صفحه 3 از 15 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 146

موضوع: یادگیری لغات با استفاده از Anki

پیش فرض پاسخ : یادگیری لغات با استفاده از Anki

نقل قول نوشته اصلی توسط Cielhaut نمایش پست ها
    سلام
    لینک دانلود دیکشنری Merriam Webster رو می تونین بذارین؟ لینکی که بتونم واس Anki ازش فایلای mp3 رو بگیرم نتونستم پیدا کنم
    فکر میکنم طبق قوانین نشه لینک گذاشت. عبارت "Webster voice package" رو در گوگل سرچ کنید صفحه اول پیدا میشه.

سلام
    من شروع کردم 504 رو با Anki می خونم فایلشم از همین فروم گرفتم ، الان 4 روزی میشه استارشو زدم ولی برنامه روزانه فقط 50 لغت واس مرور میده
    Due : تعداد کارت هایی که باید مرور شوند امروز. رو هر روز 50 نشون میده و 50 لغت رو می خونم ولی با فرداش که میام ادامه بدم لغات جلسه قبل که برام سخت بودن و یا مشکل داشتم رو اصلا تکرار نمی کنه و هر روز 50 لغت جدید دیگه واس مرور میاره و تو قسمت new واس لغت جدید چیزی نداره
    به نظرتون مشکل از کجاست؟

پیش فرض تقویم مطالعه

سلام
    من شروع کردم 504 رو با Anki می خونم فایلشم از همین فروم گرفتم ، الان 4 روزی میشه استارشو زدم ولی برنامه روزانه فقط 50 لغت واس مرور میده
    Due : تعداد کارت هایی که باید مرور شوند امروز. رو هر روز 50 نشون میده و 50 لغت رو می خونم ولی با فرداش که میام ادامه بدم لغات جلسه قبل که برام سخت بودن و یا مشکل داشتم رو اصلا تکرار نمی کنه و هر روز 50 لغت جدید دیگه واس مرور میاره و تو قسمت new واس لغت جدید چیزی نداره
    به نظرتون مشکل از کجاست؟
    من این فایل آنکی 504 که درفروم هست با این لینک :

http://www.applyabroad.org/forum/sho...450-%D9%88-504

رو دانلود کردم. مشکل در خود فایل هست. کسی که این فایل رو درست کرده موقعی که خواسته بک آپ بگیره حواسش نبوده

که دک رو ری سکجوئل کنه. یعنی هیستوری مطالعه خودش رو پاک کنه. توضیح این که :

وقتی شما در آنکی یک دک رو میسازید یا مطالعه میکنید و ... ، اگه بخواهید که از اون دک یک بک آپ بگیرید و به دوستانتون

بدید و یا در فروم برای استفاده ی اشخاص دیگه قرار بدید، باید ردی از خودتون بر کارت ها به جا نذارید.

آنکی وقتی شما یک دک رو میسازید و یا از یک دک پیش ساخته استفاده میکنید، تعداد روز هایی که گذشته، تعداد کارت هایی

که مطالعه شده، درصد جواب های درست، تایمی که برای مطالعه گرفته شده و خیلی چیز های دیگه رو در خودش ذخیره میکنه.

زمانی که قراره این دک در دسترس عموم یا یک شخص دیگری غیر شما قرار بگیره ، باید دک رو از جهت این سوابق ریست کرد.

به دو صورت انجام میشه :

روش اول ( موقع بک آپ گرفتن ) : روی File کلیک کنید.

بعد روی Export.و سپس دک مورد نظرتون رو از قسمت Include انتخاب کنید.

اگه میخواهید از تمام دک هاتون بک آپ گرفته بشه بذارید گزینه ی پیشفرض روی All Decks بمونه.

به قسمت Export Format هم کاری نداشته باشد و بذارید همون Anki Deck Package بمونه.

در قسمت زیر 2 تا گزینه ی تیکی داریم :

گزینه ی اول مربوط به همون بحث سکجوئل کارت هاست. اگر قصدتون از بک آپ گرفتن استفاده شخصی هست ، این گزینه

تیک داشته باشه. مثلا شما میخواهید ویندوز رو عوض کنید و یا فایلتون رو تو گوشیتون بریزید و ادامه ی مطالعه رو در گوشی

انجام بدید، یک اکسپورت میگیرید و سکجوئلتون رو هم با تیک زدن این گزینه حفظ میکنید که بعدا ادامه ی مطالعات فعلیتون

رو انجام بدین.

اگر قصدتون از بک آپ گرفتن انتشار و شیر کردن اون در بین دوستان و یا اینترنت هست، باید تیک این گزینه رو بردارید تا

هیستوری مطالعتون اکسپورت نشه و فقط خود نوت ها و کارت ها ( با همون استایلی که ساختید ) خروجی گرفته بشه.

گزینه ی دوم هم مربوط به صوت و تصویر و ویدیو هست. فقط دقت کنید که اگه به روش بنده پکیج صوتی دانلود کردید، صوت

ها اکسپورت نمیشن و بک آپ گرفته نمیشن. فقط و فقط نوت هایی که در یکی از فیلد های اون ها کد [sound:***.mp3]

تایپ شده، فایل صوتیشون بک آپ گرفته میشه. اما چون ما تو تنظیمات کارت این کد رو اضافه کردیم، از بک آپ گرفته شدن

صوت ها بی نصیبیم.

روش دوم : در صفحه ی اصلی روی Browse کلیک کنید. بعد از ستون سمت چپ تیتر کارت های مورد نظرتون

رو انتخاب کنید. و از سمت راست هر تعداد کارتی که میخواهید سلکت (آبی) کنید. بعد روی گزینه ی Reschedule

کلیک کنید. و گزینه ی اول رو انتخاب کنید و اوکی کنید.

اما این روش توصیه نمیشه . به این خاطر که در نمودار های Show Statistics آنکی ( در صفحه ی اصلی سمت راست بالا

علامت نمودار ) باز هم رد پای شخص قبلی و برنامه قبلی میمونه و فقط کارت ها و ریویو ها ری سکجوئل میشن.

راهکار بهتر : اگر دک پیش ساخته ای رو دانلود کردید و دیدید که هیستوری نفر قبلی باقیه، از همون دکی که تو آنکی

باز شده به روش اول بک آپی بگیرید که شامل هیستوری مطالعه نباشه. بعد این دک فعلی رو پاک کنید و بهتر اینه که

فولدر User1 یا هر نام دیگه ای که برای یوزرتون انتخاب کردید رو از آدرس X:\Users\***\Documents\Anki پاک کنید.

همچنین فایل prefs.

بعد دوباره آنکی رو اجرا کنید و بعد از انتخاب زبان، دک مورد نظری که ازش بک آپ گرفته بودین رو اجرا کنید.
    ویرایش توسط Paradoxali : December 24th, 2015 در ساعت 12:55 AM

سلام دوستان
    Anki این قابلیت رو داره که بتونیم همزمان باش writing لغات رو تمرین کنیم؟ چطور میشه اضافش کرد؟

پیش فرض تمرین Writing لغات در آنکی

سلام دوستان
    Anki این قابلیت رو داره که بتونیم همزمان باش writing لغات رو تمرین کنیم؟ چطور میشه اضافش کرد؟
    بله

با اضافه کردن کد {{type:Front}} در قسمت تنظیمات Card روی کارت.

واضحه که به جای Front باید اسم فیلدی که میخواهید املای اون رو تمرین کنید وارد کنید.

فرمت فونت و سایز و ... این قسمت هم با فرمت فیلدی که وارد میشه یکی میشه. یعنی هر تنظیماتی در فیلد Front انجام

دادید این جا اعمال میشه و نه آن چیزی که در تنظیمات کارت برای فیلد Front انجام دادید.

سلام دوستان
    بعضی از لغاتی رو که قبلا با Anki خوندم بعد از چند روز میاد تو قسمت New و به عنوان لغت جدید دوباره تکرار میشن، این عادیه یا تنظیمات مشکل داره؟

Junior Member

سلام دو تا سوال :
    1-چجوری میشه تعداد لغات روز های جدید رو کم کرد. من اشتباهی زیادش کردم ولی حالا نمیتونم کمش کنم.
    2- کتاب 1100 رو به ترتیب داشتم میخوندم اما نمیدونم کدوم قسمت رو تغییر دادم که حالا کاملا تصادفی داره لغت ها رو میپرسه. قبلا به ترتیب هفته هاش میپرسید اما الان به هم ریخته.

Junior Member

نحوه استفاده و تفسیر نمودارهای برنامه رو هم نمیدونم. اگر شرح مختصری بدین ممنون میشم .

سلام دوستان
    بعضی از لغاتی رو که قبلا با Anki خوندم بعد از چند روز میاد تو قسمت New و به عنوان لغت جدید دوباره تکرار میشن، این عادیه یا تنظیمات مشکل داره؟
    اگر یک لغت رو یک بار خونده باشید دیگه تو قسمت New نباید بیاد. احتمالا اشتباه میکنید. اگه مطمئنید تو

New میاد، احتمالا مشکلی پیش اومده چون عادی نیست. البته تا اون جایی که من میدونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahadrajabi نمایش پست ها
    سلام دو تا سوال :
    1-چجوری میشه تعداد لغات روز های جدید رو کم کرد. من اشتباهی زیادش کردم ولی حالا نمیتونم کمش کنم.
    2- کتاب 1100 رو به ترتیب داشتم میخوندم اما نمیدونم کدوم قسمت رو تغییر دادم که حالا کاملا تصادفی داره لغت ها رو میپرسه. قبلا به ترتیب هفته هاش میپرسید اما الان به هم ریخته.
    هرچند جواب سوالتون در صفحات قبل بود :

1- روبروی دک مورد نظر روی دکمه ی تنظیمات کلیک کنید/options/در قسمت new cards عدد New cards/day

تعداد رو مشخص میکنه.

2-فقط کارت های New به ترتیب نشون داده میشن، نه Review ها. برای این که مطمئن شید کارت های New

به ترتیب نشون داده میشه همون مسیر بالایی رو برید، گزینه ی بالاییش میشه Order که باید روی Show new

cards in order added باشه.
    ویرایش توسط Paradoxali : January 21st, 2016 در ساعت 05:14 PM

Junior Member

سلام دوستان
    ساعت انکی رو چجوری میشه تغییر داد. برای من دیفالتش برای روز جدید 4 بعدازظهره چجوری میتونم اینو تغییر بدم؟ مثلا بشه 8 صبح هر روز؟
    ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)