نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: . .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 327 از 529 نخستنخست ... 227277317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337377427 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,261 تا 3,270 , از مجموع 5282

موضوع: ویزا تحصیلی انگلستان TIER 4

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : ویزا تحصیلی انگلستان TIER 4

نقل قول نوشته اصلی توسط arash3 نمایش پست ها
    بچه ها یه خبر خوب قانون جدید شامل ویزای دانشجویی افرادی که از دانشگاه های Highly Trusted Sponsors ( اکثر دانشگاه های معتبر بریتانیا ) پذیرش گرفته باشند نمی شه. یعنی همچنان تست سنتر های داخلی برای ویزای دانشجویی معتبر هستند
    لطفا اشتباه راهنمایی نکنید. باید دانشگاه در این مورد نظر بده و برداشت شما از سایت آیلتس اشتباهه. فقط در صورتی که دانشگاه قبول کنه در CAS قید کنه ارزیابی توسط خودش انجام شده میشه از تست سنترهای ایران استفاده کرد. برای این مورد باید با دانشگاه مورد نظر مکاتبه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    لطفا اشتباه راهنمایی نکنید. باید دانشگاه در این مورد نظر بده و برداشت شما از سایت آیلتس اشتباهه. فقط در صورتی که دانشگاه قبول کنه در CAS قید کنه ارزیابی توسط خودش انجام شده میشه از تست سنترهای ایران استفاده کرد. برای این مورد باید با دانشگاه مورد نظر مکاتبه کنید.
    خسته نباشید دوستان
    من واسه 30 می ایلتس ثبت نام کردم توی ایران و مقصدمم انگلیس واسه دکترا هست..با این تفاسیر حالا این امتحان رو بدم یا نه? کنسلش کنم? میشه روی مکاتبه با دانشگاه و متقاعد کردنشون به اینکه توی CAS قید نکنن حساب کرد?

Junior Member

میدونم که حساسیت روی پرونده ام زیاد است ولی چطوری میتونم ریسک رفیوز مجدد رو کم کنم؟ چون هر دو دفعه قبل از interview ایراد گرفتن .لطفا کمکم کنید چون خیلی برام مهمه .

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ios نمایش پست ها
    میدونم که حساسیت روی پرونده ام زیاد است ولی چطوری میتونم ریسک رفیوز مجدد رو کم کنم؟ چون هر دو دفعه قبل از interview ایراد گرفتن .لطفا کمکم کنید چون خیلی برام مهمه .
    صادقانه نمیتونید. پروندتون مشکوکه. دوبار با فاصله کم رد شدید. کار زیادی نمیشه کرد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط everlast228 نمایش پست ها
    خسته نباشید دوستان
    من واسه 30 می ایلتس ثبت نام کردم توی ایران و مقصدمم انگلیس واسه دکترا هست..با این تفاسیر حالا این امتحان رو بدم یا نه? کنسلش کنم? میشه روی مکاتبه با دانشگاه و متقاعد کردنشون به اینکه توی CAS قید نکنن حساب کرد?
    شما اول با دانشگاه ها صحبت کنید و بعد امتحان رو بدید.

دوست عزیز شما مثل اینکه کامنت ها رو دقیق نمی خونید و جواب می دید!! من گفتم قانون جدید شامل ویزای تحصیلی نمی شه. قانون جدید یعنی چی ؟ یعنی قانونی که می گه شما برای گرفتن ویزای بریتانیا باید تو مراکز مورد تایید یا همون approve شده امتحان بدید. خب کجای این چیزی که من گفتم اشتباهه، می شه توضیح بفرمایید؟ !؟

من حرفی از دانشگاه زدم؟ من فقط در مورد ویزا صحبت کردم. این که باید با دانشگاه هماهنگ کنید که چیز جدیدی نیست. همه هم اینو می دونن. نیازی به تاکید نیست. دانشگاه ممکنه از شما خیلی چیزا بخواد یکیش هم می تونه امتحان دادن تو سنتر های جدید باشه.

اگر خوب کامنت بنده رو ملاحظه کرده بودید این قسمت هایی که نوشتم معنیش همینه
    ......... unless the institution has additional requirements...........

...... are required to meet the English language level set by the institution........

اتفاقا اون چیزی که شما گفتید به نوعی اشتباهه.
    فقط در صورتی که دانشگاه قبول کنه در CAS قید کنه ارزیابی توسط خودش انجام شده میشه از تست سنترهای ایران استفاده کرد. .
    طبق قانون جدید دو حالت بیشتر وجود نداره : یا دانشگاه به شما پذیرش می ده و تو CAS شما قید می کنه که زبان شما رو ارزیابی کرده یا اینکه کلا به شما پذیرش نمی ده. حالت وسطی نداریم. طبق قانون جدید اگر شما از یک دانشگاه HEI پذیرش داشته باشد، دانشگاه به شما یک نامه ( مجزا از CAS) می ده که توش نوشته زبان شما ارزیابی شده. سفارت از شما هیچ مدرک زبانی نخواهد خواست. اینطور نیست که مثلا دانشگاه به شما پذیرش بده ولی اون نامه رو بهتون نده و ارزیابی زبان شما رو به عهده سفارت بگذاره!

نقل قول نوشته اصلی توسط everlast228 نمایش پست ها
    خسته نباشید دوستان
    شما دانشگاهی که می خواهید برید رو بفرمایید من خدمتتون عرض می کنم می تونید ایران امتحان بدید یا نه؟

ApplyAbroad Guru

دوست عزیز شما مثل اینکه کامنت ها رو دقیق نمی خونید و جواب می دید!! من گفتم قانون جدید شامل ویزای تحصیلی نمی شه. قانون جدید یعنی چی ؟ یعنی قانونی که می گه شما برای گرفتن ویزای بریتانیا باید تو مراکز مورد تایید یا همون approve شده امتحان بدید. خب کجای این چیزی که من گفتم اشتباهه، می شه توضیح بفرمایید؟ !؟

من حرفی از دانشگاه زدم؟ من فقط در مورد ویزا صحبت کردم. این که باید با دانشگاه هماهنگ کنید که چیز جدیدی نیست. همه هم اینو می دونن. نیازی به تاکید نیست. دانشگاه ممکنه از شما خیلی چیزا بخواد یکیش هم می تونه امتحان دادن تو سنتر های جدید باشه.

اگر خوب کامنت بنده رو ملاحظه کرده بودید این قسمت هایی که نوشتم معنیش همینه

اتفاقا اون چیزی که شما گفتید به نوعی اشتباهه.

طبق قانون جدید دو حالت بیشتر وجود نداره : یا دانشگاه به شما پذیرش می ده و تو CAS شما قید می کنه که زبان شما رو ارزیابی کرده یا اینکه کلا به شما پذیرش نمی ده. حالت وسطی نداریم. طبق قانون جدید اگر شما از یک دانشگاه HEI پذیرش داشته باشد، دانشگاه به شما یک نامه ( مجزا از CAS) می ده که توش نوشته زبان شما ارزیابی شده. سفارت از شما هیچ مدرک زبانی نخواهد خواست. اینطور نیست که مثلا دانشگاه به شما پذیرش بده ولی اون نامه رو بهتون نده و ارزیابی زبان شما رو به عهده سفارت بگذاره!
    بخشی از حرفهای شما درسته و من مشکلی با اون ندارم ولی اینکه شما با قاطعیت دارید میگید و در همین کامنت بالا هم به یکی گفتید نام دانشگاه رو بگید تا من بگم میشه تو ایران امتحان داد یا نه کاملا اشتباهه. چون باز همه چیز به دانشگاه برمیگرده و همونطور که خودتون هم گفتید دانشگاه ممکنه باز هم بخواد شما در تست سنترهای قابل قبول امتحان بدید و اتفاقا وقتی قانون جدیدی میاد بعضی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی کاسه داغ تر از آش میشند و سخت گیری رو بیشتر میکنند تا فردا ایرادی کسی به اونها نگیره. همه متقاضیان اول باید با دانشگاههایی که میخواند پذیرش بگیرند تماس بگیرند و اگه اونها تایید کردن به صورت کتبی که آیلتسهای داخل ایران براشون قابل قبوله اون موقع برند ثبت نام کنند. در غیراینصورت فقط هزینه الکی دادن و ممکنه دانشگاه چیز دیگه ای بخواد. بچه ها رو حساب این کامنتها میرند تصمیم میگیرند و این قاطعیت شما که با تناقض همراهه میتونه برای بعضیها گرون تموم شه. شما که دانشگاه نیستید بتونید بگید مورد نیاز هست آیلتس در تست سنتر قابل قبول یا خیر؟

در ضمن در صورتیکه دانشگاه قبول کنه نیازی به مدرک جداگانه نیست و دانشگاه در CAS این رو قید میکنه و شما لازم نیست نامه ای جداگانه ارایه کنید. حالا اگه دانشگاهی دوست داشت نامه جداگانه هم بده خوب مساله ای نیست.
    Where you are following a course of study at NQF 6 or QCF 6 or SCQF 9 or above with a sponsor that is a UK HEI, your sponsor may choose its own method to check that you are competent in English language at a minimum of CEFR level B2 in each of the four components. The sponsor must confirm that you are proficient to the required level on your CAS. You do not need to send in any documents to support this.
    همیشه در امور مهاجرتی بهتره احتیاط بیشتر بکنید تا فردا هزینه بیشتری ندید.
    ویرایش توسط houman1979 : April 17th, 2015 در ساعت 02:39 PM

ApplyAbroad Guru

من مدارک جدید منتشره توسط UKVI رو مطالعه کردم که بعضی از اونها همین دو سه روز پیش منتشر شدن مثل ضمیمه A قانون مهاجرت که مهمترین سند در این بحثه. جمع بندی من به این صورته:
    1-دانشجویانی که در موسسات آموزشی غیر HEI مثل کالجها یا برای دوره های زیر سطح NQF 6 که میشه زیر سطح کارشناسی اقدام میکنند باید امتحان آیلتس در مراکز معتبر که هیچ کدوم در ایران نیستند داده بشه. در زمان ثبت نام باید امتحان IELTS for UKVI رو انتخاب کنید
    2-دانشجویانی که برای دوره های کارشناسی به بالا در مراکز آموزشی HEI اقدام میکنند نیازی به شرح مشخصات IELTS در CAS نیست و فقط دانشگاه باید در CAS بگه که شما در سطح B2 هستید. درنتیجه ممکنه بعضی دانشگاه ها برای این مساله از شما بخواند که در تست سنتر مورد تایید امتحان بدید و بعضیها نه. این مساله به خود دانشگاه بستگی داره. بعضی از دانشگاه ها در سایتهاشون این موضوع رو توضیح دادند. تجربه نشون داده در ماه های اولیه بعد از تغییرات وسیع در قوانین کمی طول میکشه تا قانون جا بیفته پس بهتره همه متقاضیان قبل از ثبت نام با دانشگاه های مورد نظر مکاتبه داشته باشند که آیا تست سنترهای ایران قبوله یا نه. بخصوص برای دانشگاه هایی که در سایتشون چیزی نگفتند این موضوع رو حتما انجام بدید. به احتمال زیاد در بلند مدت همه دانشگاه ها به این سمت میرند که تمام آزمونها رو قبول داشته باشند ولی این چند ماه مهم هستند.
    3-برای کسانی که برای ویزاهای غیردانشجویی مثل ازدواج، کار و سرمایه گذاری اقدام میکنند باید امتحان در تست سنتر مورد تایید داده بشه.

دوست عزیز شما همچنان کامنت های من رو خوب مطالعه نمی کنید. باز هم تاکید می کنم من در مورد ویزا صحبت می کنم نه در مورد الزامات دانشگاه.
    یک دانشگاه ممکنه از شما بخواد برید تو یه کشور خاص مثلا اوگاندا امتحان بدید! شما اگر بخواید از اون دانشگاه پذیرش بگیرید موظفید برید اوگاندا امتحان بدید ولی این ربطی به ویزا و سفارت و قوانین اداره مهاجرت نداره. شما موظفید خواسته های دانشگاه رو برآورده کنید. یه دانشگاه هم ممکنه از شما بخواد تو سنترهای جدید امتحان بدید. ولی سفارت مطلقا از شما مدرک زبان نخواهد خواست.

بخشی از حرفهای شما درسته و من مشکلی با اون ندارم ولی اینکه شما با قاطعیت دارید میگید و در همین کامنت بالا هم به یکی گفتید نام دانشگاه رو بگید تا من بگم میشه تو ایران امتحان داد یا نه کاملا اشتباهه.
    بچه ها رو حساب این کامنتها میرند تصمیم میگیرند و این قاطعیت شما که با تناقض همراهه میتونه برای بعضیها گرون تموم شه. شما که دانشگاه نیستید بتونید بگید مورد نیاز هست آیلتس در تست سنتر قابل قبول یا خیر؟
    نگفتید کدوم بخش از حرف های من متناقضه؟ بله من باز هم می گم شما اسم دانشگاه رو بفرمایید من می رم چک می کنم. قرار نیست از خودم چیزی در بیارم. باور ندارید بفرمایید اینم چند نمونه محض اطلاع شما :
    1- دانشگاه آکسفورد
    http://www.ox.ac.uk/admissions/under...e-requirements

Please note that the English language test you take does not need to be listed on the Home Office SELT (Secure English Language Tests) list as this only applies for students who want to study a course below degree level.
    خیلی به طور واضح توضیح داده که نیازی نیست حتما تو مراکز جدید امتحان بدید. پس خیلی قاطعانه می شه گفت دوستانی که می خوان آکسفورد اپلای کنن می تونن تو ایران امتحان بدن!!

2- دانشگاه ادینبورگ
    http://www.ed.ac.uk/schools-departme...h-requirements
    Once you have proved to the University that you meet the required standard of English, we will write on your CAS that we have assessed your English language ability, and you do not need to submit any documents to prove your English skills when you make your visa application

http://www.ed.ac.uk/studying/international/english/selt
    The government allows universities to accept English language qualifications that are not on the approved SELT list for entry to degree-level study.

This means that from the 6 April 2015, the University of Edinburgh will continue to accept all of the English language qualifications listed below, including all IELTS qualifications
    پس خیلی قاطعانه می شه گفت دوستانی که می خوان ادینبورگ اپلای کنن می تونن تو ایران امتحان بدن!!!

3- دانشگاه queen mary
    http://www.qmul.ac.uk/international/...requirements//

On April 6th 2015 the UKVI introduced new English language guidance for International students requiring Tier 4 immigration permission to study in the UK. If you are coming to Queen Mary to study an undergraduate, postgraduate or Pre-Masters programme then you are NOT affected by this change

پس خیلی قاطعانه می شه گفت دوستانی که می خوان کویین مری اپلای کنن می تونن تو ایران امتحان بدن!!!

4- دانشگاه city university london
    http://www.city.ac.uk/study/postgrad...e-requirements

Please note, City University accepts IELTS tests taken at test centres that are not included on UKVI's SELTS list.

!!!قاطعانه!!!

5- دانشگاه کاردیف
    http://www.cardiff.ac.uk/for/prospec...uirements.html

IELTS for UK Visas Immigration (offered by the IELTS SELT Consortium) is not required for Undergraduate or Postgraduate courses. Cardiff University will accept all IELTS (Academic) tests from any IELTS test centre
    برای این دانشگاه می تونین تو ایران امتحان بدید.

6- دانشگاه منچستر
    http://www.manchester.ac.uk/study/in...-requirements/

Also from 6 April only IELTS tests taken in specific centres will be acceptable for foundation, pre-sessional English and English for University Study courses. For all other courses, the University will continue to accept IELTS irrespective of the test centre at which it was taken

7- دانشگاه شفیلد
    https://www.sheffield.ac.uk/admissions/selts

the University of Sheffield intends to continue to accept all the qualifications listed on our English language requirements webpages, including all IELTS qualifications, for direct entry to its undergraduate and postgraduate degree courses

8- دانشگاه لیدز
    http://www.leeds.ac.uk/info/125196/a...y_requirements
    Please note that we are able to accept all of the above English language qualifications for entry to undergraduate and postgraduate study, including IELTS from both Secure English Language Test (SELT) and non-SELT test centres.

9- دانشگاه Leicester
    http://www2.le.ac.uk/study/english/visa

These Government regulations require a minimum test score in four components - Listening, Speaking, Reading and Writing - of a Secure English Language Test (SELT) approved by UK Visas and Immigration (UKVI).
    برای اپلای تو این دانشگاه فعلا نمی تونین تو ایران امتحان بدید.

10- دانشگاه st-andrews
    https://www.st-andrews.ac.uk/elt/entry/selt/

Although as a Highly Trusted Sponsor under Tier 4 the University can waive this requirement, this will be in exceptional circumstances only, and in line with UKVI guidance. Our strong recommendation is therefore that you take one of the approved tests before you apply.
    برای اپلای تو این دانشگاه فعلا نمی تونین تو ایران امتحان بدید.

جناب houman1979 وقتی می شه قاطعانه حرف زد لزومی نداره با حرف های دو پهلو خودمون و دیگران رو دچار سر در گمی کنیم!

بزارید یه جمع بندی کنیم
    یه اتفاق خیلی ساده افتاده یه قانونی تغییر کرده اما متاسفانه عملکرد بد سایت اداره ی مهاجرت بریتانیا باعث سردرگمی خیلی از دانشجوها و دانشگاه ها شده. قضیه از این قراره که طبق قانون جدید از 6 آپریل برای گرفتن هر نوع ویزایی غیر از ویزای تحصیلی(اونم با شرایط خاص) شما ملزم هستید تا در یکی از تست سنترهای مورد تایید (یا همون approve شده ) امتحان بدید. متاسفانه در فایل پی دی افی که لیست تست سنترهای مورد تایید رو ذکر کرده اشاره ای به این که ویزای تحصیلی استثناست نشده
    https://www.gov.uk/government/upload...ntres_v3_0.pdf
    بعضی از دانشگاه ها هم این فایل رو مبنا قرار دادن و اعلام کردن که دانشجوها باید تو این تست سنترها امتحان بدن. در حالی که تو بخش دیگه ای از سایت متن کامل قانون جدید قرار داده شده که بخش مربوط به ویزای تحصیلیش تو این آدرس هستبند 116 می گه اگر شما از دانشگاهی پذیرش داشته باشید که HEI باشه(و چند شرط دیگه) ، اداره مهاجرت بریتانیا سنجش مهارت زبان شما رو به عهده دانشگاه می گذاره و برای صدور ویزا از شما هیچگونه مدرک زبانی نمی خواد. فقط باید در CAS صادر شده از طرف دانشگاه قید بشه که مهارت زبان شما مورد تایید هست.

بنابراین به طور خلاصه اگر :
    1- برای مقطع کارشناسی یا بالاتر اقدام می می کنید
    2- دانشگاهی که می خواهید اپلای کنید توی لیست زیر قرار داره :
    https://www.gov.uk/government/upload...2015-04-17.pdf
    3- دانشجوی رشته زبان انگلیسی نیستید
    4- دانشگاه برای شما دوره های pre-sessional درنظر نگرفته و پذیرش شما کاندیشنال روی زبان نیست

در این صورت نیازی نیست که حتما تو تست سنترهای جدید امتحان بدید مگر اینکه دانشگاه از شما همچین چیزی بخواد

امیدوارم با این توضیحات مساله براتون روشن شده باشه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)