نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: . .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 3 از 529 نخستنخست 1234567891011121353103503 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 5282

موضوع: ویزا تحصیلی انگلستان TIER 4

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    USA

پیش فرض پاسخ : ویزا انگلیس

ایول دقیقا اینارو میخواستم ...حالا فقط یه سوال...این وسط MRes دیگه چیه ؟؟فرقش با MSc چیه ؟؟ همون مستر با research ؟؟
    where ignorance is bliss ....tis fool to be wise

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

آقا این تصمیم انقلابی (مراجعه حضوری به سفارت )هم به درد نخورد. استادم ایمیل زده گفته من هر جوری بود با دفتر ویزا لندن تماس گرفتم ببینم ویزا تو کجا مونده. بهش تلفنی گفتن دست ما نیست ، دست تهرانه. به کارمند سفارت میگم ببین این ایمیل رو بخون (لندن میگه دست شماست) میگه من وقت خوندن ایمیل ندارم. با عصبانیت گفت همینی که هست. اگه دوست نداری میتونی بری یه کشور دیگه رو واسه ادامه تحصیل انتخاب کنی. اینم که تو سایت نوشته ما 20 روزه جواب میدیم به من ربطی نداره. برو بشین هر وقت اومد بهت زنگ میزنیم. این نخود چه رنگیه به نظرتون بچه ها؟
    امروز شد 71 روز. جوابی که باید 20 روزه بیاد.
    جواب شما هم بیگ باس. فکر کنم آره همونه
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

خبری شد یا نه؟

ببنم انگلیس به فول فاندا اینقدر سخت ویزا میده یا همه؟
    یعنی ا گه پذیرش خالی داشته باشیم اوضاع ویزا چجوریه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

یاسین جان

اول بگم که انشالا کارت ردیف بشه
    دوم منم یک سوال داشتم. می خواستم بدونم من مدارکمو برای Sheffield فرستادم و البته برای ORSAS. گفتن جفتشو می فرستیم برای بررسی. درخواست Apply تو رو هم می دیم دانشکده مربوط.
    چند وقت بعد اونا گفتن (تو دانشکده) مدارکت بدستمون رسیده. بعد یک سری سوال پرسیدن گفتن ما درخواست تورو ارجاع می دیم به استادا ببینیم کی می تونه باهات کار کنه.
    می خواستم بدنم این جوری امکان داره بتونم ازشون بورس بگیرم؟

ممنونت میشم
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

خواهر ها، برادر ها
    سلام علیکم
    بابا این تاپیک کوفتی رو اینقدر بالا نیارین که دارین دست رو دلم میذارین که اونم به طرز فجیعی خونه :'(
    فعلا که از ویزا من خبری نیست. الان بیشتر از 3 ماهه. دیگه استادم هم آب روغن قاطی کرده. گفته اگه این هفته هم خبری نشه ازشون به وزارت شکایت میکنم. اخه هفته پیش هم یه نامه رسمی از طرف دانشگاه فکس شد به سفارت که بابا ویزا این یتیم در راه مانده را بدهید جون عمتون
    نمیدونم جریان من چی شده ولی ویزا انگلیس معمولا سخت نیست. خیلی راحت میدن. ( از دوستام همین ماه 3 نفر در عرض 2 هفته گرفتن. حالا دقیقا نمیدونم فول بودن یا نه) .گیر انگلیس فقط اینه که باید ثابت کنی میتونی با اون هزینه های سنگین از عهده مخارج بر بیایی. اینو ثابت کنی دیگه حله. ولی خب نمیدونم شرایط من چی بوده. خود بریتیش کانسل هم تعجب میکنه. کیس من ریفر شده به هوم آفیس ( وزارت کشور ) که اونا تصمیم گیری کنن که اونا هم تو سایت نوشتن ما حداکثر ظرف 20 روز میدیم . حالا این 20 روز شده 100 روز.
    برای بورسیه هم اگه بتونی ORSAS بگیری که هزینه هات کاور میشه. ولی تا جایی که من میدونم برای ORSAS شمارو دپارتمان ( استاد ) کاندید میکنه و این کاندید ها میرن تو کمیته مرکزی تا تصمیم گیری بشه. برای همین حتما لازمه تا یه استاد شمارو تایید کنه. ضمنا وقتی استاد ها ببینن و خوشش بیاد، ممکنه از grant خودشون بهتون بورس بدن ولی خب یه خورده سخته. اگه شمارو استاد ریکامند قوی به کمیته بکنه ( بستگی به پوزیشن و مقدار ضخامت و کالیبر استاد هم داره )و سایر مدارک مثل رزومه و توصیه نامه هاتون توپ باشه، شانس خوبی برای ORSAS دارین.
    بازم ما در خدمت برو بچز گل اپلای ابراد هستیم.
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

آهان یه چیز دیگه. برای ORSAS شما باید اول پذیرش گرفته باشین بعدا برای ORSAS کاندید بشین. خود منم اینجوری شدم. اولش استاد بهم پذیرش و بورس کامل داد و بعد 2-1 ماه گفت که بیا امسال تورو کاندید کنم . اگه ORSAS بگیری دیگه لازم نیست من از پول خودم بهت بدم و میتونم با اون کامپیوتر هارو آپ کنم یا به بچه های گروه بدم تا برن مسافرت. که کاندید کرد و من ORSAS گرفتم و کلی هم خوش به حال استادم شد. تازه منم از سر منت استاد بیرون اومدم

ضمنا ORSAS تفاوت بین هوم استودنت با اینترنشنال رو فقط کاور میکنه ولی بیشتر دانشگاه هایی که تو ORSAS عضو هستند خودشون اگه شما ORSAS بگیرین، اتوماتیک بهتون یه بورس جدا از طرف دانشگاه میدن که بقیه هزینه ها + زندگی رو میده. مثلا اسم این بورس تو دانشگاه ما James Watt Scholarship هست.

البته گرفتن ORS کلا کار بسيار سختيه چون هر دانشگاه سهميه محدودي داره. مثلا دانشگاه cambridge که بيشترين سهميه رو داره فقط به 100 نفر ميده در حاليکه فقط 1500 نفر از طرف 51 دانشکده کانديد ميشن و همشونم پذيرش گرفتن از دانشگاه. چيزي که تو اينجا مهمه اعتبار دانشکده اي هستش که ازش پذيرش گرفتين+ رنکينگ شما در دانشکده که مستقيما به نامه حمايت استادتون بستگي داره. به نظر من اگر استادي شما را بخواد قطعا سعي ميکنه بهترين توصيه نامه را براتون بنويسه. از طرفي ORS معتبرترين نوع بورس در UK هست و کساني که ORS مي گيرند شانسشون براي گرفتن بورس مکمل بالاست.

موفق باشيد.

اقا این ORSAS فقط برای PhD هست؟
    یعنی من که لیسانسم؟؟!!!

رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

ORS برای دانشجو های تحقیقاتی هست. مستر با تحقیق یا دکترا. که خب البته در دکترا به علت حمایت بیشتر اساتید، شانس گرفتنش بالاتره

رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

سلام بچه ها
    یه چیزی رو من الان فهمیدم (سر خودم کلاه رفته و پول دادم برای ویزا، نمیدونم وقتی هم ویزا بیاد، پول رو بر میگردونن یا نه. چون اون موقع که تقاضا ویزا داده بودم هنوز ORS نگرفته بودم و روی بورس استاد بودم) ولی اگه بتونین ORSAS بگیرین، ویزا مجانی هست و لازم نیست پولی بدین برای ویزا. مثل من نشین 200000 بدین برای ویزا. ضمنا تقاضای ویزا با اولویت بررسی میشه. یه سری بورس های دیگه ( از جمله شوینینگ ) هم شامل این قانون میشن که میتونین اینجا ببینین.
    ضمنا ما کماکان در حال رکورد شکنی ویزا انگلیس هستیم. 100 روز.

http://www.ukvisas.gov.uk/servlet/Fr...=1039457366757

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)