صفحه 21 از 38 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 374

موضوع: مهاجرت به نیوزلند

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MS Degree in IT from Shiraz University

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به نیوزلند

با سلام

1. درسته، بله صادق هست.
    2. نه مدت زمان خاصی یا محدودیت اعتبار نداره. مشکلی نیست.
    3. شما همیشه میتونید برای هر ویزایی اپلای کنید و اگه شرایطش رو داشته باشید میتونید ویزا مربوطه رو دریافت کنید.
    4. باید ANZSCO و جدول LTSSL (نیازمندیها) رشته مورد نظر رو مطالعه کنید ببینید میتونید انتخابش کنید یا نه.

پیروز باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط persianie نمایش پست ها
    سلام به همه خصوصا جناب Mistak؛ من تقریباً تمام پست‌ها رو خوندم اما هنوز چند تا سوال برام باقی مونده که سعی میکنم دقیق اینجا بپرسم:

1- من اینطور متوجه شدم که برای ارزیابی مدارک در IQA (فول اسسمنت) قبل از پروسه EOI، نیاز به مدرک زبان نیست، آیا درسته؟ آیا همین موضوع برای ارزیابی در Engineering New Zealand هم صادق هست؟
    2- آیا این ارزیابی مدرک تحصیلی و سابقه کاری، مدت زمان خاصی اعتبار داره؟ منظورم اینه اگر ارزیابی رو از الان شروع کنم اما مثلاً 9 ماه دیگه اقدام به گرفتن آیلتس و بعد ثبت‌نام EOI رو انجام بدم، مشکلی پیش نمیاد؟
    3- بعد از قبول شدن در پروسه ارزیابی و دریافت ویزای جستجوی کار، در صورتی که برای دکترا در دانشگاه اقدام کنیم و مثلاً فاند هم بگیریم، این کار میتونه بعنوان شغل حساب بشه و آیا میشه بر اساس اون، درخواست اقامت کرد؟
    ممنون از راهنمایی همه دوستان
    اگه از پاسخ رضایت داشتید، لطفا دکمه *اضافه کردن به امتیاز کاربر رو بزنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Industrial Engineering

خیلی ممنون جناب Mistak
    در مورد سوال 3 منظور من در مورد ویزای یک‌ساله‌ای هست که بعد از قبول شدن در مرحلة ارزیابی داده میشه تا کار پیدا کنیم و بعد برای اقامت اقدام کنیم؛ در این شرایط آیا اگر بجای کار در یک شرکت، از دانشگاه تو نیوزلند پذیرش بگیریم (با فاند یا یدون فاند)، این به منزلة کار برای درخواست اقامت میتونه در نظر گرفته بشه؟

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط mistak نمایش پست ها
    با سلام

1. درسته، بله صادق هست.
    2. نه مدت زمان خاصی یا محدودیت اعتبار نداره. مشکلی نیست.
    3. شما همیشه میتونید برای هر ویزایی اپلای کنید و اگه شرایطش رو داشته باشید میتونید ویزا مربوطه رو دریافت کنید.
    4. باید ANZSCO و جدول LTSSL (نیازمندیها) رشته مورد نظر رو مطالعه کنید ببینید میتونید انتخابش کنید یا نه.

پیروز باشید

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه

فارغ از نوع ویزایی که دارید، شما وقتی پذیرش بگیرید، ویزای دانشجویی میگیرید که همزمان اجازه کار به شما داده می شود. ( میزان ساعت کاری که میتونید کار کنید هم بستگی به نوع تحصیل و ویزای شما داره)
    ویزای یک ساله جستجوی کار دارید و بعد برای تحصیل اقدام کنید رو میتونید انجام بدین ولی اینکه به منزله کار تلقی بشه، بستگی داره، مثلا پست داک بگیرید که پروزه باشه، بله ولی اگه تحصیل تو مقطع دکتری یا ارشد نه.
    این سوال رو باید یه صفحه بنویسم تا بتونم توضیح بدم.
    گزینه ها بسیار زیاد میشه، راه های رسیدن به رزیدنسی هم زیاد میشه ولی بحث زمان و هزینه و ... رو باید در نظر گرفت.
    به زبان ساده، شما هر ویزایی میتونید بگیرید اگر که نیازمندیهای اون ویزا رو داشته باشید.
    مثلا اگه میخواین کاری که انجام میدین باید 40 ساعت در هفته باشه، حداقل قرارداد یک ساله (یا پرمننت )، حداقل حقوق در موقعی که اپلای میکنید رو مییت کنید، قرارداد ر. ارایه بدین و ....

نقل قول نوشته اصلی توسط persianie نمایش پست ها
    خیلی ممنون جناب Mistak
    در مورد سوال 3 منظور من در مورد ویزای یک‌ساله‌ای هست که بعد از قبول شدن در مرحلة ارزیابی داده میشه تا کار پیدا کنیم و بعد برای اقامت اقدام کنیم؛ در این شرایط آیا اگر بجای کار در یک شرکت، از دانشگاه تو نیوزلند پذیرش بگیریم (با فاند یا یدون فاند)، این به منزلة کار برای درخواست اقامت میتونه در نظر گرفته بشه؟

با تشکر

Junior Member

با سلام..
    متاسفانه با توجه به اینکه امتیاز بنده برای درخواست ویزای کار نیوزیلند (160) نمیرسه...امکان مهاجرت و کار از طریق تحصیل در دوره های آموزشی کوتاه مدت ( فنی حرفه ای یا زبان انگلیسی) هست ؟ ...یا حداقل پیدا کردن job offer..
    سن 31....لیسانس معماری...سابقه کار 8 سال... + دیپلم دوم جوشکاری

سلام دوست عزیز
    وقت بخیر و خسته نباشید
    خواستم ببینم الانم نحوه محاسبه امتیازات به همین شکل است؟
    ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    از آنجایی که شرایط اخذ نمره زبان برای نیوزلند ساده تر از استرالیا است , بسیاری علاقمند هستند تا بدانند شرایط مهاجرت به نیوزلند چگونه است.من اطلاعاتی در باره نح.ه امتیاز بندی دارم. آن را با دوستان در میان می گذارم تا از اطلاعات شما نیز استفاده کنیم.
    -----------------------------------------------------------------------------------

متقاضیان مهاجرت به نیوزلند از طریق نیروی متخصص میبایستی شرایط زیر را احراز نموده و از سیستم امتیاز بندی حداقل 100 امتیاز نسب نمایند؛ بدیهی است پرونده آن دسته از متقاضیانی که امتیاز بالاتری کسب نموده اند در اولویت بررسی قرار خواهد گرفت و پروسه زمانی کوتاهتری را شامل میشود.
    سیستم امتیازبندی نیوزلند به شرح زیر میباشد:

"امتیاز سن متقاضی طبق جدول زیر محاسبه میگردد"
    امتیاز سن
    30 از 20 تا 29 سال
    25 از 30 تا 39 سال
    20 از 40 تا 44 سال
    10 از 45 تا 49 سال
    5 از 50 تا 55 سال
    چنانچه متقاضی خویشاوند درجه یک در نیوزلند داشته باشد 10 امتیاز به خود اختصاص میدهد.

"سابقه کار تخصصی در نیوزلند یا پیشنهاد کار از نیوزلند"
    امتیاز فاکتور
    50 پیشنهاد کار
    50 کمتر از 12 ماه سابقه کار در مشاغل تخصصی در نیوزلند
    60 بیش از 12 ماه سابقه کار در مشاغل تخصصی در نیوزلند

"چنانچه سابقه کار متقاضی شرایط مذکور در جدول زیر را داشته باشد امتیاز اضافی دریافت میکند"
    امتیاز فاکتور
    10 سابقه کار در مناطق رو به رشد معین
    10 سابقه کار در مناطق با کمبود نیروی متخصص
    10 سابقه کار در مناطق خارج از آوکلند (Auckland)
    20 اگر شغل همسر متقاضی جزو مشاغل تخصصی باشد و یا پیشنهاد کار داشته باشد

"امتیاز سابقه کار طبق جدول زیر محاسبه میگردد"
    امتیاز سابقه کار
    10 2 سال
    15 4 سال
    20 6 سال
    25 8 سال
    30 10 سال

"متقاضیانی که سابقه کار در نیوزلند داشته باشند طبق جدول زیر امتیاز کسب میکنند"
    امتیاز سابقه کار در نیوزیلند
    5 1 سال
    10 2 سال
    15 از 3 سال به بالا
    "سابقه کار در مناطق رو به رشد یا مناطق با کمبود نیروی کار متخصص"
    10 از 2 تا 5 سال
    15 از 6 سال به بالا

"امتیاز سطح تحصیلات طبق جدول زیر محاسبه میگردد"
    امتیاز تحصیلات
    40 دیپلم یا مدارک فنی و حرفه ای
    50 لیسانس
    60 فوق لیسانس و دکترا

"- در صورتیکه متقاضی شرایط مذکور در جدول زیر را احراز نماید میتواند امتیاز اضافی به خود اختصاص دهد"
    امتیاز فاکتور
    10 2 سال سابقه تحصیل در نیوزلند در مقطع لیسانس
    10 1 سال تحصیل تمام وقت در نیوزلند در مقاطع فوق لیسانس به بالا
    15 2 سال تحصیل تمام وقت در نیوزلند در مقاطع فوق لیسانس به بالا
    10 تحصیل در مناطق رو به رشد
    10 تحصیل در مناطق با کمبود نیروی کار متخصص
    10 اگر همسر متقاضی تحصیلات دیپلم یا فنی و حرفه ای داشته باشد
    20 اگر همسر متقاضی تحصیلات لیسانس به بالا داشته باشد

مدرک زبان

مدرک زبان مورد نیاز در این روش IELTS 6.5 جنرال یا آکادمیک میباشد و مزیت آن این است که بر خلاف استرالیا نیازی به کسب این میزان نمره در هر یک از مهارتها نمیباشد.
    پروسه زمانی و مراحل انجام کار
    پروسه زمانی این روش همانطور که قبلا نیز اشاره شد بستگی به امتیاز کسب شده دارد ولی به طور معمول بین 1 تا 1.5 سال به طول می انجامد.

مراحل انجام کار نیز به شرح زیر میباشد:

1- ارزشیابی مدارک یا assessment نزد سازمان NZQA
    2- ارسال فرم Expression of Interest (EOI) و دریافت دعوتنامه
    3- ثبت درخواست اقامت (Apply For Residence)
    4- صدور ویزا

هزینه ها (به دلار نیوزلند)

هزینه های بررسی پرونده به شرح زیر میباشد
    1- 450 دلار جهت اخذ اسسمنت
    2- 500 دلار جهت ارسال فرم EOI
    3- 1800 دلار جهت ثبت درخواست در مرحله نهایی
    4- 300 دلار مالیات (Levy) برای هر نفر پس از اخذ ویزا

Junior Member

سلام وقت بخیر.کسی از دوستان میتونن راهنمایی کنن؟.همسر من ارشد مکاترونیک از دانشگاه نیوکسل انگلیس دارن آیا برای زبان باید مدرکی ارائه بدن یا با توجه به اینکه گفته شده اگر مردک شما از کشورهای انگلیسی زبان برابری کنه با post graduate دانشگاه نیوزلند با حداقل یک سال تحصیل نیازی به ار ائه مدرک زبان نیست باز هم باید آیلتس ارائه بشه؟

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه

با سلام
    دوست گرامی، قوانین مهاجرت هر ساله تغییراتی را به همراه دارد.
    پستی که شما فوروارد کردید برای تاریخ سال 2015 است.
    تغییرات زیادی در نحوه امتیاز بندی رخ داده است، که می توانید از صفخات قبل همین تایپک جویا شوید و یا به وب سایت اداره مهاحرت مراجعه نمایید.

با سلام
    1- یکی از مواردی که دوستانی که نیوزلند رفتن و عنوان می کنند تعداد کم ایرانی ها است و البته در طی سال های اخیر به خصوص با مهاجران ایرانی و آسیای غربی که فرهنگی مشابه و نزدیک با فرهنگ ایرانی دارند این مشکل تا حدی برطرف شده برای افراد مجرد و اجتماعی پیدا کردن کاپل و پارتنر کاری راحت و امکان پذیر هست؟
    2- نقل مکان کردن از نیوزلند به استرالیا طی شرایطی خاصی صورت می پذیرذ؟ هر چند گفته شده پرمننت رزیدنت ها بایستی ویزا داشته باشند و تنها شهروندان هستن که می تونن برا کار یا زندگی مهاجرت کنند
    3- محاسنی که از دید شما در نیوزلند وجود داره که حال آدم رو خوب می کنه چی هستند؟
    4- شرکت هایی که جاب آفر می دهند معمولا انتظار دارند فرد تا چند ماه بعد در خاک نیوزلند باشد؟

با سپاس

Junior Member

درود
    بنده دکتری مهندسی شیمی و سن 38 و نیم و با سابقه بیش از 15 سال و شرکت مهندسین مشاور داریم. همسرم لیسانس مهندسی مکانیک و ایشون هم سابقه بیش از ده سال...و سن 40.برای اقامت دایم در نیوزیلند باید از چه طریقی اقدام نمود؟
    اصلا همچین ویزایی داره؟ یا فقط ویزای کاری؟
    ایا نمره زبان PTE مورد قبول است؟ و
    اینکه ابتدا نمره زبان باید بیاوریم و بعد ارزیابی مدارک انجام میشه؟
    ممنونم از راهنمایی شما

سلام به همه خصوصا جناب Mistak
    متاسفانه امتیاز من به 160 نمیرسد. لطفا در خصوص ویزای جستجوی کار راهنمایی می فرمایید؟
    یکی از موسسات مهاجرتی مدعی شده است که شرایط من امکان اخذ این ویزا وجود دارد!! لطفا راهنمایی بفرمایید
    من 40 ساله کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه دولتی دارم و سابقه کار بالای 10 سال
    با سپاس فراوان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)