نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 146

موضوع: یادگیری لغات با استفاده از Anki

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : یادگیری لغات با استفاده از Anki

نقل قول نوشته اصلی توسط MLD_IC نمایش پست ها
    سلام

paradoxali عزیز لطف میکنید در مورد نحوه وارد کردن دستور برای خواندن تلفظ لغات عکس بگزارید
    طبق دستور شما چندین بار عمل کردم نشد
    سلام. خدمت شما :

مرحله اول ) اکسترکت کردن پکیج صوتی بدون فولدر در پوشه ی C:\Users\Paradoxali\Documents\Anki\User 1\collection.media

* نیاز به توضیح نیست که User 1 میتونه هر چیزی باشه که شما برای اکانت آنکیتون استفاده کردید.

این جا به عنوان مثال نرم افزار winrar استفاده شده که باید بعد از کلیک کردن روی Extract to روی تب Advanced کلیک کنید و اون

عبارت رو تیک بزنید و بعد اکسترکت کنید تا پوشه با فایل های صوتی اکسترکت نشه :

تصاویر 1 و 2

مرحله دوم ) صحیح وارد کردن کلمه (بدون اسپیس یا حروف بزرگ یا هر چیز اضافه) در فیلد آنکی. مثلا این جا نام فیلد word هست.

* کلمه ی word کلمه ای است که من برای فیلد انکی انتخاب کردم. برای شما میتونه هر چیزی باشه :

تصویر 3

مرحله سوم ) وارد کردن کد تلفظ صوتی آنکی با فشردن کلید های Ctrl+Shift+N در صفحه ی اصلی آنکی و انتخاب نوت تایپی که میخواهیم

تلفظ در اون انجام بشه و کلیک روی دکمه ی Cards. حالا کد رو یا میتونید در روی کارت یا در پشت کارت وارد کنید. به عنوان مثال من در روی کارت وارد کردم (هر

طرف که کد رو وارد کنید در همون طرف تلفظ انجام میشه. مثلا اگه میخواهید تا روی کارت به شما نشون داده شد هنگام مطالعه صوت هم پخش بشه باید روی کارت

اون کد رو وارد کنید. اگه میخواهید با نشان دادن پشت کارت تلفظ پخش شه، باید در قسمت Back Template که یعنی پشت کارت، اون کد رو وارد کنید.) :

تصویر 4

کلمه ای که این جا به طور مثال میخواد تلفظش انجام شه کلمه ی ambiguous هست. اون کد وظیفه داره که ambiguous.mp3 رو از پوشه ی collection.media

پیدا کنه و صوت رو پخش کنه. در عبارت [sound:{{word}}.mp3] جای عبارت {{word}} خود نرم افزار آنکی آن کلمه ای که در فیلد word هنگام اضافه کردن کارت

نوشته شده رو جایگزین میکنه. بنا بر این شما فقط باید آدرس فیلد رو به آنکی بدید که این جا فیلد ما اسمش word هست. حالا اگه شما اسم فیلدتون مثلا بود

kalame ، باید عبارت [sound:{{kalame}}.mp3] رو وارد می کردید.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg 4.jpg (158.7 کیلوبایت, 60 views)
    • نوع فایل: jpg 3.jpg (12.3 کیلوبایت, 45 views)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg (95.3 کیلوبایت, 54 views)
    • نوع فایل: jpg 1.jpg (138.5 کیلوبایت, 57 views)
    ویرایش توسط Paradoxali : September 4th, 2016 در ساعت 02:15 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)