صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 78

موضوع: پذیرش دکتری و فوق لیسانس مدیریت - نحوه امتیاز بندی درخواستهای پذیرش

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض پاسخ : پذیرش دکتری و فوق لیسانس مدیریت - نحوه امتیاز بندی درخواستهای پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_zahedi نمایش پست ها
    با سلام
    بنده فارغ التحصیل رشته ی علوم کامپیوتر در دانشگاه شهیدبهشتی تهران با معدل 13.60 هستم و در حال حاضر به دلیل علاقه ام به رشته ی مدیریت برای مقطع ارشد , MBA را در دانشگاه شریف مشغول به تحصیل هستم !

برای مقطع دکترا هم می خواهم برای دانشگاه های آمریکا اقدام کنم , و برای دانشگاه های زیر رنک 50 !
    با توجه به اینکه سطح زبان خوبی دارم و روی نمره ی 700 GMAT می توانم حساب باز کنم آیا بنظرتان امکان پذیرش گرفتن از دانشگاه های آمریکا با فاند رو خواهم داشت ؟ در ضمن بتوان موقعیت کاری خوبی نیز پیدا کرد

با تشکر
    سلام
    شما معدل لیسانستون خیلی کمه. دانشگاههایی که حداقل نمره معدل رو تعیین کرده باشند شانستون خیلی خیلی کمه. معدل لیسانس معمولا از فوق لیسانس مهمتر هست چون base کار شما حساب میشه. در sop که می نویسید حتما تاکید کنید چون علاقعه به رشته لیسانس نداشتید درس نخوندید و مثلا چون به مدیریت علاقه مند هستید، معدل فوق تون بالا شده و ... اما در کل بدنبال دانشگاههایی باشید که تاکید زیادی بر روی درصدمعدل نکرده اند. مورد دیگه اینکه چون لیسانشتون مرتبط نیست حواستون باشه در دوره ارشد حتما thesis داشته باشید که نشون بده شما در این رشته تحقیق کرده اید. برخی دانشگاه حداقل درصد research در transcript رو 40% و برخی 25% می زنند.
    در مورد موقعیت کاری حرفی الان نمیشه زد چون شما اگر سال دیگه مشغول به تحصیل بشوید 4-5 سال طول میکشه درستون تمام بشه. از اینده کسی خبر نداره.
    موفق باشید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض پاسخ : پذیرش دکتری و فوق لیسانس مدیریت - نحوه امتیاز بندی درخواستهای پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط maroo نمایش پست ها
    سلام و دورد فراوان.
    آیا برای فاند گرفتن از دانشگاههای کانادا برای فوق یا دکترای مدیریت بازرگانی شرایط سنی و سن مهمه؟ و اگه میشه لطفا شرایط رزومه ای رو که شانس بالایی برای بورسیه کانادا در رشته مدیریت عنوان کنید . با سپاس
    سلام
    تا انجایی که من می دونم تغداد محدودی از دانشگاهها شرایط سنی دارند ان هم بالای 35 سال هست. خیلی خیلی کم هستند این دانشگاهها. در سایت دانشگاه مورد نظرتون سرچ کنید. اگر این شرایط باشه حتما در سایت می نویسند. برای بورس در کانادا داشتن شرط معدل مورد نظر دانشگاه و نمره بالای جی مت و تافل مهمترین شرایط هستند. مقاله و سابقه کار در جایگاه اخر قرار دارند.

Junior Member

سلام و درود بر استاد گرامی
    بابت ایجاد این تاپیک بسیار سپاسگذاریم
    فرمودید برای کشور کنادا شزط معدل بسیار مهمه و بعد از اون نمره ی زبان و GRE
    بنده هم مثل دوست عزیزمون معدل کارشناسی خوبی ندارم
    برای شرط معدل فقط دوره ی کارشناسی مهمه و معدل ارشد تاثیری نداره؟
    با این شرایط در صورتی که گزینه کانادا شانس کمتری داشته باشه چه کشور ها و دانشگاه هایی رو بهتر میبینید که بررسی کنیم؟
    در مورد رنک دانشگاه ها و امکان کار توضیح فرمودید ،فکر میکنید حداقل رنک برای یک دانشگاه چه عددیه؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad190 نمایش پست ها
    سلام
    فرمودید برای کشور کنادا شزط معدل بسیار مهمه و بعد از اون نمره ی زبان و GRE
    بنده هم مثل دوست عزیزمون معدل کارشناسی خوبی ندارم
    برای شرط معدل فقط دوره ی کارشناسی مهمه و معدل ارشد تاثیری نداره؟
    با این شرایط در صورتی که گزینه کانادا شانس کمتری داشته باشه چه کشور ها و دانشگاه هایی رو بهتر میبینید که بررسی کنیم؟
    در مورد رنک دانشگاه ها و امکان کار توضیح فرمودید ،فکر میکنید حداقل رنک برای یک دانشگاه چه عددیه؟
    سلام
    نمره معدل لیسانس خیلی مهم هست چون پایه علمی شما حساب میشه. اگر نمره لیسانستون از حداقل مورد نظر دانشگاه کمتر باشه معمولا شما رو نمی پذیرند. اگر نمره فوق شما خیلی خیلی خوبه مثلا 17 به بالا در sop که می نویسید علت پایین بودن نمره لیسانستون رو توضبح بدید. باید قانع کننده باشه. برخی دوستان می گن بنویسید مریض بودید یا مشکل خانوادگی و ... اکثر دانشگاهها گوششون از اینها پر هست، سعی کنید دلایل جدید و بهتری پیدا کنید.
    نمره GRE خیلی خیلی بالا و یک SOP و معدل فوق بالا شاید بتونه بهتون کمک کنه. یک مورد مثل شما داشتیم می خواستن ردش کنند اما یکی از استادها که دانشجو با او ارتباط داشت و ایمیل چند بار زده بود، از دانشجو دفاع کرد. کمیته هم CONDITIONAL به اش پذیرش داد که نمرات کتبی اش باید بالا بشه. ممکنه این حالتها هم پیش بیاد.
    معدل 12-13 لیسانس دیدم که از دانشگاههای متوسط یا خوبی هم پذیرش با بورس گرفتند اما ان موارد معمولا فوق لیسانسشون رو در ایران نگرفتند .رفتند یک کشور اروپایی و با معدل خیلی بالا فوق لیسانس 1 - 1.5 ساله با نمره GMAT یا GRE بالا گرفته اند. به کسانی که معدل لیسانس پایین دارند همیشه این راه رو پیشنهاد می دهم.
    حداقل رنک منطورتون رو متوجه نمی شم. معمولا TOP 100 عالی حساب می شوند، 100-200 خیلی خوب و 200-300 خوب. اگر منظورتون اینه. برخی دانشگاهها ممکنه رنک کلی شون مثلا 200-300 باشه اما در رشته مورد نظر شما رنکینگ بهتری داشته باشند. خیلی ها این رو می گن که رنک دررشته مهمتر هست اما برای استخدام رنکینگ کلی دانشگاه تا جایی که من دیدم حرف اول رو می زنه.
    موفق باشید.

با سلام خدمت شما استاد گرامی،
    میخواستم بدونم که در کل آیا امکان داره کسی ار فوق لیسانس کامپیوتر به دکترای مدریت (مدریت تکنولوژی به عنوان مثال) تغییر گرایش بده ؟
    لیسانسم از هند با نمره ۷۵٪
    فوق لیسانس از آلمان با نمره ۲.۸ جی پی ای
    ۲ مقاله دارم
    ۲ سال هست که در آلمان در حوضه ای تی مشغول به کار هستم

ممنون میشم که من رو راهنمایی کنید و بفرمایید که در صورت امکان تغییر گرایش، چه چیزهایی میتونه من رو در گرفتن پذیرش کمک کنه.

Junior Member

سلام و ممنون از راهنماییهاتون من پارسال بهمن ماه دفاع کردم و فوق لیسانس مدیریت دولتی-تحول از دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل 17.45 گرفتم امسال هم یعنی همین امروز نتیجه آیلتسم اومد اوورال 6 آکادمیک ...میخواستم برای آلمان یا استرالیا یا کانادا اقدام کنم ولی چون تاحالا اقدام نکردم و سررشته ای ندارم میخواستم ببینم از کجا باید شروع کنم یا چه مدارکی لازم هست چندتا بیزینس اسکول چک کردم مقاله ندارم برای دکترا نمیشه اقدام کرد و باید از فوق دوباره شروع کنم ولی واقعا نمیدونم از کجا باید شروع کنم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام
    شما معدل لیسانستون خیلی کمه. دانشگاههایی که حداقل نمره معدل رو تعیین کرده باشند شانستون خیلی خیلی کمه. معدل لیسانس معمولا از فوق لیسانس مهمتر هست چون base کار شما حساب میشه. در sop که می نویسید حتما تاکید کنید چون علاقعه به رشته لیسانس نداشتید درس نخوندید و مثلا چون به مدیریت علاقه مند هستید، معدل فوق تون بالا شده و ... اما در کل بدنبال دانشگاههایی باشید که تاکید زیادی بر روی درصدمعدل نکرده اند. مورد دیگه اینکه چون لیسانشتون مرتبط نیست حواستون باشه در دوره ارشد حتما thesis داشته باشید که نشون بده شما در این رشته تحقیق کرده اید. برخی دانشگاه حداقل درصد research در transcript رو 40% و برخی 25% می زنند.
    در مورد موقعیت کاری حرفی الان نمیشه زد چون شما اگر سال دیگه مشغول به تحصیل بشوید 4-5 سال طول میکشه درستون تمام بشه. از اینده کسی خبر نداره.
    موفق باشید
    با این حرف شما اصلا موافق نیستم. من معدل لیسانسم هست 12.34 و فوقم 19.34 و با توجه به اینکه لیسانسم برق بود و هیچ ربطی به مدیریت نداره، پرا باید مهم باشه.
    با توجه به مصاحبه هایی که امسال گرفتم از دانشگاه های آمریکا (هنوز نتایج نیومده)، به نظرم جیمت خیلی مهم تر از هر دوی این هاست (جیمت 770).
    نکته دیگه هم اینکه توصیه می کنم توی SoP اصلا کسی دلیل نیاره چرا معدلش پایینه. کنجکاو باشن یا توی رزومه اتون مشخص نباشه می پرسن.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط avamv63 نمایش پست ها
    سلام و ممنون از راهنماییهاتون من پارسال بهمن ماه دفاع کردم و فوق لیسانس مدیریت دولتی-تحول از دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل 17.45 گرفتم امسال هم یعنی همین امروز نتیجه آیلتسم اومد اوورال 6 آکادمیک ...میخواستم برای آلمان یا استرالیا یا کانادا اقدام کنم ولی چون تاحالا اقدام نکردم و سررشته ای ندارم میخواستم ببینم از کجا باید شروع کنم یا چه مدارکی لازم هست چندتا بیزینس اسکول چک کردم مقاله ندارم برای دکترا نمیشه اقدام کرد و باید از فوق دوباره شروع کنم ولی واقعا نمیدونم از کجا باید شروع کنم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
    سلام نمره زبان شما پایین است برای رشته مدیریت. خیلی دانشگاهها حداقل ایلتس7 لازم دارید اگر در کشورهای انگلیسی زبان درس بخونید و یا اگر به انگلیسی در کشور دیگری درس بخونید. اول زیانتون را امتحان بدید، خیلی از کشورها و دلنشگاههای خوب به نمره جی مت و یا جی ار ایی هم نیاز دارید.
    موفق باشید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

من فقط تجاربی را که از کار کردن در کمیته پذیرش دانشگاه و اپلای کردن در دوران تحصیل و گرفتن پذیرش از 4 تا دانشگاه کسب کرده ام منتقل میکنم. اصراری هم بر درستی تجربیاتم و تعیم دادن انها به کل دانشگاههای دنیا ندارم.
    شما هم میتوانید تجربیاتتون را به اشتراک بگذارید

با سلام

من یه سوال فوری داشتم. با توجه به اینکه مقاله دادن توی بیزنس خیلی سخته چطور توی استرالیا بورس میدن چون تا جایی که من می دونم مقاله خیلی مهمه توی بورس شدن. من سوپر وایزر تونستم پیدا کنم ولی نمی دونم فاند داره یا نه؟؟؟؟

مممنون میشم اگه حواب بدید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)