صفحه 6 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 146

موضوع: یادگیری لغات با استفاده از Anki

پیش فرض پاسخ : یادگیری لغات با استفاده از Anki

نقل قول نوشته اصلی توسط limboo نمایش پست ها
    سلام، من تلفظ های وبستر رو توی فولدر کالکشن مدیای انکی ریختم و توی کارت های جدیدی که میسازم از اون وویس ها استفاده میکنم، اما وقتی میخوام کارت ها رو اکسپورت کنم و توی گوشی استفاده کنم تلفظ ها اکسپورت نمیشن، و چون حجم تلفظ ها و تعدادشون بسیار بالا هست امکان اینکه همه شون رو در گوشی بریزم نیست، دوستانی اگه راهی رو میدونن برای اتچ کردن وویس ها بصورت یکجا و خودکار و در نتیجه اکسپورت شدنشون به همراه کارت ها ممنون میشم راهنمایی کنن. تعداد کارتها زیاده و اینکه دونه دونه اتچ کنم زمان بر هست.
    مشکل از این جاست که عبارت پخش صوت در قسمت CARD تایپ شده. برای این که آنکی فایل های صوتی

رو بک آپ بگیره باید در یکی از فیلد ها عبارت صوتی تایپ بشه. که البته اون عبارت نباید شامل اسم فیلد باشه

بلکه باید اسم دقیق فایل صوتی روش باشه. یعنی مثلا کارتی با نام APPLE باید عبارت [sound:apple.mp3]

داشته باشه و نه [sound:{{fieldname}}.mp3].

اضافه کردن فیلد به این صورت در صورتی که بخواهید سابقه ی مطالعتون در کارت ها باقی بمونه یه کم سخت

هست یا اقلا من راه حل ساده ای براش ندارم. اما میشه کار دیگه ای کرد :

1- از دکتون بک آپ به صورت txt بگیرید. فیلد word یا کلمه تون رو توسط برنامه ای مث اکسل از مابقی فیلد

ها جدا کنید.

2- همه ی کلمات رو در یک فایل text ذخیره کنید و یک ".mp3" به انتهای همشون اضافه کنید.

3- با استفاده از cmd ویندوز و فرمان ساده ی copy میتونید تمام فایل ها رو از فولدر collection.media ی آنکی

استخراج کنید. و به گوشیتون منتقل کنید.

کل این پروسه 15 دقیقه بیشتر ازتون وقت نمیگیره !

سلام دوستان

خیلی وقت بود تو انکی با یه مشکل برخورده بودم، و هر چه تنظیمات رو چک می کردم که ایراد رو پیدا کنم فایده نداشت و با اینکه همه تنظیمات درست بودن مشکل همچنان باقی بود!!
    مشکل روند تکرار کارت ها بود یعنی اگه امروز کارتی رو با این مشخصات می خوندم

again 10m Hard 4d good 8d easy 12d

و کارت رو بلد نبودم میزدم again که کارت بیاد اول فرایند یادگیری، امااین اتفاق نمیفتاد!! و کارت با فرداش یا سری بعد که ظاهر میشد با این مشخصات بود (مشخصاتی غیر از ابتدای روند یادگیری)!!

again 10m Hard 4d good 8d easy 12d

تا اینکه با مشورت و راهنمایی دوست عزیز Paradoxali تونستم مشکل کار رو پیدا کنم (یعنی ایشون پیدا کرد)!
    مشکل این بود که روز اولی که من شروع به کارت ساختن کرده بودم 2 تا کارت ساخته بودم!! با ساختن دوکارت اگه امروز به کارت apple جواب نه داده بودم، فردا اپل قبلی ای که شیش روز پیش جواب نه بش دادم برام میومده و فکر می کردم کارت دیروز بوده !
    راه حل این مشکل اینه که (به نقل از دوست عزیزم Paradoxali ):
    برید توی browser روی دکمه ی cards کلیک کنید و card 2 رو دلیت کنید. دقت کنید فقط یک کارت باید داشته باشید. اگه میخواهید دو کارت داشته باشید باید کارت دوم فرق کنه .
    این عین این میمونه که شما در جعبه ی لایتنر از هر لغت دو تا کارتدرست کنید و بذارید داخل جعبه !

موفق و موید باشید

Junior Member

سلام دوستان. آیا امکان استفاده همزمان انکی در گوشی و لپ تاپ هست؟ منظورم از همزمان اینه که دک ها و زمانبندیشون که در لپ تاپ بوده عینا در گوشی تکرار بشه و ازون به بعد چه از لپ تاپ استفاده بشه چه از گوشی انکی آپ دیت بشه و مثلا امروزو با لپ تاپ بخونی و فردارو با گوشی بدون اینکه به برنامه ریزی و زمانبندی لطمه ای بخوره؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنین. توی نت و حتی هلپ انکی گشتم ولی نتونستم جواب سوالمو پیدا کنم!

نقل قول نوشته اصلی توسط pariasha نمایش پست ها
    سلام دوستان. آیا امکان استفاده همزمان انکی در گوشی و لپ تاپ هست؟ منظورم از همزمان اینه که دک ها و زمانبندیشون که در لپ تاپ بوده عینا در گوشی تکرار بشه و ازون به بعد چه از لپ تاپ استفاده بشه چه از گوشی انکی آپ دیت بشه و مثلا امروزو با لپ تاپ بخونی و فردارو با گوشی بدون اینکه به برنامه ریزی و زمانبندی لطمه ای بخوره؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنین. توی نت و حتی هلپ انکی گشتم ولی نتونستم جواب سوالمو پیدا کنم!
    سلام. سینک باید بکنید. توی هلپ آنکی هم بوده خوب نگشتید :

http://ankisrs.net/docs/manual.html#...ynchronization

یه حساب میسازید در سایت. در گوشی و در لپ تاپتون سینک رو فعال میکنید از tools سپس pref سپس network .

بعد در صفحه ی اصلی کنار علامت آمار دکمه ی سینک رو در بالا سمت راست کلیک میکنید بعد آی دی آنکی وبتون رو وارد

میکنید هم در گوشی هم در لپ تاپ.

فقطم موقع سینک نیاز به اینترنته نه موقع وارد کردن یا مطالعه.

* گزینه ی اول(audio&image) با نت ضعیف مسلما توصیه نمیشه تیک بخوره.

* سینک در ورود و خروج آنکی اتومات انجام میشه( گزینه ی دو) .

* گزینه ی سوم (force) هم برای شرایط خاصی هست و به طور کلی توصیه نمیشه تیک زدنش.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بهشتی - کامپیوتر - سخت افزار

سلام.
    نرم افزار jmemorize بهتره یا anki ؟ jmemorize رو اگر رو حالت Exponenrial از روش لایتنر استفاده می کنه، ولی anki رو نمی دونم از چه منطق و روشی داره استفاده می کنه ؟اصلا به صورت پیش فرض داره از لایتنر استفاده می کنه ؟1 10 4 ربطی به منطق توانی لایتنر که 1 2 4 8 15 هست نداره

Junior Member boxmce آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil

نقل قول نوشته اصلی توسط soheildif نمایش پست ها
    سلام.
    نرم افزار jmemorize بهتره یا anki ؟ jmemorize رو اگر رو حالت Exponenrial از روش لایتنر استفاده می کنه، ولی anki رو نمی دونم از چه منطق و روشی داره استفاده می کنه ؟اصلا به صورت پیش فرض داره از لایتنر استفاده می کنه ؟1 10 4 ربطی به منطق توانی لایتنر که 1 2 4 8 15 هست نداره
    دوستان سلام سوال جناب soheildif سوال منم هست.من تازه میخوام شروع کنم ولی بین انتخاب این دو نرم افزار گیر کردم ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بهشتی - کامپیوتر - سخت افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط soheildif نمایش پست ها
    سلام.
    سلام من یک فروم برای این موضوع باز کردم :

http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7-anki-%D8%9F
    ویرایش توسط soheildif : July 23rd, 2016 در ساعت 05:56 PM

سلام . ببخشید من یه سوال داشتم . در واقع یه کمک
    امکانش هست بهترین Decks هایی که برای 504 و 400 هست رو share کنید . یعنی Decks هایی که جمع و جور باشند و شلوغ نباشه . دقیقا مثل همون نمونه ای که توی این تاپیک بود .
    یعنی ، کلمه ، معنی انگلیسی نه فارسی ، مثال ( چهارمیش رو یادم رفت ! )
    Decks های که آماده اش بود، معمولا خیل شلوغ بود و به نظرم خیلی مفید نیست .
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_2016 نمایش پست ها
    سلام . ببخشید من یه سوال داشتم . در واقع یه کمک
    امکانش هست بهترین Decks هایی که برای 504 و 400 هست رو share کنید . یعنی Decks هایی که جمع و جور باشند و شلوغ نباشه . دقیقا مثل همون نمونه ای که توی این تاپیک بود .
    یعنی ، کلمه ، معنی انگلیسی نه فارسی ، مثال ( چهارمیش رو یادم رفت ! )
    Decks های که آماده اش بود، معمولا خیل شلوغ بود و به نظرم خیلی مفید نیست .
    ممنون

سلام
    dec مورد نظر خودتون رو میتونید از کتابخونه خود انکی دانلود کنید

موفق باشید

Junior Member

سلام

paradoxali عزیز لطف میکنید در مورد نحوه وارد کردن دستور برای خواندن تلفظ لغات عکس بگزارید
    طبق دستور شما چندین بار عمل کردم نشد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)