صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35

موضوع: شغل معلمی در آنتاریو

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شغل معلمی در آنتاریو

نقل قول نوشته اصلی توسط user20 نمایش پست ها
    سلام
    من هشت سال سابقه کار معلمی دارم یعنی در هنرستان تدریس می کنم و نیروی رسمی هستم ،می تونم اونجا هم همین کار و بکنم با توجه به سابقه کارم
    همین پست های بالا را بخوانید.

نقل قول نوشته اصلی توسط user20 نمایش پست ها
    سلام
    من هشت سال سابقه کار معلمی دارم یعنی در هنرستان تدریس می کنم و نیروی رسمی هستم ،می تونم اونجا هم همین کار و بکنم با توجه به سابقه کارم
    شما مدارکتون رو از دانشگاه بگیرید (شامل ریز نمرات + ساعات طی شده برای هر درس ) و ترجمه کنید و از دانشگاه مهر و موم شده پست کنند
    گواهی سوابق کاریتون رو از اداره بگیرید، ترجمه کنید و از ادارتون مهر و موم شده پست کنند
    یه سری مدارک دیگه مثل نمره های زبان رو هم باید پست کنید
    100 دلار کانادا هزینه بررسیش هست
    بهتون میگن که تایید میشید یا نه، اگر نشدید می گن اشکال کجاست و منابع بهتون معرفی می کنند که بخونید و در ارزشیابی شرکت کنید
    وقتی هم همه ی این کارا رو کردید و رفتید، خودتون باید برید دنبال کار و یک مدرسه باید شما رو استخدام کنه نه دولت و هر مدرسه هم انتظارات خاصی داره علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی
    رقابت در سطح ابتدایی بیشترین مقدار هست و در دوره های بعدی کمتر، معلمان ریاضی غیر ابتدایی و فرانسوی زبان بیشتر فرصت های شغلی دارند
    همه ی این پروسه جدای از مبحث ویزای اقامت هست و اون رو باید جداگانه از دولت پیگیر باشید
    اینها اطلاعاتی بود که در فایل راهنماشون گفته بودند

اگر کسی مایل باشه و بره دنبالش می تونه و باید رزومه ی قوی داشته باشه چون رقابت شدید هست و اکثر معلمان خارجی هم انگلیسی یا فرانسوی زبان هستند
    اگر عزیزی اقدام کرد حتما اینجا قرار بده که همه استفاده کنند
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fal نمایش پست ها
    اگر کسی مایل باشه و بره دنبالش می تونه و باید رزومه ی قوی داشته باشه چون رقابت شدید هست و اکثر معلمان خارجی هم انگلیسی یا فرانسوی زبان هستند
    من با پروسه اش نسبتا آشنا هستم چون در بین دوستانم چندین نفر این پروسه رو در انتاریو طی کرده اند. توضیح زیر منحصر به مدارس دولتی انتاریو است.

طبق مقررات فعلی اتحادیه معلمان انتاریو شما بعد از تمام کردن دوره bachelor of education (یا ارزیابی مدارک معلمی تان در صورتی که قبلا معلم بوده اید) و کارآموزی اولیه، برای بوردهای آموزش مختلف اقدام میکنید تا بعنوان معلم جانشین (substitute teacher) کار پیدا کنید. کار آسانی نیست چون بورد های بزرگ مثل تورنتو و یورک خیلی پر متقاضی هستند و ممکن است مجبور بشوید برای بورزهای دورافتاده تر اقدام کنید (بوردهای آموزشی مثل ادارات آموزش و پرورش محلی هستند).

اگر در یک بورد بعنوان معلم جانشین استخدام شدید آن وقت هر روز که بدلیلی یک معلم مریض بود یا مرخصی داشت یک معلم جانشین بجایش میفرستند. کار پاره وقت است و حقوق پرداختی روزانه خواهد بود و ممکن است هر روز به یک مدرسه متفاوت بروید. موضوع تدریس هم ثابت نیست یعنی ممکنست شما معلم ریاضی دبیرستان باشید ولی بعنوان جانشین سرکلاس فرانسه یا ورزش بفرستندتان. از معلمهای ابتدایی معمولا انتظار میره که همه موضوعات رو بتوانند تدریس کنند. یک معلم ممکنست در ابتدای کار چندین سال در این رده پاره وقت باقی بماند.

رده بعدی معلم قراردادی است. بوردهای آموزشی هرسال تعدادی از معلم های پاره وقت را از طریق مصاحبه و بر اساس سابقه به لیست معلمان مجاز برای قرارداد (که در انتاریو به آن لیست LTO میگویند) اضافه میکنند. معلمینی که در لیست قراردادی هستند علاوه بر کار پاره وقت میتوانند برای تدریس قراردادی طولانی تر (یک ترم یا یکسال) در یک مدرسه هم اپلای کنند. گرفتن این قراردادها البته رقابتی و بر اساس سابقه کاری و تخصص است و حقوق بالاتری دارد. انتخاب معلم قراردادی توسط مدیر خود مدرسه انجام میشود ولی داوطلب شغل باید حتما در لیست LTO بورد باشد.

رده معلم رسمی وقتی است که یک مدرسه یک معلم قراردادی را بطور دائمی و تمام وقت استخدام میکند. طبق مقررات اتحادیه، مدارس انتاریو فقط مجازند کسانی را که در لیست LTO هستند را بر اساس سابقه بعنوان معلم رسمی استخدام کنند و نمیتوانند همینطوری یک نفر را از بیرون استخدام کنند حتی اگر بهترین رزومه دنیا را هم داشته باشد. در بیشتر مواقع مدارس معلمان قراردادی خودشان را که از کارشان رضایت دارند به رده رسمی ارتقا میدهند.

کل این پروسه بسته به زمینه تدریس، صلاحیتها و سایقه کار پارت تایم و قراردادی سالها طول میکشد و حتی در بین خود کاناداییها هم خیلی کم پیش میاید کسی قبل از چهار پنج سال کار پاره وقت و قراردادی در مدارس دولتی انتاریو شغل رسمی بگیرد.

بازهم شما بزرگواری فرمودید آقای ghlobe
    بسیار ممنون از اطلاعات دست اول شما و وقت و توجهی که صرف می فرمایید
    با این حساب واقعا کار خیلی سختی است
    اگر شرایط کمی مطمءن تر بود می شد کاری کرد ولی با این وضعیت فکر نمی کنم بشود زندگی خوبی داشت
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

ApplyAbroad Guru

بازهم شما بزرگواری فرمودید آقای ghlobe
    بسیار ممنون از اطلاعات دست اول شما و وقت و توجهی که صرف می فرمایید
    با این حساب واقعا کار خیلی سختی است
    اگر شرایط کمی مطمءن تر بود می شد کاری کرد ولی با این وضعیت فکر نمی کنم بشود زندگی خوبی داشت
    یک مقدار سخت هست ولی غیرممکن نیست. چند سالی صبر و حوصله میخواد و کوشش زیاد.

Junior Member

شما مدارکتون رو از دانشگاه بگیرید (شامل ریز نمرات + ساعات طی شده برای هر درس ) و ترجمه کنید و از دانشگاه مهر و موم شده پست کنند
    گواهی سوابق کاریتون رو از اداره بگیرید، ترجمه کنید و از ادارتون مهر و موم شده پست کنند
    یه سری مدارک دیگه مثل نمره های زبان رو هم باید پست کنید
    100 دلار کانادا هزینه بررسیش هست
    بهتون میگن که تایید میشید یا نه، اگر نشدید می گن اشکال کجاست و منابع بهتون معرفی می کنند که بخونید و در ارزشیابی شرکت کنید
    وقتی هم همه ی این کارا رو کردید و رفتید، خودتون باید برید دنبال کار و یک مدرسه باید شما رو استخدام کنه نه دولت و هر مدرسه هم انتظارات خاصی داره علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی
    رقابت در سطح ابتدایی بیشترین مقدار هست و در دوره های بعدی کمتر، معلمان ریاضی غیر ابتدایی و فرانسوی زبان بیشتر فرصت های شغلی دارند
    همه ی این پروسه جدای از مبحث ویزای اقامت هست و اون رو باید جداگانه از دولت پیگیر باشید
    اینها اطلاعاتی بود که در فایل راهنماشون گفته بودند

بنده چطور میتونم مدارک رو پست کنم به کجا و چطوری؟

Junior Member

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط iman888 نمایش پست ها
    https://www.oct.ca/becoming-a-teacher

Junior Member

باسلام و تشکر خدمت ghlobe سایتی که فرمودید رفتم جایی ندیدم که بشه مدارک رو ارسال کنی و نمیدونستم چیکار کنم رفتم در قسمت apply ثبت نام کردم تا آخر جواب برام آمد که ۵۱۲ دلار باید برا برسی پرونده بفرستی یعنی اگر بفرستم بنده رو تایید می کنند و پذیرش می کنند؟ یا اینکه اگه تایید نشم پولم دیگه برنمی گرده؟ ضمنا بنده جهت اطلاع معلم هنر با ۷ سال سابقه هستم
    Invoice Number:
    College Application Number:
    Name:
    Address:
    Amount Due: $ 512.00
    Application Submitted:

Registration Fee: $ 140.00
    Annual Membership Fee for 2016: $ 150.00
    Out-of-province Evaluation Fee: $ 222.00
    Total: $ 512.00

Fees are non-refundable and include applicable HST. The annual membership fee is for January 1 to December 31. Annual membership fees are not pro-rated and are subject to change.

Please PRINT AND MAIL a copy of this invoice along with your payment to:

Ontario College of Teachers
    101 Bloor Street West
    Toronto ON M5S 0A1

Junior Member

سوال بعدی از جناب ghlobe
    دورهbachelor of education چطوری و چگونه و کجاست؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)