صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 146

موضوع: یادگیری لغات با استفاده از Anki

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Veteran

پیش فرض یادگیری لغات با استفاده از Anki

نقل قول نوشته اصلی توسط arashzed نمایش پست ها
    من یه سوال از بچه هایی که با انکی کار میکنند دارم و اون این هست که من اگه دکی بخوام بسازم که مثلا تو صفحه اول word ..voice..example بیاد و در پشت mean...syn...opp...explain پر کنم و بخواد باید چه کار کنم...ببینید من به این موضوع نزدیک شدم با ویریش Basic-d101c بالای صفحه ولی حقیقتش اونطوری که میخواستم نشد و حالت اولیه اش هم به خورد و دیگه نتونستم تغیرش بدم

فکر کنم اگه یکی از بچه های کامپوتر بهتر بدونه باید په کار کرد برای تغییر تو برنامش که اوپن سورس هست همونجا

اگه سوال منو متوجه نشدین من بازم توضیح میدم...
    نیازی به بچه های کامپیوتر نیست. به راحتی در help توضیح داده چی کار کنید. من تمامی دک هام رو خودم میسازم.
    اگه خواستید دکتون رو با توضیحاتی که میخواید برام بفرستید تا براتون درست کنم. خودتون هم راحت میتونید تغییرات رو اعمال کنید.

پیش فرض پاسخ : یادگیری لغات با استفاده از Anki

سلام دوستان
    Anki این قابلیت رو داره که بتونیم همزمان باش writing لغات رو تمرین کنیم؟ چطور میشه اضافش کرد؟

پیش فرض تمرین Writing لغات در آنکی

نقل قول نوشته اصلی توسط Cielhaut نمایش پست ها
    سلام دوستان
    Anki این قابلیت رو داره که بتونیم همزمان باش writing لغات رو تمرین کنیم؟ چطور میشه اضافش کرد؟
    بله

با اضافه کردن کد {{type:Front}} در قسمت تنظیمات Card روی کارت.

واضحه که به جای Front باید اسم فیلدی که میخواهید املای اون رو تمرین کنید وارد کنید.

فرمت فونت و سایز و ... این قسمت هم با فرمت فیلدی که وارد میشه یکی میشه. یعنی هر تنظیماتی در فیلد Front انجام

دادید این جا اعمال میشه و نه آن چیزی که در تنظیمات کارت برای فیلد Front انجام دادید.

Junior Member arashzed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

پیش فرض پاسخ : تمرین Writing لغات در آنکی

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradoxali نمایش پست ها
    بله

با اضافه کردن کد {{type:Front}} در قسمت تنظیمات Card روی کارت.

واضحه که به جای Front باید اسم فیلدی که میخواهید املای اون رو تمرین کنید وارد کنید.

فرمت فونت و سایز و ... این قسمت هم با فرمت فیلدی که وارد میشه یکی میشه. یعنی هر تنظیماتی در فیلد Front انجام

دادید این جا اعمال میشه و نه آن چیزی که در تنظیمات کارت برای فیلد Front انجام دادید.
    ببخشید میشه بیشتر توضیح بدین برای تمرین رایتینگ ... دقیقا چکار کنیم....

سلام دوستان
    بعضی از لغاتی رو که قبلا با Anki خوندم بعد از چند روز میاد تو قسمت New و به عنوان لغت جدید دوباره تکرار میشن، این عادیه یا تنظیمات مشکل داره؟

Junior Member

نحوه استفاده و تفسیر نمودارهای برنامه رو هم نمیدونم. اگر شرح مختصری بدین ممنون میشم .

Junior Member

سلام دو تا سوال :
    1-چجوری میشه تعداد لغات روز های جدید رو کم کرد. من اشتباهی زیادش کردم ولی حالا نمیتونم کمش کنم.
    2- کتاب 1100 رو به ترتیب داشتم میخوندم اما نمیدونم کدوم قسمت رو تغییر دادم که حالا کاملا تصادفی داره لغت ها رو میپرسه. قبلا به ترتیب هفته هاش میپرسید اما الان به هم ریخته.

نقل قول نوشته اصلی توسط Cielhaut نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بعضی از لغاتی رو که قبلا با Anki خوندم بعد از چند روز میاد تو قسمت New و به عنوان لغت جدید دوباره تکرار میشن، این عادیه یا تنظیمات مشکل داره؟
    اگر یک لغت رو یک بار خونده باشید دیگه تو قسمت New نباید بیاد. احتمالا اشتباه میکنید. اگه مطمئنید تو

New میاد، احتمالا مشکلی پیش اومده چون عادی نیست. البته تا اون جایی که من میدونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahadrajabi نمایش پست ها
    سلام دو تا سوال :
    1-چجوری میشه تعداد لغات روز های جدید رو کم کرد. من اشتباهی زیادش کردم ولی حالا نمیتونم کمش کنم.
    2- کتاب 1100 رو به ترتیب داشتم میخوندم اما نمیدونم کدوم قسمت رو تغییر دادم که حالا کاملا تصادفی داره لغت ها رو میپرسه. قبلا به ترتیب هفته هاش میپرسید اما الان به هم ریخته.
    هرچند جواب سوالتون در صفحات قبل بود :

1- روبروی دک مورد نظر روی دکمه ی تنظیمات کلیک کنید/options/در قسمت new cards عدد New cards/day

تعداد رو مشخص میکنه.

2-فقط کارت های New به ترتیب نشون داده میشن، نه Review ها. برای این که مطمئن شید کارت های New

به ترتیب نشون داده میشه همون مسیر بالایی رو برید، گزینه ی بالاییش میشه Order که باید روی Show new

cards in order added باشه.
    ویرایش توسط Paradoxali : January 21st, 2016 در ساعت 05:14 PM

Junior Member

سلام دوستان
    ساعت انکی رو چجوری میشه تغییر داد. برای من دیفالتش برای روز جدید 4 بعدازظهره چجوری میتونم اینو تغییر بدم؟ مثلا بشه 8 صبح هر روز؟
    ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط pariasha نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ساعت انکی رو چجوری میشه تغییر داد. برای من دیفالتش برای روز جدید 4 بعدازظهره چجوری میتونم اینو تغییر بدم؟ مثلا بشه 8 صبح هر روز؟
    ممنونم
    4 بعد از نیمه شب منظورتونه ، از این آدرس میشه تغییرش داد :

Tools => Preferences =>Next day starts at (X) hours past midnight

ساعت آنکی هم با ساعت ویندوز سینک میشه.

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)