صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 44

موضوع: معرفی گرایشهای محیط زیست

پیش فرض معرفی گرایشهای محیط زیست

دوستان در خصوص گرایشهای محیط زیست به طور کلی اطلاعاتی‌ دارن بنویسن

MAJID84
    Guest

پیش فرض پاسخ : معرفی گرایشهای محیط زیست

تقسیم بندی با داده های من در ایران :

1- مهندسی محیط زیست A- الودگی هوا- B-منابع اب(مهندسی رودخانه و ..)-C-مهندسی اب وفاضلاب-D-مهندسی شیمی محیطزیست- E -مهندسی عمران محیط زیست
    F- مهندسی محیط زیست وانرژی

2 -مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست (A- علوم محیط زیست ( الودگی های محیط زیست-ارزیابی و تنوع زیستی وحیات وحش)

B- مدیریت محیط زیست-مدیریت در سوانح طبیعی -حقوق واقتصاد محیط زیست 3-طراحی محیط زیست و اکوتوریسم 4-سنجش از دور وسیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS)

HSE-( بهداشت -ایمنی و محیط زیست) 5-بیوتکنولوژی محیط زیست(خارج کشور )-زمین شناسی زیست محیطی-فیزیک محیط زیست 6- بهداشت محیط

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط MAJID84
    تقسیم بندی با داده های من در ایران :

1- مهندسی محیط زیست A- الودگی هوا- B-منابع اب(مهندسی رودخانه و ..)-C-مهندسی اب وفاضلاب-D-مهندسی شیمی محیطزیست- E -مهندسی عمران محیط زیست
    F- مهندسی محیط زیست وانرژی

2 -مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست (A- علوم محیط زیست ( الودگی های محیط زیست-ارزیابی و تنوع زیستی وحیات وحش)

B- مدیریت محیط زیست-مدیریت در سوانح طبیعی -حقوق واقتصاد محیط زیست 3-طراحی محیط زیست و اکوتوریسم 4-سنجش از دور وسیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS)

HSE-( بهداشت -ایمنی و محیط زیست) 5-بیوتکنولوژی محیط زیست(خارج کشور )-زمین شناسی زیست محیطی-فیزیک محیط زیست 6- بهداشت محیط
    این تقسیم بندی مال ایران هست و من فکر نمی کنم که کسانی که عضو applyabroad هستند بخوان تو ایران ادامه تحصیل بدن(لطفا این نکته مد نظر باشه)من فکر میکنم که تو این فروم بهتره درباره طبقه بندی هر رشته تو ایران کمتر توضیح بدین. و با توجه به اینکه جایگاه این رشته تو دانشگاههای سایر کشورها تقریبا با این دسته بندی (ایران) فرق دارن، لطفاً اطلاعاتتون رو در مورد تقسیم بندی و جایگاه این رشته تو دانشگاههای دیگه اینجا بفرمایین. و مطمئن باشین اونهایی که رشتشون محیط زیست هست از تقسیم بندی و گرایشهای مختلف این رشته و جایگاه اون توی دانشکده های مختلف ایران با خبرند و تازه دیپلم نگرفته اند که آشنایی با رشته های دانشگاهی رو براشون توضیح بدیم.
    مثلا عمدتا مهندسی محیط زیست در دانشکده عمران آمریکا می باشد نه با دانشکده کشاورزی.
    به نظرم بهتره مواردی مثل مثالی رو که من ذکر کردم اینجا مطرح شه تا اونایی که میخوان پذیرش بگیرن، تو هر کدوم از گرایشهای محیط زیست، بتونن راحتتر دپارتمان مربوطه رو در دانشگاههای خارج از کشور (اروپا یا آمریکا و ...) پیدا کنن.

MAJID84
    Guest

با احترام

چند نکته :

1-این تقسیم بندی تا حدود زیادی در دانشگاههای خارج کشور هم وجود داره .مهندسی محیط زیست در ایران هم زیر مجموعه مهندسی عمران هستش.( این خودش نشون میده پست قبلی من واقعا لازم بوده) لزوما بچه هایی که اینجا می ایند فقط قرار نیست با دانشگاه های خارج کشور اشنا بشوند.شناخت بهتر از رشتشون -اشنایی با همدیگه وتبادل اطلاعات در ارتباط با رشتشون و........تا بتونند انتخاب بهتری برا خارج از کشور داشته باشند.البته نگاه شما متاسفانه محدوده.
    هدف من نوشتن تمام رشته هایی بود که با محیط زیست در ارتباط هستند تا محیط زیستی هایی (البته به غیر از شما) که وارد سایت میشند دید بهتری پیدا کنند.این مسئله که همه بچه ها با تمام رشته های محیط زیست اشنا هستند درست نیست.

2-اگه من یک چیزی رو بدونم لزوما همه نباید از اون موضوع اطلاع داشته باشند.( من فکر نمی کنم-من فکر میکنم )

3-محیط زیست علمی هستش که یکی از اهدافش اموزشه.من این مطالب رو برا همه بچه های فروم ( غیر شما ) و هم رشته ای های خودم که اطلاع کلی از رشته ها ندارند تایپ کردم.صرفا بحث تخصصی نکردم بحث اموزشی هستش.

4-در مورد خارج کشور تو همین قسمت سایت هایی هستش که بچه ها به راحتی رشته و دانشگاهشون رو پیدا می کنند.هر کس علاقه خودش رو داره .من نمی تونم به جای دیگران سرچ کنم.اگه کسی درخواستی کنه با اینکه تمام وقتم روی مقالاتم میگذره با تمام وجود کمکش می کنم.در ضمن من خودم برای Phd برا خارج از کشور میخام اقدام کنم .اگه داده های کاربردی پیدا کنم اون رو در اختیار علاقه مندان واقعی محیط زیست قرار میدم.

5-من احساس کردم جای محیط زیست به عنوان یه انجمن واقعا خالی هستش وبا ارتباطی که با مدیر محترم سایت داشتم ایشون زحمت کشیدند ومطالب مربوط به دو رشته محیط زیست و کشاورزی رو یه انجمن کردند.منم با وقت کمی که دارم هرزگاهی سر می زنم و یا مطلب اموزشی رو روی سایت قرار میدم.شما هم به جای این ایرادها مطالبی رو برای کمک یا اشنایی بچه ها روی انجمن قرار بدید.پست های شما بیشتر شخصیه تا اموزشی و کمک کننده.
    لطف این قبیل مطالب رو روی انجمن قرار ندید .

6-در اینجا ازhsharare عزیز که واقعا دارند زحمت میکشند تشکر می کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh25
    این تقسیم بندی مال ایران هست و من فکر نمی کنم که کسانی که عضو applyabroad هستند بخوان تو ایران ادامه تحصیل بدن(لطفا این نکته مد نظر باشه)من فکر میکنم که تو این فروم بهتره درباره طبقه بندی هر رشته تو ایران کمتر توضیح بدین. و با توجه به اینکه جایگاه این رشته تو دانشگاههای سایر کشورها تقریبا با این دسته بندی (ایران) فرق دارن، لطفاً اطلاعاتتون رو در مورد تقسیم بندی و جایگاه این رشته تو دانشگاههای دیگه اینجا بفرمایین. و مطمئن باشین اونهایی که رشتشون محیط زیست هست از تقسیم بندی و گرایشهای مختلف این رشته و جایگاه اون توی دانشکده های مختلف ایران با خبرند و تازه دیپلم نگرفته اند که آشنایی با رشته های دانشگاهی رو براشون توضیح بدیم.
    مثلا عمدتا مهندسی محیط زیست در دانشکده عمران آمریکا می باشد نه با دانشکده کشاورزی.
    به نظرم بهتره مواردی مثل مثالی رو که من ذکر کردم اینجا مطرح شه تا اونایی که میخوان پذیرش بگیرن، تو هر کدوم از گرایشهای محیط زیست، بتونن راحتتر دپارتمان مربوطه رو در دانشگاههای خارج از کشور (اروپا یا آمریکا و ...) پیدا کنن.
    توضیحات مجید اتفاقا برای قشرهای مختلف کاربردی هست.
    در ضمن خب شما اگه اطلاعات خوبی در این زمینه دارین، من خیلی خوشحال میشم اگه زحمت بکشین اینجا قرار بدین.
    لحن انتقادی شما اصلا مناسب نیست.

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil65
    توضیحات مجید اتفاقا برای قشرهای مختلف کاربردی هست.
    در ضمن خب شما اگه اطلاعات خوبی در این زمینه دارین، من خیلی خوشحال میشم اگه زحمت بکشین اینجا قرار بدین.
    لحن انتقادی شما اصلا مناسب نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط MAJID84
    با احترام

چند نکته :

1-این تقسیم بندی تا حدود زیادی در دانشگاههای خارج کشور هم وجود داره .مهندسی محیط زیست در ایران هم زیر مجموعه مهندسی عمران هستش.( این خودش نشون میده پست قبلی من واقعا لازم بوده) لزوما بچه هایی که اینجا می ایند فقط قرار نیست با دانشگاه های خارج کشور اشنا بشوند.شناخت بهتر از رشتشون -اشنایی با همدیگه وتبادل اطلاعات در ارتباط با رشتشون و........تا بتونند انتخاب بهتری برا خارج از کشور داشته باشند.البته نگاه شما متاسفانه محدوده.
    هدف من نوشتن تمام رشته هایی بود که با محیط زیست در ارتباط هستند تا محیط زیستی هایی (البته به غیر از شما) که وارد سایت میشند دید بهتری پیدا کنند.این مسئله که همه بچه ها با تمام رشته های محیط زیست اشنا هستند درست نیست.

2-اگه من یک چیزی رو بدونم لزوما همه نباید از اون موضوع اطلاع داشته باشند.( من فکر نمی کنم-من فکر میکنم )

3-محیط زیست علمی هستش که یکی از اهدافش اموزشه.من این مطالب رو برا همه بچه های فروم ( غیر شما ) و هم رشته ای های خودم که اطلاع کلی از رشته ها ندارند تایپ کردم.صرفا بحث تخصصی نکردم بحث اموزشی هستش.

4-در مورد خارج کشور تو همین قسمت سایت هایی هستش که بچه ها به راحتی رشته و دانشگاهشون رو پیدا می کنند.هر کس علاقه خودش رو داره .من نمی تونم به جای دیگران سرچ کنم.اگه کسی درخواستی کنه با اینکه تمام وقتم روی مقالاتم میگذره با تمام وجود کمکش می کنم.در ضمن من خودم برای Phd برا خارج از کشور میخام اقدام کنم .اگه داده های کاربردی پیدا کنم اون رو در اختیار علاقه مندان واقعی محیط زیست قرار میدم.

5-من احساس کردم جای محیط زیست به عنوان یه انجمن واقعا خالی هستش وبا ارتباطی که با مدیر محترم سایت داشتم ایشون زحمت کشیدند ومطالب مربوط به دو رشته محیط زیست و کشاورزی رو یه انجمن کردند.منم با وقت کمی که دارم هرزگاهی سر می زنم و یا مطلب اموزشی رو روی سایت قرار میدم.شما هم به جای این ایرادها مطالبی رو برای کمک یا اشنایی بچه ها روی انجمن قرار بدید.پست های شما بیشتر شخصیه تا اموزشی و کمک کننده.
    لطف این قبیل مطالب رو روی انجمن قرار ندید .

با سلام و احترام متقابل به شما دوستان عزیز
    اول بهتره بگم که من خودمم برایPhD محیط زیست میخوام اقدام کنم و خوشحالم که میبینم تو این فروم هم بالاخره بحث محیط زیست مطرح شد و از جمله افرادی هم بودم که با جدا شدن و مطرح شدن محیط زیست به عنوان یه رشته تو فروم موفق بودم.
    همینطور بهتره خاطرنشان کنم که مواردی رو هم که گفتم به عنوان نظر ( و با توجه به اهداف این فروم منطقی) بود و نه ایراد و لحن انتقادی شما اصلا مناسب نیست اصولا قشر تحصیلکرده انتقادپذیر هستند و منطقی جواب میدهند به نظرات بقیه. و من به نظر دیگر اعضا محترم احترام میذارم. به هرحال بهتره همه انتقادپذیر باشن.
    در ضمن خب شما اگه اطلاعات خوبی در این زمینه دارین، من خیلی خوشحال میشم اگه زحمت بکشین اینجا قرار بدین . بهتره شما پستهای قبلی من رو ببینید و مشاهده بفرمایید که به عنوان عضو کوچیک این فروم تا جایی که تونستم در این رابطه به اونهایی که در مورد موضوع محیط زیست و این رشته سئوال داشتند کمک کردم چه از طریق پیغام خصوصی و چه تو خود فروم، و بعدا با این لحن جواب منو بدین !!!!!!؟؟؟؟؟

یه نکته دیگه رو هم اشاره کنم و اون بحث آموزش هست که مجید عزیز مطرح کردن. اگه توجه بفرمایید ملاحظه میکنید که این فروم بخشی یه نام ویکی http://www.applyabroad.org/wiki/inde...B1%D9%81%DB%8C داره که بحث آموزش( در مورد رشته ها و ...) http://www.applyabroad.org/wiki/inde...8C%D9%84%DB%8C در اونجا مطرح میشه و در قسمت فروم به سئوالات و مشکلات احتمالی اعضا جواب داده میشه و همه نهایت تلاششون رو میکنن که تو این راه به بقیه کمک کنن.
    به طور مثال در بخش مهندسی محیط زیست http://www.applyabroad.org/wiki/inde...B1%D8%A7%D9%86 ، که هنوز مطلبی براش وجود نداره.
    شما میتونین اطلاعات آموزشی و مفید خودتون رو در محل اصلی اون یعنی قسمت ویکی وارد کنین تا به همه اونهایی که میخوان در مورد این رشته و گرایشهای اون اطلاعاتی رو بصورت سازمان یافته تر پیدا کنن کمک کرده باشین.

http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=3775.0 اینم لینک مربوط به چگونگی ایجاد صفحه جدید در ویکی.
    از بابک عزیز، مدیر محترم سایت خواهشمندم کمک کنند تا زیرمجموعه مربوط به این رشته در ویکی رو ایجاد بشه تا دوستان مطالب آموزشی خودشون رو در اون بخش اضافه کنند تا به هرچه پربارتر شدن ویکی و فروم کمک بشه.

امیدوارم همه موفق باشن.
    با تشکر.

پس لطفا لینک تشکر را چند بار بزنید ضمنا تمام دوستان برای فعال موندن انجمن در بحث ها شرکت کنند و موضو عات جدید رو عنوان کنند

[/quote]

Junior Member

سلام به دوستان عزیز.
    آیا شما دانشگاههایی رو در خارج از کشور میشناسید که مدیریت در سوانح طبیعی و یا HSE در مقطع دکترا پذیرش کنن؟؟اگر میشناسید که لطفاً کمک کنید. با تشکر..

Junior Member

ایا ایتالیا برای رشته مهندسی محیط زیست مناسب هست یا کشور دیگری رو پیشنهاد می کنین

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mona نمایش پست ها
    ایا ایتالیا برای رشته مهندسی محیط زیست مناسب هست یا کشور دیگری رو پیشنهاد می کنین
    نمیشه جواب قطعی داد بهتون..
    کدوم دانشگاه پذیرش گرفتید؟
    تنها انتخابتان همین هست؟

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)