صفحه 18 از 38 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 374

موضوع: مهاجرت به نیوزلند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به نیوزلند

اونقدر سوال میپرسم تا بالاخره یکی جواب بده

- اگه مطمئن باشیم که مدرک مهندسی برق نیاز به IPENZ داره، باید همچنان NZQA رو تایید بگیریم و بعد بریم برای IPENZ ؟

- چه تفاوتی بین این دو رشته وجود داره ؟ (هر دو در لیست Long Term Skills هستند):
    1) (ElectricalEngineer (233311
    2) (ElectricalEngineeringTechnician (312312

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پیام نور رشت

سلام وقتتون بخیر
    من می خواستم برای اقامت کار اقدام کنم مهندسی نرم افزار خوندم و سنم هم 29 ساله از سال 88 با همکارام یه شرکت برنامه نویسی و بازی سازی تاسیس کردیم که من تا الان هم جز هیئت موسس هم عضو هیئت مدیره و هم سهام دار هستم این شرکت دانش بنیان هم هستش 3 تا مدرک فنی حرفه ای در مورد برنامه نویسی هم دارم. در حال خوندن و گرفتن مدرک آیلتس هم هستم و می خوام نمره 7 بگیرم خانوم بنده هم دیپلم کامپیوتر و مدرک فنی حرفه ای تخصص رنگ مو داره و در حال گرفتن مدرک آیتلس هم هست می خواستم بدونم که امتیازم میرسه برای مهاجرت یا نه؟
    ممنون.

Junior Member

من اینو شک داشتم وقتی که داشتم NZQA پر میکردم، ایمیل فرستادم پرسیدم که کدوم رو انتخاب کنم. جواب دادن که یکی رو انتخاب کن که میخواهی در آینده باهاش سر و کار داشته باشی منم Electrical Engineering رو انتخاب کردم.
    به نظرم اگه مهندس هستی همون Electrical Engineering رو بنویس، نگرانی نداره
    توی نیوزیلند بعضی از عناوین شغلی مثل مهندسی تکنسین هست که توی ایران کمی عجیبه ولی توی نیوزیلند مرسومه،
    یه چیز دیگه که یادم اومد توی همون سایت، یه جدول نوشته بود که برای مهندسی تکنسین بودن بایستی چند سال یا چند وقت سابقه مرتبط داشته باشی، الان به اون سابت دسترسی ندارم وگرنه دقیق میگفتم بهت
    نقل قول نوشته اصلی توسط JaberMim نمایش پست ها

- اگه مطمئن باشیم که مدرک مهندسی برق نیاز به IPENZ داره، باید همچنان NZQA رو تایید بگیریم و بعد بریم برای IPENZ ؟

Junior Member

Application cost
    NZD ($) 530
    You can pay for your application online by Visa or Mastercard.
    Timeframes
    EOI selection
    every 2 weeks
    We select EOIs from the pool every 2 weeks.
    Invitation to Apply
    within 3 weeks
    After selection from the pool we will review your EOI within this time.

Stage 2Paper SMC application submission

Immigration costs

- NZD ($)
    Application cost
    $ 3,085
    This is the fee for Immigration New Zealand to process your application.
    An immigration levy is payable and is included in the total amount above.

Timeframes

Apply

within 4 months
    After we issue your invitation to apply for residence, we must receive your complete application and payment within this period.

Processing

within 11 months
    90% of applications are currently completed within this time.
    ویرایش توسط mistak : November 5th, 2018 در ساعت 12:57 PM دلیل: حذف اسپیس بین خطوط (فرمت نوشتار)

نقل قول نوشته اصلی توسط Smojtab نمایش پست ها
    سلام و مثل همیشه ممنون از راهنمایی های خوبتون
    من مدرک لیسانس مهندسی ام رو یک هفته است که فرستادم برای سایت engineering new zealand . برای همون ارزیابی مدرک مهندسی. اون فرمی رو هم که شما لینکشو گذاشتین تکمیل کردم (ظاهرا بهش میگن KA01) . الانم فاکتورش برام اومده که باید پرداخت کنم 220 دلار نیوزلند. فقط یک سوال: شما توی پاسخی که به یکی از دوستان دادین نوشتین که یه هزینه اولیه(همین 220 تایی که من دارم پرداخت میکنم) داره به علاوه یه 1000 تا دلار دیگه. قضیه این 1000 تا رو میدونین؟ چون چیزی که من تو سایتشون دیدم با همین 220تا یه نامه میدن که مدرک لول 7 من رو به عنوان یه مدرک مهندسی میشناسن و من میتونم با اون نامه برای فیلد absolue shortage skill list اقدام کنم. ممنون میشم اگه در مورد ماهیت و کارکرد و اون هزار دلار یه توضیحی بدین.
    سلام.
    بالاخره نمره آيلتسم اومد و حالا بايد مدركم رو اسس كنم. براي اسس كردن به صورت آپشنال سابقه كار رو هم ميخواد. آيا ميتونم الان سابقه كارم رو وارد نكنم و بعدا مدارك سابقه كارم رو تو مرحله EOI يا ITA ارائه كنم؟

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MS Degree in IT from Shiraz University

سلام

1. بله، هزینه ای که در حال حاضر تو وب سایت ادراه مهاجرت قید شده، معادل 4200 دلار نیوزلند هست.
    2. سوابق کاریتون (شرح وطایف) باید تا حدودی به هم مرتبط . به کد شغل انتخابی مرتبط باشند، و باید مطالبق با کد ANZSCO باشد.

سلام جناب Mistak
    ممنون که باحوصله به سئوال ها جواب میدین. چند تا سوال دارم.
    1- بعد از صدور اقامات یا ویزای کاریابی موقت، باید مبلغ مشخصی در حساب شخصی داشته باشیم که با خودمون ببریم اونجا؟ مبلغش چقدره؟
    2- سابقه کار من به این صورته:
    - 2 سال مدیرعامل یک شرکت کامپیوتر با فعالیت نرم افزار و سخت افزار (که حقوق ماهیانه دریافت نمیکردم اما مدارک روزنامه رسمی که عنوان مدیرعامل در اون قید شده، موجوده)
    - بیشتر از 1 سال کار در یک شرکت تاسیساتی برق
    - 7 سال کار در بازرسی کیفیت در کارخانجات خودروسازی که بخش برق خودرو یکی از اون موارد هست و دوره هایی هم دیدم که مدارکش موجوده.
    با توجه به اینکه مدرک تحصیلیم کارشناسی ارشد برق قدرت هست، سوابق بالا میتونه امتیاز کامل سابقه رو برام بیاره؟
    اگه از پاسخ رضایت داشتید، لطفا دکمه *اضافه کردن به امتیاز کاربر رو بزنید.

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه

من هیچ وقت نمیتوانم سن را محاسبه کنم
    فقط میدونم که اداره مهاجرت برای سن زیر 40 سال ، 30 امتیاز در نظر گرفته، بنابراین شما باید اپلیکیشنتون رو یک روز قبل از چهل سالگیتون لاج کنید.
    (این به این معنی هست که شما باید EOI رو صبت کنید، انتخاب بشید، دعوت نامه بگیرید، چهار ماه مهلت دارین تا مستندات امتیازاتی رو که ادعا کردین رو ارسال کنید، تاریخی که مدارک دست اداره مهاجرت میرسه و تو سایت ثبت میکنند میشه تاریخ لاج اپلیکیشن!)
    یه سوال دیگه آقای mistak

من متولد 17 شهریور 1359 هستم (8 سپتامبر 1980)، برای گرفتن امتیاز 39 سالگی، تا سپتامبر 2019 وقت دارم یا تا سپتامبر2020 ؟؟؟!!!!!!!!!

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه

با سلام

- بله NZQA لول مدرک شما را تعیین میکند، Engineering New Zealand (آیپنز قدیم) تعیین کننده مهندسی بودن یا نبودن مدرک شما هست. بنابراین هر دو نیاز هست برای شما.
    - برای مشاهده تفاوت لطفا سایت اداره مهاجرت را مطالعه فرمایید، بر اساس آیتم های شرح شغلی تفاوت (شرح وظایف ) را خواهید دید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mistak نمایش پست ها
    با سلام

- بله NZQA لول مدرک شما را تعیین میکند، Engineering New Zealand (آیپنز قدیم) تعیین کننده مهندسی بودن یا نبودن مدرک شما هست. بنابراین هر دو نیاز هست برای شما.
    - برای مشاهده تفاوت لطفا سایت اداره مهاجرت را مطالعه فرمایید، بر اساس آیتم های شرح شغلی تفاوت (شرح وظایف ) را خواهید دید.
    سلام mistak عزيز
    يه سوال در مورد آيپنز:
    اگر بدون امتياز بانز shortage list امتياز ما به 160 برسه، مثلا با 8 سال سابقه و همسر با آيتلز 6.5 و فوق ليسانس، آيا لازمه از آيپنز نامه بگيريم ؟

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه

امتیاز سابقه کار رو در صورتی میگیرید که مدرک شما ارزیابی شده باشه، بنابراین علاوه بر امتیاز بونز ،امتیاز سابقه کار رو هم از دست خواهید داد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdiaghaei13 نمایش پست ها
    سلام mistak عزيز
    يه سوال در مورد آيپنز:
    اگر بدون امتياز بانز shortage list امتياز ما به 160 برسه، مثلا با 8 سال سابقه و همسر با آيتلز 6.5 و فوق ليسانس، آيا لازمه از آيپنز نامه بگيريم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)