صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: نوشتن settlement plan برای پرونده استانی

پیش فرض نوشتن settlement plan برای پرونده استانی

Settlement plan یکی از قسمتهای مهم پرونده استانی هست که باعث میشه آفیسر قانع بشه شما در اون استان قصد اقامت دارین. من این اطلاعات رو از منابع مختلف و متقاضیان استانی با تجربه به دست آوردم و با توجه به اینکه من برای استانی متفاوت با استان انتخابی قبلی خودم در پرونده 2014 (که به علت پر شدن کپ برگشت خورد )اقدام کردم، با یک ستلمنت پلن قانع کننده موفق شدم نامینیشن بگیرم. اطلاعات رو اینجا منتشر میکنم شاید برای دوستان هم مفید باشه.

مراحل نوشتن settlement plan :

1. به طور کلی توضیح بدین که در مورد استانهای مختلف کانادا تحقیق کردین و به این نتیجه رسیدین که استان مورد نظر بهتره بنا به یک یا چند تا از دلایل زیر(با استفاده ازاطلاعات اون استان در سایتهای مختلف، مزایای استان مورد نظر رو پیدا کنید و منابع تحقیق خودتونو در ستلمنت پلن ذکر کنید):

-هزینه پایین زندگی که باعث میشه قبل از پیدا کردن کار راحت با محیط تطبیق پیدا کنید و مشکل مالی و استرس نداشته باشید.
    - طبق داکیومنتهایی که دولت اون استان منتشر کرده رشته شما جز رشته های با تقاضای بالا است
    - هوای پاک و ترافیک کم که برای ما مهم است اگر که ما از شهری میایم که با اینها مشکل داریم.
    - مزایایی که برای بچه ها داره ...
    - سطح امکانات پزشکی بالایی داره در کانادا
    - درصد پایین جرم و جنایت
    - مالیات کمتر نسبت به بقیه استانها

حالا در پاراگرافهای بعدی ستلمنت پلن به ترتیب اولویت برنامه هایی که بعد از لندینگ دارین رو بنویسید
    اگه در اون استان کسی رو میشناسی (مهم نیست دوست نزدیک باشه یا نه) ازش سوال کنید که در مورد زندگی در اونجا بهتون اطلاعات بده. یا اگه دوستی اونجا نداری به یکی از کامیونیتی های استان یه ایمیل بزنید. این که با فرد یا کامیونیتی در اون استان ارتباط داشتید رو خیلی مهمه که در مراحل زیر در ستلمنت پلن ذکر کنید.

1. اولویت اول معمولا گرفتن health card, bank account,..
    2. پیدا کردن خونه و مقدار هزینه ای که در نظر گرفتید
    3. تقویت سطح زبان . اسم کلاسهایی که مفیده در اون استان شرکت کنید رو ذکر کنید
    4. روش پیدا کردن کار و تقویت مهارتهای کاری که در هر استان سازمانی برای کمک به مهاجرها در این زمینه وجود داره.اگر رشته شما regulated هست اسم سازمانی که در اون استان باید ازش لایسنس بگیرید و روش اقدام رو ذکر کنید.
    5. اگر شما بچه دارین در مورد برنامتون برای مدرسه و مسایل مربوط به بچه ها بنویسید
    6. روش اقدام برای گرفتن گواهینامه رانندگی

پیش فرض پاسخ : نوشتن settlement plan برای پرونده استانی

اینم یه چک لیست برای settlement plan:

Preparing to immigrate
    I have researched Canadian provinces, cities and towns, and I have decided where in Canada I would like to live
    I have sent my application, processing fees and all required documents to the visa office
    I have begun to save money in order to be prepared to move, and in case of emergencies upon arrival in Canada
    I have researched the housing options and prices where I intend to live using online classified ads
    I have organized housing for myself and my family when we first arrive
    I have researched schools for myself or members of my family on the internet. I have contacted the schools and completed the required application and/or registration
    I have researched the health care program in the province where I will reside, and made any possible arrangements for immediate health care coverage where available. I have arranged for health insurance for myself and my family in case of emergencies.
    I have researched the climate in the area I wish to live in Canada, and have prepared for my arrival there with appropriate clothing
    I have been in contact with immigrant-serving organizations, and cultural community groups where I intend to reside in Canada using the LoonLounge Organizations Directory and searching on the internet
    I have researched Canadian banks on the internet and, where possible, have made arrangements to open a Canadian bank account
    Employment
    I have looked for jobs online, using the LoonLounge job search tool
    I have tailored my resume, and had it translated into either English or French
    I have had all of my education and training documents translated into either English or French
    I have researched credential requirements on www.cicic.ca. I have had my credentials assessed and learned what (if any) new credentials I will need to obtain to work in Canada
    I have applied to jobs in Canada online using the LoonLounge Job Search tool
    Travel
    I have all required travel and immigration documents for myself and my family with me and not in my checked luggage. I am prepared to travel to Canada and to go through Customs & Immigration at the airport
    I have arranged for my belongings to be sent to my new home in Canada
    First Days in Canada
    Visit local immigrant serving organizations
    Apply for health care coverage
    Apply for a Canadian Social Insurance number which will enable you to legally work in Canada
    Visit a local bank and open a bank account
    Building a Life
    If you do not already have a job, continue searching using the internet, local newspapers, and local employment service and placement agencies
    Ensure that yourself or members of your family are registered for and attending school
    If you are currently living in a temporary residence, begin finding a home to settle in
    If necessary, enrol in English or French language programs to improve your language ability
    Obtain a drivers licence if you intend to buy a car and drive
    Talk to your employer, bank, or a local firm about obtaining insurance
    Join a local organization, or attend community events to meet your neighbours

Member bamrey_reybam2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رياضى كاربردى.خواجه نصير

میتونم بدونم ستلمنت پلن شما چند صفحه شد؟ مهمه که پلن چقدر طولانی یا کوتاه باشه؟

Junior Member

این نامه جدا از اون پرینتی است که از سایت Live in canada میگیریم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط PedramAz نمایش پست ها
    این نامه جدا از اون پرینتی است که از سایت Live in canada میگیریم؟
    منظورتون رو از پرینت متوجه نشدم. لطفا بیشتر توضیح بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط bamrey_reybam2 نمایش پست ها
    میتونم بدونم ستلمنت پلن شما چند صفحه شد؟ مهمه که پلن چقدر طولانی یا کوتاه باشه؟
    من حدود 1.5 صفحه نوشتم. اگه بخواین کامل مواردی که ذکر شد رو توضیح بدین بیش از یک صفحه میشه. ولی بهتره بیش از 2 صفحه نشه که آفیسر حوصله خوندن نداشته باشه.

چند نکته دیگه:
    جملاتی که مستقیما در پی قانع کردن آفیسر باشید یا جملاتی که درخواستی باشند رو به هیچ وجه ننویسید. مثال :

- ... برای همیشه در این استان میمونم.
    - اگه نامینیشن از این استان بگیرم ....

اگه میخواین آفیسر قانع بشه که شما این استان رو به استان x ترجیح میدین باید سعی کنید مواردی رو پیدا کنید که در استان مورد نظر مثبته و بر عکس در استان x منفیه.مثلا من عنوان کردم که پایین بودن هزینه زندگی برام خیلی مهمه . در استانی که قبلا انتخاب کرده بودم واضحا هزینه زندگی بالاست و این یه دلیل محکم بود. ترافیک هم در استان قبلی من زیاده و من کم بودن ترافیک رو از نظر خودم مهم عنوان کردم.

خلاصه خودتون رو بذارین جای آفیسر و جملات منطقی و دلایل محکم با ذکر منبع تحقیق بنویسید.

Junior Member

سلام خیلی ممنون واقعا این صفحه مفید بود. راستش من واسه نوااسکوشیا اپلای کردم و همان زمان یک ستلمنت پلن ضعیف فرستادم. بعد از چندماه افیسر پرونده مارا بررسی کرده و ازمون اپدیت مدارک خواسته و پرسیده چرا این استان را انتخاب کردین شما که در این استان کسی را ندارین ( چون من نوشته بودم که داییم ونکور هست )حالا افیسر پرسیده چرا بریتیش کلمبیا نمیرین؟ این چیزهایی که پرسیده به ستلمنت پلان که ربطی نداره درسته؟ حالا چه جوری قانعش کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط starzo نمایش پست ها
    سلام خیلی ممنون واقعا این صفحه مفید بود. راستش من واسه نوااسکوشیا اپلای کردم و همان زمان یک ستلمنت پلن ضعیف فرستادم. بعد از چندماه افیسر پرونده مارا بررسی کرده و ازمون اپدیت مدارک خواسته و پرسیده چرا این استان را انتخاب کردین شما که در این استان کسی را ندارین ( چون من نوشته بودم که داییم ونکور هست )حالا افیسر پرسیده چرا بریتیش کلمبیا نمیرین؟ این چیزهایی که پرسیده به ستلمنت پلان که ربطی نداره درسته؟ حالا چه جوری قانعش کنم؟
    سلام ،خواهش میکنم.
    سوال آفیسر دقیقا مربوط به بخشی از ستلمنت پلن هست که قبلا توضیح ندادین. در واقع همانطور که گفتم بخشی از پلن مربوط به دلایلی میشه که شما باید یک استان دیگه رو یا در لفافه نقض کنید یعنی اسم اون استان رو ذکر نکنید فقط نکات منفی اون استان رو در مقابل نکات مثبت استان مقصد ذکرکنید( این مربوط به دوستانی میشه که مثل من در پرونده قبلی خودشون استان دیگه ای رو انتخاب کرده بودن یا فامیل دارن) یا مربوط به تجربیاتی میشه که شما باید استانی رو مستقیما رد کنید ( مربوط به دوستانی که قبلا در استان دیگه دانشجو بودن و به نوعی موقتا زندگی کردن)

الان هم دیر نشده میتونید 1 صفحه یا بیشتر جواب قانع کننده برای آفیسر بنویسید. چون آفیسر مستقیم در مورد بریتیش کلمبیا پرسیده شما مستقیما باید مشکلات ونکوور رو منفی تر بیان کنید مثلا یک دلیل مهم گرونی ونکوور هستش که شما با جزییات توضیح بدین که با توجه به هزینه ها (مقایسه هزینه های ونکوور و هالیفکس) و مقدار پولی که از ایران میارید بسیار دشوار (یا غیر ممکن) است در ونکوور زندگی موفقی رو در کانادا شروع کنید قبل از اینکه کار پیدا کنید. خیلی مهمه که با جزییات در مورد هزینه های هالیفاکس و بقیه مواردش بنویسید اینطوری معلوم میشه که شما واقعا خواهان زندگی در اونجا هستید. اگه مشکلات زندگی در ونکوور رو گوگل سرچ کنید(یا از فامیلتون بپرسید) به بالا بودن درصد بیخانمانها و جرم نسبت به جاهای دیگه کانادا میشه اشاره کنید و .... اینها رو با انشای مناسب طوری بیان کنید که آفیسر مطمین بشه با وجود اینکه فامیل نزدیک در ونکوور دارین هالیفاکس رو ترجیح میدین.
    این فایل pdf رو دانلود کنید خیلی برای پلن نوا اسکوشیا مفیده : NewcomersGuide_July2011

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mafa نمایش پست ها
    منظورتون رو از پرینت متوجه نشدم. لطفا بیشتر توضیح بدین
    من رفتم تو سایت live in canada و اطلاعاتمو دادم و یک Settelment plan داد بهم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)