نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: . .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 2 از 529 نخستنخست 12345678910111252102502 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 5282

موضوع: ویزا تحصیلی انگلستان TIER 4

پیش فرض پاسخ : ویزا انگلیس

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh
    نه بابا دلتون خوشه. گفتم ببینم کسی از بچه ها تقاضا ویزا داده و اگه آره چه بلایی سرش اومده. آخه سفارت هم جواب نمیده. تازه از international student office دانشگاه هم پرسیدم گفتن هنوز از ما درباره تو نپرسیدن. من فکر میکردم فرستادن اونجا ببینن نامه پذیرش و بورس کامل راسته یا نه ولی هنوز که با دانشگاه تماس نگرفتن. کسی ایده ای نداره که بعد از 9 هفته اینا دارن چیکار می کنن؟ چیو بررسی میکنن؟ آخه من 1 ماه قبل از تقاضا ویزا دانشجویی 4 روز با ویزا توریستی واسه یه کنفرانس رفتم لندن و برگشتم. دیگه اینا چی میخوان؟ application منو اینجا نتونستن تصمیم بگیرن و فرستادن لندن. تو قوانین وزارتی خوندم لندن باید تو 20 روز جواب ارجاع رو بده ولی هنوز بعد از 8 هفته از ارجاع تقاضا خبری نیست. نکنه 8 هفته میشه 20 روز من ریاضیم ضعیفه؟
    تازه به وحید هم گفتم کل زندگیم تو سفارت هست. از این طرف هم میترسم اونا تو شلوغی سفارت گم بشه( اصل همه این مدارک :پاسپورت ،مدرک تحصیلی. شناسنامه و کارت ملی کل خانواده. سند 2 تا خونه. پروانه کسب پدرم و سند فروشگاه، 3-4 کارت شناسایی دیگه از خودم مثله باشگاه پژوهشگران و .....) اگه یه بلایی سر اینا بیاد حتا بهشت زهرا بهم قبر هم نمیدن چون اصلا مدرک شناسایی ندارم.
    کسی ایده ای نداره من چه خاکی باید تو سرم بریزم؟
    نترس جوون
    من برات استراليا را مثال ميزنم
    شما بايد حداقل 3 ماه قبل از شروع كلاسها پروندت asses شده باشد و اگر هم درست بشه تا 1-2 هفته قبل از شروع كلاس بهت نميدن كه بري اونجا خوش بگذروني!(تا اونجا كه ميدونم)

بعدش هم از نظر سياسي بررسي مي كنند كه خداي نكرده .... نداشته باشي

نترس مداركت سالمه!
    فقط يكم گير بده هي به سفارت زنگ بزن!(نه هر روز ;D)

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

اولا 4کره داش آبتین
    ثانیا خوب شد که استرالیا رو مثال زدی. من علاوه بر بورس کامل خود استاد یه بورس دیگه هم گرفتم به اسم ORSAS که بورس دولتی انگلیس محسوب میشه. یکی از دوستام یه بورس دولتی از استرالیا گرفت، من کف کردم. از خود سفارت باهاش تماس گرفتن گفتن چون تو بورس دولت خودمون هستی فلان روز بیا برا ویزا. ضمنا برا خودت و خانواده لازم نیست پول ویزا بدی. مجانی
    ثالثا من 28 نوامبر تقاضا دادم. 3 دسامبر رفته لندن و هنوزم خبری نیست. تاریخ نامه ادمیشن برا 1 ژانویه بوده. حالا خدارو شکر PhD اونجا ریسرچ هست و کورس نداره و استادم هم با مرامه و میگه هر وقت اومدی اومدی من مشکلی ندارم والله الان کارم به دیفر کشیده بود.
    رابعا ........................... یکی به داد ما برسه

با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

سلام
    کسی از علمای عالیقدر نظری نداره که بنده چه نوع خاکی مناسبه بریزم رو سرم؟
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

من امروز به یکی از بچه ها که تو همین دانشگاه خودمون و همین رشته و مقطع پذیرش داشت ایمیل زدم. گفت من اوایل دسامبر از سفارت تهران اقدام کردم و 17 دسامبر بعد از 2 هفته گرفتم. 3-4 نفری هم که با من بودن حداکثر همون 2 هفته ای گرفتن. بابا کسی نظری نداره که منی که 28 نوامبری هستم چه بلایی سره application ویزام اومده؟ ???

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    USA

از اخبار موثق خبر میرسد که ویزادانشجویی انگلیس واقعا تعطیل شده. این عمو یاسین هم که همچنان منتظره....,اینایی که میگی ویزا گرفتن..جدی 2 هفته ای گرفتن؟؟
    where ignorance is bliss ....tis fool to be wise

رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

آره بابا. 1 هفته بعد از من تقاضا دادن 2 هفته ای هم اومد جوابش. الانم نشسته heriot watt داره حالشو میبره. البته اون ظاهرا مثل من full fund نبوده ( مطمئن نیستم). به هر حال من هرکوفتی هم که بوده باشم ( full, half, nime halfe majjani, pooli , boorsi ) تا حالا باید تکلیفم مشخص میشد. البته من یه تصمیم انقلابی گرفتم و میخام 4شنبه بیام شفارت ( معتاد هم شدیم از ژور بیکاری ) ببینم فرجی حاصل میشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    USA

ایشا ا.. کارت درست شه ببینم این همه ادم چه جوری از انگلیس admission گرفتین..بقیه هم مثه تو paper داشتن direct phd گرفتن؟؟؟ آخه انگار انگلیس به .ful fund MS.نمیده؟؟ هم چین چیزی درسته؟؟

رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

والا شرایط اونا بچه هارو نمیدونم. ادمیشن گرفتن از انگلیس خیلی آسونه، مهم فاند گرفتنه. این جریان فاند برا مستر هم تقریبا همه جا یکی هستش. به مستر کمتر فاند میدن چون کمتر فرصت داره برا کمک به استاد که اونم بخاد براش فاند بده. این شرایط برای مستر انگلیس سخت تره چون 1 ساله هست و فشرده تره و اگه شما درس خودتون رو پاس کنین خیلی هنر کردین و ریسرچ و کار برای استاد پیشکشتون. اما اگه برای مستر با تحقیق اپلای کنین شانستون بیشتره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    USA

پیش فرض fund انگلیس

خوب منم همینو میخوام بدونم....واسه fundواقعا امیدی نیست؟؟...این scholarship ها که واسه research degrees هست چی؟؟ نمیدن ؟؟ اونوقت باید مثلا واسه Mphil اپلای کرد؟؟

رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

د همون دیگه. باید از بورس هایی که برای دوره های تحقیقاتی هست استفاده کنی. بعضی از این ها چون توسط شرکت ها به استاد پرداخت میشه محدودیت داره در مورد کسایی مه بهشون تعلق میگیره ( مثلا UE or UK ) تعداد خیلی کمی هم برا همه هست که شما باید بری سراغ اینا. معمولا تو آگهی های سایت www.jobs.ac.uk اون بالا مینویسه که شما میتونین به عنوان international student ازش استفاده کنین یا نه !!! یه سری دیگه هم هست مثل ORSAS که بورس دولتی هست ( تفاوت هزینه بین home and international student رو جبران میکنه ) که به من هم علاوه بر بورس خود استاد، یکی هم از اینارو دادن. این جور بورس هارو بعد از این که پذیرش قطعی از دانشگاه گرفتین میتونین اپلای کنین و بر خلاف بورس استاد از همون اول نمیتونین اپلای کنین. (ORSAS رو باید دانشگاه شمارو کاندید کنه و شخصی نمیشه). اگه مثلا همین ORSAS رو بگیرین خود دانشگاه ها هم معمولا به کسایی که ORSAS گرفتن یه بورس دیگه هم میدن ( دانشگاه هریوت اسم این بورس دومش james watt هست ) این بورس دوم هم بقیه هزینه ها و کمک حدود 8000 پوند در سال رو میده که تقریبا کافیه. البته اگه بتونین قبلا از استاد بورس بگیرین اون مقدارش بیشتره ( ماله من 12600 پوند در سال ) اینجوری پوله استاد که قرار بود بره تو جیبه شما و برای شهریه شما، میتونه بره به جیب شما و بقیه بچه های گروه تا برین مثلا کنفرانس و حال کنین. ضمنا دیگه سربار استاد نیستین
    بهههههههههه این پست چی بود چی شد ;D

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)