صفحه 88 از 98 نخستنخست ... 387879808182838485868788899091929394959697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 978

موضوع: مسائل مربوط به آزمونهای IELTS و TEF برای مهاجرت به کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به آزمونهای IELTS و TEF برای مهاجرت به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط sa_ro نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من امروز امتحان تف داشتم. از 9 صبح تا یک بعد از ظهر شامل
    Listening که دقیقا شبیه به کتابهای تف بود اول با تصاویر شروع شد که سوال اول انواع لباس بود و سوال دوم گزارش وضع هوا در قسمتهای مختلف فرانسه. بعد هم تشخیص اینکه یک مکالمه فامیلی، دوستانه، کاری یا عمومیه و بعد اینکه موضوع همون مکالمات چیه و ...
    Reading که باز هم مثل نمونه سوالات با چند تا تصویر شروع میشه که موضوع و محلش رو باید گفت و سپس متنهای سختتر
    Writing که دوتا سوژه داره. اول این بود که یه آقایی خودش رو جای دندانپزشک جا زده بود و مردم رو معالجه کرده بود و 14 نفر از مریضها مجروح شده بودند و ما باید ادامه داستان رو مینوشتیم. سوژه دوم اینکه نظرتون رو در مورد اینکه آیا اینترنت آینده کتاب رو بخطر میندازه یا نه بنویسید.
    اما speaking که بعد از کلی الافی و استرس نوبت آدم میرسه. دو نفر میشینند روبروت و دو تا سوژه بهت میدن که در مورد اولی باید 10 تا سوال بکنی و در مورد دومی کسی رو متقاعد به انجام کاری بکنی. مشکل اصلی نفهمیدن سوژه ها و استرسی هست که به آدم دست میده و حرف زدن یادش میره

اگه سوالی در این زمینه داشتید من در خدمتم
    سلام دوست عزیز
    ممنون از اینکه تجربیاتت رو در اختیار دیگران میزارید
    من چند تا سوال داشتم در مورد مدرک فرانسه برای کبک:
    1- اولاً دقیقاً کدوم آزمون رو باید شرکت کنم؟
    2- میشه فقط Speaking و Listening رو امتحان بدم و دیگه اون دو قسمت دیگرو بیخیال بشم؟
    3- برای نمونه سوالات کدوم کتاب رو پیشنهاد می کنید؟
    4- چقدر باید وقت بزارم حدوداً که بتونم برای اون دو مهارت به B2 برسم؟
    ممنون

با سلام

لطفا مشخص نمایید که آیا مدرک زبان آیلتس آکادمیک مورد قبول است در سیستم امتیاز دهی کبک؟ من در سایت مهاجرت در خصوص فدرال دیدم که صراحتا نوشته جنرال میخواهد. ولی برای کبک همه وکلایی که صحبت کردم گفتن آکادمیک قابل قبوله. میشه این رو با سند به من جواب بدید. (لینک مربوطه)

Junior Member

سلام

من قصد دارم که برای کبک اقدام کنم و از زبان فرانسه هیچی نمیدونم.
    سوالی که برای من پیش اومده اینه که:
    1. آیا برای کبک حتما باید مدارک زبان فرانسه رو گرفت. نمیشه با Ielts اقدام کرد؟
    2. اگر باید مدارک زبان فرانسه باشه نیازی به Ielts هم هست؟ یعنی باید هر دوتا مدرک رو داشته باشیم تا بشه برای کبک اقدام کرد؟

با تشکر

Junior Member

دوست عزیز سلام و سال نو مبارک
    از اینکه دیر پاسخ میدم عذر میخوام. توی تعطیلات دسترسی به نت نداشتم

شما باید ببینی که برای کجا می خوای اقدام کنی اگه کبک باشه که توی دو مهارت باید B2 بگیری و در آزمون TEFAQ شرکت کنی. اما اگر برای فدرال بخوای باید توی تمام 4 مهارت به امتیازاتی که توی سایت CIC اعلام کرده برسی.
    کتابهای TEF زرد و آبی می تونن کمک کنن به شما که توی بازار هست.

متاسفانه باید بگم که اگه میخوای از صفر شروع کنی، برای رسیدن به B2 باید وقت زیادی صرف کنی و حسابی هم انرژی بگذاری.

دوستان سلام . من قبلا امتحان TCF دادم B1 گرفتم ولی الان اکسپایر شده . الانم انگلیسی IELTS 7 دارم .رشته تحصیلیم هم 16 امتیازیه . سابقه کاری با بیمه هم دارم . کلا در هر حال بدون مدرک فرانسه هم امتیاز لازم رو میارم و نیازی به امتیاز افیسر نیست . میخواستم ببینم حتما باید مدرک فرانسه B2 داشته باشیم . یا مثلا یک B1 بگیریم ( با اینکه میدونیم 0 امتیاز داره ) و بقیه امتیازاتمون به حد نصاب برسه کافیه ؟؟؟؟؟
    با تشکر از دوستانی که اطلاعاتشون رو با دیگران به اشتراک میگذارند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mbahramy1980 نمایش پست ها
    با سلام

لطفا مشخص نمایید که آیا مدرک زبان آیلتس آکادمیک مورد قبول است در سیستم امتیاز دهی کبک؟ من در سایت مهاجرت در خصوص فدرال دیدم که صراحتا نوشته جنرال میخواهد. ولی برای کبک همه وکلایی که صحبت کردم گفتن آکادمیک قابل قبوله. میشه این رو با سند به من جواب بدید. (لینک مربوطه)

سلام
    بله دوست عزیز اکادمیک مورد قبول هست من لینکی ندیدم که بگه جنرال یا اکادمیک
    ولی طبق تجربه بودن دوستانی که اکادمیک فرستادن
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط great_zaxix نمایش پست ها
    دوستان سلام . من قبلا امتحان TCF دادم B1 گرفتم ولی الان اکسپایر شده . الانم انگلیسی IELTS 7 دارم .رشته تحصیلیم هم 16 امتیازیه . سابقه کاری با بیمه هم دارم . کلا در هر حال بدون مدرک فرانسه هم امتیاز لازم رو میارم و نیازی به امتیاز افیسر نیست . میخواستم ببینم حتما باید مدرک فرانسه B2 داشته باشیم . یا مثلا یک B1 بگیریم ( با اینکه میدونیم 0 امتیاز داره ) و بقیه امتیازاتمون به حد نصاب برسه کافیه ؟؟؟؟؟
    با تشکر از دوستانی که اطلاعاتشون رو با دیگران به اشتراک میگذارند
    سلام دوست عزیز
    به هر حال گرفتن ب1 با اینکه امتیازی نداره ولی خیلی بهتر از نداشتن مدرک و یا حتی a2 هست
    ولی باز هم برای گرفتن ب2 تلاش کنید چون خودتون هم میگید مدرک ب1 تون هم اکسپایر شده
    موفق باشید

متشکر از پاسختون
    پس اگه من الان اپلی کنم بخاطر مدرک اکسپایر شده پرونده رو بر نمی گردونند ؟؟ یا اول برم یک امتحان TCF دیگه بدم با مدرک جدید اپلای کنم ؟

Junior Member

درود به اساتید عزیز
    چند تا سوال دارم که ممنون میشم راهنماییم کنین :
    چند ماه دیگه 33 سالم میشه و قصد دارم که به کانادا یا استرالیا برم( از طریق نیروی ماهر کار)
    الان مشکلم اینه که برای کانادا(کبک) تا 35 سالگی نمره 16 میگیرم ولی بعد 35 سالگی نمره به 14 تقلیل پیدا میکنه
    امتیاز کلیم به 46 میرسه و 3 نمره میشه نمره زبانی که باید بگیرم تا به 49 برسم(ولی ممکنه که افسر 6 امتیاز اضافه کنه که حداقل نمره از 49 به 55 برسه و مشکل دوچندان بشه)
    خب این همه حرف زدم تا برسم به نمره زبان و ازتون بخوام راهنماییم کنین تا بدونم آیتلس بگیرم یا تف
    مسلما پروسه مهاجرت میتونه طولانی بشه و بخاطر همین تصمیم این شده که بی 2 فرانسه بگیرم (بدون کوچکترین شناختی از زبان فرانسه)
    نمره زبان فرانسه اگه در همه 4 مهارت موفق به مدرک بی 2 بشم 12 امتیازه ولی آیلتس 6 امتیاز(البته من سطحم در نهایتش به همون 4 امتیاز برسه)

الان سوالام اینه :
    من میتونم فقط یک بخش رو تو فرانسه تقویت کنم و مثلا 5 امتیاز از اسپیکینگ بیارم ؟
    یعنی بر فرض 5 امتیاز کامل اسپیکینگ رو بگیرم و 2 امتیاز لیسنینگ و دو مبحث دیگه رو 0

دوستان شاید سوالم قابل جواب نیاشه ولی میخواستم بدونم مدرک بی 2 فرانسه دست یافتنی تره یا آیلتس 6.5؟

Junior Member

باسلام
    برای افراد متاهل که در روش اکسپرس انتری تشکیل پرونده می دهند ایا داشتن مدرک ایلتس برای همسر نیز اجباری است؟؟
    اگر این طور است نمره ی ایلس قابل قبول برای همسر چقدر است؟؟
    با تشکر