نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: . .

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 457 از 529 نخستنخست ... 357407447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467507 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,561 تا 4,570 , از مجموع 5282

موضوع: ویزا تحصیلی انگلستان TIER 4

پیش فرض پاسخ : ویزا تحصیلی انگلستان TIER 4

سلام دوستان. من کارهایی رو که برای درخواست ویزای دانشجویی انجام دادم میگم. امیدوارم بکارتون بیاد. برای دریافت ویزای دانشجویی انگلستان بعد از دریافت نامه CAS از دانشگاه از طریق سایت گاو دات یو. کی. اقدام کنین. در ابتدا یک فرم هست که با اطلاعات شخصی و مشخصات نامه CAS پر میکنین و بعد که به قسمت های بعدی فرم میرید شما رو به سایت دیگری هدایت میکنن تا هزینه بیمه خودتون رو در مدت تحصیل بپردازین. این هزینه 150 پوند در سال برای ویزای تحصیلی و در صورت عدم دریافت ویزا قابلیت پس گرفتن هم داره.

بعد که هزینه بیمه رو پرداخت کردین دوباره به سایت اصلی برمیگردین و اونجا محل و تاریخ مصاحبتون رو انتخاب میکنین. ایرانیها برای ویزای دانشجویی فقط میتونند در ایران، امارات و ترکیه مصاحبه بشن ولی برای ویزای توریستی به هر سفارتی میتونن برن. اگر شهر مورد نظرتون تو لیست نیست معنیش اینه که یا وقت ها پر هست یا هنوز باز نشده. زمانی هم که زمان و مکان مصاحبرو انتخاب کردین تا یک مدت محدودی(فکر میکنم 3 ساعت) وقت دارین هزینه اپلیکیشن فی 487 دلاری رو پرداخت کنین.
    بعد از اینکه اپلیکیشن کامل شد سایت یک نسخه از اپلیکیشن و مدارک لازم برای ویزا رو میزاره دانلود کنین که توش آدرس محل مصاحبه هم ذکر شده.

مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی انگلستان:

گذرنامه

شناسنامه

گواهی موجودی و گردش حساب و مدارکی که نشان دهنده منشا پول شما باشد. سعی کنید مدارک بانکی را از بانک هایی ببرین که دولت انگلستان تایین میکند. هزینه تحصیل و زندگی لااقل 28 روز در حساب باشد و گواهی بانکی نیز قدیمی تر از یکماه نباشد.

اگر خانواده هزینه تحصیل شما را میپردازد نامه ای از والدین که نشان دهد هزینه تحصیلتان را میپردازند و مدارکی که نشان دهنده رابطه خویشاوندی شما باشد.

اصل و ترجمه هر مدرکی که به دانشگاه داده شده تا نامه CAS صادر شود. مثال: دانشنامه و ریز نمرات

شماره تماس سفارت انگلستان: 64052000 - ساعت کار باجه فقط دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 9 تا 12
    آدرس ایمیل سفارت: consular.iran@fco.gov.uk

دوستان براي دريافت ويزا آيا سفارت مدرك زبان آيلتس را مي خواهد؟
    من از دانشگاهي بدون آيلتس پذيرش گرفتم . البته كه تا آخر شهريور مي خواهم امتحان آيلتس بدهم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط storagemeter نمایش پست ها
    سلام، بله اسپانسر اسم دانشگاه رو بنویسین.
    ایام بکام.
    خیلی ممنون از لطفتون.

Junior Member

سلام . من الان دارم فرم ویزا tier 4 رو پر میکنم و به چند تا مشکل برخوردم. ممنون میشم دوستان هرچقدر که میتونن راهنماییم کنن. فقط شرایطم این هست که یه بورس از دانشگاه دارم که هزینه living costs و مقداری از شهریه رو پوشش میده و هم در cas و هم در نامه دانشگاه قید شده/ خودم هم در حساب بانکی به اسم خودم مابه التفاوت شهریه به اضافه مبلغی پول که به خاطر نوسانات ارزی میشه رو گذاشتم که تصادفا همون مقدار 9135 پوند هزینه living costs میشه. سوالاتم:

1- Are all of the maintenance funds required for this application in a bank account with your name on it? Yes/No

ازونجایی که هزینه زندگی رو بورس دانشگاه میده ولی مقداری هزینه شهریه تو حسابمه، جواب سوال بله میشه یا خیر؟

2- در قسمت future official financial sponsor:
    If you are being wholly sponsored by an official financial sponsor how will you prove this?
    . My Tier 4 sponsor has confirmed this information on my CAS
    . Letter of official financial sponsorship
    . I am not being wholly sponsored

جوابش آخرین گزینه است؟

3- در قسمت Your Travel History:

Which country did you visit? What was the reason for your visit? Tourism, Business, To study, Transit, Other reason

دوستان من یکی دوبار از طریق فرودگاه هلند به کشور دیگه ای رفتم که البته نیاز به ویزای ترانزیت هلند هم نداشت. آیا با این حساب باید به این سوال جواب بدم و گزینه ترانزیت رو انتخاب کنم یا خیر؟

4- در بخش documents showing the required maintenance fund، اگر هم گردش بگیرم و هم نامه بانکی تمکن، باید هر رو دو گزینه رو بزنم؟

Statements from a personal bank or building society account.
    Letter from a bank, building society or other recognised financial institution.

در سوال بعدی که گفته add another financial document، میتونم گزینه yes رو انتخاب کنم و بعد نامه بورس دانشگاه رو به عنوان مدرک به سفارت تحویل بدم؟

پیشاپیش ممنون. منتظرم

Junior Member

سلام دوستان
    من به خاطر یکسری مشکلات دارم دیر برای ویزا اقدام می کنم. آیا اگر از تاریخ شروع دانشگاه که 15 سپتامبر هست بگذره و ویزا گرفتنم به بعد از این تاریخ بیفته (اگر بگیرم یکی دو هفته بعد از این تاریخ میشود) آیا سفارت به من ویزا میده یا اینکه ممکنه بگه از وقت شروع ترم گذشته و ویزا رو رد کنه؟

با سلام خدمت دوستان.
    تمام کاهایی که در پست قبلیم گفتم رو میتونین انجام بدین ولی الان که از TLScontact آنکارا برگشتم نکات دیگری رو هم براتون میگم:

برای سفر به آنکارا میتونین از راه زمینی استفاده کنین. بلیط زمینی قیمت روز 250000 تومن هستش که فقط یکطرفه بهتون میفروشن. سعی کنین در راه رفت با راننده هماهنگ کنین برای برگشت که هم جاتون رزرو باشه که زود برگردین هم اگر شد بهش ریال بدین وگرنه بلیط برگشت رو باید با قیمت حدوداً 190 لیر از ترمینال بخرین. اتوبوس شما رو در ترمینال آشتیک آنکارا پیاده میکنه و با مترو هر جا دوست داشتین میرین. فقط بهتره ریال بدین و کمی لیر در هنگام خروج از مرز ایران بگیرین چون برای صرافی باید برین بیرون ترمینال آشتیک. بعداً میتونین دلار یا یوروتونو داخل شهر چنج کنین.

برای ویزا تشریف بردین این مدارک رو هم اضافه بر چیزهایی که قبلاً گفتم اگر در توان بود ببرین:

ترجمه سند ملک در ایران اگر به اسم اسپانسر یا خانواده هستش و همچنین مدرک رزرو خوابگاه از دانشگاه یا یک جایی در شهر.
    مدرک زبان و نامه CAS
    پرینت اپلیکیشن فرم و مدارکی که نشان دهنده رابطه خانوادگیتون با اسپانسر باشه.

وبزا سنتر خیلی دوست داره ترجمه مدارکتون رو اسکن کنه که برای این کار پلمپه همرو میده خودتون قیچی بزنین. بنابراین اگر دوست ندارین ترجمتون فک پلمپ شه ببینین میتونین خودتون کپی کنین و کپی شو بدین اسکن کنن یا نه!

در آخر هم تصمیم برای ویزاتون 15 روز کاری طول میکشه که اگر دوست ندارین صبر کنین در ترکیه دو راه دارین:

یک: پرداخت حدودا 70 دلار(فقط و فقط با کردیت کارت) و برگشت با پاسپورت به ایران تا خودتون بعداً پیک آپ کنین یا بدین کسی این کارو کنه.

دو: مراجعه به سفارت دولت ایران در همان نزدیکی با نامه TLScontact و دو قطعه عکس و کپی پاسپورت و شناسنامه و دریافت برگه عبور برای خروج از ترکیه و بازگشت به ایران. در نظر داشته باشین که سفارت شنبه و یکشنبه تعطیله. اگر این کارو میکنین حتماً بجز برگ عبور یک کپی از مهر ورود به ترکیه و صفحه اول پاسپورت رو به همراه برگ عبور به مقامات ترکیه نشون بدین وگرنه تا سوابقتون رو پیدا کنن اتوبوستون شما رو جا گذاشته و رفته. وارد ایران هم که شدین اگر مسئولش کار مهمتری نداشته باشه دو سه تا سوال ساده تو فرم ازتون میپرسه و یک برگه بهتون میده که هر وقت پاسپورتتونو گرفتین با برگ و پاسپرت برین اداره گذرنامه دوباره اجازه خروج بگیرین(خیلی مهم).

ایام بکام.

نقل قول نوشته اصلی توسط storagemeter نمایش پست ها
    سلام دوستان. من کارهایی رو که برای درخواست ویزای دانشجویی انجام دادم میگم. امیدوارم بکارتون بیاد. برای دریافت ویزای دانشجویی انگلستان بعد از دریافت نامه CAS از دانشگاه از طریق سایت گاو دات یو. کی. اقدام کنین. در .............................................12
    آدرس ایمیل سفارت: consular.iran@fco.gov.uk

سلام دوستان
    من میخوام برای ویزای tier4 اقدام کنم و 4 تا ریجکت بند 214 از امریکا برای ویزای تحصیلی از امریکا تو پروندم هست. به نظرتون در صورت کامل بودن مدارک و پذیرش از دانشگاه سطح بالا مشکل زیادی برای گرفتن ویزا خواهم داشت؟ ممنون میشم اگه تجربه ای دارین منو راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام
    من میخوام از دبی وقت بگیرم با سرویس پرایوریتی، اما الان تو انتخاب نوع وقت، تو سایت visa4uk.fco.gov.uk، پرایوریتی نیست. Standard, prime time, premium lounge, PBS, super priority و platinum lounge هست. الان من باید چه کنم؟ یعنی استاندارد بزنم یا PBS بعد تو سایت vfsglobal پرایوریتی بخرم آیا؟ :|

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط GitiKh نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام از دبی وقت بگیرم با سرویس پرایوریتی، اما الان تو انتخاب نوع وقت، تو سایت visa4uk.fco.gov.uk، پرایوریتی نیست. Standard, prime time, premium lounge, PBS, super priority و platinum lounge هست. الان من باید چه کنم؟ یعنی استاندارد بزنم یا PBS بعد تو سایت vfsglobal پرایوریتی بخرم آیا؟ :|
    باید Tier 4 انتخاب کنید چون مصاحبه داره

Junior Member

ممنون از شما بابت به اشتراک گذاشتن تجربیاتتون و همینطور بقیه دوستان، مخصوصا هومن خان، بابت وقتی که میذارن!
    من از دانشگاه Coventry پذیرش گرفتم. تو آفر لترم 3 تا شرط هست تا CAS رو بهم بدن:
    1- Complete and pass interview assessment with International Student Support team
    2- Provide valid proof of financial evidence for visa purposes. Please email the relevant proofsto visafunds.io@coventry.ac.uk
    3- Pay one third of the tuition fee to secure your place unto the course. The 2nd payment must
    be paid and received at the University before your arrival for enrolment. Refunds will be
    given if you are refused a student visa (subject to the Universiy Policy and Current UKVI
    Immigration Regulations)
    شرط سوم که پرداخت یک سوم شهریه هست رو انجام دادم. به دانشگاه هم مسج زدم که من پول رو ریختم و ازشون پرسیدم که برای اون دو تا شرط دیگه چه کاری باید انجام بدم و اونا هم گفتن تو این هفته جوابمو میدن ولی هنوز خبری نشده. شروع ترم ماه "می" هست که ازشون خواستم منتقلش کنن به ترم "ژانویه" و تقریبا قبول کردن.
    الان برای زمانبندی کارام یه مقدار راهنمایی و کمک میخواستم.
    سوال اولم اینه که از روزی که درخواست وقت ملاقات سفارت (ترجیحا تهران) میدم، چند روز طول میکشه تا وقتم بشه؟ و چند روز طول میکشه تا جواب ویزا بیاد؟
    سوال بعدیم اینه که آیا مدارک مالی ای که دانشگاه ازم میخواد، هموناییه که قراره به سفارت تحویل بدم (پرینت حساب و تعهد والدین مبنی بر ساپورت هزینه ها) ؟
    ممنون میشم جوابم رو بدید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)