صفحه 3 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 146

موضوع: یادگیری لغات با استفاده از Anki

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : یادگیری لغات با استفاده از Anki

احتمالا آپشن گروپ فایلای دیگه هم که کار میکنید روی آپشن گروپ خودتون تنظیم شده و نه default.

وقتی آپشن گروپ رو default میکنید ، باز هم این مشکل هست ؟

پیشنهاد میکنم آپشن گروپ دکتون رو دیفالت کنید و اونی که خودتون درست کردید رو delete کنید بعد

از دک آنکیتون بک آپ بگیرید (export) و در پوشه ی آنکی در documents تون فایل pref رو دلیت کنید،‌

وارد پوشه ی نام کاربریتون در آنکی (User 1) بشید و به جز پوشه ی collection.media هر چی هست رو

دیلیت کنید و بعد

آنکی رو باز کنید و فایلتون رو import کنید و دقت کنید که آپشن گروپش default باشه. هیچ تغییری هم ندینش.

اگر تغییری میخواهید در تنظیمات بدید لطفا بگید چیا هست. بعضی از تغییرات مشکلی ایجاد نمیکنن (مثل تعداد

کارت جدید روزانه یا مرور روزانه) اما بعضی دیگه کلا الگوریتم آنکی رو تغییر میدن خصوصا ٪ ها.

نتیجه رو بفرمایید تا ببینیم حل میشه یا خیر.

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradoxali نمایش پست ها
    احتمالا آپشن گروپ فایلای دیگه هم که کار میکنید روی آپشن گروپ خودتون تنظیم شده و نه default.

وقتی آپشن گروپ رو default میکنید ، باز هم این مشکل هست ؟

پیشنهاد میکنم آپشن گروپ دکتون رو دیفالت کنید و اونی که خودتون درست کردید رو delete کنید بعد

از دک آنکیتون بک آپ بگیرید (export) و در پوشه ی آنکی در documents تون فایل pref رو دلیت کنید،‌

وارد پوشه ی نام کاربریتون در آنکی (User 1) بشید و به جز پوشه ی collection.media هر چی هست رو

دیلیت کنید و بعد

آنکی رو باز کنید و فایلتون رو import کنید و دقت کنید که آپشن گروپش default باشه. هیچ تغییری هم ندینش.

اگر تغییری میخواهید در تنظیمات بدید لطفا بگید چیا هست. بعضی از تغییرات مشکلی ایجاد نمیکنن (مثل تعداد

کارت جدید روزانه یا مرور روزانه) اما بعضی دیگه کلا الگوریتم آنکی رو تغییر میدن خصوصا ٪ ها.

نتیجه رو بفرمایید تا ببینیم حل میشه یا خیر.

اینایی که گفتین رو انجام دادم
    و این تنظیمات رو اعمال کردم:
    تو قسمت option group گزینه Add رو انتخاب کردم و واس دکم یه Option group به اسم خود دک درست کردم
    تو قسمت new cards تعداد new cards/day رو 20 گذاشتم و Easy interval رو 2 کردم
    تو قسمت review تعداد maximum review/day رو 100 گذاشتم
    بقیه تنظیمات تو حالت Default هستن
    ولی باز مشکل حل نشد!!

این تنظیماتی که شما میگید تغییر دادید که پیش فرض آنکی همینه (به جزEasy Interval که روی ۴ هست).

شما چی رو تغییر دادید ؟! مگه این اعداد برای شما متفاوت بودن ؟

پیش فرض آنکی 20 new cards/day و 100 review/day هست.

دک رو شخصی ساختم، ولی واس فایلای انکی هم که ایمپورت می کنم باز همین اتفاق میفته !!
    آپشن گروپ ها هم از هم متمایز هستن

ببخشید من این قسمتا رو اینطور گذاشتم 250 new cards/day و 450 review/day
    به هر حال بازم مشکل باقی بود!

Junior Member limboo آواتار ها

سلام، من تلفظ های وبستر رو توی فولدر کالکشن مدیای انکی ریختم و توی کارت های جدیدی که میسازم از اون وویس ها استفاده میکنم، اما وقتی میخوام کارت ها رو اکسپورت کنم و توی گوشی استفاده کنم تلفظ ها اکسپورت نمیشن، و چون حجم تلفظ ها و تعدادشون بسیار بالا هست امکان اینکه همه شون رو در گوشی بریزم نیست، دوستانی اگه راهی رو میدونن برای اتچ کردن وویس ها بصورت یکجا و خودکار و در نتیجه اکسپورت شدنشون به همراه کارت ها ممنون میشم راهنمایی کنن. تعداد کارتها زیاده و اینکه دونه دونه اتچ کنم زمان بر هست.

سلام

آقا این انکی من این پیام رو میده که توعکس پیوست آوردم. یعنی:

Anki reguires your computer's internal check to be set correctly.
    نصب مجدد هم کردم باز مشکل داره

ممنون میشم اگه کسی میدونه چکار باید بکنم راهنمایی کنه.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    <<<<<<<----------امتیاز مثبت یادتون نره

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadinodos نمایش پست ها
    سلام

آقا این انکی من این پیام رو میده که توعکس پیوست آوردم. یعنی:

Anki reguires your computer's internal check to be set correctly.
    نصب مجدد هم کردم باز مشکل داره

ممنون میشم اگه کسی میدونه چکار باید بکنم راهنمایی کنه.
    مشکل از ساعت ویندوزتون هست. به آنکی ربطی نداره. ساعت سیستمتون سینک نیست.

روی ساعت راست کلیک و adjust time و بعد internet time و بعد change settings کلیک کنید.

گزینه ی Sync باید تیک خورده باشه. یک سرور مثل time-nw.nist.gov هم انتخاب کنید و

روی update کلیک کنید دقت داشته باشید که باید به اینترنت وصل باشید.

بعد آنکی رو پاک کنید و دوباره نصب کنید. درست میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط limboo نمایش پست ها
    سلام، من تلفظ های وبستر رو توی فولدر کالکشن مدیای انکی ریختم و توی کارت های جدیدی که میسازم از اون وویس ها استفاده میکنم، اما وقتی میخوام کارت ها رو اکسپورت کنم و توی گوشی استفاده کنم تلفظ ها اکسپورت نمیشن، و چون حجم تلفظ ها و تعدادشون بسیار بالا هست امکان اینکه همه شون رو در گوشی بریزم نیست، دوستانی اگه راهی رو میدونن برای اتچ کردن وویس ها بصورت یکجا و خودکار و در نتیجه اکسپورت شدنشون به همراه کارت ها ممنون میشم راهنمایی کنن. تعداد کارتها زیاده و اینکه دونه دونه اتچ کنم زمان بر هست.
    مشکل از این جاست که عبارت پخش صوت در قسمت CARD تایپ شده. برای این که آنکی فایل های صوتی

رو بک آپ بگیره باید در یکی از فیلد ها عبارت صوتی تایپ بشه. که البته اون عبارت نباید شامل اسم فیلد باشه

بلکه باید اسم دقیق فایل صوتی روش باشه. یعنی مثلا کارتی با نام APPLE باید عبارت [sound:apple.mp3]

داشته باشه و نه [sound:{{fieldname}}.mp3].

اضافه کردن فیلد به این صورت در صورتی که بخواهید سابقه ی مطالعتون در کارت ها باقی بمونه یه کم سخت

هست یا اقلا من راه حل ساده ای براش ندارم. اما میشه کار دیگه ای کرد :

1- از دکتون بک آپ به صورت txt بگیرید. فیلد word یا کلمه تون رو توسط برنامه ای مث اکسل از مابقی فیلد

ها جدا کنید.

2- همه ی کلمات رو در یک فایل text ذخیره کنید و یک ".mp3" به انتهای همشون اضافه کنید.

3- با استفاده از cmd ویندوز و فرمان ساده ی copy میتونید تمام فایل ها رو از فولدر collection.media ی آنکی

استخراج کنید. و به گوشیتون منتقل کنید.

کل این پروسه 15 دقیقه بیشتر ازتون وقت نمیگیره !

سلام دوستان

خیلی وقت بود تو انکی با یه مشکل برخورده بودم، و هر چه تنظیمات رو چک می کردم که ایراد رو پیدا کنم فایده نداشت و با اینکه همه تنظیمات درست بودن مشکل همچنان باقی بود!!
    مشکل روند تکرار کارت ها بود یعنی اگه امروز کارتی رو با این مشخصات می خوندم

again 10m Hard 4d good 8d easy 12d

و کارت رو بلد نبودم میزدم again که کارت بیاد اول فرایند یادگیری، امااین اتفاق نمیفتاد!! و کارت با فرداش یا سری بعد که ظاهر میشد با این مشخصات بود (مشخصاتی غیر از ابتدای روند یادگیری)!!

again 10m Hard 4d good 8d easy 12d

تا اینکه با مشورت و راهنمایی دوست عزیز Paradoxali تونستم مشکل کار رو پیدا کنم (یعنی ایشون پیدا کرد)!
    مشکل این بود که روز اولی که من شروع به کارت ساختن کرده بودم 2 تا کارت ساخته بودم!! با ساختن دوکارت اگه امروز به کارت apple جواب نه داده بودم، فردا اپل قبلی ای که شیش روز پیش جواب نه بش دادم برام میومده و فکر می کردم کارت دیروز بوده !
    راه حل این مشکل اینه که (به نقل از دوست عزیزم Paradoxali ):
    برید توی browser روی دکمه ی cards کلیک کنید و card 2 رو دلیت کنید. دقت کنید فقط یک کارت باید داشته باشید. اگه میخواهید دو کارت داشته باشید باید کارت دوم فرق کنه .
    این عین این میمونه که شما در جعبه ی لایتنر از هر لغت دو تا کارتدرست کنید و بذارید داخل جعبه !

موفق و موید باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)