صفحه 12 از 15 نخستنخست ... 23456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 146

موضوع: یادگیری لغات با استفاده از Anki

پیش فرض پاسخ : یادگیری لغات با استفاده از Anki

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan1370 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من یک دسته کارت504 و یک دسته 1100 دارم
    میخام واسه مرور جای پشت لغات که فارسیه با روی لغات که انگلیسی عوض بشه
    چیکار باید انجام بدم؟؟
    یعنی فارسی بیاد من انگلیسی اشو بگم
    کنترل + شیفت + n
    cards
    در قسمت اول ینی Front Template اون فیلد هایی دیده میشه که روی کارت میبینید.
    دو قسمت پایین تر ینی Back Template اون فیلد هایی هست که پشت کارت نمایش داده میشه. بخش وسط ینی Styling رو هم کاری نداشته باشید.
    کاری که میکنید اینه که اون فیلد هایی که پشت کارت هست رو میارید روی کارت.
    اگه پیشفرض Basic آنکی رو استفاده میکنید، {{Back}} مثلا میاد توی Front Template و از Back Template دیلیت میشه.
    {{FrontSide}} هم ینی بعد از دیدن پشت کارت، هنوز روی کارت نمایش داده بشه که بنا به سلیقه اتون یا میذارید باشه یا دیلیتش می کنید.
    <hr id=answer> هم اون خطی هست که بین روی کارت و پشت کارت نمایش داده میشه که میتونید به حال خودش بذارید باشه.
    برای این که مثالش رو ببینید، میتونید تنظیمات Card دک اماده ی آنکی basic - and reversed card رو نگاه بکنید که کارت دومش به همین منوال درست شده.
    راه دیگه استفاده از تغییر Note Type هست که توی Browser آنکی بعد از انتخاب Note Type واحد از سمت چپ مثلا Basic، میزنید کنترل+شیفت+m و بعد جای فیلد ها رو
    با هم عوض میکنید.
    اگر دک آماده ی کسی رو استفاده میکنید که کلی مثال و رنگ و ... داره که مطمینا Basic آنکی نیست باید اقلا CSS بسیار بسیار ابتدایی بدونید یا با کلیات توضیحات ابتدای
    تاپیک که تنظیمات فیلد ها و Card ها باشه آشنایی داشته باشید.
    اگرم کلا چیزایی که تا الان نوشتم به نظرتون عجیب میاد بهتره به چیزی دست نزنید و بدید یکی دک رو براتون آماده کنه

Junior Member

دوستان اپی که برای ios هست اسمش ankiapp هست (البته رایگانش) و دوستان اینجا در مورد ankiweb حرف میزنن، این دوتا هیچ ربطی به هم ندارن و سینک نمیشن درسته؟

سلام
    پایگاه خوب با سطح intermediate به بالا چی خوبه؟

ممنون

الان معروفترين نرم افزار كه فلش كارتهاي اماده زيادي داشته باشه انكي هست؟

چرا سيستمش اينقد غير يوزرفرندلي هست؟ طول ميكشه ادم ته و توش رو در بياره

راهي هست كه بشه دو تا دِك رو با هم مِرج كرد؟

Junior Member

سلام

چطوری باید در آنکی فلش کارتی بسازم که چهار طرف رو به من نشون بده؟ از قسمت Fields چهار فیلد درست کردم به ترتیب:

1- کلمه یا عبارت
    2- معنی کلمه
    3- مثالهای کلمه
    4- ترجمه فارسی کلمه.

ولی هنگام تمرین و یادگیری فلش کارت فقط شماره های 1 و 2 رو نشون می ده که طرف رو و پشت فلش کارت هستند. در حالیکه می خوام بعد از شماره 2 به شماره 3 که مثالهای کلمه هست بره و در آخر به شماره 4 که ترجمه فارسی کلمه هست بره و نشون بده. اگر می دانید چطوری میشه فلش کارت اینطوری درست کرد لطفا بفرمائید که چکار باید کرد؟

ممنون از لطف شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط MasoudM3 نمایش پست ها
    سلام

چطوری باید در آنکی فلش کارتی بسازم که چهار طرف رو به من نشون بده؟ از قسمت Fields چهار فیلد درست کردم به ترتیب:

1- کلمه یا عبارت
    2- معنی کلمه
    3- مثالهای کلمه
    4- ترجمه فارسی کلمه.

ولی هنگام تمرین و یادگیری فلش کارت فقط شماره های 1 و 2 رو نشون می ده که طرف رو و پشت فلش کارت هستند. در حالیکه می خوام بعد از شماره 2 به شماره 3 که مثالهای کلمه هست بره و در آخر به شماره 4 که ترجمه فارسی کلمه هست بره و نشون بده. اگر می دانید چطوری میشه فلش کارت اینطوری درست کرد لطفا بفرمائید که چکار باید کرد؟

ممنون از لطف شما.

می زنی add
    بعد fields
    بعد دوباره add و فیلد 3 و 4 را برای مثال و ترجمه فارسی اضافه می کنی
    بعد cards...

بعد اینجا می تونی تو back template فیلدهای جدید را داخل دو تا }} اضافه کنی.

ببین نوشته {{back}} تو باید یک خط فاصله بندازی با <br> و فیلدهای جدید را پایین بنویسی که نمایش بده پشت کارتت. مثلن {{example}} و {{farsi}}

به جای چیزهای سبزی که نوشتم، می تونی پایین دکمه add field را بزنی، تا همون کار را ساده تر انجام بده

برای زیبایی هرچه تمام تر می تونید در قسمت styling بین پرانتزهای خمیده (یا فارسیش میشه آکولاد؟) بنویسین

کد:
    .card {
    font-size: 36px;
    background-color: #dcC8Ac;
    }

به نظر من این رنگ خوشگله. مثل کاغذ قدیمی می مونه. مثل رنگ چراغ شب (مطالعه)
    من این رنگ رو ثبت اختراع کردم، باید به پاس خدمات ازم قدردانی بشه
    من خیلی کتاب می خونم، قصدم تعریف از خوده این رنگ مثل نسکافه رو چشت نوازش می کنه.
    باز هم اگر سوالی بود، لطفن سخت نباشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    الان معروفترين نرم افزار كه فلش كارتهاي اماده زيادي داشته باشه انكي هست؟

چرا سيستمش اينقد غير يوزرفرندلي هست؟ طول ميكشه ادم ته و توش رو در بياره

راهي هست كه بشه دو تا دِك رو با هم مِرج كرد؟

سیستمش چون استیو جابز نداشتن بالای سر طراحهاش وای سه بهشون بد و بیراه بگه.

برای مرج می زنی browse
    بعد deck را انتخاب می کنی، هر کارتی دوست داشتی هایلایت می کنی، بعد منوی cards>change deck یا میانبر ctrl+D
    بعد انتخاب می کنی می خوای با کدوم deck مرج بشه. move می کنی. یعنی از مبدا به مقصد move کنی به قول حاج قاسم پنداری مرج شده. دروغ چرا تا قبر عان عان عان

نقل قول نوشته اصلی توسط BrightB نمایش پست ها
    سلام دوستان

ببخشید اگر سوالم تکراریه اما هر چی جستجو کردم تو فروم لینک های مربوط به سوالم باز نمیشد نمیدونم مشکل از کجاست؟

من فایل های MP3 از دیکشنری Merriam Webster‌را میخوام که وقتی دارم متنی را میخونم لغات سخت را به همراه تلفظ شون (که از Merriam Webster) را در انکی وارد کنم.
    چون داخل خود سایت Merriam-Webster تنها میشه لغات را گوش داد و امکان دانلود نیست ضمن اینکه من میخواهم کل MP3 لغات را داشته باشم تا وقتی به نت دسترسی تدارم هم مشکلی نداشته باشم.
    اگر به این منبع دسترسی داشته باشم حتما هر کتابی که خوندم فایل انکی که آماده کرده بودم را در سایت آپلود میکنم تا بقیه هم استفاده کنند.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

با سپاس

این که وگی سخته. بیا تو لانگمن فالت بگیرم. اون هم mp3 داره. ولی هنوز سخته ها.

ببین مثلن کلمه پرتغال. لینک دانلود فایل صوتیش از لانگمن میشه:
    https://d27ucmmhxk51xv.cloudfront.ne...?version=1.2.2

حالا موز میشه

خوب به نظر می آد بدک نیست. همه چیز عین همه، جز جای کلمه.

لکن برای سیب باید بنویسی apple1

حالا regarding

واقعا عالیه که قسمت https://d27ucmmhxk51xv.cloudfront.net در همه اینها مشترکه!

خیلی ساده شما می تونید در برنامه notepad++ لینک را وارد کنید، در 100 خط. بعد کلماتتون را دستی بنویسین و بعد آخر هر خط .mp3?version=1.2.2 را پیست کنید. برنامه notepad++ می تونه بره اتوماتیک آخر هر خط براتون اون را پیست کنه. باید یه ماکرو ضبط کنید. کلید ضبط را می زنید، یکبار کار را انجام می دید برای یک خط. بعد استپ. اون خودش تا آخر 100 تا خط تکرار می کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud3517 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چطوری میشه رنگ پس زمینه پشت و روی کارت رو جداگانه تغییر داد داخل قسمت استایل وقتی تغییر میدی پشت و روی کارت باهم تغییر رنگ میده
    من برنامه نویسی بلد نیستم البته
    اگه میشه دستورشو واسم بگذارید

قسمت front template، اولین خط بالای بالاش اضافه می کنی

کد:
    <div  style="background-color: #aabbcc;">
    آخرین خط پایین پایینش اضافه می کنی

کد:
    </div>
    برای back هم همین کار را می کنی. فقط رنگ را تغییر بده
    نهایتا در style وسط، می تونی رنگی را که برای پشت و رو با هم تغییر می داد، حذف کنی (با گذاشتن # اول خط)
    حالا رنگت حاشیه داره. در قسمت style وسطی، زیر .card اضافه کن margin:0;

اگر می خوای پشت کارت، جلو را نشون نده و کارتت دو رنگ نشه بالا و پایینش، باید {{FrontSide}} را ازش پاک کنی (حساس به حروف کوچک و بزرگ)

اگه کارتهات از بالا تا پایین رنگ نمیشن، قسمت div را که اول توضیح دادم اینطوری بنویس

کد:
    <div  style=" background-color: #aabbcc;height:100%;">
    اگه باز هم نشد بنویس

کد:
    <div style=" background-color: #aabbcc;height:1000px;">

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    می زنی add
    بعد fields
    بعد دوباره add و فیلد 3 و 4 را برای مثال و ترجمه فارسی اضافه می کنی
    بعد cards...

بعد اینجا می تونی تو back template فیلدهای جدید را داخل دو تا }} اضافه کنی.

ببین نوشته {{back}} تو باید یک خط فاصله بندازی با <br> و فیلدهای جدید را پایین بنویسی که نمایش بده پشت کارتت. مثلن {{example}} و {{farsi}}

به جای چیزهای سبزی که نوشتم، می تونی پایین دکمه add field را بزنی، تا همون کار را ساده تر انجام بده

برای زیبایی هرچه تمام تر می تونید در قسمت styling بین پرانتزهای خمیده (یا فارسیش میشه آکولاد؟) بنویسین

کد:
    .card {
    font-size: 36px;
    background-color: #dcC8Ac;
    }

به نظر من این رنگ خوشگله. مثل کاغذ قدیمی می مونه. مثل رنگ چراغ شب (مطالعه)
    من این رنگ رو ثبت اختراع کردم، باید به پاس خدمات ازم قدردانی بشه
    من خیلی کتاب می خونم، قصدم تعریف از خوده این رنگ مثل نسکافه رو چشت نوازش می کنه.
    باز هم اگر سوالی بود، لطفن سخت نباشه
    سلام ممنون که وقت گذاشتی. من متوجه نشدم و با کد بدجوری بیگانه ام و خوشم نمیاد و با راهنمای و توضیح نتونستم جواب بگیرم و چون از قبل کلیشه یا تمپلت رو دستکاری کرده بودم همه چی به هم ریخته و گیج شدم. لطف می کنی یک مثال با داده های زیر برام بسازی و اسکرین شات بگیری یا خود کد تمپلیت رو برام اینجا محبت کنی بزاری که از رو همون باقی رو خودم بسازم؟

1 - فیلد اول که لغت هست باشه: Novel
    2- فیلد دوم که تعریف اون لغت هست باشه: different from anything known before; new, interesting and often seeming slightly strange
    3- فیلد سوم که مثالهای لغت هست باشه: Job-sharing is still a novel concept and it will take a while for employers to get used to it
    (ممکنه چند تا مثال داشته باشم دوست عزیز؛ اینم در نظر بگیر که چطوری چند مثال در هر خط وارد کنم).
    4- فیلد چهارم معنی به فارسی باشه: نو، جدید، تازه

ممنون که کمک می کنی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)