صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 78

موضوع: پذیرش دکتری و فوق لیسانس مدیریت - نحوه امتیاز بندی درخواستهای پذیرش

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : پذیرش دکتری و فوق لیسانس مدیریت - نحوه امتیاز بندی درخواستهای پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط SidPJ نمایش پست ها
    با سلام. من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم با معدل 15.63 و فوق MBA از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس با معدل 4 از 4. نمره آیلتس 8 دارم و حدود 4 ماهه دفاع کردم. متاسفانه مقاله ندارم. سوالم اینه که آیا شانسی برای گرفتن بورس در امریکا استرالیا یا کانادا دارم؟
    مگه بچه های MBA تو EMU تز مینویسن؟ شما چرا امتحان آیلتس دادین وقتی تحصیل به انگلیسی کردین؟ جیمت دادین؟
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش دکتری و فوق لیسانس مدیریت - نحوه امتیاز بندی درخواستهای پذیرش

سلام دوستان به نظر شما برای اپلای finanace سابقه کار بهتره یا داشتنcfa ؟ و اینکه نداشتن cfa چه تاثیری داره؟

Junior Member

سلام من سال دوم حسابداری هستم با معدل 19 میخواستم بدونم اگر جی مت 700 و تافل 100 داشته باشم و سابقه کار چقدر شانس برای گرفتن بورسیه برای فوق لیسانس فایننس دارم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    فاکتورها به دو دسته تقسیم می شود. یک دسته حداقلهای موجود هست که باید انها رو حتما داشته باشید. یعنی بدون داشتن انها باقی موارد چک نمی شود. مثلا وقتی یک بیزینس اسکول می گه من حداقل نمره ایلتس 7 یا تافل 650 می خوام باید حتما این رو داشته باشید. معدل و نمره زبان در این دسته جای دارند و با هیچ چیز دیگری قابل جبران نیستند. برخی داتشگاهها رسما می گن معدل 70% یا 75% پس شما با هیچ چیزی نمی توانید ضعف در این مورد را جبران کنید. اول این موارد رو چک کنید اگر حداقل نمره ایی که گفته اند داشته اید بعد به موارد دیگر فکر کنید و برای دانشگاه اپلای کنید.

دانشگاههایی که نمره جی مت و یا جی ار ایی می خواهند هر چه نمره شما از حداقل بیشتر باشد امتیاز بیشتری بدست می اورید اما معمولا نمره زبان مثلا جای ایلتس 7 اگر 8 بگیرید فرقی نمی کنید مگر اینکه دقیقا شانس شما با یک نفر دیگر مساوی باشد و همین نمره ابلتس شما را جلو بی اندازد.

دسته دوم امتیازها مربوط به مواردی هست که حداقلی برای انها در نظر گرفته نشده است و داشتن انها در اصل نتیجه رقابت را تعیین می کند. مهمترین مورد مقاله است. کتاب و ترجمه کتاب و کنفرانس امتیازی ندارند. مقاله در ژورنالهای معتبر عامل کلیدی هست. هر کشوری یک رده بندی برای مقالات در هر رشته ایی دارد، به اون رده بندی دقت کنید که مقالات شما بر اساس استانداردهای اون کشور دارای چه کیفیتی هست. برخی ژورنالها در یک کشور امتباز بالایی دارند در حالیکه همان ژورنال در یک کشور دیگری ممکن است Unranked و فاقد اعتبار باشد. البته این نوسان در مورد ژورنالهای فوق العاده معروف مانند academy of management و ... وجود ندارد.
    سابقه کاری مورد دیگری هست که امتباز دارد و در برخی گرایشها بسیار مهم و اجباری هست.
    مورد بعدی که در برخی گرایشها اهمیت دارد داشتن پایه ریاضی و امار قوی هست. به این مورد خیلی دقت می کنند. نمرات برخی دروس براشون اهمیت بیشتری دارد.
    سابقه تحقیق و انجام پروژه مورد دیگری هست که امتباز دارد. اینکه مثلا بگید research assistant بودید و فلان و بهمان پروژه رو انجام دادید. این مورد را در cv کاملا توضبح دهید که پروژه در مورد چی بوده و نقش شما چی بوده مقلا چیزی طراحی کردید؟ داده انالیز کردید؟ نرم افزار خاصی استفاده کردید؟ مدل سازی کردید و ...؟

مسیر امتباز دهی برای بورس هم دقیقا هینطوره. فرقش اینه برای گرفتن پذیرش فقط در بیزنیس اسکول ارزیابی می شوید و با بچه های گروه خودتون مقایسه می شوید اما برای بورس در سطح دانشگاه رقابت وجود دارد. خیلی از بیزینس اسکولها برای خودشون بورس ندارند و از بورس سراسری دانشگاه استفاده می کنند. در این حالت امتبازهای بچه های بیزینس با کل رشته ها مقایسه می شه و معمولا هم بورسها به مهندسی ها می رسه و یا science. دلیلی که مدیریتی ها در اکثر کشورها سخت بورس می گیرند همین هست.

مورد اخری طیق تجربه اینه که امریکا و کانادا نمره جی مت و جی ار ایی از همه مهتر هست مثلا اگر دانشگاهی گفته من حداقل نمره جی مت 600 می خوام و شما شده اید 720 و مقاله ندارید و یا یک مقاله کنفرانس دارید، شانس شما بیشتر از کسی هست که مثلا شده 630 و یک مقاله ژورنال متوسط داره اما در کشورهایی که سبک انگلیسی دارند( خیلی از کشورهای اروپایی و استرالیا و نیوزیلند) داشتن مقاله حرف اول رو می زنه درنتیجه شانس نفر دوم بیشتر از نفر اول است.
    سلام استاد
    من 45 سال دارم با 18 سال سابقه کار در واحد تدارکات کالا و متاهل-لیسانس مدیریت صنعتی با معدل 17.6 و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش مالی با معدل 17.4 از دانشگاههای دولتی
    الان هم بطور همزمان با کار، دانشجوی کامپیوتر گرایش It پیام نور هستم. همزمان با تحصیل فوق هم 3 سال سابقه تدریس دانشگاه در درسهای رشته ام را دارم
    میخواستم ببینم شانسی برای دریافت بورسیه دکترای مدیریت (گرایش های مختلف) در دانشگاههای اروپایی دارم؟ کدام کشورها و کدام دانشگاهها مناسبتر است؟
    ممنون اگر راهنمایی کنید

سلام
    من ترم ۸ کارشناسی فیزیک هستم و تصمیم دارم که برای ارشد mba بخونم. از الان تلاشم رو شروع کردم که بتونم سال دیگه توی کنکور mba یه رتبه ی خوب بیارم که بتونم شریف قبول بشم . من خودم این رشته رو خصوصا گرایش بازاریابی رو خیلی دوست دارم. قصد اصلی گرفتن بورسیه phd برای mba توی دانشگاه های خارج از کشوره. حالا میخواستم بدونم وضعیت بورسیه دکترا mba در خارج کشور ( خصوصا کشور های انگلیسی زبان) به چه صورت هست؟
    و آیا شما تا حالا آشنایی داشتید که بتونه بورسیه دکترا mba بگیره؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

بورس برای رشته های مدیریت خیلی زیاد نیست به دلیل رقابت زیاد. بنابراین روی برنامه تحصیلیتان خیلی دقت بفرمایید.حتما توجه دارید که MBA یک جور مستر در رشته های بازرگانی / مدیریت است و بنابراین مستقل از دکتری هست.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط FarzaneAmr نمایش پست ها
    سلام
    من ترم ۸ کارشناسی فیزیک هستم و تصمیم دارم که برای ارشد mba بخونم. از الان تلاشم رو شروع کردم که بتونم سال دیگه توی کنکور mba یه رتبه ی خوب بیارم که بتونم شریف قبول بشم . من خودم این رشته رو خصوصا گرایش بازاریابی رو خیلی دوست دارم. قصد اصلی گرفتن بورسیه phd برای mba توی دانشگاه های خارج از کشوره. حالا میخواستم بدونم وضعیت بورسیه دکترا mba در خارج کشور ( خصوصا کشور های انگلیسی زبان) به چه صورت هست؟
    و آیا شما تا حالا آشنایی داشتید که بتونه بورسیه دکترا mba بگیره؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

میشه لطفا یکم درباره ی مستر توضیح بدید؟
    یعنی اگر من ارشد mba بخونم راهی برای بورسیه شدن وجود نداره؟
    و این که آیا برای DBA بورسیه وجود داره یا خیر

ApplyAbroad Superstar

سلام دوباره

mba به شکلهای خیلی مختلف در کشورها و دانشگاهها ارایه میشود از یک سال تادو سال و نیم ممکن است طول بکشد با پایان نامه باشد یا بدون آن و در گرایشهای خیلی متفاوت و در مجموع با شهریه های بالاتر از دیگر ارشدهای بازرگانی/مدیریت و عموما برای کسانی که چند سالی دست کم سابقه کار مدیریتی داشته باشند و در کلاسهایی با سایز کوچک تر. ولی برای همه اینها شما حتما میتوانید یک استتثنا جایی در کشوری /دانشگاهی پیدا کنید یعنی قاعده نیست.

برگشت به سوال شما : بورسیه برای آن خیلی کم است و انجا که هست رقابت برای آن خیلی بالاست.

DBA هم طبیعتی شبیه به MBA دارد از این بابت که برای افرادی است که عمدتا دانشگاهی نیستند و قصد زندگی دانشگاهی هم ندارند بلکه مدیر یک شرکتی هستند و میخواهند به همان شرکت هم برگردند بعد از درس و یا اصلا همزمان با کار انجام میشود. موضوع تزشان هم باز معمولا درباره شعلشان است یک مساله یا برنامه ای که شرکت دارد و به این مدیر مربوط است و او در تزش آنرا بررسی میکند. موضوع این تزها معمولا کاربردی و متوجه به یک مساله خاص است که جنس مدیریتی دارد در حالیکه موضوع PhD میتواند کاربردی یا تیوریک باشد و طبیعتا در همه رشته های دانشگاهی.

بار برگشت به سوال شما: به نظر من MBAو DBA معمولا قلک پول جمع کنی دانشکده های بازرگانی هستند نه صندوق پرداخت بورس. برای همین بورس زیادی نیست. برای PhD باز حتی به نسبت بورسیه بیشتر است برای اینکه اساتید پروژه میگیرند و دانشجو دارند و ...

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط FarzaneAmr نمایش پست ها
    میشه لطفا یکم درباره ی مستر توضیح بدید؟
    یعنی اگر من ارشد mba بخونم راهی برای بورسیه شدن وجود نداره؟
    و این که آیا برای DBA بورسیه وجود داره یا خیر

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member Hossein178 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کنکوری

سلام خدمت عزیزانی که با چند ثانیه وقت گذاشتن کلی استرس رو از دیگران کم میکنن و این به نظرم فوق العادست!
    و اما سوالم
    من کنکوری هستم و دیپلمم ریاضیه و ته حدفم در زمینه تحصیل mba خوندن توی یکی از بیزینس اسکول های برتر کاناداست مثل روتمن الان دنبال فهمیدن پیشنیاز هاشم چه از نظر اپلایش چه فاندش
    و سوالم اینه که برای لیسانس بین رشته های
    نرم افزار (که حتما میخوام ی زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرم حالا میگن خیلی عمقی درس میدن و اگه صرفا از برنامه نویسی میخوای سر در بیاری و بلدش باشی نرو توی رشتش خود آموزی کن چون ریاضیات فوق مضخرفی هم میپیچن توی معدل!)
    اقتصاد(اول که خوشم میاد دوم فکر میکنم توی زمینه کارآفرینی و استارتاپ بیشتر بدرد بخوره چون این کارا مد نظرمه)
    مدیریت مالی(یکی از اقتصاددان های خوب بهم گفت این بیشتر از اقتصاد توی فضای استارتاپی بهت کمک میکنه)
    مدیریت کسب و کار های کوچک(اینم توی لیسانس اراِیه میشه و جدیده فکر کنم)
    توجه کنید که اینارو به ترتیب خوب بودن دانشجوی کنار ادم نوشتم!با توجه به رتبه مورد نیاز قبولی در تهران. و قطعا اطرافیان تاثیر مهمی روی ادم میزارن پس این مورد رو هم توجه کنید.
    خیلی خوشحال میشم نظر همرو بدونم چه شخصی چه کارشناسی که با کدوم بهتر میشه اپلای گرفت و شرایط برای فاند گرفتن هم بهتره با توجه به سختی درسا و سخت تر شدن معدل گرفتن
    *این سوال در چند موضوع قرار گرفت*

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein178 نمایش پست ها
    سلام خدمت عزیزانی که با چند ثانیه وقت گذاشتن کلی استرس رو از دیگران کم میکنن و این به نظرم فوق العادست!
    و اما سوالم
    من کنکوری هستم و دیپلمم ریاضیه و ته حدفم در زمینه تحصیل mba خوندن توی یکی از بیزینس اسکول های برتر کاناداست مثل روتمن الان دنبال فهمیدن پیشنیاز هاشم چه از نظر اپلایش چه فاندش
    و سوالم اینه که برای لیسانس بین رشته های
    نرم افزار (که حتما میخوام ی زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرم حالا میگن خیلی عمقی درس میدن و اگه صرفا از برنامه نویسی میخوای سر در بیاری و بلدش باشی نرو توی رشتش خود آموزی کن چون ریاضیات فوق مضخرفی هم میپیچن توی معدل!)
    اقتصاد(اول که خوشم میاد دوم فکر میکنم توی زمینه کارآفرینی و استارتاپ بیشتر بدرد بخوره چون این کارا مد نظرمه)
    مدیریت مالی(یکی از اقتصاددان های خوب بهم گفت این بیشتر از اقتصاد توی فضای استارتاپی بهت کمک میکنه)
    مدیریت کسب و کار های کوچک(اینم توی لیسانس اراِیه میشه و جدیده فکر کنم)
    توجه کنید که اینارو به ترتیب خوب بودن دانشجوی کنار ادم نوشتم!با توجه به رتبه مورد نیاز قبولی در تهران. و قطعا اطرافیان تاثیر مهمی روی ادم میزارن پس این مورد رو هم توجه کنید.
    خیلی خوشحال میشم نظر همرو بدونم چه شخصی چه کارشناسی که با کدوم بهتر میشه اپلای گرفت و شرایط برای فاند گرفتن هم بهتره با توجه به سختی درسا و سخت تر شدن معدل گرفتن
    *این سوال در چند موضوع قرار گرفت*
    حتما نرم افزار بخون ، تو دوره لیسانس وقت زیاد داری و میتونی اختیاری درس اقتصاد برداری یا سر کلاس هاشون بری.
    حتما تو 4 سال دوره لیسانس سر کلاس زبان برو و روی مهارت های مکالمه ات کار کن. پروسه یاد گرفتن زبان طولانی هست و 4 سال زمان بسیار خوبی هست تا تمرکز کنی روی این مسئله.
    معدل بالا لیسانس میخوای. سعی کن بالای 16 نگه داری معدلت رو.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)