نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: انگلیسی در دانشگاه

پیش فرض انگلیسی در دانشگاه

سلام

دوستانی که دانشجو هستید یا بودید، سوالم این هست که آیا شما همه ی مباحث رو متوجه میشید یا کلیت موضوع رو درک می کنید ؟
    من واقعا برام جای سوال هست و یک نگرانی دارم از اینکه اگر روزی موفق شدم، آیا واقعا این توانایی رو دارم که درسها رو بتونم بفهمم
    البته قرار گیری در یک محیط باعث یادگیری میشه و این بهترین روش یادگیری زبان هست
    ولی می خوام بدونم کسی هست در این زمینه شکست خورده باشه ؟

در کل شما در چه سطحی از زبان بودید و و در سر کلاس و انجام کارهای علمیتون این موضوع چطوری برای شما حل شده ؟

ممنونم از توجهتون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انگلیسی در دانشگاه

من با اینکه نمره لیسنینگ خوبی داشتم (7.5) اما روز اول که سر کلاس رفتم خیلی گیج میزدم. البته چند روز که گذشت خوب شد و تقریبا کامل متوجه میشدم. برای اینکه دقیق تر جواب بدم باید بگم بعد چند روز تقریبا همه چی رو میتوجه میشدم. نه اینکه فقط کلیت رو بفهمم. من اون موقع IELTS 6.5 داشتم. اما پیشنهاد میکنم قبل رفتن تمرین کنین و در کل بهتره که اصلا به امید قرار گرفتن در محیط و این چیزا نباشین. خیلی ها بودن که همین حرف رو زدن و در واقع تنبلی خودشون رو توجیح کردن و وقتی که سر کلاس رفتن اذیت شدند. بهترین کار اینه که تا هنوز سر کلاس نرفتین هر چی امکان داره زبان خودتون رو تقویت کنین. اون موقع توی محیط که برین هم زودتر راه می افتین هم از درس عقب نمی افتین.

از طرف دیگه به نظر من لیسنینگ رو خیلی زود میشه راه افتاد و من به خیلی ها گفتم که اگر کار کنن اثر تمرین رو حتی توی یک هفته به وضوح خودشون میبینن.

موفق باشین.

ApplyAbroad Guru

چیزی که میشه قطعا گفت این هست که انگلیسی نیتیو اسپیکرها به ویژه افرادی که با لهجه غلیظ صحبت میکنند با هر آیلتسی برای افراد غیر انگلیسی زبان ساده نخواهد بود و مدتهای طولانی برای جاافتادن افراد در این وضعیت لازم خواهد بود. دامنه لغات بالا و تمرین قبلی کمک خواهد کرد ولی قطعا به مفهوم درک کاملی از زبان تا مدت مربوطه نخواهد بود. مکالمات روزمره حاوی نکات و مفاهیمی است که در کتابها نخواهید یافت و کسب آن به تجربه نیز به قیمت بهای زمانی است که برای یادگیری آن در محیط صرف می نمایید. به عنوان نمونه این جمله را در نظر بگیرید:
    The vehicle for that summery is under construction and will be ready by early Dec.
    این جمله را مطمینا هیچ دانشجوی غیرانگلیسی زبان بدون تجربه قبلی با هیچ آیلتسی نمی تواند به مفهوم مورد نظر استاد نیتیو در پایان یک دستورالعمل تهیه گزارش بازدید از یک سایت (پروژه) ترجمه کند. به این مفهوم که وبسایت(ویکی) که بارگزاری فایلها توسط دانشجویان باید در آن انجام شود فعلا آماده نیست و در حال آماده سازی است و تا اوایل دسامبر آماده خواهد بود. بنابراین اینکه بتوان با شرایط 100% به تمامی مفاهیم دست یافت واقعا مشکل و تقریبا در ابتدای کار نشدنی است. البته از این دست جملات و اصطلاحات و اساتید زیاد شاید نباشد ولی به هرحال اگر جملات کلیدی یا دروس کلیدی در این بین مطرح باشد به ویژه در ترمهای اول تحصیلی می تواند زمینه های ایجاد مشکلات را بیشتر نماید. اصولا اساتید غیرنیتو شاید از این نظر بهتر تلقی شوند ولی باز برای انطباق سریعتر با محیط شاید تلفیقی از هردو با توجه به توان فرد در تطبیق با محیط و زمینه های قبلی بتواند کمک کننده باشد.
    موفق باشید
    ویرایش توسط gbahrein : December 17th, 2015 در ساعت 09:02 AM
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fal نمایش پست ها
    سلام

دوستانی که دانشجو هستید یا بودید، سوالم این هست که آیا شما همه ی مباحث رو متوجه میشید یا کلیت موضوع رو درک می کنید ؟
    من واقعا برام جای سوال هست و یک نگرانی دارم از اینکه اگر روزی موفق شدم، آیا واقعا این توانایی رو دارم که درسها رو بتونم بفهمم
    البته قرار گیری در یک محیط باعث یادگیری میشه و این بهترین روش یادگیری زبان هست
    ولی می خوام بدونم کسی هست در این زمینه شکست خورده باشه ؟

در کل شما در چه سطحی از زبان بودید و و در سر کلاس و انجام کارهای علمیتون این موضوع چطوری برای شما حل شده ؟

ممنونم از توجهتون
    سلام
    من تجربه خودم رو میگم، من لیسنینگ 28 شدم و اسپیکینگ 23
    توی یکی از کلاسها مشکلی نداشتم و راحت همه چیز رو متوجه میشدم
    توی یکی از کلاسها که استاد آفریقایی بود و لحجه بخصوصی داشت و در عین حال سریع هم حرف می زد، هیچ وقت نفهمیدم که چی می گه!
    در مورد یادگیری در محیط، بله محیط تاثیر میذاره ولی این تاثیر اونقدرها هم که فکر بکنید زیاد باشه نیست. خود عدم مهارت در زبان باعث فاصله شما از محیط میشه
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)