صفحه 9 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 168

موضوع: وسایل مورد نیاز دانشجویان به هنگام سفر

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

پیش فرض پاسخ : وسایل مورد نیاز دانشجویان به هنگام سفر

بچه ها سلام
    امروز داشتم با یه دوست هندی صحبت می‌کردم گفت من هیچ مشکلی نداشتم چون یه راهنما مانندی هست که بچه‌های هند تهیه کردن و به هم می‌دن و شامل همه چیزهایی می‌شه که یه تازه وارد لازمه بدونه. من فکر کردم شاید بد نباشه اونو بیاریم اینجا بذاریم که واسه ما هم به کار بیاد اما متاسفانه به زبان زیبای هندیه و من نمی‌دونستم از راست به چپ بخونمش یا چپ به راست یا بالا به پایین و بنابراین واسه ما بی مصرفه. فکر کردم ما که داریم این سوالها رو تک تک اینجا جواب می‌دیم شاید بد نباشه یه بار بشینیم و یه چیز خوب جامع بنویسیم که به بقیه کمک کنیم و همه اش هم با هم باشه و خلایق رو هم گیج نکنیم و باقیات صالحات هم بشه واسمون. ( الان خودم رو با ریش و تسبیح عقیق و دندون یکی در میون زنگ زده تصور کردم).
    می تونه مثل GRE هم General و subject باشه. یعنی یه بخش کلی داشته باشه واسه استرالیا و یه بخش واسه هر شهر. من احتمالا خودم شروع می کنم به نوشتنش تو ورد و بعد تصمیم می‌گیرم که pdf ش کنم یا اینکه بذارمش تو ویکی. زیاد هم با عجله نمی‌نویسیمش که هم یه چیز آبرومند در بیاد و هم اینکه وقتمون رو زیاد نگیره. مثلا یه پروژه دو ماهه تعریف می کنیم. اگه کس دیگه ای همکاری می کنه واسه من پیام خصوصی بذاره که اینجا هم شلوغ نشه.
    مرسی
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

من یه همچین راهنمایی رو تو سایت "انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه استنفورد" دیدم.
    چند نکته مهم برای دانشجویان ایرانی در استنفورد به زبان فارسی: http://www.stanford.edu/group/psa/in...r_farsi_08.pdf

بد نیست که این راهنما رو بقیه دوستان بعنوان نمونه مطالعه کنند تا بتوانند اطلاعات ضروری و مورد نیاز برای دانشجویان تازه وارد به استرالیا را تدوین کنند. همچنین بسیاری از موارد مربوط به مدارک و وسایل مورد نیاز را که بایستی هر فرد قبل از سفر از آنها مطلع گردد. به زبان فارسی (و انگلیسی) در اختیار دانشجویان قرار گیرد.
    لطفاً دوستانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در استرالیا هستند اطلاعات را با جزئیات کامل و طبق آخرین تغییرات در قوانین دانشگاهها و کشور استرالیا ارائه کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی- دانشگاه شیراز

با سلام به همگی. امروز مهر ویزا خورد تو پاسپورتای من و شوهر و پسر کوچولوم. با توجه به اینکه مقصد ما ملبورن هست و آب و هواش تقریبا معتدل هست می خواستم بپرسم لباس گرم زیاد بیاریم یا نه؟ ضمنا می خواستم بپرسم معمولا خونه های اجاره ای چه امکاناتی دارن؟ (قابلمه کاسه بشقاب و اینا در حد خودمون بیاریم؟) ممنون از همه دوستان

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_31077 نمایش پست ها
    با سلام به همگی. امروز مهر ویزا خورد تو پاسپورتای من و شوهر و پسر کوچولوم. با توجه به اینکه مقصد ما ملبورن هست و آب و هواش تقریبا معتدل هست می خواستم بپرسم لباس گرم زیاد بیاریم یا نه؟ ضمنا می خواستم بپرسم معمولا خونه های اجاره ای چه امکاناتی دارن؟ (قابلمه کاسه بشقاب و اینا در حد خودمون بیاریم؟) ممنون از همه دوستان
    تبریک میگم!
    راستش من خودم نرفتم استرالیا، قراره برم سیدنی. خواهرم اونجاست میگه ملبورن سرده.
    ولی همیشه بمن میگه هیچی لباس از ایران نخر! بهترین لباسها رو اونجا میتونید بخرید. از طرفی لباسها و مد اونجا با ایران خیلی فرق میکنه. اونجا معمولا شلوارای گشاد و راحت میپوشن. پول خود را بیجهت هدر ندهید، بروید آنجا از پوشش آنجا که آگاه شدید بعد همونجا لباس بخرید. مگه تفاوت قیمتش چقدر میشه؟! نهایت پول 3 روز زندگی تو استرالیاست دیگه!
    خونه هم بستگی داره چه جور بگیرید. مبله داره، و بدون وسایل هم داره. ولی من پیشنهاد میکنم برید اونجا کار 2 روزه نهایتش، لوازم منزلو همه میرید از IKEA میخرید

Member
    رشته و دانشگاه
    Alumni : The University of Melbourne - Mechanical Engineering - Biomechanics

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_31077 نمایش پست ها
    تبریک میگم بهتون، امیدوارم که سفر خوبی هم داشته باشید
    من و همسرم دو ماهی میشه که اومیدم ملبورن و این چیزایی که میگم خیلی به دردتون میخوره

اینجا اصولا هواش سرده و لباس گرم حتما بیارید، کلا دو سه ماه هوا گرم میشه که اونم خیلی گرم نیست و فقط دو سه هفته در مجموع بالای 40 میشه
    اینجا بارون زیاد میاد، البته امسال اینجوری شده وگرنه هر سال خشکسالی بوده
    خونه های مبله کمتر پیش میاد که لوازم آشپزخونه داشته باشند
    پوشاک، لوازم آشپزخونه و خیلی چیزای دیگه اینجا هست با قیمت ایران و حتی کمتر. پس فقط اگه از چیزی در همون هفته های اول استفاده میکنید بیارید. در مورد لوازم آشپزخونه که اصلا توصیه نمیکنم بیارید
    اگه منزل کسی اقامت میکنید در ملبورن وقتی که میرسید که هیچ، ولی اگه هتل میخواهید برید، میتونم جایی رو پیشنهاد بدم
    ایمیلم رو براتون فرستادم

سلام ببخشید من میخوام چند تا دی وی دی فیلم از اونایی که تو ایران هست با خودم بیارم ...تو فرودگاه گیر نمیدن ...بازرسی میکنن؟ ممنون

Junior Member

سلام و باعرض معذرت این اولین پیام من است و نمی دونم در قسمت مناسبی آن را مطرح کرده ام یا خیر من دو هفته دیگر کلاس هایم در دانشگاه سیدنی شروع می شود و نمی دانم بهتر است لپ تاپ را از ایران بگیرم یا استرالیا لطفا اگر اطلاع دارید پاسخ مرا بدهید. با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid22 نمایش پست ها
    سلام ببخشید من میخوام چند تا دی وی دی فیلم از اونایی که تو ایران هست با خودم بیارم ...تو فرودگاه گیر نمیدن ...بازرسی میکنن؟ ممنون
    فکر کنم این جوا من دیگه کامل باشه:

اگر میخواهید کلا دی وی دی ببرید، بهتره که عکسی چیزی روی دی وی دی نباشه... مثلا کینگ ممکنه نوشته باشه: 1000 نرم افزار! خوب طرف اگر اینو ببینه جا میخوره و ممکنه جریمه کنه یا حتی زندان داره! فیلم هم میتونه همینجور باشه
    بنابراین اگر میخواهید سی دی و دی وی دی ببرید، عکسی چیزی روش نباشه بهتره

بهترین کار اینه که شما تمامی نرم افزارها و فیلم هایی که میخواهید رو روی یک هارد اکسترنال بریزید و ببرید اونجا! با خیال راحت... اونها به لحاظ privacy حق ندارند که داخل لپ تاپ یا هارد رو نگاه کنند، مگر این که به لحاظ قانونی شک کنند و دستور بهشون به صورت specific صادر بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط ali46 نمایش پست ها
    سلام و باعرض معذرت این اولین پیام من است و نمی دونم در قسمت مناسبی آن را مطرح کرده ام یا خیر من دو هفته دیگر کلاس هایم در دانشگاه سیدنی شروع می شود و نمی دانم بهتر است لپ تاپ را از ایران بگیرم یا استرالیا لطفا اگر اطلاع دارید پاسخ مرا بدهید. با تشکر
    این موضوع تا حالا چند بار در همین تاپیک و تاپیک های زیر مطرح شده. زحمت بکشید و مطالعه کنید

توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

و

وسایلی که در سفر به استراليا مورد نیاز است

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)