صفحه 12 از 17 نخستنخست ... 234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 168

موضوع: وسایل مورد نیاز دانشجویان به هنگام سفر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وسایل مورد نیاز دانشجویان به هنگام سفر

یه سوال دیگه. الان که وارد ملبورن بشیم هوا رو به سردیه دیگه. من تصمیم گرفتم که دیگه اکثر لباسها و بلوزهای خنک و تابستونیمو کلا نیارم. حالا به امید خدا تا تابستون بشه تعطیلات ژانویه رو داریم و میتونیم بیایم و سری بعد با خودمون ببریم. نظرتون چیه؟ چون وسایلم زیاده میگم. که دیگه اضافه بار ندم.

Senior Member leo47 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Professional Engineering (MPE) - UoW

نقل قول نوشته اصلی توسط Neginp نمایش پست ها
    یه سوال دیگه. الان که وارد ملبورن بشیم هوا رو به سردیه دیگه. من تصمیم گرفتم که دیگه اکثر لباسها و بلوزهای خنک و تابستونیمو کلا نیارم. حالا به امید خدا تا تابستون بشه تعطیلات ژانویه رو داریم و میتونیم بیایم و سری بعد با خودمون ببریم. نظرتون چیه؟ چون وسایلم زیاده میگم. که دیگه اضافه بار ندم.
    سلام
    تا جايى كه من اطلاع دارم ملبورن زمستان سردى دارد، در صورتى كه دوباره به ايران بر ميگرديد فكر بدى نيست.
    سابکلاس 573 - گرنت ویزا: 28-Feb-2014

ملبورن تو زمستون خیلی سرد نمی شه و حداقل دما -2 هست ولی به خاطر بادهایی که داره سرما شدیدا احساس می شه. برای همین لباس های زمستانی خودتون رو بیارید بهتر هستش و اینجا لباس خیلی گرون هستش.

Junior Member

ممنون که از طریق بچه های اینجا جواب همه سوالامو میگیرم...
    1. ملبورن که میگید ابنقدر سرده، بعد چه وسایل گرما زایی تو خونه هست؟ سیستمشون چه جوریه؟
    2. این پتو برقی ها که میگین چه جوریه؟ هیچ تصوری ندارم ازش...
    3. من یه پتو تاچ دارم از ایناست که الیافه و خیلیییی گرم میکنه . آوردنشو توصیه میکنید؟ یا اینکه پتو برقی ها بهترن؟؟؟ با توجه به اینکه حجمشم زیاده و خیلی جا میگیره.

1. ملبورن که میگید ابنقدر سرده، بعد چه وسایل گرما زایی تو خونه هست؟ سیستمشون چه جوریه؟
    3. من یه پتو تاچ دارم از ایناست که الیافه و خیلیییی گرم میکنه . آوردنشو توصیه میکنید؟ یا اینکه پتو برقی ها بهترن؟؟؟ با توجه به اینکه حجمشم زیاده و خیلی جا میگیره.
    کم خودم پتو برقی تاحالا ندیدم ولی معمولا خونه ها پتو و وسایل خوال دارند. من خودم که خوابگاه هستم به ما پتو ندادند و مچبور شدم خودم تهیه کنم که خیلی گرونه اینجا در حد 60 تا 100 دلار. اتاق ما تو خوابگاه شوفاژ داره که گرمه خوبه ولی بیرون تو خونه ها معمولا هیتر برقی (مثل بخاری برقی خودمون!) استفاده می کنند و یا از اسپیلیت ها ( ار همون کولر و هیتر که ایرانم استفاده میشه!) ولی در کل هیچ وقت مثل ایران که می تونید اتاقتون رو گرم کنید نخواهید تونست!

از اونجایی که استرالیایی ها بزرگترین معدن گازی جهان( پارس جنوبی یا همون north dome) رو ندارند، بنابراین کلا در مصرف گاز یه مقدار خست به خرج میدن. اینجا الان هوا شب ها سرد شده و به حدود 6 درجه میرسه. جایی که من هستم هیتر هم نداریم تازه پتو درست حسابی هم نداریم. با استفاده از کاپشن و meditation خودمون رو گرم میکنیم! البته میخوام برم یه هیتر برقی بخرم ولی به خاطر مصرف برقش میترسم صاحبخونه که اونم با ما یه جا زندگی میکنه فریادش بلند بشه.
    ضمنا پتو برقی چیز پیجیده ای نیست. تو یوتیوب سرچ کنید electric blanket فیلمش میاد. یه پتویی هست که از زیر میندازن( نه از رو) و وقتی روش میخوابن گرم میکنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    از اونجایی که استرالیایی ها بزرگترین معدن گازی جهان( پارس جنوبی یا همون north dome) رو ندارند، بنابراین کلا در مصرف گاز یه مقدار خست به خرج میدن. اینجا الان هوا شب ها سرد شده و به حدود 6 درجه میرسه. جایی که من هستم هیتر هم نداریم تازه پتو درست حسابی هم نداریم. با استفاده از کاپشن و meditation خودمون رو گرم میکنیم! البته میخوام برم یه هیتر برقی بخرم ولی به خاطر مصرف برقش میترسم صاحبخونه که اونم با ما یه جا زندگی میکنه فریادش بلند بشه.
    ضمنا پتو برقی چیز پیجیده ای نیست. تو یوتیوب سرچ کنید electric blanket فیلمش میاد. یه پتویی هست که از زیر میندازن( نه از رو) و وقتی روش میخوابن گرم میکنه.
    اینجوری که شما تعریف کردین بهتره من همون پتو که خریدم از الیافه و خیلی خوووب گرم میکنه رو با خودم بیارم.... در واقع این پتو رو واسه کانادا گرفته بودم که بعد دیگه کنسل شد. با توضیحات شما قطعا به درد میخوره.

اینجوری که شما تعریف کردین بهتره من همون پتو که خریدم از الیافه و خیلی خوووب گرم میکنه رو با خودم بیارم.... در واقع این پتو رو واسه کانادا گرفته بودم که بعد دیگه کنسل شد. با توضیحات شما قطعا به درد میخوره.
    سلام
    من خودمم یه پتو آوردم ولی پتوی نازکیه ولی خوب همونشم کلی غنیمته. نه اینکه اینجا قحطی پتو باشه ها نه ولی خوب شما روزای اولی که میاید که خوب ذهنتون درگیر مسائل دیگه هست و فرصت نمی کنید پتو یا هیتر بخرید.
    هم پتو بیارید( پتوی مسافرتی خوب) و هم لباس گرم. چتر هم بیارید بد نیست. دیروز یه بارون شدید اومد عین موش آب کشیده شدم.
    مواد غذایی هم بیارید اما در حد نرمال. من برداشتم 5 کیلو برنج آوردم ولی اینجا برنج راحت گیر میاد. کلا الان که به گذشته نگاه میکنم میبینم اگه کمتر مواد غذایی میاوردم بهتر بود ولی خوب دیگه کار از کار گذشته.
    در مورد گمرک هم جای نگرانی نیست فقط declare کنید رمزش همینه. اصلا اضافه تر declare کنید همش رو تیک بزنید جز اون قسمت weapon.

Junior Member

دوستان، چه مدارکی لازمه که همراهمون بیاریم؟ من فقط اصل دانشنامه لیسانس و فوق لیسانس به همراه ترجمشون به ذهنم میرسه...

Senior Member leo47 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Professional Engineering (MPE) - UoW

دوستان، چه مدارکی لازمه که همراهمون بیاریم؟ من فقط اصل دانشنامه لیسانس و فوق لیسانس به همراه ترجمشون به ذهنم میرسه...
    سلام

شناسنامه ، گواهینامه ، کارت پایان خدمت ، کارت ملی به همراه ترجمه هاشون.
    سابکلاس 573 - گرنت ویزا: 28-Feb-2014

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)