صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 78

موضوع: پذیرش دکتری و فوق لیسانس مدیریت - نحوه امتیاز بندی درخواستهای پذیرش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    bio medical eng

پیش فرض پاسخ : پذیرش دکتری و فوق لیسانس مدیریت - نحوه امتیاز بندی درخواستهای پذیرش

با سلام آیا ممکن هست که بعد از اتمام ارشد در یکی از رشته های مهندسی در ایران برای پذیرش در رشته ی مدیریت در اروپا یا آمریکا اقدام کرد .
    لیسانس مکانیک 12.80 شاهرود
    فوق مهندسی پزشکی 15.30 سهند تبریز
    تافل 100
    جی آر ای کوانت 168 وربال 147
    B1 آلمانی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Business Management

پیش فرض پاسخ : پذیرش دکتری و فوق لیسانس مدیریت - نحوه امتیاز بندی درخواستهای پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط pejmanshojam31 نمایش پست ها
    با سلام آیا ممکن هست که بعد از اتمام ارشد در یکی از رشته های مهندسی در ایران برای پذیرش در رشته ی مدیریت در اروپا یا آمریکا اقدام کرد .
    لیسانس مکانیک 12.80 شاهرود
    فوق مهندسی پزشکی 15.30 سهند تبریز
    تافل 100
    جی آر ای کوانت 168 وربال 147
    B1 آلمانی
    در مورد کیفیت رزومه نظری نمی دم اما صرف اینکه میشه یا نه ، بله میشه . نمونه های زیادی از بچه های همین فروم و همچنین ایرانیان دیگه با لیسانس و فوق مهندسی رفتن مدیریت . البته بعضی دانشگاها تاکید دارن سابقه تحصیل در مدیریت رو داشته باشین.باید در requirement های پذیرش هر دانشگاه چک کنید. در هر حال، مطمئنا انگیزه بالا و SOP قوی میخواد. در واقع متقاعد کردن کمیته پذیرش که شما یه فرصت خیلی خوب برا دانشگاه هستید.
    ویرایش توسط Predat0r : May 4th, 2016 در ساعت 08:55 AM دلیل: اطلاعات بیشتر

Junior Member

صحبت شما درست بود، مرداک زیاد جالب نیست.
    بین UWS و Curtin برا رشته مدیریت کدوم بهتره؟

استاد uws اوکی داده. به دانشگاه خبر دادم، منتها ۱۰ روزه هیچ جوابی ندادن.حالا باید به استادم هم بگم پیگیر بشه؟
    ایا از دستش کاری بر میاد؟

با سلام
    من رشته مديريت بيمه دانشگاه علوم اقتصادي تهران (خوارزمي فعلي) در مقطع ليسانس هستم و معدلم تا ترم ششم ١٦ هستش و يحتمل تا ١٧ ميرسه
    دارم براي تافل و جي ار اي ميخونم و مهر امتحان دارم و احتمالا نمره جي اري ٣٢٠ ميشه و تافل ٩٥ با توجه به ازمون هاي ازمايشيي كه دادم بيشتر هم ميتونه بشه
    سابقه كاري در زمينه حسابداري و مالي دارم و ٢ سال به عنوان مشاور بازرگاني يك شركت خصوصي مشغول به كار بودم و در زمينه كارهاي سوشال نتورك هم كار كردم و ادمين چند سايت بوده ام
    سوالي كه داشتم اينه كه با اين رزومه اي كه در تلاش بدست اوردنش هستم ايا ميتوانم براي مقطع ارشد از دانشگاه هاي كانادا و امريكا پذيرش و فاند بگيريم در رشته حسابداري ؟!؟ و سوال ديگه اين كه ايا رشته حسابداري براي كار در امريكا و كانادا رشته مناسبي هست يا خير !؟

سلام وقت بخیر

استاد عزیز ، من لیسانس مدیریت بازرگانی پیام نور با معدل 14.63 و ارشد mba با معدل 17 دارم و قصد دارم برای dba در امریکا اقدام کنم. اما چون معدل لیسانسم پایینه دارم یه لیسانس دیگه (اقتصاد پیام نور معدل تقریبی 17) میگیرم .

فارغ از نمره زبان و جیمت ، به نظرتون ارایه دو لیسانس کمکی به گرفتن پذیرش از یه دانشگاه خوب آمریکایی میکنه یا خیر؟؟؟
    و یا ارایه لیسانس مدیریت با معدل پایین امتیاز منفی نداره؟؟؟( یعنی آیا امکانش هست که فقط لیسانس اقتصاد رو ارایه بدم ؟؟؟ با توجه به اینکه تاریخ اخذ مدرک لیسانس بعد از ارشده؟؟؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid66fadaei نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر

استاد عزیز ، من لیسانس مدیریت بازرگانی پیام نور با معدل 14.63 و ارشد mba با معدل 17 دارم و قصد دارم برای dba در امریکا اقدام کنم. اما چون معدل لیسانسم پایینه دارم یه لیسانس دیگه (اقتصاد پیام نور معدل تقریبی 17) میگیرم .

فارغ از نمره زبان و جیمت ، به نظرتون ارایه دو لیسانس کمکی به گرفتن پذیرش از یه دانشگاه خوب آمریکایی میکنه یا خیر؟؟؟
    و یا ارایه لیسانس مدیریت با معدل پایین امتیاز منفی نداره؟؟؟( یعنی آیا امکانش هست که فقط لیسانس اقتصاد رو ارایه بدم ؟؟؟ با توجه به اینکه تاریخ اخذ مدرک لیسانس بعد از ارشده؟؟؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
    سلام
    وقتی یک لیسانستون پایین هست اصلا اون را ارایه نکنید لبیته در اون ضورت فوقتون را هم نمی تونید ارایه کنید چون تاریح لیسانس دومتون بعد از فوقتون هست. برای گرفتن بورس از دانشگاه های امریکا ملاک اول نمره جی مت هست. بعد نگاه می کنند به دانشگاههایی که در اون درس خوندید. dba سایقه کاری میخواد و کلا با دکتری فرق دارد. معمولا افرادی که سایثه مدیریتی دارند ( سن بالا) یا بیزینس دارند این رشته را می خونند. به این شرایط دقت کنید.
    شما می تونید با لیسانس اقتصادتون فقط اپلای کنید نیازی به مدرک فوق برای امریکا ندارید. امریکا و کانادا دکتری پیوسته دارند.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط VAHIDVTNDST نمایش پست ها
    با سلام
    من رشته مديريت بيمه دانشگاه علوم اقتصادي تهران (خوارزمي فعلي) در مقطع ليسانس هستم و معدلم تا ترم ششم ١٦ هستش و يحتمل تا ١٧ ميرسه
    دارم براي تافل و جي ار اي ميخونم و مهر امتحان دارم و احتمالا نمره جي اري ٣٢٠ ميشه و تافل ٩٥ با توجه به ازمون هاي ازمايشيي كه دادم بيشتر هم ميتونه بشه
    سابقه كاري در زمينه حسابداري و مالي دارم و ٢ سال به عنوان مشاور بازرگاني يك شركت خصوصي مشغول به كار بودم و در زمينه كارهاي سوشال نتورك هم كار كردم و ادمين چند سايت بوده ام
    سوالي كه داشتم اينه كه با اين رزومه اي كه در تلاش بدست اوردنش هستم ايا ميتوانم براي مقطع ارشد از دانشگاه هاي كانادا و امريكا پذيرش و فاند بگيريم در رشته حسابداري ؟!؟ و سوال ديگه اين كه ايا رشته حسابداري براي كار در امريكا و كانادا رشته مناسبي هست يا خير !؟

سلام
    درمورد شرایط کاری الان نمی تونید فکر کنید چون زمانی که شما فارق التحصیل می شوید مهم هست که اوضاع کاری چطوریه. مثلا وقتی من دکتری را شروع کردم با رزومه الان من می شد بهترین دانشگاهها کار گرفت ولی الان با رزومه من دانشگاههایم توسط هم کمتر شانس کاری هست. (بعد از 4 سال).
    شما اول نمراتتون را بگیرید بعد تصمبم بگیرید برای دانشگاه و کشور چون واقعا بدون انها نمی شه نظری نداد. کلا گرفتن بورس برای فوق لیسانس سختتر از دکتری هست.

Junior Member

سلام
    من کارشناسی مدیریت صنعتی از غیرانتفاعی با معدل 19.09 و درحال تحصیل مدیریت بازرگانی گرایش مالی دانشگاه مازندران روزانه هستم معدل فعلی 16.5 هست، قصد داشتم برای آلمان اقدام کنم، در 2راهی گیر کردم، دوستانی دارم در آلمان ولی پیشنهاد شده بهم که دوباره ارشد برای آلمان اقدام کنم( یا فایننس یا منابع انسانی که علاقه به هر دوی این رشته ها در یک سطح هست برای من) تافل یا آیلتس آزمون ندادم ولی روی 6.5 یا 7 میتونم حساب کنم، جی مت رو نمیدونم باید وقت بزارم براش مقاله هم ندارم
    سوالی که خیلی مشغول کرده ذهنم رو اینه که آیا زمان خودم رو بزارم برای جی مت تا نمره بالایی بیارم و اقدام کنم برای آمریکا یا کانادا یا استرالیا
    یا اینکه زمانم رو بزارم برای یادگیری زبان آلمانی و برای آلمان اقدام کنم
    اصلا مجدد ارشد گرفتن منطقیه؟ یا به دکترا فکر کنم؟
    هیچ ایده ای هم از بازار کار این دو رشته در آینده ندارم

با سلام و تشکر از مطالب بسیار آموزنده تون. سوابق تحصیلی من به صورت زیر است
    مدرک کارشناسی مهندسی صنایع گرایش سیستم رو از دانشگاه آزاد شیراز با معدل 17.17
    کارشناسی ارشد mba مالی را با معدل 18.06 از دانشگاه علوم فنون مازندران
    دو مقاله هر دو انگلیسی یکی کنفرانس دانشگاه شهید بهشتی و دیگری هم یکی از ژورنال های هند
    مدرک ایلتس 7
    می خواستم ببینم با این شرایط و با فرض اخذ مدرک gre با نمره مطلوب چقدر شانس دریافت پذیرش به همراه فاند رو از دانشگاه های کانادا در رشته مدیریت در مقطع دکترا دارم (رنک دانشگاه خیلی برام مهم نیست)؟
    با تشکر

Junior Member

سلام و وقت بخیر
    1- لیسانس طراحی صنعتی - دانشگاه تهران - 15.05
    2- فوق لیسانس مدیریت امور شهری - دانشگاه تهران - 18.06
    3 نمره تافل ندارم هنوز- قبلا آیلس 7
    4- هنوز آزمون GRE ندادم
    5- 1 مقاله چاپ شده در نشریات داخلی- 1 مقاله در مرحله اکسپت
    6- 0
    7- دکتری مدیریت رفتار سازمانی یا منابع انسانی
    8 - امریکا
    9- به مدت 1 ترم RA , TA
    10- Full fund
    ممنون می شم شانس پذیرش من رو تخمین بزنید. با سپاس فراوان