سلام به اساتید گران قدر.
دوستان من یه مشورت در مورد نیوزلند می خواستم و ممنون میشم بهم کمک کنید.
من 27 سالم هست و فوق لیسانس عمران گرایش مدیریت منابع آب دارم ، لیسانسم هم مهندس عمران خاک و پی بوده . تقریبا 4 سال سابقه کاری با بیمه دارم در زمینه سد و شبکه و از نظر نرم افزاری هم ICDL و Auto cad و GIS رو کامل بلد هستم.
واقعیتش اوضاع مملکت طوری هست که در زمینه عمرانی الان وضع زیاد خوب نیست بویژه در سد و شبکه و کلا سازه های آبی و به همین دلیل من قصد دارم از کشور مهاجرت کنم.
قبلا دنبال این بودم برم استرالیا ولی واقعیتش رای من رو زدن و گفتن هم کار توش کمه و هم اینکه برای تو نیوزلند از نظر زندگی و کار بهتره. خلاصه فعلا استرالیا رو گذاشتم کنار و زوم کردم روی نیوزلند.
دوست گلمون هم که محبت کردن و منت گذاشتن و لیست امتیاز ها رو گذاشتن برامون که از همینجا کمال تشکر رو ازشون دارم.
بریم سر وقت شرایط و ...
من قصدم از مهاجرت کاری هست و قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر رو ندارم واقعیتش حوصله دیگه ندارم . بیشتر قصدم کار کردن در رشته خودم یعنی مهندسی عمران هست حالا جاده یا سد یا ساخت و ساز و یا حتی ساخت و تعمیر و اجرا سازه های چوبی. پس قصدم از مهاجرت کاری هست.
یک مبلغ 30 الی 50 هزار دلاری هم جمع و جور کردم که اونم میتونم با خودم ببرم و حتی توی فکرم بود که برم اونجا و کسب و کاری برای خودم راه اندازی کنم ( حتی کشاورزی و باغداری ، واقعیتش شاید براتون مسخره و خنده دار بیاد ولی یکی از هم کلاس های دوران لیسانسم خانواده عموشون توی فرانسه و سوئیس باغ سیب داشتن و بسیار وضع مالی و کاری عالی و بی نظیری داشتند.)
از نظر امتیازی با در نظر گرفتن بدترین حالت ممکن من 110 امتیاز بدون زبان دارم!از طرفی پرس و جو کردم بهم گفتن که تمام مراحل اینترنتی هست و باید در سایت اداره مهاجرت نیوزلند فرم ها و مطالب رو وارد کنید و بعد مبلغ رو واریز کنید و بررسی قدم به قدم براتون شروع میشه که یه 2 سالی ممکنه زمان ببره! حتی بهم گفتن که پرونده ها برای بررسی میرن انگلستان و برای یک سری از کارهای اداری باید برید اونجا که صحت و تاییدش رو نمیدونم و فقط توی سرچ و پرس و جو شنیدم این مطلب رو.
با این اوصاف می خواستم یکی از دوستان کمی بهم توضیح بده در مورد گرفتن ویزای کاری و اقامت و و و ... و خلاصه از کجا باید شروع کنم برای مهاجرت.
واقعیتش برای استرالیا یک موسسه پیدا کردم که دوستانم از طریق اون رفتن و مبلغی حدود 5000$ می گیره ولی تضمینی شمار رو میبره استرالیا و براتون کار هم پیدا میکنه ولی در مورد نیوزلند کاری انجام نمیدن.
ممنون میشم یکی از عزیزان در مورد مهاجرت و اینکه از کجا باید شروع کنم بهم کمک کنه.
سپاس فراوان از همه دوستان
موفق و پایدار باشید.