماه می تونم زندگی کنم و دانشگاه هم برم بنظر شما ؟
    اطلاع دارید چند روز در هفته و چند ساعت در روز کلاس هست ؟
    تعطیلات مدارس ابتدایی چقدر هست ؟
    بله اگر تجربه معلمی دارید ممکنه نیاز به آن دوره نباشه ولی بهر حال باید مدارکتان را تایید کنند.
    کلاسها پنج روز در هفته است. مدارس دو ماه تعطیلات تابستانی دارند و نزدیک دو هفته تعطیلات کریسمس.
    1000 دلار در ماه برای زندگی و شهریه دانشگاه کافی نیست و کم میارید.

بازهم ممنونم
    الان یک فایلی گرفتم که روند تبدیل به معلم رسمی رو داره توضیح میده
    باید مطالعه کنم

ممکنه بفرمایید برای زندگی در آنتاریو چقدر باید ماهانه درآمد داشت ؟ یک زندگی عادی ( نه دانشجویی )

اطلاعات رو خوندم
    اول باید گواهی صلاحیت معلمی بگیرند که نوشته خیلی ها برای فرار از این امتحان رفتن سراغ کارای دیگه !!! مثلا تدریس خصوصی
    بسیار تاکید شده که کار پیدا کردن برای معلمان خود کانادا بسیار سخت هست و برای خارجی های انگلیسی یا فرانسوی زبان سخت تر
    تبدیل به معلم رسمی 4-6 سال زمان لازم داره حداقل و بازهم تاکید شده که رقابت بسیار شدید هست
    حتی معلمانی با رزومه ی خوب هم نوشتن تا آخر سال کار پیدا نکردند
    هر مدرسه هم یک انتظارات خاص داره
    تعداد معلمان استخدام نشده تقریبا نصف استخدام شده ه است
    هرسال هم شرایط استخدام سخت گیرانه تر میشه

این چیزهایی بود که خودشون نوشتند

Junior Member

سلام
    من هشت سال سابقه کار معلمی دارم یعنی در هنرستان تدریس می کنم و نیروی رسمی هستم ،می تونم اونجا هم همین کار و بکنم با توجه به سابقه کارم

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)