صفحه 7 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 146

موضوع: یادگیری لغات با استفاده از Anki

پیش فرض پاسخ : یادگیری لغات با استفاده از Anki

نقل قول نوشته اصلی توسط MLD_IC نمایش پست ها
    سلام

paradoxali عزیز لطف میکنید در مورد نحوه وارد کردن دستور برای خواندن تلفظ لغات عکس بگزارید
    طبق دستور شما چندین بار عمل کردم نشد
    سلام. خدمت شما :

مرحله اول ) اکسترکت کردن پکیج صوتی بدون فولدر در پوشه ی C:\Users\Paradoxali\Documents\Anki\User 1\collection.media

* نیاز به توضیح نیست که User 1 میتونه هر چیزی باشه که شما برای اکانت آنکیتون استفاده کردید.

این جا به عنوان مثال نرم افزار winrar استفاده شده که باید بعد از کلیک کردن روی Extract to روی تب Advanced کلیک کنید و اون

عبارت رو تیک بزنید و بعد اکسترکت کنید تا پوشه با فایل های صوتی اکسترکت نشه :

تصاویر 1 و 2

مرحله دوم ) صحیح وارد کردن کلمه (بدون اسپیس یا حروف بزرگ یا هر چیز اضافه) در فیلد آنکی. مثلا این جا نام فیلد word هست.

* کلمه ی word کلمه ای است که من برای فیلد انکی انتخاب کردم. برای شما میتونه هر چیزی باشه :

تصویر 3

مرحله سوم ) وارد کردن کد تلفظ صوتی آنکی با فشردن کلید های Ctrl+Shift+N در صفحه ی اصلی آنکی و انتخاب نوت تایپی که میخواهیم

تلفظ در اون انجام بشه و کلیک روی دکمه ی Cards. حالا کد رو یا میتونید در روی کارت یا در پشت کارت وارد کنید. به عنوان مثال من در روی کارت وارد کردم (هر

طرف که کد رو وارد کنید در همون طرف تلفظ انجام میشه. مثلا اگه میخواهید تا روی کارت به شما نشون داده شد هنگام مطالعه صوت هم پخش بشه باید روی کارت

اون کد رو وارد کنید. اگه میخواهید با نشان دادن پشت کارت تلفظ پخش شه، باید در قسمت Back Template که یعنی پشت کارت، اون کد رو وارد کنید.) :

تصویر 4

کلمه ای که این جا به طور مثال میخواد تلفظش انجام شه کلمه ی ambiguous هست. اون کد وظیفه داره که ambiguous.mp3 رو از پوشه ی collection.media

پیدا کنه و صوت رو پخش کنه. در عبارت [sound:{{word}}.mp3] جای عبارت {{word}} خود نرم افزار آنکی آن کلمه ای که در فیلد word هنگام اضافه کردن کارت

نوشته شده رو جایگزین میکنه. بنا بر این شما فقط باید آدرس فیلد رو به آنکی بدید که این جا فیلد ما اسمش word هست. حالا اگه شما اسم فیلدتون مثلا بود

kalame ، باید عبارت [sound:{{kalame}}.mp3] رو وارد می کردید.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg 4.jpg (158.7 کیلوبایت, 60 views)
    • نوع فایل: jpg 3.jpg (12.3 کیلوبایت, 45 views)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg (95.3 کیلوبایت, 54 views)
    • نوع فایل: jpg 1.jpg (138.5 کیلوبایت, 57 views)
    ویرایش توسط Paradoxali : September 4th, 2016 در ساعت 02:15 PM

Junior Member

سلام،
    من از نسخه اندروید انکی استفاده می کنم. اما مشکلی که دارم اینه که من یک دک دانلود کردم و تعدادی از لغاتش رو مرور کردم اما حالا میبینم که تعداد دک های ضروری برای مطالعه ام زیاد شده و تصمیم گرفتم اون دک رو برای یه مدت متوقفش کنم تا بعدا بتونم برم و ادامه اش رو بخونم.
    آیا راهی برای انجام اینکار وجود داره؟
    مشکل بعدیم هم اینه که می خوام تعداد لغات جدید در هر روز بعضی از دک هام رو کمتر کنم اما همه با هم تغییر میکنه!

نقل قول نوشته اصلی توسط mnzri نمایش پست ها
    سلام،
    من از نسخه اندروید انکی استفاده می کنم. اما مشکلی که دارم اینه که من یک دک دانلود کردم و تعدادی از لغاتش رو مرور کردم اما حالا میبینم که تعداد دک های ضروری برای مطالعه ام زیاد شده و تصمیم گرفتم اون دک رو برای یه مدت متوقفش کنم تا بعدا بتونم برم و ادامه اش رو بخونم.
    آیا راهی برای انجام اینکار وجود داره؟
    مشکل بعدیم هم اینه که می خوام تعداد لغات جدید در هر روز بعضی از دک هام رو کمتر کنم اما همه با هم تغییر میکنه!
    سلام.

اگه شما دکی رو مطالعه نکنید برای مدتی بعد از هر چند وقت که گذشت اگه برگردید میتونید

مطالعه رو ادامه بدید و مشکلی از این بابت نیست. اما زحماتی که کشیدید در این مدت برای مطالعه ی

اون دک رو دارید با این کار از بین میبرید.

اگه منظورتون از متوقف کردن اینه که دیگه تعداد لغات جدید و مرور رو بهتون نشون نده که اذیتتون کنه

میتونید تعداد لغات جدید روزانه رو به 0 و هم چنین review ها رو هم به 0 تنظیم کنید. این جوری دیگه

هیچ عددی به شما برای اون دک نمایش داده نمیشه.

برای این کار در آپشن هر دک اگه کلیک کنید یک گزینه ای به نام option group می بینید که پیشفرض

اسمش Default هست. وظیفه ی آپشن گروپ این هست که این تنظیماتتون رو برای (تمام) دک ها

به صورت دیفالت اعمال کنه. اگه میخواهید یک دک یا چند دک تنظیماتی جدای از تنظیمات پیش

فرض داشته باشن (مثلا تعداد لغات روزانه رو از 20 که دیفالت هست روی 100 ویا 10 تنظیم کنید)،

باید برای اون دک بخصوص یک آپشن گروپ جدید ایجاد کنید :

1- رو بروی دک روی علامت چرخ دنده کلیک کنید و option رو انتخاب کنید.

2- رو بروی کلمه ی Default در قسمت Option group دوباره روی علامت چرخ دنده کلیک کنید و add.

3- نام دلخواهی برای آپشن گروپتون تایپ کنید.

4- تنظیمات تعداد لغت جدید و مرور رو برای این آپشن گروپ به خصوص مشخص کنید.

5- آپشن گروپ دک هایی که میخواهید از تنظیمات جدید بهره ببرن رو تغییر بدید (توسط کلیک روی

نوار کشویی Default و انتخاب آپشن گروپ جدید ساخته شده).

برای سوال اولتون هم یک پلاگینی هست به نام Skip Today's Reviews . در این لینک :

https://ankiweb.net/shared/info/1055110166

من تا حالا باش کار نکردم. شاید براتون قابل استفاده باشه. هرچند که توصیه میکنم یا دکی رو نخونید

یا اگه شروع به خوندن میکنید دیگه ادامه دار هر روز مرور ها رو انجام بدید. میتونید new کارت ها رو

روی 0 تنظیم کنید، اما مرور رو انجام بدید که زحمات و وقتی که در گذشته برای مطالعه ی اون دک

صرف کردید بی نتیجه نمونه.

Junior Member boxmce آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil

سلام
    چطور میشه از کل لغات یک deck خروجی متنی یا word یا pdf یا excel
    گرفت.

نقل قول نوشته اصلی توسط boxmce نمایش پست ها
    سلام
    چطور میشه از کل لغات یک deck خروجی متنی یا word یا pdf یا excel
    گرفت.
    سلام

1- Ctrl + E

2- Export format : Notes in plain text

3- Export

یه فایل متنی ساده میده که تو اکسل قابل استفاده است . بعد میشه ورد و پی دی اف هم در اورد.

اما باید یه کم فونتا و سایزا و ... رو به سلیقه ی خودتون تغییر بدید.

Junior Member boxmce آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradoxali نمایش پست ها
    سلام

1- Ctrl + E

2- Export format : Notes in plain text

3- Export

یه فایل متنی ساده میده که تو اکسل قابل استفاده است . بعد میشه ورد و پی دی اف هم در اورد.

اما باید یه کم فونتا و سایزا و ... رو به سلیقه ی خودتون تغییر بدید.
    سلام دوست عزیز
    این روشو قبلا امتحان کردم فایلش خیلی پیچیده میشه و اصلا لیست لغات توش گمه .من منظورم طوری هست که به لیست از لغات بده.
    ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط boxmce نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این روشو قبلا امتحان کردم فایلش خیلی پیچیده میشه و اصلا لیست لغات توش گمه .من منظورم طوری هست که به لیست از لغات بده.
    ممنونم
    اگه تو اکسل ایمپورتش کنید مرتب در میاد. چون هر فیلد با tab جدا شده ملاک تفکیک رو در

اکسل روی tab باید تنظیم کنید تا فیلد ها در اکسل جدا نمایش داده بشه. و همچنین

UTF-8 باید تنظیم بشه که اگه معنی فارسی هست فونت فارسی بدون ایراد باشه.

اگه کد های اچ تی ام ال هم هست درون فیلد ها به راحتی میشه با ریپلیس <*> حذفشون کرد.

راه دیگه ای وجود نداره. البته یه سری پلاگین بود که من قدیم چک کردم بسیار افتضاح عمل می کرد !

من به نظرم این روش هیچ گونه مشکلی نداره و خیلی تر و تمیز و مرتب در هر ردیف یک لغت با

فیلد هاش جدا گونه نمایش داده میشه. شاید شما اکسپورت card گرفتید و یا به اشتباه در اکسل

import کردید.
    ویرایش توسط Paradoxali : September 11th, 2016 در ساعت 03:48 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

بهترین نرم افزار برای مرور لغت انکی هست ؟یا بهتر و راحتر از انکی هم داریم؟

سلام
    من دارم یک سری مجموع لغات با anki درست می کنم. زمانی که لغات جدید وارد میکنم، لغات قبلی حذف میشن.
    اگر بخوام کاملتر توضیح بدم. به عنوان مثال من ظهر 50 تا لغت وارد یک deck کردم شب رفتم 50 تادیگه وارد همون dec کردم. دو ساعت بعد که برای مرور و یادگیری اومدم، اون لغاتی که ظهر درست کردم رو ندیدم. فردا هم که برای مرور رفتم باز اون 50 تا لغات اولیه رو ندیدم. به نظرم به طور کل حذف شده.
    علتش چیه؟
    یعنی هر دفعه که لغات اضافه می کنم این مشکل پیش می یاد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی سیستم های انرژی گرایش محیط زیست

سلام انکی رو سیستم من نصب نمیشه و یک بار نصب شد از تاریخ و زمان لبتاپم ایراد می گرفت. میشه من راهنمایی کنید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)