نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: . .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 508 از 529 نخستنخست ... 8408458498499500501502503504505506507508509510511512513514515516517518 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,071 تا 5,080 , از مجموع 5282

موضوع: ویزا تحصیلی انگلستان TIER 4

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزا تحصیلی انگلستان TIER 4

سلام؛ وقت بخير
    من تازه عضو شدم و اميدوارم سؤالاتم در مورد ويزا رو در اينجا به درستي مطرح کرده باشم.

از يک دانشگاه در رده‌ي ممتاز در شهر بيرمنگام براي سپتامبر 2020 در مقطع مستر در رشته Business Analytics پذيرش unconditional گرفته‌ام و مبلغ 2000پوند پيش پرداخت رو هم واريز کردم.
    در ضمن يه اسکالرشيپ 3500 پوندي مربوط به دانشجويان برتر (فکر مي‌کنم بخاطر معدلهام) دانشگاه تخصيص داد که از شهريه‌ام کم ميشه.
    بنده و همسرم در ايران حدود 11 سال سابقه کار بانکي داريم، 34 سالمه و داراي مدرک ليسانس مديريت دولتي و فوق ليسانس مديريت بازرگاني بين‌الملل در سال 1395.
    داراي رتبه يک فارغ‌التحصيلي مدرک ليسانس در بين دانشجويان فارغ‌التحصيل دانشگاه پيام نور استان البرز.
    بليط پرواز رو از الان گرفتيم و هتل رو براي 10 روز قبل از شروع دوره رزرو قطعي کرديم تا بتونيم توي اون زمان دنبال اجاره منزل بگرديم.
    در مورد ويزا، چند مورد برام سؤال هست:

1- با توجه به اينکه هنوز طبق قوانين مبلغ تمکن بايد بر اساس نرخ Oanda باشه و نرخ آزاد بسيار متفاوته و بعضيها نظرشون اين بود که بهتره مبلغ با نرخ آزاد باشه، بنظرتون من اگه يه مبلغ بينابين رو در نظر بگيرم که از سايت Oanda بيشتر باشه ولي از مبلغ آزاد کمتر، شانسم رو چطور پيش‌بيني ميکنيد؟

2- در مورد درخواست ويزا که بايد 3 ماه قبل از شروع دوره باشه، با توجه به اينکه سفارت ذکر کرده از يک ماه قبل از شروع دوره مي‌تونيد اونجا باشين اما با پروسه‌ي درخواست سه ماه قبل از دوره و زمان‌بر بودن مراحل، آيا چنين چيزي امکان‌پذيره يعني فرصت مي‌شه که بخوان زودتر از شروع دوره ويزا رو صادر کنن؟

3- در مورد وقت گرفتن در تهران چه نظري داريد؟ به دليل شروع دوره در اواخر شهريور اگر بخوام حدوداً اواخر خرداد ماه درخواست وقت ويزا بدم ميتونم از تهران وقت بگيرم؟ چون در Pre-CAS دانشگاه کشور درخواستم رو ايران انتخاب کردم. در واقع پروسه وقت‌گيري رو تا آخر تا حالا انجام ندادم و نميدونم در آخر براي تعيين محل سفارت چطور پيش ميره..

4- در مورد بانکهاي مورد پذيرش هم که فرموديد فقط پارسيان و پاسارگاد رو قبول دارند، من توي سايتشون ديدم که يسري بانکها رو گفتن قبول ندارند و پاسارگاد و پارسيان رو هم مورد قبول اعلام کردند. خب اگر از بانک ديگري که در هيچکدام از اين دو ليست نباشه مثلا بانک آينده، تمکن بگيرم باز هم مورد قبول نيست يا ريسک داره؟ چون من ميخواستم از حساب آينده‌ساز (حساب بلندمدت يکساله با سود) تمکن بگيرم.

5- چقدر احتمال مصاحبه وجود داره؟ و با توجه به شرايطم چطور ارزيابي مي‌کنيد؟

ممنون از وقتي که براي خواندن پيامم صرف کرديد.
    ویرایش توسط m_86 : February 26th, 2020 در ساعت 12:18 PM

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز
    بابت پذیرش به شما تبریک میگویم بعضی از سوالات شما را من شاید بتوانم کمک کنم

1- با توجه به اينکه هنوز طبق قوانين مبلغ تمکن بايد بر اساس نرخ Oanda باشه و نرخ آزاد بسيار متفاوته و بعضيها نظرشون اين بود که بهتره مبلغ با نرخ آزاد باشه، بنظرتون من اگه يه مبلغ بينابين رو در نظر بگيرم که از سايت Oanda بيشتر باشه ولي از مبلغ آزاد کمتر، شانسم رو چطور پيش‌بيني ميکنيد؟

مقررات مبنا را oanda میگوید.اینجا یکی از افراد هستند که به دوستان میگویند احتیاط کنند. از دید من اگر امکان برایتان هست مبلغ ارز خیابانی را در حساب نگه دارید.

2- در مورد درخواست ويزا که بايد 3 ماه قبل از شروع دوره باشه، با توجه به اينکه سفارت ذکر کرده از يک ماه قبل از شروع دوره مي‌تونيد اونجا باشين اما با پروسه‌ي درخواست سه ماه قبل از دوره و زمان‌بر بودن مراحل، آيا چنين چيزي امکان‌پذيره يعني فرصت مي‌شه که بخوان زودتر از شروع دوره ويزا رو صادر کنن؟

3- در مورد وقت گرفتن در تهران چه نظري داريد؟ به دليل شروع دوره در اواخر شهريور اگر بخوام حدوداً اواخر خرداد ماه درخواست وقت ويزا بدم ميتونم از تهران وقت بگيرم؟ چون در Pre-CAS دانشگاه کشور درخواستم رو ايران انتخاب کردم. در واقع پروسه وقت‌گيري رو تا آخر تا حالا انجام ندادم و نميدونم در آخر براي تعيين محل سفارت چطور پيش ميره..

بلی کاملا امکان دارد اگر در فرصت سه ماهه اقدام بفرمایید هر موقع بعد ازان ویزا به دستتان رسید میتوانید سفر کنید و تشریف بیاورید.

4- در مورد بانکهاي مورد پذيرش هم که فرموديد فقط پارسيان و پاسارگاد رو قبول دارند، من توي سايتشون ديدم که يسري بانکها رو گفتن قبول ندارند و پاسارگاد و پارسيان رو هم مورد قبول اعلام کردند. خب اگر از بانک ديگري که در هيچکدام از اين دو ليست نباشه مثلا بانک آينده، تمکن بگيرم باز هم مورد قبول نيست يا ريسک داره؟ چون من ميخواستم از حساب آينده‌ساز (حساب بلندمدت يکساله با سود) تمکن بگيرم.

اصلا بانک دیگری را در نظر نگیرید. فقط همان دو. من دیده ام که کسی را فقط به خاطر اینکه از این دو بانک نامه نداشته رد کرده اند. جدید نیست ولی تا اخرین اطلاع من رویه هم تغییر نکرده است.

چقدر احتمال مصاحبه وجود داره؟ و با توجه به شرايطم چطور ارزيابي مي‌کنيد؟

من کسانی را میشناسم که اصلا مصاحبه نبوده یا کلا چنددقیقه بوده و اتفاقا
    دو ماه پیش هم برای دکتری آمدند. برای بعضی را خیلی جدی تر میگیرند. هر دو شکل مساله امکان دارد.

HTH
    نقل قول نوشته اصلی توسط m_86 نمایش پست ها
    سلام؛ وقت بخير
    من تازه عضو شدم و اميدوارم سؤالاتم در مورد ويزا رو در اينجا به درستي مطرح کرده باشم.

از يک دانشگاه در رده‌ي ممتاز در شهر بيرمنگام براي سپتامبر 2020 در مقطع مستر در رشته Business Analytics پذيرش unconditional گرفته‌ام و مبلغ 2000پوند پيش پرداخت رو هم واريز کردم.
    در ضمن يه اسکالرشيپ 3500 پوندي مربوط به دانشجويان برتر (فکر مي‌کنم بخاطر معدلهام) دانشگاه تخصيص داد که از شهريه‌ام کم ميشه.
    بنده و همسرم در ايران حدود 11 سال سابقه کار بانکي داريم، 34 سالمه و داراي مدرک ليسانس مديريت دولتي و فوق ليسانس مديريت بازرگاني بين‌الملل در سال 1395.
    داراي رتبه يک فارغ‌التحصيلي مدرک ليسانس در بين دانشجويان فارغ‌التحصيل دانشگاه پيام نور استان البرز.
    بليط پرواز رو از الان گرفتيم و هتل رو براي 10 روز قبل از شروع دوره رزرو قطعي کرديم تا بتونيم توي اون زمان دنبال اجاره منزل بگرديم.
    در مورد ويزا، چند مورد برام سؤال هست:

5- چقدر احتمال مصاحبه وجود داره؟ و با توجه به شرايطم چطور ارزيابي مي‌کنيد؟

ممنون از وقتي که براي خواندن پيامم صرف کرديد.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بابت پذیرش به شما تبریک میگویم بعضی از سوالات شما را من شاید بتوانم کمک کنم

مقررات مبنا را oanda میگوید.اینجا یکی از افراد هستند که به دوستان میگویند احتیاط کنند. از دید من اگر امکان برایتان هست مبلغ ارز خیابانی را در حساب نگه دارید.

بلی کاملا امکان دارد اگر در فرصت سه ماهه اقدام بفرمایید هر موقع بعد ازان ویزا به دستتان رسید میتوانید سفر کنید و تشریف بیاورید.

اصلا بانک دیگری را در نظر نگیرید. فقط همان دو. من دیده ام که کسی را فقط به خاطر اینکه از این دو بانک نامه نداشته رد کرده اند. جدید نیست ولی تا اخرین اطلاع من رویه هم تغییر نکرده است.

چقدر احتمال مصاحبه وجود داره؟ و با توجه به شرايطم چطور ارزيابي مي‌کنيد؟

من کسانی را میشناسم که اصلا مصاحبه نبوده یا کلا چنددقیقه بوده و اتفاقا
    دو ماه پیش هم برای دکتری آمدند. برای بعضی را خیلی جدی تر میگیرند. هر دو شکل مساله امکان دارد.

HTH

خيلي ازتون ممنونم و قطعاً از راهنماييهاتون استفاده خواهم کرد. در مورد تمکن سعيم رو ميکنم چون دو نفر هستيم و اينطوري حدود 800 ميليون بايد در حساب بانکيم باشه. بعد از درخواستم تا زمان نتيجه بايد اين مبلغ در حسابم باقي بماند؟
    و اينکه به صورت کلي شما فکر مي‌کنيد پرونده‌ي من براي اونها قابل قبول هست؟ در موارد مشابه چطور ديدين؟ خيلي مشتاقم که بتونم رشته‌اي که انتخاب کردم رو در اونجا بخونم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط m_86 نمایش پست ها
    خيلي ازتون ممنونم و قطعاً از راهنماييهاتون استفاده خواهم کرد. در مورد تمکن سعيم رو ميکنم چون دو نفر هستيم و اينطوري حدود 800 ميليون بايد در حساب بانکيم باشه. بعد از درخواستم تا زمان نتيجه بايد اين مبلغ در حسابم باقي بماند؟
    و اينکه به صورت کلي شما فکر مي‌کنيد پرونده‌ي من براي اونها قابل قبول هست؟ در موارد مشابه چطور ديدين؟ خيلي مشتاقم که بتونم رشته‌اي که انتخاب کردم رو در اونجا بخونم.
    سلام مجدد

مقررات در این مورد خیلی روشن اتفاقا هستند. ۲۸ روز باید دست کم در حساب باشد تا نامه تمکن صادر شود. و در زمان سابمیت اپلیکشن این نامه باید ولید باشد. فکر میکنم عمر نامه یک ماه است ولی مطمئن در این لحظه نیستم. قاعدتا شما میتوانید بعد از نامه تمکن پول را خارج کنید. ولی بازهم اینجا دوستان توصیه میکنند تا زمان مصاحبه دست کم و دریافت ویزا سعی شود پول در حساب باشد.

علت این همه احتیاط هم سخت گیری است که اخیرا برای مسائل مالی بیشتر شده است.

پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام مجدد

مقررات در این مورد خیلی روشن اتفاقا هستند. ۲۸ روز باید دست کم در حساب باشد تا نامه تمکن صادر شود. و در زمان سابمیت اپلیکشن این نامه باید ولید باشد. فکر میکنم عمر نامه یک ماه است ولی مطمئن در این لحظه نیستم. قاعدتا شما میتوانید بعد از نامه تمکن پول را خارج کنید. ولی بازهم اینجا دوستان توصیه میکنند تا زمان مصاحبه دست کم و دریافت ویزا سعی شود پول در حساب باشد.

علت این همه احتیاط هم سخت گیری است که اخیرا برای مسائل مالی بیشتر شده است.

پایدار باشید
    با احترام؛

سپاس مجدد بابت پاسختون

روز خوبي داشته باشيد

ApplyAbroad Guru

جواب برخی سوالات همین اخیرا داده شده اند:
    -نرخ قانونی Oanda است و من خودم ندیدم کسی رو به دلیل نداشتن نرخ آزاد رد کنند. یکی اینجا گفت دیده ولی ما تصویر نامه رد شدن رو ندیدیم ولی در صورت مصاحبه افسر ویزا میتونه به این مساله ایراد بگیره که مبلغ حساب بانکی شما عملا خیلی کمتر از رقم مورد نیازه و شما چطوری هزینه ها رو تامین میکنید؟
    -شما از سه ماه جلوتر میتونید اقدام کنید ولی ویزای شما رو معمولا از یک ماه قبل شروع دوره صادر میکنند.
    -وقت در تهران اخیرا زیاد شده و سرعتش هم بهتر شده باز تا اون موقع که حدود 3 ماه مونده ممکنه شرایط عوض شه
    -فقط همین دو بانک
    -احتمال مصاحبه با توجه به موارد اخیر بالای 50 درصده و اصلا هم فرمالیته نیست. من اخیرا اکثر رد شدنهایی که دیدم سر همین مصاحبه بوده

Junior Member

سلام؛
    خيلي ممنونم از شما بابت پاسخ كاملتون
    پس براي مبلغ تمكن با توجه به توضيحات شما، ميشه يكم بيشتر از مبلغ Oanda گذاشت و اگرم توضيحي خواستن صادقانه بگم چون توي ايران مصلحت نيست مبالغ بالا به ريال نگه داشته بشه و به روشهاي ديگه سرمايه گذاري كردم.
    يه سوال ديگه كه دارم اينكه براي مدارك سفارت، غير از مداركي كه براساس CAS بايد داشته باشم و فرم انلاين اپليكيشن، ميتونين بگين ديگه دقيقا چي لازمه؟ (اونهايي كه من ميدونم: شناسنامه، سند ازدواج و مدارك شغلي مثل گواهي اشتغال به كار، فيش حقوقي و مرخصي مدت تحصيل و سند ملكي و پرينت يكماهه حساب بانكي)
    - در مورد سند، غير از سند ملكي كه داريم، اجاره نامه جايي كه مستاجريم و رهن كامل هست رو هم ميتونيم ارائه كنيم؟ چون اون هم نوعي دارايي و تمكن مالي محسوب ميشه.

با احترام

سلام.
    من از London Business School پذیرش فول فاند با full tuition fee wavier گرفتم خدا رو شکر. مجرد هستم. برای دکتری
    میخواستم ببینم اگر دوستان لطف کنن و لیست کامل مدارک رو بگین که چیا ارائه بدیم ممنون میشم

و اینکه وقتی فول فاند هست و شهریه هم ندارم، چقدر باید برای تمکن ارائه بدم؟
    و پرینت چند ماهه باشه؟

یه نکته اینکه اگر توی حساب این بانک پاسارگاد بیایم و saving های از بانک های دیگه رو بریزیم، چجوری میشه منبع پول رو ثابت کرد؟ میشه پرینت حساب بانک دیگر رو هم برد برای اثبات؟

خصوصا در مورد مدارک مورد نیاز کمک کنین ممنون میشم. میخوام بدونم دیگه چیزایی مثل گواهی کار و .. هم مگه لازمه؟ چون دیگه تحصیل 5 ساله و فکر نمیکنم مدرک شغلی کمکی کنه.ممنون

یه سوال دیگه هم اینکه وقتی دانشگاه مدرک تافل رو قبول داره، برای سفارت هم قبوله؟ یا سفارت مثلا میگه من فقط toefl قبول دارم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

مرجع تشخیص توان زبان دانشجو اسپانسر یعنی دانشگاه است. وقتی آفر unconditional هست مشکلی برای زبان نخواهید داشت.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza1373 نمایش پست ها
    یه سوال دیگه هم اینکه وقتی دانشگاه مدرک تافل رو قبول داره، برای سفارت هم قبوله؟ یا سفارت مثلا میگه من فقط toefl قبول دارم؟

Keep Calm and APPLY ON

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)